Akrep Blog

4. Ev Yengeç Burcu

4. ev yengeç burcu, 4. evde yengeç burcu, 4. Ev yengeç Burcunda, yengeç 4. evde, 4. ev yengeç, 4. ev yengeçte nasıl etkiler?

4. Ev Yengeç Burcu

4. ev yengeç burcu hayatımızı nasıl etkiler? Yengeç burcu dördüncü evde aile hayatımıza ve aile içerisindeki rollerimize nasıl etki eder? 4. ev yengeç burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 4. ev Aile, toplum, anne ve baba rolleri ile bizim bu rollerden nasıl etkilendiğimizi konu alan evdir.

Genetik bilgilerimiz, geçmişten bize miras kalan değerler, gelenek ve görenekleri ne kadar özümsediğimiz, alışkanlıklarımız, yaşamın başlangıcı ve sonu ile yaşadığımız ev, duygusal yanlarımız, annenin kişiliğinin bizi nasıl etkilediği ve hayatımıza yön verecek temel esaslar bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

4. Evin Sahibi: Yengeç Burcu

Yöneticisi: Ay’dır.

Yengeç Burcu: Yöneticisi Ay, Su Elementi, Öncü Burç

4. Ev Yengeç Burcu Genel Özellikleri

4. ev yengeç burcunda hayatımıza kısaca neler katar, yaşamımızı ve 4. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

  • Duygusal ve fedakar anne ve baba rolleri
  • Hayal dünyası geniş
  • Geçmişte yaşadıkları ile ilgili
  • Zaman zaman aşırı duygusal ve karamsar
  • Ailesine sadık ve koruyucu
  • Annesi ile aşırı bağlantılı
  • Sevgiden emin olmak için aşırı çaba
  • Uysal ve şefkatli

4. ev yengeç burcunda olanlar ailesine, sevdiklerine ve çocuklarına karşı duygusal bir sorumluluk hissederler. Akıl ve mantıkları ile değil daha çok duyguları ile hareket ederler. Evlenmek istediği insanın kendisini gerçekten sevdiğine net olarak inanmadan içleri rahat etmez. Emin olmak için olmadık şeyler yapabilirler. Sevgiyi yaşayamadan birlikte olduğu insana da kendisine hayatı zehir edebilirler.

Yalnız kaldıklarında ve iç dünyalarına çekildiklerinde o gün veya geçmişte yaşadıklarını düşünüp kendilerine sıkıntı çıkarırlar. Gerçekte olmayan veya öyle olduğunu düşündükleri olaylarla zihinlerini o kadar meşgul ederler ki herkesin unuttuğu olayları sürekli düşünerek kabus yaşarlar.

4. ev yengeç burcu olan insanların yaşamlarında anneleri önemli bir yere sahiptir. Annelerini kendileri için yaşamın kaynağı gibi görebilirler. Bundan dolayı annelerine karşı aşırı bir sorumluluk ve korumacılık gösterebilirler. Çoğunlukla fiziksel ve duygusal yönden de annelerine benzerler.

Ailesine Bağlılık ve Duygusal Yönleri

Bu konuma sahip insanlar kendilerinden önce ailesini, eşini ve çocuklarını düşünür. Kendisini onlar için feda edebilecek kadar cömerttir. Kendisini kışkırtacak durumlar dışında aile içerisinde sakin ve yumuşak huylu olurlar. Aldıkları kararları ailelerini göz önüne alarak alırlar. 4. ev yengeç burcu insanları Su grubu etkisi altında oldukları için denize veya göle yakın yerlerde yaşamayı severler.

Hayal güçleri gelişmiştir ancak hayal dünyalarında kurguladıkları şeyler çoğunlukla kendilerini üzecek ve kıracak konularla meşgul olur. Aşırı duygusal yapısı tüm yaşamını etkileyebilecek düzeydedir. Aile içerisinde aldığı kararlarda duygusallığın etkisi altında kalır. 4. ev yengeç burcu olanlar çocukların üzülmesine dayanamadığı için onların isteklerine boyun eğebilirler.

4. ev yengeç burcu olan anne ve babalar çocuklarını kendilerine bağımlı hale getirebilirler. Her an bir şeyler olabileceğine dair yaşadıkları tedirginlikler, kaygılar ve aile bireylerini koruma içgüdüsünü abartarak onların kendi başlarına ayakta kalma süreçlerini geciktirebilirler. İstemediği bir şey yapılmak istendiğinde hemen duygusallaşarak onları duygusal baskı altına alabilirler.

Ayrıca Pluto, Ay, Merkür ve Neptün konumunda yerleşen Yengeç burcu son derece güçlü sezgiler, öngörü yeteneği, imajinasyon yeteneği ve gerçekçi rüyalar görmelerine neden olabilir.

4. ev yengeç burcu insanları için evleri özel bir yaşam alanı gibidir. Orası kendilerine özel bir dünyadır. Evin iç dizaynını ruhsal ve duygusal yönden rahat edebileceği bir şekilde düzenler.

Anne, Baba ve Çocuk Rollerine Etkisi

Anne ve baba rolü olarak 4. ev yengeç burcu konumu duygusal yönden zaman zaman aşırıya kaçabilecek bir korumacılık getirebilir. Fedakardır ve aile bireylerini her yönüyle desteklemek ister. Ancak özellikle çocukların disiplin altına alınarak başarılı olmaları gerektiği konularda onların kırılmamaları ve üzülmemeleri için gerektiğinde tavizsiz bir tutum sergileyemeyebilirler. Buna rağmen çocukların duygusal yönden tatmin olmaları için ellerinden geleni yapmaya çalışacaklardır.

Çocuk rolünde ise 4. ev yengeç burcu olan çocuklar karamsarlıkla karışık duygusallığa sahip, her istediklerini ağlayarak veya küserek yaptırmaya çalışan tipler olabilirler. Duygusal baskıya maruz kaldıklarında bilinçaltları tüm yaşamlarını olumsuz şekilde etkileyebilir.

 

4. Ev Yengeç Burcu
www.akrepblog.com
29 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.