Akrep Blog

8. Ev Akrep Burcu

8. ev akrep burcu, 8. ev akrep burcunda nasıl etkiler?

8. Ev Akrep Burcu

8. ev akrep burcu hayatımızı nasıl etkiler? Akrep burcu sekizinci evde Cinsel yaşamımızı, Cinsellikle ilgili konuları, Doğa üstü olaylara olan ilgimizi, Madde ötesi konuları, Hukuki konuları, Gizemli olaylara ilgimizi, Sırları, İdeallerimizi, Hırslarımızı, İntikam alma ve Miras konularını nasıl etkiler? 8. ev akrep burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 8. ev Cinsel yaşamımızı, korkularımızı, gizemli olaylara olan ilgimizi, miras konularını, hukuki konuları, evlilikte para konularını, gizli saklı olanı ortaya çıkarma dürtülerimizi, cinsel tecrübeleri, krizleri, şirketleri, örgütsel yapıları ve dernekleri, kehanetleri, büyüleri ve ölümü konu alan evdir.

Cinsel yaşamımızın nasıl olacağı, gizemli yanlarımız, ölümümüz, hırslı yanlarımız, sırlarımız ve sırlara karşı olan tavırlarımız, ideallerimiz ve ideallerimizi gerçekleştirme azmimiz, evlilikteki ortaklıklarımız ve para konuları, kendimizi ve hayatımıza dahil olan herşeyi örgütleme becerilerimiz bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

8. Evin Sahibi: Akrep Burcu

Yönetici Gezegeni: Mars ve Pluto

Akrep Burcu: Yöneticisi Mars ve Pluto, Su Elementi, Sabit Burç

8. Ev Akrep Burcu Genel Özellikleri

8. ev akrep burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 8. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Güçlü enerji
 • Manyetik etkiler
 • Telepatik özellikler
 • Güçlü önseziler
 • Cinselliğe düşkünlük
 • Cesur ve kararlı
 • Araştırmacı
 • Cinsel enerjisi yüksek

8. ev akrep burcu konumundan etki alan insanlar Mars ve Pluto etkisini büyük oranda hissederler. Etkiler sert bir şekilde hissedilir ve akrep burcu karakteri dışa yansır. Ruhsal ve cinsel enerjileri yüksektir. Sırlar, gizemler, bilinmeyeni öğrenme merakı, madde ötesine olan ilgi üst seviyelerdedir. Ölüm korkusu taşımazlar ölümü daha çok keşfedilmesi gereken bir olgu olarak görürler.

8. ev akrep burcu insanları yoğun enerjileri ile hem kendi hayatlarını hem de çevresindeki insanları etkisi altına alarak değişim ve dönüşüme zorlar. Yaşamı sürekli level atlanması gereken bir mücadele alanı gibi görürler. Yıkılırlar, çaresiz kalırlar, enerjileri tükenir ama pes etmezler; her defasında daha da güçlenerek ayağa kalkarlar. Kendileri ile birlikte çevresindeki insanları da enerjileri ile dönüştürmeye çalışırlar.

8. ev akrep burcunda olan insanlar güçlü sezgilere sahiptirler. Diğer konumları tarafından bu özellikleri perdelenmemişse geleceğe dair bir çok şeyi önceden hissedebilirler. 8. ev akrep burcu konumundan etki alan bir tanıdığınız varsa onların sezgilerine güvenebilirsiniz (başkalarının etkisine açık değilse). Çoğu zaman hissettikleri şeyler büyük oranda gerçekleşir.

Bu konumdan etki alan insanlar yüz ve beden okuma konusunda doğuştan yeteneğe sahiptirler. Bir insanın yüzüne, mimiklerine, duruşuna ve gözlerine baktıklarında neler hissettiğini, aklından neler geçtiğini algılayabilirler. Bulunduğunuz ortamda bulunanlar sizi ve iç dünyanızda olan bitenleri anlamayabilir ancak o bir kez baktığında sizi hemen çözer.

Manyetik Enerji Alanı ve Telepati Yeteneği

Akrep, Mars, Pluto ve 8. ev konumları insana yoğun enerji, güçlü bir aura ve telepati yeteneği kazandırabilir. Sahip olduğu enerjiyi duruşundan, yüz ifadesinden ve gözlerindeki derinlikten anlayabilirsiniz. Uzun süre gözlerinin içine baktığınızda o yoğun enerjinin sizi etki altına aldığını hissedebilirsiniz. 8. ev akrep burcu insanları bir ortama girdiklerinde hiçbir şey yapmasalar da hemen farkedilirler.

 • Donuk ve sert yüz ifadesi,
 • herşeyi sürekli gözlemleyen gözler,
 • dik duruş ve siyah tonda giyim,
 • dokunmayın yakarım“, “izin verdiğim kadar yaklaş“, “ben izin vermeden asla

mesajları onları ele verir.

