Başak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Başak Burcu Erkeği, Başak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Başak Burcu Erkeği Tüm Özellikleri

Başak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Başak burcu erkeği nasıl bir erkektir, genel özellikleri nelerdir? Astrolojik olarak başak burcu erkeği yakışıklı bir erkek midir? Başak burcu erkeğinin kişisel özellikleri nelerdir? Genel olarak başak erkeği nasıldır?

Başak Burcu Erkeği Kişiliği ve Aşk Yaşamı

Şunu hemen açıklığa kavuşturmakta yarar var. Eğer kalbiniz romantik rüyalara ve peri masallarına açlık duyuyorsa, umutlarınızı sakın Başak burcu erkeğine bağlamayın; yoksa kendinizi ölüm orucu içinde bulursunuz. Başak burcu erkeği ile kurulan bir gönül ilişkisi, hayatını sadece tatlı duygulara bağlamış olan bir insanı sert bir vuruşla soğuk yere serdiği zaman, üzücü olabilir.

Bu adam hemen hemen tamamıyla pratik, nesnel bir düzeyde yaşar ve hikaye kitabı aşklarının gerçek dışı duygusallığına bel bağlamaz. Kuşkusuz, bu tümüyle bir anlayış sorunudur. Çünkü, her şeyden önce, böyle bir aşk kendisini kadın-erkek ilişkisinin eşiğine yaklaştırmakta pek işe yaramayacaktır.

Başak burcu erkeği, odanızın penceresi altında serenat yapacak tipte bir adam değildir. Başak erkeği, gül sarmaşığının parmaklıklarına (ya da eğer apartmanda oturuyorsanız, yangın merdivenlerine) tırmanmaya başlayıncaya kadar, ne yazık ki, siz ay ışığının aydınlattığı balkonunuzda uzun süre tek başınıza beklemek zorunda kalacaksınız.

Başak Burcu Erkeği Duygusallıktan Hoşlanmaz

Aslında Başaklar, çocukluğun ilk yıllarından başlayarak aşk konusuyla çok derinden ilgileneceklerdir, ama Romeo-Juliet cinsinden bir aşkla değil. Başak burcu erkeği, aşk sözcüğünü en güzel şekilde, kendisini karşılıksız olarak ailesine, arkadaşlarına, kendisinden daha zayıf ve olanakları daha az olanlara adamakla ifade eder. Başak içgüdüsel bir çalışma aşkıyla görev disiplin ve kendini çaresizlere adama aşkıyla doğmuştur. Böylesine yükseklere erişememiş olan Başaklar bile, şu ya da bu şekilde bencillikten uzak bir ideale hizmet edememenin hafif suçluluğunu duyarlar.

Dramatik heyecanlar, duygusal vaatler, gözyaşıyla dolu ilan-ı aşklar, yapışkan sevgi şeklinde kendini gösteren bir aşk, Başak burcu erkeğini sadece soğutmakla kalmaz, şehir dışına giden ilk otobüse ya da trene atlayıp kaçacak kadar korkutur da.. (Gerçekten çaresiz kalmadıkça, uçaklar Başak için fazla hızlı ve fazla pahalıdır.) Ancak, O her ne kadar çelik ve buz karışımı gibi görünürse de, uygun sıcaklığı bulunca zevkten eriyebilir. Hiç kuşkusuz, Başağın kalbine giden yollar vardır. Gizli yollar. Arsızca peşinden koşmak bunlardan biri değildir. Bir sürü flörtçü vamp kadının ve tehlikeli deniz kızlarının şaşırarak ve düş kırıklığına uğrayarak öğrendikleri gibi, cinsellik de bu yollardan biri değildir.

Başak Burcu Erkeği İçin Aşk Kalite Demektir

Başak burcu erkeği, aşkta fazlalıktan çok kalite arar. Her kategoride kaliteye oldukça çok önem verdiklerinden, gerçek aşk ilişkileri çok azdır ve bunlar da bazen talihsizlikle veya herhangi bir üzüntüyle sonuçlanır. Başağın böyle bir hayal kırıklığı karşısındaki normal tepkisi, kendisini bulabildiği en zor işe gömmek, genel olarak toplumdan uzaklaşmak ve bundan sonraki aşk olasılıklarında iki kat daha dikkatli olmaktır. Büyük strateji kullanmak ve çok sabırlı olmak zorunda kalabilirsiniz. Başağın asıl içgüdüsü iffettir ve bundan ancak iyi bir nedenle ya da fevkalade iyi bir kadın için vazgeçebilir. Başakların hepsi değilse de çoğu, başka Burçlara göre çok daha büyük kolaylıkla bekar yaşayabilirler.

