Başak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır?

Başak Burcu Kadını, Başak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Başak Burcu Kadını Tüm Özellikleri

Başak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Başak burcu kadını nasıl bir kadındır, genel özellikleri nelerdir? Astrolojik olarak başak burcu kadını güzel bir kadın mıdır? Başak burcu kadınının kişisel özellikleri nelerdir? Genel olarak başak kadını nasıldır?

Başak Burcu Kadını Kişiliği Nasıldır?

Başak kızını hayalinizde, nazik, el değmemiş kar kadar temiz bir bakire kız olarak mı canlandırıyorsunuz? Hayalleriniz biraz sonra paramparça dağılacak demektir. Başak burcu kadını, tülden giysisi içinde göl kenarına diz çökmüş bir su perisi değil ne yazık ki… Hayallerinizi yıktığım için üzgünüm.

Bir Başak burcu kadını uzak diyarlarda rastladığı bir erkek için kocasını terk edebilir, evliliğin nimetlerine erişmeden önce aşığının çocuğunu taşıyabilir ve kendisine düşman kesilen bir dünyanın karşısına gene de başını dik tutarak çıkabilir. Bu da pek o kadar saf genç kız ya da bakire işi olmasa gerek. Lekesiz kadınlığın bu nazik, narin sembolü hakkında öğrenilmesi gereken çok şey var. Kesin olan bir şey varsa, omurgası paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Aslında utangaç biri olduğu doğrudur. Bu, tartışma götürmez. Başak kızları ateşli, atak konuşmalar yapmak için sabun kutularının üstüne tırmanmazlar, ya da Carry Nation gibi meyhanelerde dolaşmazlar. Sarhoşken araba kullanmaktan tutuklanmazlar. Çadır tiyatrosunda maskaralık yaparken bulacağınız her bir Başak burcu kadını için iddiaya girmeye vermeye hazırım. Ama, bir Başak burcu kadını ne de olsa kadındır. O da tüm gerekli silahlarla donanmıştır. Bunlar arasında, mutluluğa giden yol O’nu nereye çekerse, peşi sıra oraya kadar gitme azmi de vardır. Bu yol üstündeki birkaç dikenli çalı O’nu ne bayıltır, ne de yardım istemek için yalvartır.

Başak Burcu Kadını Güzel midir?

Güzellik görecelidir, net bir cevap verilemeyecek bir sorudur bu. Başak burcu kadını güzel midir? Başak, Merkür etkisi altındadır ve bir çoğu zihinsel olarak etkileyici bir canlılığa sahiptir. Güzel olmasa da o kadar etkili bir ifade gücü ve enerjisi vardır ki genetik etkenler onu fiziki olarak güzelleştirmemiş olsa bile cana yakınlığı ve gülüşü ile içinize işlemesini çok iyi bilir. Bakış açınıza göre tüm başak burcu kadınları tabiki güzel olmayabilir ancak başak burcu kadınlarının hemen hepsi dışa yansıyan enerjileri, ifade gücü ve fiziği ile sizi etkileyecektir.

Başak burcu kadını güzelliği ile sizi etkiler mi onu bilemem ancak çekici ve enerjik yapısı ile bunu çok iyi becerdiğini söyleyebilirim.

Başak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri aşk arayışı, nasıl bir aşıktır

Başak Burcu Kadını ve Gerçek Aşkı Arayışı

Bir Başak kadının toplum yasalarına karşı geldiğini duyarsanız, şu satırları dikkatle okuyun. Bu kadın aslında temiz düşüncelidir, doğru. Ama aşk da temizdir. Gerçek aşk… Başak da zaten başka çeşit bir aşkla ilgilenmez. Bir kez Merküri (Utarit) ruhu canlanmaya görsün, Başak burcu kadını en yüksek dağlara tırmanacak, galoşları ve gemici ceketiyle dalgalı denizlerin üstünden fırtına gibi esecektir. Bu da o ufak tefek, şifon gibi ince hayali önemli ölçüde karartabilir.

Evliliğin yolunda gitmediğini fark eden ve kusursuz bir aşk bulan (ya da öyle olduğunu sanan, ki ikisi de aynı şeydir) bir Başak burcu kadını, eski bağları koparmakta tereddüt etmeyecektir. O bağları keserken de bir cerrah kadar soğukkanlı ve dikkatli olacaktır. Aile ocağını söndürmekten nefret eden Başak, iki yüzlülükten daha çok nefret eder.

