4. Ev İkizler Burcu

4. ev ikizler burcu, 4. evde ikizler burcu, 4. Ev ikizler Burcunda, ikizler 4. evde, 4. ev ikizler, 4. ev ikizlerde nasıl etkiler?

4. Ev İkizler Burcu

4. ev ikizler burcu hayatımızı nasıl etkiler? İkizler burcu dördüncü evde aile hayatımıza ve aile içerisindeki rollerimize nasıl etki eder? 4. ev ikizler burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 4. ev Aile, toplum, anne ve baba rolleri ile bizim bu rollerden nasıl etkilendiğimizi konu alan evdir.

Genetik bilgilerimiz, geçmişten bize miras kalan değerler, gelenek ve görenekleri ne kadar özümsediğimiz, alışkanlıklarımız, yaşamın başlangıcı ve sonu ile yaşadığımız ev, duygusal yanlarımız, annenin kişiliğinin bizi nasıl etkilediği ve hayatımıza yön verecek temel esaslar bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

4. Evin Sahibi: Yengeç Burcu

Yöneticisi: Ay’dır.

İkizler Burcu: Yöneticisi Merkür, Hava Elementi, Değişken Burç

4. Ev İkizler Burcu Genel Özellikleri

4. ev ikizler burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 4. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Destekleyici ve özgür anne ve baba rolleri
 • Sık sık ev değiştirme
 • Durağan olmayan iş hayatı
 • Akılcı ve özgürlükçü düşünce
 • Bilgi için teknolojik imkanlar
 • Flörtçü olarak algılanan davranış biçimi
 • Geç evlilik ihtimalleri
 • Evlerinde misafir ağırlamayı seven yapıları

4. ev ikizler burcu olanlar özgür yapıları nedeniyle aile kurmayı yaşamlarının ileriki safhalarına bırakabilirler. Aşık olmak başka bir insanla yaşamak ve her şeyi başka biri ile paylaşmak; yapmak istediklerini yaptıktan ve hedeflerine ulaştıktan sonra istedikleri olgulardır. Yay burcu gibi tüm dünyayı gezmek gibi bir düşünceleri yoktur ama sürekli gezmek, keşfetmek ve öğrenmek isterler. Yaşadıkları evi ve çevrelerini yenilemek onlar için hayata yeniden ve daha enerjik bir şekilde başlamak gibidir.

4. ev ikizler burcu olan insanlar sık sık kaldıkları evi değiştirmek isteyebilirler. Sabit nitelikteki insanlar için bu durum sıkıcı gelebilir ancak ikizler burcu için değişiklik kendilerini yenilemek gibidir. Yeni insanlarla tanışmak ve bu insanları yaşadıkları ortamda ağırlamak onlar için çok keyiflidir. Her geldiklerinde ev ortamında yeni bir şeylerin olmasını isterler. Odaları, evin boyasını ve eşyaları değiştirerek ruh dünyalarını yenilemek ve bu değişiklikleri arkadaşlarına da göstermek isterler.

4. Ev İkizler Burcu Değişiklik ve Enerji

İkizler burcu iletişim ve bilgi ağı gibidir. Bilgiyi toplar ve diğer insanlarla paylaşır. Bunun için mevcut teknolojik imkanlardan da yararlanmak isterler. Zevkleri ve kendilerini ifade ediş tarzları kendilerine hastır. Onların yaşadıkları ortama girdiğinizde kendinizi rahatlamış ve yenilenmiş hissedersiniz. Durağanlığı asla kabul etmezler. Değişim ve canlılık onlar için hayati öneme sahiptir. 4. ev ikizler burcu olanlar ancak bu şekilde sahip oldukları o canlı enerjiyi devam ettirebilirler.

İç dünyalarındaki enerji eski canlılığını yitirdiğinde hemen yaşamlarında ve evlerinde değişiklik yapmaya yönelirler. Kaldıkları yer bunun için yeterli gelmezse hemen başka bir yer aramaya başlayacaklardır. 4. ev ikizler burcu için enerjinin dönüşümü yenilik yapmakla, yaşamlarında dokundukları her şeyi değiştirmekle mümkündür. Yeni insanlar, yeni arkadaşlar ve yeni heyecanlar yaşamlarının birer parçası gibidir.