Hiç belli etmese de, Başak burcu erkeği, incelikle baştan çıkarma sanatının ustası olabilir. O çapkın, utangaç nazik tebessümüyle gülümsediği zaman içi titreyen iki kuşaktan kadın bunun ne demek olduğunu size anlatabilir.

Herkesi Beğenemeyecek Kadar Titizdir

Başak burcu erkeği keskin zekayla sağlam toprağın karışımıdır. Soğuk flörtçülüğüyle bir çok kalbi kırmasıyla tanınırsa da, O’nun o eleştirici analiz, duygusu ve herkesi beğenmeyen zevki selimi, sık sık çıktığı flört gezilerinde platonik alandan ayrılmasına pek olanak vermez. Başak’ta gerçek bir arzu uyandırabilmek için O’nu kor ateşiyle yakmak gerekir. Sadece mahcupluğu ve seçiciliği bile uygunsuz ilişkiler kurmasını önlemeye yeter. Kuşkusuz, arada sırada dünyevi, fiziksel bazı deneyimlere girişebilirse de, bunlar kural değil istisnadır.

Kural, uzak bir ilgidir. Doğal olarak erkek erkektir ve bütün Başak’ların teknik yönden bakir kalmaları gerekmez; ancak dış görünüşleri her zaman tertemizdir. Başak burcu erkeğinin aşkında istisnasız her zaman temiz ve nezih olan bir şey vardır. Bazı talihsiz olaylar dış görünüşüne sıradan bir hava verse bile, Başak bu aşkın en ihtiraslı zamanında bile kirlenmesine, bozulmasına izin vermez.

Başak Burcu Erkeği Aşk İçin Acele Etmez

Başak burcu erkeği, aşık olacağı kişiyi bulmak için o değerli zamanını harcamakta acele etmeyecektir, çünkü, yeme, giyinip kuşanma, sağlık ve çalışma alışkanlıklarında olduğu gibi, kadın seçiminde de aynı derecede eleştirici ve kılı kırk yararcasına özenen bir insandır. Sakın O’nu yanıltmaya ya da O’na yalan söylemeğe kalkışmayın. Sizin Başak aşığınız hiç hayale kapılmaz. Başak burcu erkeği, nezih, dürüst ve samimi bir ilişki ister. Bunu bulma şansının ne kadar az olduğunu kendisi de çok iyi bilir, ancak, daha azına razı olacağını ummanın da hiçbir yararı yoktur. Şayet koşullar O’nu uygunsuz bir ilişki kurmaya zorlamışsa, bu ilişkinin pençeleri arasında uzun süre kalmayacağından kuşkunuz olmasın.

Başak burcu erkeği, aklının başından alınması zor bir erkektir. Devamlı bir eş ihtiyacıyla yanıp tutuşmadan uzun süre yaşayabilir. Eğer aklınızı O’na takmışsanız, bu sizi ağlatmaya yeter. Acaba mermerden mi yapıldığını, yoksa kalpsiz mi doğduğunu merak edersiniz. Hayır, mermerden yapılmamıştır ve evet, kuşkusuz kalbi vardır. Sabırlı olun. Bekleyen, sonunda muradına erer.

Kendinden Şüphe Duyacak Kadar Karşı Cinse Uzak Olabilir

Arada sırada meraklanan ve kendi haline bozulan Başak burcu erkeği, sadece erkekliğinde bir kusur olup olmadığını anlamak için isteyerek uygunsuz bir çılgınlığa kalkışabilir. Kuşkusuz erkekliğinde hiçbir kusur yoktur, kendisi de bunu anlayınca, artık bunu kendisine kanıtlamak için başka sun’i denemelere girişmeyecektir. Hiçbir soğuk, nezih ve kendisine hakim Başak burcu erkeği, sonsuza kadar insan yapısının çağrısına sağır kalamaz. Ama bir kez de yenilince, bunu kabul etmekten utanç duyacaktır. Teslim olmanın eşiğine geldiği zaman ustalıkla sanki hiçbir şey yokmuş gibi davranarak gerçek duygularını gizleyecektir.