Başak burcu kadını, bir kez duyduğu aşkın gerçek ve ideal olduğunu kabul ettikten sonra, bu ilişkinin tertemiz olduğu konusundaki kendi inancı, dünyadaki bütün yasal kağıtların hepsinden üstündür. Bütün burçlar içinde, hem son derece pratik, hem de aynı zamanda harikulade romantik olan tek kadın, Başak burcu kadınıdır. Yasa dışı bir aşk ilişkisi, yüzeyde basit ve ahlak dışı görünebilir. Aslında, buna ne kadar zor karar verdiği göz önüne alınırsa, Başağın, karakterine uygun bir davranış örneği olduğu anlaşılır.

Gerçek Aşkı Bulursa Alev Alev Yanabilir

Başak burcu kadını, böyle bir ilişki karşısında toplumun suçlamasıyla utanç içinde kıvranacaktır, ama gene de ne davranış şekli, ne de niyetinin temizliği konusundaki kendi kanısı değişecektir. Bu da, zihne hükmeden, havai ideal peşinde koşan Merküri etkisiyle karışık, Başağın toprak yanının sağlam pratikliğini gösteren kusursuz bir örnektir. Başağın aşkında öyle bir kor ateş vardır ki, bir kez tutuştuğunda, yakıcılığı ve amacına bağlılığı ile, başka Burçlardaki tüm ihtirasları gölgede bırakır. Ne var ki, bu ateş pek çabuk tutuşmaz…

Şunu kabul ediyorum ki, tipik Başak kadınında aşkın ateşli, fiziksel yanı biraz zayıftır. Ama bu kadında gizemli, sakin, bekleyen bir özellik vardır. Romantik aşkta çekingenliğin güzelliğini tercih eden erkekler için “ruhun ihtirası“, fiziksel ihtirası aratmayan bir özelliktir.

Başak Burcu Kadını Kusursuz Olanı Arar

Başak burcu kadını, her şeyde kusursuzluk arar, ama bu kendisinin de kusursuz olduğu anlamına gelmez. Olumsuz davranışları vardır ve bu davranışlar çok sinir bozucu olabilir. Bunlardan biriyle başlayalım; Başak kadınlarında, hiç kimsenin hiçbir işi kendileri kadar düzenli ve iyi yapamadıkları gibi değişmez bir inanç vardır, insanı gerçekten çileden çıkaran da, genellikle, hiç kimsenin hiçbir işi onlar kadar iyi yapamadığıdır.

Aynı zamanda titiz bir şekilde dakiktirler. Siz hiç bir Başak kadınını randevunuzda beklettiniz mi? Sinirlendiği ya da hırçınlaştığı zaman, şiddetli öfkeye kapılmayacak, fırtına gibi esmeyecek, başınızda şişeler kırmayacaktır belki, ama canını sıktığınız zaman sizi tersleyebilir ve huysuzlaşabilir. Açık sözle azarlanabilirsiniz de…

Arada sırada bir Başak burcu kadını bayağı şirretleşebilir de, ama çoğu işi bu kadar ileri götürmez, O’na çiçekler götürün. Hatalı olduğunuzu kabul edin ve tartışmayın. Tartışmanın size hiçbir yararı olmaz, Başak burcu kadını ile başa çıkamazsınız, O bir toprak burcudur, O yaratılışta verilen güzellikleri beğenir. Bu yüzden çiçekler gerilen sinirlerini yumuşatır. Özür dilemeye gelince, az ve öz olsun. Başağı hiç kimse kolay aldatamaz. En güzel konuşan bir insanın en ustalıklı yalanını yakalayacak ve yakanızın kenarındaki en hafif bir ruj lekesi O’nun dikkatli gözünden kaçmayacaktır. Fesatlığı yoktur, ama kesinlikle aptal da değildir.

Onunla Tartışmayın Haksız Çıkarsınız

Kirli çamaşırlarınızı karıştıracak demek istemiyorum; hiç olmazsa evlenmeden önce… Evlendikten sonra ise, artık kendi evinde olduğu için, kirli çamaşırlarınızı gözden geçirmekten pek de öyle suçluluk duymayacaktır.

İş kendi hatasını kabul etmeye gelince, bu kızın kafasında bir takoz vardır, en iyisi akıllılık edip suçu hemen siz üstlenin bari… Çoğu zaman nasıl olsa Başak burcu kadını haklı çıkacak, siz de düş kırıklığına uğrayacaksınız… Öyle ise neden kavga etmeli? Onu normal haline döndürürseniz, gene o enfes tatlı yaratık olacak, siz de kimin kazanıp kimin kaybettiğine aldırmayacaksınız bile.,,

Şayet erkeklik gururunuzun alacağı yaraya katlanabilirseniz, mali konularda O’nun fikrini almaktan ya da bütçeyi onun ellerine bırakmaktan karlı çıkabilirsiniz. Çok dikkatli ve pratiktir; Maliye Bakanlığının bile gözünden kaçabilecek en küçük hataları yakalar. (Eğer doğumunda başka güçlü etkiler almamışsa…)

Başak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır?

