Üzerlik Tohumu Yağı Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Üzerlik Tohumu Yağı Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır? Ev yapımı üzerlik yağı

Üzerlik Tohumu Yağı Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Üzerlik tohumu yağı nasıl yapılır? Evde üzerlik tohumu yağı nasıl çıkarılır? Üzerlik tohumu yağı nasıl kullanılır? Üzerlik tohumu ve zeytinyağı nasıl kullanılmalıdır?

Bitkilerin ve tohumların yağları farklı yöntemlerle çıkarılır. Kullanılacak yöntem elde edilecek yağın niteliğine göre değişir. Bitki yağlarının elde edilebilmesi için 3 farklı yöntem kullanılır. Yöntemler yağ elde edilecek materyale göre belirlenir. “Sabit” ve “Uçucu” yağlar özelliklerinden dolayı farklı yöntemlerle elde edilirler. Zeytin yağı, ayçiçek yağı pamuk ve fındık yağı sabit yağlar sınıfındandırlar ve sıkılarak elde edilirler. Bunlara susam ve çörek otu tohumlarını da dahil edebiliriz.

Bu yöntem satın alınacak küçük soğuk sıkım makineleri ile yağlar evde de elde edilebilir.

Soğuk sıkım olarak tabir edilen yöntemde amaç yağın niteliğini bozucu ısıya maruz bırakmadan mümkün olduğunca çok yağ elde etmektir.

Uçucu yağlar ise daha çok çiçek ve bitkilerden elde edilirler. Distilasyon adı verilen yöntemde buharlaştırma – ısıtma – soğutma ve basınç aşamaları kullanılır. Bitki ve çiçekteki yoğun koku uçucu yağlar aracılığı ile etrafa yayılırlar. Lavanta yağı, gül yağı, biberiye yağı, fesleğen yağı, aynısefa yağı, karanfil yağı bu şekilde elde edilir.

Bu yöntemde kullanılacak mekanizma karmaşık ve olduğu için ev koşullarında uygulamak zordur. Ancak basitleştirilmiş yöntemlerle çıkan buhardan elde edilen suları kullanabilirsiniz.

Üzerlik Tohumu Yağı Evde Nasıl Yapılır?

Üzerlik tohumu yağı evde nasıl elde edilir? Üzerlik tohumu yağı yaparken zeytinyağı nasıl kullanılır?

Bizim kullanacağımız yöntem maserasyon adı verilen çözücü madde yöntemidir. Bu işlem için soğuk sıkım zeytinyağı kullanıyoruz. Zeytinyağının çözücü ve muhafaza özelliği yüksek olduğu için üzerlik tohumu yağını çok düşük maliyetle kolayca elde ediliriz. Kullanacağımız yöntemle elde edeceğimiz üzerlik tohumu yağı istediğimiz seviyede olacak mı? Evet. Kullanım amacınız ne ise bunu çok düşük maliyetle kendiniz deneyip test edebilirsiniz.

Üzerlik tohumu içerisinde bulunan yağ miktarı çörek otu, keten tohumu veya susam tohumu ile kıyaslandığında çok çok düşüktür. Piyasada satılan gerçek! üzerlik tohumu yağlarının fiyatlarının çok yüksek olmasının nedeni de budur. Az miktar üzerlik tohumu yağı için çok yüksek miktarlarda üzerlik tohumunun sıkılması gerektiği için piyasada bu şekilde üzerlik yağının çok fazla olduğunu sanmıyorum.

Başlamadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar

1- Üzerlik tohumlarını kullanmadan önce ayıklayın.
2- Üzerlik tohumunun mümkün olduğunca yeni hasat olmasına özen gösterin.
3- Kullanacağınız zeytinyağının katkısız soğuk sıkım zeytinyağı olduğundan emin olun.

1- Üzerlik Tohumlarını Ayıklayın

üzerlik tohumu yağı nasıl yapılır

Üzerlik tohumlarını toz haline getireceğimiz için önceden hem blender bıçağına zarar vermemek hem de etkileşimi bozmaması için içerisinde bulunan toprak ve taşları temizleyin. Resimde de görüyorsunuz 70 gramlık üzerlik tohumunda bir hayli taş ve toprak çıktı.