Başak’ta, baskı altındaki bir kıvılcımdan daha güçlü, ama son derece ince bir aktörlük yeteneği vardır. Bir partide eğlenemediği zaman hastalık numarası yaptığı gibi, ilgilendiği kişiye de, aynı derecede zekice, ilgilenmiyormuş gibi davranacaktır. Aşık olduğunu anladıktan sonra bile büyük bir vecd içinde kendinden geçerek teslim olacağını sanmayın. Ve hala, uğruna bekarlığından vazgeçmeye değen kişinin gerçekten siz olup olmadığınıza karar vermeye çalışırken, sahiden soğuk bir adam rolü oynayacaktır.

Başak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri nasıl bir eştir, nasıl bir babadır, nasıl aşık edilir, nasıl elde edilir, nasıl elde tutulur

Başak Burcu Erkeği Aşık Olduğunda Aşkını Gizlemeyecektir

Bununla birlikte, gerçekten aşık olduğuna karar verince de, büyük bir sadelikle duygularını size açıklayacaktır. Aşkı, başka burçlarda olduğu gibi asla dalgalanmadan, sürekli bir alevle yanacak ve yıllar geçtikçe harikulade bir güvenilirlikle sıcaklığını sürdürecektir. Bu, o kadar kötü bir şey mi? Başak aşkının peri masalına benzeyen tek yanı, eğer gerçekten aşıksa, gerçek eşine sahip olmak için yıllarca beklemesi, ya da O’nu alıp aile ocağına getirmek için binlerce dağı aşmayı göze almasıdır.

Camdan ayakkabıya uyacağını anladığı o narin ayağın peşinde, çok büyük fedakarlıklar yapabilir. Alev bir kez yandıktan sonra, ne kadar güçlü olduğunu hiç kimse inkar edemez. O alevi söndürmek hemen hemen imkansızdır. Siz de Cindirella gibi sonsuza kadar sevileceksiniz, işin püf noktası, sanırım, ilk ateşi yakmakta… Başağın cam ayakkabısı ancak nadir bulunan bir ayağa uyar. Başak burcu erkeği son derece özel bir kişidir.

O’nu bir kez yakaladıktan sonra, kıskançlığınızı davet edecek hiçbir şey yapmayacaktır. Mutluluğunuzu bozabilecek mali sorunları, akrabalardan veya dışarıdan gelen etkileri ortadan kaldırmaya azimlidir. Siz O’nun yanında oldukça, maddi veya manevi tüm güçlükleri yenmede inanılmaz bir kuvvet ve dayanıklılık gösterecektir. Şu acımasız dünyada herhangi bir nedenle yüreğiniz acı ve üzüntüyle dolduğu veya hastalandığınız zaman, O’ndan daha müşfik, daha tatlı ve nazik bir hayat arkadaşı bulamazsınız. Belki sizi para yağmuruna tutamayacaktır, ama bütün ihtiyaçlarınızı sağlayacak ve sizi ilgi yağmuruna tutacaktır.

Başak Burcu Erkeği Kıskançlık Krizlerine Giren Bir Erkek Değildir

Bir Başak burcu erkeği kadınları üzen küçük büyük tüm sorunlara karşı istisnasız çok anlayışlı, düşünceli ve müşfiktir. Kristal kadar berrak bir hafızası vardır ve neden o kadar önem verdiğinize pek akıl erdiremese de, özel günleri herhalde unutmayacaktır. Başak erkekleri son derece sahiplenen kişiler olmalarına karşın, öyle delice ateşli bir kıskançlık göstermeyeceklerdir. Bu size önemsiz ince bir çizgi gibi gelir, ama önemlidir. Gerçi başka erkeklerin size gösterdikleri ilgi karşısında duygusal kıskançlık sahneleri oluşturmaz ama, ruhunun derinlerine kök salmış sahiplenme duygusu, küçük bir özgürlüğün ne çok şey demek olduğunu size anlatmalı. Durmadan aile ocağından uzaklarda dolaşan bir Başak eşi, günün birinde bir de bakar ki kocasız kalıvermiş…

Başak’lar son derece sadıktır ve aile bağlarını koparmayı hiç istemezler. Ancak, hoşgörüleri kötüye kullanılıp da sonunda bıçak kemiğe dayanınca, boşanmak için mahkemeye başvurmakta bir an tereddüt etmezler. Öyle karmakarışık, uzadıkça uzayan boşanma davaları onlara göre değildir.