Başak Burcu Kadını Görünüşe Büyük Önem Verir

Şayet bir Başak kızıyla flört ediyorsanız, davranışlarınıza ve gramerinize dikkat edin. Başak burcu kadını, kötü bir konuşmayı, küfretmeyi, ya da el tasından su içmeyi hiç hoş görmez. Kulağının dibinde kereviz çiğnemeye kalkışmayın ve mısırı koçanından yemekten tümüyle vazgeçin daha iyi. O’nun yanında mısırı koçanından kibarca yemeğe çalışsanız bile, bu her zaman tehlikeli bir davranıştır.

Garsona onu kesmesini ve tabakta servis yapmasını söyleyin. Şapşalca bir giyim de O’ndan asla geçer not almayacaktır. Bir kez Başağa aşık olmuşsanız, en iyisi günde iki kez traş olmaya hazır olun. Bu kural duş almakta da geçerlidir. Traş losyonu sürün, gereksiz tüyleri temizleyin, saçlarınızı özenle fırçalayın, temiz bir gömlek giyin, davranışlarınızda görgüye dikkat edin ve bu kızla buluşmaya gitmeden önce ayakkabılarınızı boyayıp cilalayın.

Başak Kadınıyla Buluşmanıza Geç Kalmışsanız!

Ve işte size çok değerli bir sır: Bir daha randevuya geç kalırsanız, sanki vakitten haberiniz yokmuş gibi davranın. Kapıdan içeri öfkeyle girin. Size ne olduğunu sorduğu zaman, O’na şu aptal, gülünç, yıkılası kütüphanenin (küfür etmemeye dikkat edin) kurallarına göre, hep vaktinden beş dakika önce kapandığını söyleyin. Arada sırada pek de fena olmamakla birlikte, her gece daha siz o ağır bilimsel kitapları kaldırmaya vakit bulamadan kapıları üstünüze kapatıp kilitlediklerini anlatın. Geç kaldığınızı tümüyle unutacaktır.

O’nu at yarışlarına götürüp bir haftalık maaşınızı Altın Şansa yatırdığınızı ve kaybettiğinizi görmesine neden olmayın. Yakışıksız hikayelerinizi öğle yemeğinde erkek arkadaşlarınıza saklayın. O’na sürekli hafifmeşrep bir tip olmadığı için mutlu olduğunuzu anlatın. Hem de öylesiniz, değil mi? O da zaten erkek delisi biri değil. Başak aşırılıklara kaçmaz. Kendini de idare edebilir, sağ olun… Ama bunu yaparken ille de bir erkek gibi davranması gerekmez.

Başak Burcu Kadını İle Birlikte İken Davranışlarınıza Dikkat Edin

Başak burcu kadınını etkilemek istiyorsanız bunlara dikkat edin.

Fiziksel çekiciliğinizle O’nu etkilemeye çalışmayın, ya da metroda O’nu kucaklamaya kalkışmayın. Daha ilk ve hatta onuncu buluşmanızda “iyi geceler” öpücüğü için acele etmeyin daha iyi şeyler için bekleyin. Zarafet ve incelikle yavaş yavaş ilerleyin. Oyunu baştan sona ustalıkla oynayın. Yoksa kendinizi aşağıda, orkestra yerinde, bütün diğer çalanların arasında bulursunuz. Söz tiyatrodan açılmışken, O da herhalde tiyatro seviyordur, Resmi geçitleri de… Tantanalı yürüyüşler, dramatik gösteriler, O’nun sıkı sıkıya kontrol altında tuttuğu kendi heyecanlarına bir çıkış yolu açar. Aynı zamanda Başak burcu kadınıbüyük bir eleştirmendir de…

Oldukça gelişmiş zekası ve artistik zevki karışarak O’na keskin bir sezgi kazandırır. Brodway rejisörlerine bunu bir anlatabilirseniz, turne açılışları için bedava bilet yağmuruna tutulurdunuz, incelikleri anlama O’nun başlıca özelliklerinden biridir. Tiyatro oyunlarını, konserleri ve kitapları çok sever. Ancak, bunların içeriği konusunda ciddi şekilde eleştiricidir. Sizin kravatınız, saç biçiminiz, ne yaptığınız, ne söylediğiniz konusunda da o kadar eleştiricidir. Nefes almak sizin için ne kadar doğalsa, eleştirmek de O’nun için o kadar doğaldır.