İş Hayatı, Hareketlilik ve Aile

4. ev ikizler burcu için iş hayatı da yaşadıkları ortam gibidir. Heyecanlarını yitirdiklerinde ilk fırsatta hemen yeni iş aramaya başlayabilirler. Onlar için en ideal iş sürekli yeni insanlarla tanışabilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri ve dinamik bir yapıya sahip olan iştir. Durağanlık onların hareketli yaşamlarını da etkilediği için uzun süre hareketsiz kalmak istemeyeceklerdir.

Hareketli yaşamları, sürekli yeni insanlarla tanışmaları, cana yakın tavırları ve herkesle kolay iletişim kurabilmeleri dışarıdan bakıldığında çok flörtçü biri oldukları izlenimi vermelerine neden olmaktadır. Gerçekte herkesle sevgili olmak gibi bir niyetleri yoktur. Onlar için aşk ve aile ancak durulduklarında ve yaşamdan elde edeceklerini elde ettiklerinde mümkün olacak konulardır.

 • “Evlen artık”,
 • “bir türlü karar veremedin”,
 • “bu kaçıncı”
 • “evde kalacaksın”
 • “herkes çoluk çocuğa karıştı”
 • “bekar mı kalacaksın”

gibi ifadelerin oluşturduğu çevre baskısının etkisinde kalarak hareket edecek olurlarsa mutsuz bir evlilik yapma olasılıkları yüksektir. Bu konuda emin olmadan adım atmamaları gerekir. Evliliği ve aile kurmayı kompleks haline getirdiklerinde yanlış kararlar alma ihtimalleri yüksektir.

4. ev ikizler burcu olan insanların evleri bilgi kaynakları ve bilgiye ulaşımı kolaylaştıracak teknolojik donanıma sahiptir. İmkanı olanlar küçük bir kütüphane oluşturarak kitap koleksiyonu da yapabilirler.

Anne Baba ve Çocuk Rolleri

Anne baba rolünde 4. ev ikizler burcu olan insanlar çocuklarının bilgiye erişimini kolaylaştırmak için ellerinden geleni yaparlar. Çocuklarını sıkı bir disiplin altında tutmaktansa onlarla her şeylerini paylaşan, onları anlamaya çalışan anne veya baba olurlar. Çocukları ile arkadaş gibi olmaya, onları kısıtlamamaya özen gösterirler.

Çocuk rolünde ise erken yaşta evden ayrılma düşüncesi olabilir. Hayalini kurdukları özgür hayatı ancak kendilerine ait bir ev olduğunda yaşayabileceklerini düşünürler. Baskıcı bir ailede yaşıyorlarsa sık sık evden uzaklaşma veya arkadaşlarında kalma durumları görülebilir. Anne ve babalarından duygusal baskı değil akılcı çözümler ve yaklaşımlar beklerler.

Erken yaşlarında aileden uzaklaşarak hayalini kurdukları bir ev hayatı yaşamak isterler. Orta yaşlardan sonra veya durulmaya başladıklarında ailesi ve kardeşleri ile irtibatları daha sık olacaktır. Hatta kaldıkları evi ailesine veya kardeşlerine yakın bir yerden seçmek isteyebilirler.

 

4. Ev İkizler Burcu
www.akrepblog.com
28 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. İkizler Merkür dedi ki:

  kaç iş değiştirdiğimi artık saymıyorum. sabit bir iş beni sıkıyor. sürekli değişiklik istiyorum. iş ve ortam değiştikçe kendimi yenilenmiş gibi hissediyorum. eskiden kafayı yiyordum beyim var benim diye. doğum haritamı incelemeye başladığımdan beri kendimi yaşadığımın farkına vardım. sorun yok, tadını çıkarın herşeyin 🙂

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.