Evlilik bir kez bitmişse, bitmiş demektir. Güle güle; iyi şanslar… Başak burcu erkeğinin, o keskin ve olağanüstü kusursuz hafızası bile, geçmişteki anıları tazeleyip duygusal gözyaşları dökmesine neden olmaz; çünkü, duygularına hakim olabildiği kadar, anılarını da sıkı bir disiplin altında tutabilir. Kendini disiplin altında tutma yeteneği O’nun doğal yapısının ayrılmaz bir parçasıdır. Bir kez kararını veren Başak burcu erkeği, yoluna devam eder, artık bütün gözyaşları dökmeniz, yalvarıp yakarmanız boşunadır, kararından dönmez. Ciddi şekilde çatlayan bir evliliğin kırılan parçalarını bir araya getirip yapıştırarak tekrar kusursuz bir evlilik kurulacağı hayaline asla yenik düşmez.

Başak Burcu Erkeği Seviyesizliğe Tahammül Edemezler

Şayet kalbinizi bir Başak erkeğine kaptırmışsanız, O çevrenizde dolanıp dururken aklınızı başınıza toplasanız iyi olur. Başaklar pislik ve kabalıktan, terbiyesizlikten olduğu kadar, cehaletten, aptallıktan ve şapşallıktan da nefret ederler. Başak burcu erkeğinin kalbini çalmaya niyetlenen bir kızın, o güzel saç biçiminin altında gelişmiş bir beyin taşıması gerekir dikkatinizi çekerim, güzel saç biçimi dedim… Başaklar, vücut ve akılca temiz, güzel giyinen ama modanın aşırılıklarına kapılmayan kadınları ararlar.

Başak Burcu Erkeği Nasıl Bir Babadır?

Başak erkekleri, kural olarak, baba olmak için yanıp tutuşmazlar. Onların kendilerine has egoları, ruhsal tatmin için çocuk sahibi olmak ihtiyacında değildir ve Başaklar küçük aile sahibi olmak isterler. Böyle olduğu halde çocuk sahibi olunca da Başak burcu erkeği çocuklarına düşkün bir baba olur ve sorumluluklarını hiçbir zaman hafife almaz. Çocuklarının yeteneklerini geliştirmek ve onlara kendi yüksek davranış standartlarını aşılamak için pek çok saatlerini severek harcayacaktır.

Severek onların ev ödevlerinde yardımcı olmak isteyecek ve hobileri, müzik dersleri; kampa ve Özellikle üniversiteye gitmeleri konularında sonsuz özverilerde bulunacaktır. Bir Başak baba zeka ve kültüre büyük önem verecek ve ahlak, nezaket ve iyi vatandaşlık konularında çocuklarını titizlikle eğitecektir. Hatta boşanan Başak bile, nerede olurlarsa olsunlar, çocuklarının iyi bakılmasına ve iyi tahsil görmesine dikkat edecektir.

Başak babaların çocukları genellikle, kitaplara ve öğrenmeye karşı sevgi ve saygı duyarak büyürler. Çocuğunu şımartan bir Başak burcu babaya pek rastlayamazsınız ve çocuklar gereken disiplini bol bol alırlar. Bütün bunlar iyidir de, bir Başak babayla çocukları arasında daha elle tutulur, gözle görülür bir sevgi ifadesine ihtiyaç olabilir, çünkü Başak doğal olarak pek sevgisini açıkça göstermek adetinde değildir. Bu alanda bebeklikten başlayarak ciddi bir çaba sarfedilmezse, günün birinde, çok derinden sevdiği çocuklarıyla kendisi arasında aşılmaz bir engelin oluştuğunu fark edebilir. Aynı zamanda, çok eleştirici olmaya, çok kısa sürede çok fazla şey beklemeye ve çok hoşgörüsüz olmaya da eğilimi vardır.