Başak Burcu Kadını Kusursuz Olana Aşıktır

Başak burcu kadını, sonsuza kadar her şeyde kusursuzluk arayan bir insandır. O olmasa hepimiz oldukça dağınık ve özensiz kişiler olabilirdik. Bununla birlikte, O’nu eleştirmeyin. Bu, kurallara aykırıdır. Altın kural burada kesinlikle geçerli değildir. O’nun size yaptığını, siz O’na yapmasanız iyi edersiniz. Başak burcu kadını kristal berraklığındaki anlayışıyla, sizin kusurlarınızın farkında olduğu kadar, için için kendi kusurlarının da farkındadır. Sık sık kendisini de sert bir şekilde yargılar; sizin yardımınıza ihtiyaç hissetmemesi de bundandır. “Başak burcu kadını, kendisinin en acımasız eleştiricisidir” demek doğru olur.

Bu kadına aşık olmanın en güzel yanı, sizin bütün dertlerinizi üstlenip, belki bundan zevk de almasıdır. Erkekliğinize hiç halel getirmeden, sizin yanlış davranışlarınıza engel olacaktır. Bu da, başka burçlarda doğan kadınların aynen uygulaması gereken bir sanattır.

Başak Burcu Kadını Sadık Kalır mı?

Başak burcu kadını aldatır mı? Sevdiği insana sadık mıdır?

Sadakat konusuna gelince, ender olarak bir Başak burcu kadınının, anlaşılmaz bir nedenle, dürüstlükten ayrıldığını işitebilirsiniz. Ancak böyle bir gönül eğlencesinin altında genellikle kendine bir şeyi kanıtlama arzusu yatar ve pek uzun sürmez. Arada sırada başı dönerek zevk ve sefaya dalan Başak burcu kadınları bu yanlış davranışlarını ört bas edecek kadar akıllıdırlar ve böyle bir davranış da hiç kuşkusuz son derece az görülen bir olaydır.

Genel olarak, eğer size gerçekten aşıksa, tipik bir Başak kadınını en seksi bir erkekle bir ay ıssız bir adada bıraksanız, sizi aldatmayacağına güvenebilirsiniz, iki ay kalırsa ne mi olur? Şey, ne de olsa Başaklar da insandır, bilirsiniz. Yürüyen, konuşan kompüterler değillerdir, insanların sandığından daha sıcak kalpleri ve ilan etmek için ilan tahtası kiralamak zahmetine katlanmasalar da, gerektiğinde gök gürültüsü gibi gürleyebilecek duyguları ve heyecanlan vardır. Başağın duygusal yapısı kontrol altındadır ama, duyguları yok değil, vardır. Bunu unutmayın. Bu size cesaret verecektir.

Başak Burcu Kadını Titizdir

Başak burcu kadını, ufak şeylerde bile insanı rahatsız edecek derecede, kılı kırk yararcasına titizlik gösterir; ama öte yandan dünyanın en iyi, en cömert, en sevecen küçük yaratığıdır. O’nun kusursuzluk merakını kusur olarak değil, erdem olarak kabul edin. Bütün bu kargaşa dünyanın her yerinde şaha kalkmışken, Başağın keskin gözü ve zekası olmasa ne yapardık? Eleştirici huyu sinirinizi bozsa bile öyle tatlı ve sevimli bir havası vardır ki, hiç karşı koyamazsınız. Ama tabi, siz bunu zaten öğrenmiş bulunuyorsunuz; yoksa, günde iki kez traş olup, her gece kütüphaneye gider miydiniz?

O alçak gönüllü tavırları ve o tatlı, ışıl ışıl gözleri görevlerini iyi yapmışlar. Hatta başkaları kusur bulmadığı zaman O’nun ne kadar şakacı olduğunu ve o güzel başın içinde ne keskin bir zekanın yattığını da herhalde anlamışsınızdır. Çok hoş ve tuhaf bir şeydir.

Başak burcu kadınları gülerken kahkahaları küçük çıngıraklar gibi çın çın çınlar.

Gerçekçi Bir Kadındır

Başak burcu kadını, hayallere aldanmaz; bu yüzden O’na olmayacak fikirler satmaya çalışmayın. O’na göre gerçek, güzelliktir, güzellik de gerçektir. Her üç saniyede bir kül tablalarını dökmesine alışın, O’nun sokak kedilerine iyi davranın; Başak burcu kadını da rutin piponuzu ve terliklerinizi getirip elinize verme görevini kadınca bir zarafetle yapacaktır.

