Akrep Burcu Çocuğu Özellikleri

Akrep Burcu Çocuğu, Akrep Burcu Çocuğunun Özellikleri, Akrep Çocuğuna Nasıl Davranılır? Akrep Çocuğu nasıl yetiştirilir, Akrep Çocuğu nasıl eğitilir?

Akrep Burcu Çocuğu Özellikleri

Akrep Burcu Çocuğuna Nasıl Davranmalı? Akrep burcu çocuğu nasıl eğitilir? Akrep burcu kız çocuğu ve akrep burcu erkek çocuğu genel özellikleri ve davranış nitelikleri.

Akrep Burcu Çocuğunun Kişilik Özellikleri

Küçük Akrep burcu çocukları, yaşlarının üstünde bir zekayla dikkati çekerler. Her an hiç beklemediğiniz şeyler yapabilir veya söyleyebilirler. Sezgileri son derece gelişmiştir, nedenini bilmese bile güçlü sezgileri sayesinde, duygularınızı kolaylıkla algılar. Ona karşı her zaman dürüst olup yalan söylememenizde yarar var çünkü yalan söylediğinizi hemen anlayacaklardır.

Akrep çocukları sırlara ve gizli saklı bir şeyleri ortaya çıkarmaya bayılırlar. Öğrenme merakı o kadar fazladır ki onlardan bir şey saklamak mümkün değildir. Bulmak istediklerini ne yapar ne eder bulurlar. Belki siz farkında olamazsınız ama aylar öncesinde erişemediği bir şeyi bulabilmek için her fırsatta sizi takip edebilir. Ama onun küçük sırlarını bilmenize de izin vermeyecektir. Sezgileri sayesinde, kendisinden gizlenen şeyleri bulmak konusunda son derece yeteneklidir.

Akrep Burcu Çocuğu En Belirgin Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu çocukları, ilginç ve sıradışı özellikleri ile tanınırlar. Zorlu bir kişilik yapısına da sahiptirler. Akrep burcu kız çocuğu ve Akrep burcu erkek çocuğu en belirgin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

1- Tutkulu: Akrep burcu çocukları, tutkulu bir doğaya sahiptirler. İlgilendikleri konularda çok derin bir tutku hissederler ve bu tutkularını takip etmek için çok çalışırlar.

2- Gizemli: Akrep burcu çocukları, gizemli bir havaları vardır ve genellikle etraflarında bir aura oluştururlar. Çevrelerindeki insanların ne düşündüklerini veya hissettiklerini anlamakta oldukça yeteneklidirler.

3- Kararlı: Akrep burcu çocukları, kararlı bir doğaya sahiptirler ve hedeflerine ulaşmak için çaba sarf ederler. Zorlu durumlarda bile pes etmezler ve kendilerine güvenirler.

4- Sorgulayıcı: Akrep burcu çocukları, her şeyi sorgulamaya eğilimlidirler ve yüzeyin altındaki gerçekleri bulmak için araştırmalarını sürdürürler. Bu nedenle, birçok soru sorarlar ve gerçeği bulmak için azimle çalışırlar.

5- Duygusal: Akrep burcu çocukları, duygusal bir doğaya sahiptirler ve başkalarının duygularına çok hassastırlar. Bu nedenle, çevrelerindeki insanların hissettiklerini anlamak için çok çaba harcarlar.

6- Bağımsız: Akrep burcu çocukları, bağımsız bir doğaya sahiptirler ve kendi yollarını takip etmek isteyebilirler. Bu nedenle, kontrol altında olmaktan hoşlanmayabilirler ve bağımsızlıklarını korumak için mücadele edebilirler.

7- Cesur: Akrep burcu çocukları, cesur bir doğaya sahiptirler ve risk almayı seçebilirler. Yeni deneyimlere açık oldukları için, risk alarak yeni şeyler öğrenmeye istekli olabilirler.

Bu özelliklerin yanı sıra, Akrep burcu çocukları aynı zamanda inatçı, rekabetçi ve zaman zaman aşırı kıskanç olabilirler. Bu nedenle, onların özelliklerine anlayışla yaklaşmak ve sevgi dolu bir tutum sergilemek önemlidir.

Akrep Burcu Çocuğu Yanında Konuştuklarınıza Dikkat Edin

Onun yanında ağzınızdan çıkan her söze dikkat etmelisiniz çünkü akrep burcu çocuğu dikkatini çeken hiçbir şeyi unutmaz. Siz unuttuğunuz bir tarihte aylar öncesi söylediğiniz bir sözü herkesin önünde “daha önce böyle demiştin ama” deyip sizi zor durumda bırakabilir. Veya verdiğiniz sözü içindeki çelik sandıkta aylarca saklayıp her fırsatta size hatırlatabilir. Akrep çocukları tıpkı büyüklerinde olduğu gibi derin duygulara sahiptirler ve kendilerinde duygusal iz bırakan olayları aradan yıllar geçse dahi unutmazlar.