8. ev akrep burcu insanı birini etkisi altına almak istediğinde gözlerini kullanması yeterlidir. Gözleri tıpkı bir telepati vericisi gibi işlev görür. Öfkesini de sevgisini de gözleri ile çok kolay bir şekilde karşı tarafa aktarabilir.

Araçtırmacı Kişilik

8. ev akrep burcu konumundan etki alan insanlar çok meraklıdırlar. Herşeyi araştırmak ve öğrenmek isterler. Benzer özelliklere sahip ikizler burcu etkisi gibi yüzeysel araştırıp geçmezler. Öğrenmek istedikleri bir konuyu tüm ayrıntıları ile öğrenmeden bırakmazlar. Bir cümle, ipucu, belirtiler, dedikodular onun için yeterli değildir. Bilmek istediği şey tümüyle avucunun içinde olmalı ve her detayı görebilmelidir.

Zihnini meşgul eden bir konu olduğunda çözmek için gerekirse yıllarca bekler. Acele etmez. Ne yapıp edip bir şekilde zihnindeki pazıl parçalarını bir araya getirerek büyük resme uzaktan da bakar.

Araştırmacı yapısından dolayı çok geniş bir ilgi alanı vardır. 8. ev akrep burcu insanları tıpkı güneş burcu akrep olan insanlar gibi gururlu ve asil bir yapıya sahiptirler. Hemen her konuda bilgi toplayıp gerektiğinde bu bilgileri kullanırlar. Bir başkasından yardım almadan önce kendileri yapmak isterler. Kibirli yapılarından dolayı bir başkasından bir şey istemek veya rica etmek onlara göre değildir. Kendisinden istenebilir ama o istemez. Kibri yaşamı boyunca aşmakta en çok zorlanacağı gölge yanıdır.

Hayatı tüm yönleri ile keşfetmeyi çok sever. Küçük yaşlardan itibaren hemen herşeyi öğrenmeye çalışır. Onu farklı kılan ise edindiği bilgilerin görünmeyen yönlerini de öğrenmeye olan ilgisidir. Siz bir kapıya baktığınızda üzerindeki desenler dikkatinizi çekebilir ama onun asıl ilgisini çeken şey kapının arkasında ne olduğudur.

En Büyük Korkusu

8. ev akrep burcu insanları için en büyük korku kontrolü kaybetme korkusudur. Yaşamlarının kendi kontrollerinden çıkıp bilinmeyene sürüklenmesinden büyük endişe duyarlar. Sıfır noktasına varıp ivmelenerek tekrar yukarı çıkmak için yolu buluncaya kadar da dağılmış bir vaziyette yaşamlarını sürdürebilirler.

Karanlık ve korku onun için heyecan verici unsurlardır. Bir çok insanın “korku” ile özdeşleştirdiği şeyler onda heyecana neden olur.

İnatçı Yapı

8. ev akrep burcu insanlarının hayata ve hayatın karanlık taraflarına karşı aşırı bir inatçılığı vardır. Herkesin kaçtığı yerde inatla durur. Başkalarının ağladığı yerde güler. Başkalarının yapmaktan çekindiği şeyleri büyük bir iştahla yapmaya koyulur. Tehlikelere atılmaktan korkmaz, sınırları kendisini aşmak için konulan bariyerler olarak görür.

Kavrama ve analiz yeteneği güçlüdür. Eğer geçekten önem verdiği bir konu ise gecesini gündüzüne katar, ne yapıp eder mutlaka öğrenir ve yapması gerekeni yaparak uygulamaya koyulur. Kendisi için önemsiz bir konu ise başkaları için ne kadar önemli olduğuna aldırış etmeden gerekli olanı alıp es geçer.

Ölüm Korku mu Merak mı?

8. ev akrep burcu insanı için ölüm konusu bu etki altındaki insanlar için korkudan ziyade çözümlenmesi ve kavranması gereken bir konudur. Nerede ise tüm hayatı duvarın arkasında olanları çözmekle geçtiği için ölüm konusu da onun dünyasında tecrübe edilerek öğrenilecek bir konu olarak ilk sayfada yer alır. Ölüm onun için dönüşümün en değerli ve son noktası gibidir.

Bilinmeyeni çözme merakı onu madde ötesindeki konulara ve parapsikoloji alanına yöneltir. 8. ev akrep burcu insanının asıl istediği herkesin göremediği sırları görebilmek ve zihnindeki sıraya girmiş soruları cevaplandırarak bir sonraki soruya geçmektir. O gizlenmiş cevapları buldukça rahatlayan bir dedektif gibidir. Edindiği tüm bilgileri kendisi ve diğerlerinin dönüşümünde kullanmak için özel olarak zihninde saklar.