Sağlık ve Temizlik Konusunda Çok Titizdir

Başak burcu erkeği, sağlığınıza biraz titizlik göstermenizi bekleyecektir, ama hasta olduğunuz zaman O’da sizin başınızda bekleyecek ve size bakacaktır. Arada sırada, hatta belki de sık sık huysuzluğu ve aksiliği tutabilir. Ancak kesin olan bir şey vardır. O’nu kendi haline bırakır, üstüne gitmezseniz, kendiliğinden sizinle tartışmaya girişmeyecektir. Bırakın hırçınlığını yensin; o zaman huysuzluğunu unutturmak için gösterdiği şefkatle sizi şaşırtabilir. Bırakın meraklansın. Bu Başağın bir çeşit zihinsel egzersizidir ve O’na iyi gelir. Ama baktınız ki sağlığını etkilemeye başladı, o zaman dikkatini ilginç ya da değişik bir şeye çekerek O’nu üzüntüden kurtarın. Sürdürmesi zor olsa da, Başak burcu erkeğinin, dikkatini bir yere çekmek o kadar zor değildir.

Başak burcu insanları sağlık konusunda olduğu gibi temizlikte de çok titizdirler. Yaşadığı alanında her zaman tertipli düzenli ve temiz olmasını isterler. O, yemeğin içerisinde, yemek dışında başka bir cisim gördüğünde yemeyen insanlardandır. Temiz olmayan bir ev ortamına asla tahammülü yoktur.

Başak Burcu Erkeği Nasıl Bir Eştir?

Şimdi, ne yapmanız gerektiğini bildiğinize göre, Başak burcu erkeğine hala aşıksanız, çok mutlu bir geleceğe umutla bakabilirsiniz demektir. Uyanık ve bilgili bir kocanız olacak ve bu erkek sizden karşısında el pençe divan durmanızı ya da iki kulağınızın arkasına parfümler sürerek, dişlerinizin arasına bir gül sıkıştırıp her dakika seksi bir görünüşle çevresinde dolanmanızı beklemeyecektir. Bununla birlikte, iki elinizde birer kalıp sabunla çevresinde dolanmanızı bekleyebilir.

Şayet kusurlarını yüzüne vurmamak konusunda iyi bir taktik kullanırsanız, Başak burcu erkeğigüvenilir ve hoş bir eş olacaktır. Her gece toz var mı diye parmağını mobilyalara sürmesini kusur saymazsanız, zaten pek fazla kusuru da olmayacaktır. Bunun gibi küçük alışkanlıkları olabilir. Ne yaparsa yapsın, kusur bularak dır dır etmemeye çalışın. Unutmayın, başkalarına yaptığı eleştirici analizleri kendisi hazmedebilecek yapıda yaratılmamıştır. Sizi eleştirme alışkanlığına alışın, elinde olmadan böylesine hassas bir kılı kırk yarıcı olmasına da gülün geçin. Bir kez, darılıp gücenme huyunuzdan vazgeçince rahatlayacak ve zeki, sadık Başağınızla gerçekten mutlu olacaksınız. O bir melek değil, omuzlarında kanatları yok. Ama bilin ki, pek çok kadın sizi kıskanacak

Her İnsanın Güzel Yanları Vardır

Düşünün; kaç kadın böyle çalışkan, yakışıklı, evde derli toplu, yıldönümlerini hatırlayan ve parasıyla harika işler çıkan bir erkekle evlidir? Kaç kadın böyle güzel giyinen, vaktini arkadaşlarıyla dışarıda geçirmeyen, başka kadınlara pas vermeyen ve genellikle kibar ve düşünceli olan akıllı bir kocaya sahiptir? Bir kez daha yakından bakın. Başağınızın başını hareleyen ışık acaba sokak lambalarının aksi mi? Yok canım, kutsal bir ışık olamaz.

Bu gece tiyatroda ağzınızdaki tereyağlı patlamış mısırı O’nun kucağına püskürünce size öyle söylendikten sonra!… Tabii olamaz… Şu huysuz adam!… Gene de bir çeşit çekici havası var… Gülümsediği zaman, pırıl pırıl gözlerinde kendinizi görebilirsiniz, öyle ise, gerçek kanatlarıyla gerçek bir melek gelinceye kadar, bu size yeter…

 

Başak burcu kadınını tanımak ister misiniz? Başak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

 

Başak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir

www.akrepblog.com

Linda Goodman‘ın Burçları, Yaşamın İçinden Gerçekçi Bir Dille Anlatan Muhteşem Eserinden Derlenmiştir.

Son Güncelleme 20 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.