Akrep burcu çocukları daha küçük yaştan itibaren bireyselliklerini ön plana çıkarmaya başlarlar. Sakin ve olgun duruşları ile yaşlarından beklenmeyecek bir tavırları vardır. Günün herhangi bir saatinde kendilerine özel bir şeyler yapmayı, evin bir yerlerinde sadece kendilerine ait özel yerler oluşturmayı severler. Bulduklarını sakladıkları veya sadece kendileri ile baş başa kaldıkları, kendilerine ait yerler keşfetmeyi severler.

Akrep Çocuğuna Nasıl Davranmalı Nelere Dikkat Etmeli

Akrep burcu çocukları gözleri ile iletişim kurmayı severler. Asla onların gözlerinin içine bakıp öfkeli bir tavır takınmayın. Onları bakışlarınızla korkutmamaya özen gösterin. Bu onların özgüvenlerinin gelişmesi açısında son derece önemlidir. Kendilerine yapılan yanlışları bir ömür boyu unutmayacaklarını aklınızdan çıkarmayın. Yaşları ne olursa olsun kalpleri kırıldığında, kıranın kalbini kırmak ve üzmek için elinden geleni yapacaktır. Yetişkin akrep burcu gibi akrep burcu çocuğu da, yapısı gereği her şeyin bir karşılığı olması gerektiğini düşünür. Ruhsal bütünlüklerini korumak için hangi yaşta olurlarsa olsun mutlaka kendilerine yapılanın karşılığını vermeye çalışırlar.

Siz akrep çocuğuna vurursanız O’da size vuracaktır. Siz akrep çocuğuna bağırırsanız O’da size bağıracaktır. Akrep çocuğu ile inatlaşmamaya özen gösterin. O an sertleşip O’nu incitirseniz, size ait bir şeyler kaybolabilir, çok sevdiğiniz vazonuz düşüp kırılabilir, beğenerek giydiğiniz kıyafetiniz bir daha giyilemeyecek bir hale gelebilir. Duygusal dünyasındaki yerini korumak için olmadık şeyler yapabilir.

Yaptığı yanlışları Onunla inatlaşarak değil davranışlarınızla doğruları göstererek düzeltmeye çalışmalısınız. Doğası gereği “yap denileni yapmaz, yapma denileni yapar“. Sizin yap dediğinizin her zaman tersini yapmaya çalışacaktır. Yanlışlarını, hatalarını yüzüne vurmadan, tatlı bir dille dile getirin ve davranışlarınızla örnek olamaya çalışın. Yıllar sonra da olsa küçükken, inatla “yapma” dediğiniz her şeyi “benim dediğim olur” demek için yapabilir. Çünkü akrep burcu insanları toplum kurallarını değil kendi kurallarını koyup uygulamayı severler. Onlara doğruları ancak uygulayarak veya yaşatarak, davranışlarınızla gösterebilirsiniz.

Enerjilerini Deşarj Etmelerine Fırsat Verin

Akrep çocuğu Mars etkisi altında olduğu için yoğun bir enerjiye sahiptir. Akrep çocukları, olduklarından sakin ve rahat görünmelerine rağmen, onlara içlerinde biriken enerjilerini boşaltmaya yarayacak fırsatlar vermelisiniz. Enerjisini, zekasını ve üretkenliğini yönlendirecek oyunlar ilgisini çekecektir.

Akrep’in sembolü, hem Akrep hem de Güneş’e direkt olarak bakabilen tek canlı olan kartaldır. Akrep yaşamında önemli değişim ve dönüşümler yaşamak ve bu tür değişiklikleri rahatlıkla karşılayabilmek için içsel güçlerini geliştirmek üzere dünyaya gelir. En kişisel problemlerde ve zorluklarda bile, sükunetini muhafaza edip, soğukkanlılığını koruyabilmesinin yanında, hayat sınavında zorlanan diğer insanların da kendilerini bulmasında oldukça büyük yararları dokunur.

Akrep Burcu Çocukları Güçlü Sezgilere Sahiptir

Küçük Akrep burcu çocuğu bile, diğer insanların içlerine direkt olarak bakabilmeyi becerir. Yüzeyin arkasına bakacak ve altında neler yattığını kolaylıkla hissedebilecek bir derinliğe sahiptir. Bu sezgisellik ve alıcı yapı, çok küçükken bile Akrep çocuklarında mevcuttur ve bu yeteneğine güvenerek yetişmesi, özgüveni açısından da oldukça önemlidir.

Akrep Burcu Çocuğu Kafasına Koymuşsa Mutlaka Yapar

Akrep burcu çocuğu, amaçladığı şeye ulaşmak için hedefe kilitlenmek yönünde oldukça gelişkin bir iradesi vardır. Konsantrasyon gücü çok yüksek olduğu için, amaçladıklarına ulaşmasını pek az şey engelleyebilir. Çok erken yaşlardan itibaren anne ve babasının, küçük Akrep burcu çocuğunun bu güçlü iradesiyle karşılaşması çok doğaldır. Söylenenlere, kendisinden talep edilenlere zaman zaman çok katı bir şekilde karşı çıkabilirken, kendi seçimlerinin arkasında da güvenle durabilmeyi bilirler.