2- Üzerlik Tohumunu Tartın

evde üzerlik tohumu yağı yapımı

Üzerlik tohumunu tartmamızın nedeni kaç gram tohum kullanırsak kullanalım sonraki kullanımlarda etkiyi artırmak için kaç gram artırmamız gerektiğini bu şekilde bulacağız. Ayrıca konsantre bir üzerlik yağı elde etmek istemiyorsanız ekleyeceğiniz zeytin yağı miktarının üzerlik tohumunun iki katı olması gerekir. İki kat olan miktarı hacim olarak veya gram olarak kullanmak istediğinizde ağırlık bilgilerine ihtiyacımız olacaktır.

3- Üzerlik Tohumunu Blender Yardımı İle Toz Haline Getirin

Eğer tohumlar nemli ise kuruyuncaya kadar hafif ateşte kavurun. Blender ile toz haline getirme işlemini kavanozda yaparsanız etrafa toz dağılmayacaktır. Eğer daha önceden hazırladığınız üzerlik ekstraktı varsa bu aşamaları geçerek onu doğrudan kullanabilirsiniz.

Üzerlik tohumunu yeterince toz haline getirdikten sonra zeytin yağımızı ekleyebiliriz.

evde üzerlik tohumu yağı yapımı

Yoğun ve konsantre bir üzerlik tohumu yağı elde etmek istiyorsanız üzerlik tohumunun üzerini örtecek miktar yeterlidir. Normal seviyeler için üzerlik tohumu miktarının iki katı zeytinyağı kullanın. Bu ölçüyü gram olarak ta uygulayabilirsiniz.

4- Yağı Ekledikten Sonra Tekrar Karıştırın

Eğer doğal bir etkileşim isterseniz zeytinyağını ekledikten sonra tahta bir kaşıkla karıştırın ve her gün karıştırarak 30-45 gün arası kavanozda bekletin.

üzerlik tohumu yağı nasıl elde edilir

5- Üzerlik Tohumu Yağı Nasıl Yapılır? Son Aşama

üzerlik tohumu yağı nasıl çıkarılır

Tüm işlemlerden sonra karışımımızı 30-45 gün arasında beklemeye alıyoruz. Yaşadığınız yer sıcaksa veya yaz mevsiminde yapacaksanız 30 gün yeterli olacaktır. Süre uzadıkça kalitenin arttığını da unutmayın. Aynı işlemlerle nane yağını 15-20 günde elde edebilirsiniz.

Aşağıda gördüğünüz yağı bekleme süresi etkilerini gözlemlemek için 71 gün beklettim. Tülbentten bir kaç kez süzdüğünüzde rengi açılıyor. Bekleme süresi arttıkça etkisi de artıyor. Konsantre kullanıma uygun. Tadı bildiğimiz acı üzerlik tadından çok uzak. Kokusu ve tadı çok güzel. Aşama aşama yaptığım testlerde bekleme süresi arttıkça etkisinin de arttığını gördüm. Ama ortalama etki için ortamın ısısına göre çok soğukta beklemeyecekse 30 gün yeterli.

üzerlik yağı

Üzerlik Yağı Yaparken Bu Aşamada Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Evde üzerlik tohumu yağı yaparken bu aşamada şunlara dikkat etmeye çalışın.

[+] Isı ve güneş ışığı tepkimeyi etkiler. Unutmamanız gereken nokta yüksek ısı ve doğrudan güneş ışığı etkileşimi hızlandıracak ancak zeytin yağının yapısını bozacaktır. Sürekli güneş ışığında bırakmayın. Özellikle ağrılarınız için cilde sürerek te kullanmak istiyorsanız doğrudan güneş ışığı görmeyen bir yerde muhafaza etmeye çalışın.

[+] Karışımınızı mutlaka cam kavanozda hazırlayın ve muhafaza edin. Zeytinyağı plastiği çözdüğü için kanserojen bir karışım elde edebilirsiniz.