Eğer 8. ev akrep burcu konumundan etki alan birisi ile birlikte iseniz sadece ağzınızdan çıkanlara değil yapıp ettiğiniz herşeye de dikkat etmek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü kendi dünyasında yaşadığı ve hafızasını sadece kendisinde etki bırakanlarla özenle düzenlediği için hemen hiçbir şeyi unutmayabilir. Bir olayı hafızasına yerleştirmek için onda bir iz bırakması veya özel sınırlarla belirlediği yaşam alanına girilmesi yeterlidir. Yaptığınız çok basit bir hatayı bile yıllar sonra hiç ummadığınız bir anda sizi alt etmek için yüzünüze vurmakta kullanabilir.

Sadece kendi yaşamına değil birlikte bir yaşamı paylaştığı diğer insanların yaşamına da saygı gösterilmesini ister. Aksi taktirde 8. ev akrep burcu insanı çok agrasif ve sert tavırlar içerisine girebilir.

8. Ev Akrep Burcu Cinsel Yaşamı

8. ev akrep burcu etkisi altında olanların birlikte yaşayacağı insanın tıpkı onun gibi ihtiraslı ve derin tutkulara sahip olması gerekir. Cinsel yaşam bu etki alanında sadece üremek için değil kendisini tazelemek ve enerjisini yenilemek içinde gerekli bir unsurdur. Üzerinde tutku barındırmayan, cinsel hayatı sınırsız yaşamayı vadetmeyen insanlarla uzun süreli bir birliktelik düşünmeyecektir.

Erkeği, cinselliği Sado-Mazohist tanımlaması yapılacak kadar derin ve uçlarda yaşamaya yatkın olur. Bu etkiyi almayan insanlar için bu durum aşırılık olarak algılanabilir. Ancak her etki alanının deşarj unsuru farklıdır. Bazı burç etkileri iç enerjilerini sosyalleşerek, bazıları konuşarak, bazıları beğenilerek dengelerken Akrep etkisi bunu cinsel yaşamla yapabilir.

Kadını da erkeği gibi cinsel yaşama düşkün ve tutkulu olurlar. Sert etkiye sahip renkler, keskin bakışlar, istemsiz dokunuşlar ve küçük bir fısıltı dahi onları harekete geçirebilir. Tıpkı etki altındaki erkekleri gibi kadınları da sadakate çok değer verirler. İlişkiye üçüncü bir insanın dahil olması onlar için savaş çağrısı gibidir.

Dikkat Etmeleri Gereken Noktalar

Stres ve Gerilim 8. ev akrep burcu insanının sağlığında büyük problemlere sebep olabilir. Eğer yaşadıklarını iç dünyalarında yok edecek bir güç oluşturamamış veya henüz o dönüşüm noktasına ulaşamamışlarsa bir anda evin tüm kepenklerini indirebilirler. Uzun bir süre onu göremeyebilirsiniz. Bu süreçte Akrep etkisi onu yalnızlığa yani bir sonraki aşamada yaşanacak problemleri daha kolay atlatabilmek için kozasına sokmuştur.

Eğer yalnızlığı tercih etmişse bu konuda ona saygı duyup kozasından çıkmasını beklemeniz hem onun hem de sizin için daha sağlıklı bir karar olacaktır.

8. Ev Akrep Burcu Olası Ölüm Nedeni veya Nedenleri Nelerdir?

Bilinçaltımız bizi en çok neden korumaya çalışıyorsa ölüm sebebi de o konuyla ilgili olabilir.

Akrep burcu etkisi ölüme en yakın burçlar arasındadır. Güçlü ve dayanıklı yapıları ile hastalandıklarında ilk gidecekleri doktor içlerindeki doktordur. Eğer ciddi bir rahatsızlığın eşiğinde ve kendi enerjisi iyileşmesinde yeterli gelmeyecekse ağzını ve ellerini bantlayıp zorla en yakın hastaneye götürmeniz doğru bir karar olacaktır.

 • Boğulma
 • Stres ve sıkıntıya bağlı hastalıklar
 • İçsel sorunlar
 • Kalp krizi
 • Sinirsel rahatsızlıklar
 • Şiddet, öfke, kavga
 • Cesaret gerektiren hareketler
 • Aşırı merakın neden olduğu kazalar

8. ev akrep burcunda olan insanların rahat ve huzurlu bir yaşam sürebilmeleri, potansiyellerini en iyi şekilde kullanabilmeleri için öncelikleri ruhsal enerjilerini keşfetmek olmalıdır. 8. ev akrep burcu insanları dıştan gelen etkilere karşı güçlüdürler ancak içten gelen etkilerde hazırlıklı değillerse sorun yaşamaları yüksek olasılıktır.

Bu konumdan etki alanların https://www.parapsikoloji.net/nasil-transa-gecilir/ linkinde anlatılan uygulamayı yapmalarını şiddetle öneririm. Hem fiziksel hem de enerji anlamda kendilerini dengelemeyi öğreneceklerdir.

 

8. Ev Akrep Burcu
www.akrepblog.com
01 Şubat 2021

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.