Bu çocuğun kararlılığını pozitif şekilde kullanmayı öğrenmesini sağlamak için, hassas dengeler oluşturmak önemlidir. Su grubu bir burç olarak Akrep, duygular dünyasına odaklanmıştır, ancak diğer Su burçları Balık ve Yengeç gibi de duygularının kölesi değildir. Kendini korumayı oldukça iyi başaran Akrep burcu çocuğu, yoğun duygularını da kamufle edebilmeyi başarır. Aslında Akrep burcu çocuğunun kendi yoğun duygusallığını tanıyıp, kabul ederek, yaşama duyduğu ihtiraslı yaklaşımı da keşfetmesi önemlidir.

Akrep Burcu Çocuklarının Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Akrep burcu çocuğu ruhsal enerjileri yüksel bir çocuktur. Çoğu zaman kendi dünyasında yaşar ve bireysel bir yapısı vardır. Soğukkanlı, ciddi, ağırbaşlı, olgun ve araştırmacı bir kişiliği vardır. Çok meraklıdır ve özellikle gizlenen, saklanan şeyleri ortaya çıkarmaya bayılır. Akrep burcu çocuğu için yaşamındaki en keyifli an herkesin ulaşamadığı bir şeyi ortaya çıkarmak veya çözmektir. Ondan bir şey sakladığınızı anladığı anda tüm dikkatini saklanan şeyi ortaya çıkarmaya verir.

Akrep çocuğunun hassasiyetlerini anlamanız gerekir. Doğum haritasını inceleyerek onun ruhsal yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışın.

 • Mars etkisinden dolayı güçlü bir enerjiye,
 • Pluto etkisinden dolayı da değişim ve dönüşüm yeteneğine sahiptir.

Kendisini sürekli geliştirmeye çalışır. Başkalarına ihtiyaç duymadan her şeyini kendisi yapmaya çalışır. Buna hastalandığında kendisini iyileştirmeye çalışmakta dahildir. Bu konuda dikkatli olmalısınız.

Doğum haritasını inceleyerek onun yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışın. Akrep burcu çocuğunun hassasiyetlerini anlamanız gerekir. Doğum haritasını inceleyerek onun ruhsal yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışın.

Akrep Çocuğuna Karşı Bunlara Dikkat Edin

 • Diğer çocuklarla kıyaslamayın
 • Akrep burcunun hassas bir yapıda olduğunu unutmayın
 • Ruhsal yeteneklerini verimli bir şekilde kullanmasına olanak tanıyın
 • Aşırılıklarının ortaya çıkmaması için davranışlarını yargılamayın
 • Ona emir vermeyin, sert bir tavırla konuşmayın
 • Akrep çocuğunu duygusal baskı altına almayın
 • Onu yeteneklerine uygun mesleklere yöneltin

Bu konuda aşağıdaki makaleleri mutlaka inceleyin ve bu güçlü, karizmatik, sırlarla dolu ve karmaşık çocuğun yeteneklerine uygun şekilde yaşamdaki yerini almasını, kendisine düşen rolleri en iyi şekilde üstlenmesini sağlayın. Unutmayın çocuklar bizlere verilen emanetlerdir. Onları yaşama hazırlamak anne ve babaların görevleridir.

Akrep burcunun olumlu yanları (Güneş Burcu Akrep)

 • Güçlü
 • Kararlı
 • Sabırlı
 • Karizmatik
 • Dürüst
 • Güvenilir
 • Dostlarına sadık
 • Cesur
 • Ruhsal enerjisi yüksek
 • Yarıda bırakmaz

Akrep Burcu Çocuğu ve Dikkat Edilmesi Gereken Olumsuz Yönleri

 • Duygusuz ve ruhsuz
 • Sinirlenirse çok acımasız olur
 • Kibirli
 • İnatçı
 • Kendini beğenmiş
 • İlgi göstermez ilgi bekler
 • Sevgisini göstermez
 • Arayıp sormaz
 • Yalnız yaşar
 • Kin tutar
 • İntikam almak ister
 • Cinsel dürtüleri yüksek

Ruhsal yanlarını keşfetmek için 8. Ev Akrep Burcu konusuna bakabilirsiniz.

İlgili Konular

Burçlara Göre Meslekler

Doğum Haritasında Ruhsal Yeteneklerin Belirlenmesi

Doğum Haritasına Bakarak Meslek Tercihi Nasıl Yapılır?

 

Aslı Temel’in Makalesi Temel Alınarak Hazırlanmıştır.

Akrep burcu hakkında diğer bilgiler

Akrep Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Akrep Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

 

Akrep Burcu Çocuğu ve Genel Özellikleri

www.akrepblog.com

Son Güncelleme 29 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.