Akrep Blog

Yay Burcu Çocuğu Özellikleri Onlara Nasıl Davranmalı

13.09.2018
249

Yay Burcu Çocuğu Özellikleri Onlara Nasıl Davranmalı, nasıl eğitilir, nasıl geliştirilir, ilgi alanları

Yay Burcu Çocuğu Özellikleri

Yay Burcu Çocuğuna Nasıl Davranmalı?

Yay Burcu Çocuğu Kişiliği

Küçük Yay burcu çocuğunu, neşeli, rahat ve sevimli karakterinden tanıyabilirsiniz. Bu tavrıyla küçükten büyüğe herkesle son derece kolay ilişki kurabilir. Yalnız kalmaktan hoşlanmadığı için, etrafında sürekli birilerinin olması onu mutlu edecek, kendine güven duymasını sağlayacaktır. Yay burcu çocukları insanlarla yakın ve sıcak ilişkiler kuramazsa içine kapanacak ileriki dönemlerinde belki de sivri dilli ve alaycı bir yapıya sahip olacaktır.

Yay Burcu Çocuğu Herşeyi Öğrenmek İster

Meraklı yapısı ve her şeyi öğrenme isteği bazen sabrınızı taşırabilir. Ancak cevaplarınızın mantıklı, samimi ve dürüst olmasına özen göstermelisiniz. Böylece kurallarınıza saygı duymayı öğrenecektir. Yay burcu çocuklarının başınızı döndürecek kadar hareketli bir yapısı vardır. Üstelik, her şeyi öğrenme isteğiyle ortalığı birbirine katmakta üstlerine yoktur.

O’na Karşı Sert ve Kuralcı Olmayın

Küçük Yayınızın sessiz sakin durduğuna bakmayın, mutlaka bir muzurluk peşindedir. Sıkıcı, rutin ve sert kurallar onun özgür yapısına ters düşer. Hayal gücünü geliştirecek üretken oyunlar, her zaman ilgisini çekecektir. Sosyal yönlerini öne çıkartacak grup aktivitelerine, özellikle spor faaliyetlerine yönlendirmenizde yarar var.

Yay Burcu Çocuğu İyimser Yaklaşımlar Sergiler

Yay burcu çocuğu, iyimser ve pozitif düşünce biçimiyle diğer insanları da olumlu şekilde etkiler her şeyin aydınlık tarafını görmeye, çaresiz ya da umutsuz kaldığında mutlaka bir yol bulunucağına inanmaya hazırdır. Yay çocuklarının bu güvendikleri dünya içinde kalabilmelerini ve kendi şanslarını oluşturmak için çaba sarfetmeyi de öğrenmelerini sağlamak esastır.

Mutlaka Bir Hedefi Olmalıdır

Yay burcu çocuğunun yaşamına anlam kazandırabilmek için mutlaka hedefleri ve amaçları olmalıdır. Günlük yaşantının stresi ya da sıradanlığı, belirli bir alana odaklanma, yönelme ihtiyacının artmasına neden olur. Küçük Yay’ın maceraya düşkünlüğü, ufuklarının hem mental hem de fiziksel olarak genişlemesi gereğini ortaya çıkarır. Farkındalığı, algıları çok gelişkin olmasına rağmen, her zaman daha fazlasını bilme ve araştırma ihtiyacındadır. Yaşı ilerleyen her Yay burcu çocuğu, mutlaka kendisi için yolculuk imkanları oluşturur, ama küçük Yay’ın bile yaşamının hareket halinde olduğunu hissetmesi gereklidir.

Yay Burcu Çocuğu Dışa Dönüktür

Yay burcu çocuğu oldukça dışadönük ve arkadaş canlısı bir yapıdadır. Sıcakkanlılıkla insanlara yanaşarak, karşısındakini de rahatlatır. Çok erken yaşlarda bile, insanların engellerini aşmayı kolayca başararak, kendini sevdirmeyi bilir. Bu ihtiyatlı bir yaklaşımdan çok, sevileceğine dair duyduğu özgüvendir. Ancak herkese karşı arkadaşça yaklaşımlarının ne gibi sorunlar doğurabileceği, tanımadığı insanlara karşı ihtiyatlı yaklaşması gerektiği öğretilmelidir.

Yay insanı yaşamayı sevdiği için, hayatı eğlenceli bir hale getirebilmek adına çok gayret eder. Gülmeyi, eğlenmeyi ve diğer insanlara maskaralık yapmayı çok sever. Abartmaya eğilimli yapısının yanında, oldukça gelişkin bir espri anlayışı ve yeteneği de vardır. Mutlaka kendini kötü hissettiği, karamsarlığa kapıldığı zamanlar vardır ama, yaşamın kendisine güzellik ve aradağı her şeyi getireceğine inancı hep sarsılmadan ayakta kalmasına nedendir.

 

Aslı Temel

 

Yay burcu hakkında diğer bilgiler

Yay Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Yay Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

 

Yay Burcu Çocuğu ve Genel Özellikleri

www.akrepblog.com

BİR YORUM YAZIN

Bir Cevap Yazın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.
error: Korumalı İçerik!