9. Ev Başak Burcu

9. ev başak burcu, 9. evde başak burcu, 9. Ev başak Burcunda, başak 9. evde, 9. ev başak burcu eğitim, 9. ev başak, 9. ev başakta nasıl etkiler?

9. Ev Başak Burcu

9. ev başak burcu hayatımızı nasıl etkiler? Başak burcu dokuzuncu evde İnanç yönümüz, Felsefe, Yüksek Eğitim, Uzak mesafelere yapılan yolculuklar, Farklı kültürlerle olan ilişkilerimiz, Yazarlık, Maddi ve Manevi Şanslar, Oluşturduğumuz eserler, Mistik konulara olan ilgimiz, Eğitmenlik yönümüz, Hukuk ve Toplum kurallarının üzerimizdeki etkilerini ve bizim kurallara karşı tutumumuzu nasıl etkiler? 

9. ev başak burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 9. ev Din, İnançlar, Felsefi ve Soyut konular, Yüksek eğitim ve ne kadar zaman alacağı, Ülke içine ve ülke dışına yapılan uzak mesafeli yolculuklar, Farklı kültürlere olan ilgimiz, Şanslı yönlerimiz, Birikim ve tecrübelerimizi yazma ve aktarma potansiyelimiz, Mistik yönlerimiz, Hukuk ve Kuralları konu alan evdir.

Yüksek eğitimimizin ne kadar süreceği, yapacağımız seyahatler, yaşadığımız yer, yaşamı keşfetmek için çıkacağımız yolculuklar, bir yerde ne kadar süre kalacağımız, kurallara karşı gösterdiğimiz refleksler, olaylara ve yaşama felsefi bakış açımız, soyut yönlerimiz, dini konuları ele alış şeklimiz, öğrendiklerimizi nasıl aktaracağımız, tecrübelerimizi ve birikimlerimizi insanlara nasıl aktaracağımız, maddi ve manevi yönden ne kadar şanslı olduğumuz bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

9. Evin Sahibi: Yay Burcu

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Başak Burcu: Yöneticisi Merkür, Toprak Elementi, Değişken Burç

9. Ev Başak Burcu Genel Özellikleri

9. ev başak burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 9. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Titiz ve çalışkan
 • Analitik
 • Entelektüel
 • Sanat ve Edebiyata ilgili
 • Temizlik ve sağlığa önem verir
 • Yardım etmeyi sever
 • Huzur ister
 • Eleştirir
 • Birden fazla alanda eğitim alabilir

9. ev başak burcu konumundan etki alanlar bu konum alanına giren konularda çok titiz, tertipli ve düzenli olurlar. Analitik zekaları bu alanda kedisini gösterir. Ayrıntılara önem vererek hareket ederler. 9. ev başak burcu insanları sağlık alanına ilgi duyarlar. Bu alandaki gelişmeleri yakından takip ederler. Temizlik yaşamlarının vazgeçilmezleri arasındadır. Temiz bir ortam, temiz insanlar ve temiz bir iş isterler.

9. ev başak burcu insanları evlerinde acil ihtiyaç duyulduğunda kullanabilecekleri tıbbi malzemeler bulundururlar. Hemen her hastalığa karşı tavsiye edebilecekleri ilaçlar olur.

Üretken ve çalışkan insanlardır. Yardıma ihtiyacı olanlara karşı merhametlidirler. Yardım etmeyi severler. Birlikte yaşadığı veya çalıştığı insanlardan da aynı davranışları beklerler.

9. ev başak burcu konumundan etki alan insanlar,

 • Eğitim
 • Edebiyat
 • Sanat
 • Kültür
 • Analitik
 • Arşivleme
 • Muhasebe
 • Sağlık

gibi alanlara ilgi duyarlar. Bu alanlarda yeni bilgiler edinmeyi severler.

Ayrıntılara önem verdikleri için gördükleri eksikleri sık sık eleştirebilirler. İlgi duydukları alanlarda entelektüel seviyede bilgi sahibi olmak onlar için önemlidir. Konuşacakları bir konuda eleştirirken eleştirilen olmayı istemezler.

Analizci yapıları yaşamlarında farklı düşünce sistemlerini de benimsemelerine sebep olur.

Eğitim ve Yolculuk

Ruh hallerini yenilemek ve stres atmak için yolculuk yapmayı severler. Yüksek öğrenime önem verirler. Mümkünse yurt dışında eğitimlerini sürdürmek isterler. Merkür etkisi altında oldukları için birden fazla alana ilgi duyabilirler. Bu nedenle eğitimle ilgili birden fazla belgeye sahip olabilirler.

9. ev başak burcu insanları eğitimi, yaşamlarını daha basit ve kaliteli hale getirmek için araç olarak görürler. Amaçladıkları yaşamı elde etmek için ilgi duydukları alanlarda eğitim alırlar.

Kendileri gibi Merkür etkisi altında olan ikizler burcu etkisi kadar olmasa da yeni yerler görmek ve farklı yerlere seyahatler yapmak onları mutlu eder.

Huzur Arayışı ve İnanç

Bu konumdan etki alanlar için huzur her şeyden önce gelir. İş ortamının, yaşadığı evin ve arkadaş ortamının kendisine huzur vermesini arzularlar.

Dini konularda düşünce ve teoriden çok uygulamaya önem verirler. Onlar için uygulanmayan veya yaşama geçirilmeyen inançların savunucuları gerçekçi değillerdir. Söylenenlerin yaşama ne kadar geçirildiği onlar için önemlidir.

9. ev başak burcu insanları dini konularda kendilerine müdahale edilmesini sevmezler. Kendileri inanmalı ve kendileri yaşamalıdır. Sözle onları ikna edemezsiniz, onlar daha çok davranışlara ve yaşama bakarlar.

 

9. Ev Başak Burcu
www.akrepblog.com
16 Şubat 2021

Son Güncelleme 16 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.