Başak burcu kadını kendisini ihtiyatla ve ancak güvendiği kişiyle paylaşır. Küçük şeyler de O’nun için çok şey ifade eder. O, alçak gönüllülüğüne ve doğal utangaçlığına karşın, kara bulutlar toplandığı zaman başkalarına teselli verecek kadar dayanıklı ve güçlüdür.

Başak kadınlarının sessiz cesareti ve derin sorumluluk duygusu, geniş aileleri bir arada tutan sihirli bir tutkal görevi yapar. Herhalde iyi bir aşçıdır, O’nun pişirdiği çorbadan asla zehirlenmezsiniz. Eviniz temiz ve rahat olacaktır ve sehpanın üstündeki kocaman kasede çikolata yerine elmalar bulunacaktır (çikolata dişlere ve sağlığa zararlıdır).

Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri nasıl bir eştir, nasıl bir annedir, sadık mıdır, aldatır mı

Başak Burcu Kadını Nasıl Bir Annedir?

Herhalde çocuğunuzu burnu akarak, reçele bulanmış yüzüyle ve ayaklarında partal lastik pabuçlarla mahallede koşuşurken hiçbir zaman görmeyeceksiniz. Minimini parmaklarını, tütününüzü ortalığa saçarken ve özel kağıtlarınıza boya sıvaştırırken de yakalamayacaksınız. Başak burcu kadını, sıkı bir disiplinci olacaktır. Başak kadınları bir veya iki çocuktan fazlasını pek istemezler.

Kadınlık duygularını tatmin etmek için anneliğe ihtiyaçları yoktur. Ama bir kez bebek O’nun yaşamına girince, onun fiziksel, ahlaksal ve öğretimle ilgili ihtiyaçlarını hiçbir zaman ihmal etmeyecektir. Duygusal ihtiyaçlarını o kadar kolay karşılayamayabilir. Ancak, sizin sevginizden emin olur ve takdir edildiğini bilirse rahatlayacak ve çocuğuna çok sıcak bir sevgi gösterecektir.

Minikler Başak annelerini tatlı bir şekilde şakacı ve nazik bulacaklardır. Başak anneler sıkı bir disiplinle çocuklarına iyi alışkanlıklar kazandırmaya çalışacaklardır. Ama öyle tatlı bir havaları vardır ki, çocuklar güvenle sevildiklerine inanırlar.

Başak Burcu Kadını Nasıl Bir Eştir?

Son kalan paranızla ekmek değilruhunuz için sümbüller alın“. diyen şiiri hatırlıyor musunuz? Bu kadına her ikisini de verin. Onu çoğunlukla dikiş dikerken, yama yaparken yakalayabilirsiniz; ancak gerçekten tipik bir Başak eşse, eviniz birbirine karışan mis gibi taze çiçek kokulan ve fırındaki çıtır çıtır sıcak ekmek kokularıyla dolu olacaktır. Eve gelmek ne güzel… O, sizin eski hayallerinizin tozunu silkeleyecek ve tekrar pırıl pırıl parlamalarını sağlayacaktır. Asla, sizin jiletinizi ve kirpiklerini boyamak için diş fırçanızı ödünç almayan bir eşiniz olacaktır.

Hastalandığınız zaman bir melek gibi size bakacak ve en iyi arkadaşınızla flört ederek sizi utandırmayacaktır. Temiz, pak giyinecek ve ev işleriyle kuaför dedikodularının dışında başka konularda da sizinle konuşabilecektir. Ondan, hak ettiğiniz tüm sadakati ve ilgiyi göreceksiniz. Kıskançlık yüzünden duygusal sahneler oluşturmayacak ve paranızı aptalca har vurup harman savurmayacaktır.

Sırlarınızı kalbinde saklayacak, işinizi yoluna koymanıza yardım edecek ve herhalde orta yaştayken yüzü kırışmayacaktır. Şimdi gerçekten söyleyin, bütün bunlar halinize tavrınıza dikkat etmenize ve tırnaklarınızı temiz tutmanıza değmez mi? Gözleri, tertemiz sevgiyle dolu serin göller gibidir ve gülümsediği zaman bütün odayı ışığıyla aydınlatır. Bir daha hiçbir zaman bu kadar şanslı olamazsınız.

 

Başak burcu erkeğini tanımak ister misiniz? Başak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

 

Başak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır

Linda Goodman‘ın Burçları, Yaşamın İçinden Gerçekçi Bir Dille Anlatan Muhteşem Eserinden Derlenmiştir.

Son Güncelleme 20 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.