[+] İlk 5 gün kavanozun ağzını bir tülbentle kapatın. Sonrasında kapağını kapatın ve her gün ahşap bir kaşıkla karıştırın.

[+] Eğer epifiz bezi, Dmt ve üçüncü göz ile ilgili çalışmalarda kullanacaksanız beklemeye almadan önce dileyenler 7 Ayetel kürsi, 7 Nas ve 7 Felak suresini kavanozu ağzınıza yaklaştırarak hafif fısıltıyla okuyun. Her okuma bitiminde kavanozun içine üfleyin. Sonunda bu karışımı hazırlama niyetiniz ne ise onu fısıldayın. Satın aldığınız üzerlik tohumu yağı para kazanılma niyeti ile hazırlanır bunu unutmayın. Bunu neden yaptığınızı bilimsel olarak anlamak isterseniz Masaru Emoto‘yu araştırın.

[+] 30-45 gün sonunda üzerlik tohumu yağınızı tülbentten geçirerek kullanabilirsiniz.

[+] Tüm işlemler bittiğinde kavanozun dışını kaplayarak ışık almasını önleyin. Veya koyu renkli cam şişelere koyun.

[+] Üzerine mutlaka o günün tarihini atın. Bu tarihten itibaren 2 yıl serin bir yerde muhafaza ederseniz 3 yıl kadar kullanabilirsiniz.

Üzerlik Tohumu Yağının Faydaları Nelerdir?

Üzerlik tohumu yağının faydaları nelerdir? Nelere iyi gelir?

Üzerlik Tohumu Yağının Faydaları Nelerdir?

 • Sürülen yerdeki ağrıları hafifletir
 • Saçlara sürüldüğünde rengini koyulaştırır, canlandırır
 • Üzerlik tohumu yağı saçların dökülmesini önler
 • Cildi yeniler ve canlı bir görümün kazandırır
 • Üzerlik tohumu yağının sürüldüğü yerlerdeki sinirler uyarılır
 • Sulu egzamaya iyi gelir
 • Eklem ve romatizma ağrılarında, kireçlenmelerde faydalıdır
 • Migren ağrılarına iyi gelir
 • Varislere iyi gelir
 • Üzerlik yağı mistik derinlikler yaşatır
 • Yeşil nane ile birlikte nefes açıcı özelliği vardır (Burna sürüldüğünde)
 • Cilt lekelerine ve mantara iyi gelir
 • Cinsel organın şekillendirilmesinde ve büyütülmesinde kullanılmıştır. (gelişim evresi bitmeden)

Üzerlik yağı göze sürülmemelidir.

Üzerlik Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır?

Üzerlik tohumu yağı nasıl kullanılır? Nelere dikkat etmek gerekir?

 • Ağrıyan yerlerinize parmağınızın ucuyla sürerek yedirin
 • Leke ve mantar olan yerlere de aynı şekilde sürerek cildin çekmesini sağlayın. Gerekirse tekrar sürün.
 • Saçlarınıza ve saç diplerinize sürerek 20 dakika bekletin sonrasında zeytinyağı sabunu ile yıkayın.
 • Çok geçerli nedeniniz yoksa doğal sabun dışında ürün kullanmayın.
 • Nefes darlığı için alnınıza ve burnunuzun etrafına sürebilirsiniz. Aynı yöntemle elde edeceğiniz nane yağı ile birlikte de kullanabilirsiniz.
 • Kırışık olan yerlere ve varisli bölgelere de yedirerek sürün.
 • Migren atağı başlamadan alnınıza ve ağrıyı hissettiğiniz yerlere sürerek yedirin.
 • Romatizma, kireçlenme ve eklem ağrılarında masajla uygulayın.
 • Uyku sorunu yaşadığınızda veya bunaldığınızda ayak altınıza sürerek masaj yapın.

Sağlıkla ilgili kullanımlarda doktor önerisi ve kontrolü olmadan kullanmayın.

Ruhsal Çalışmalarda Üzerlik Tohumu Yağının Kullanımı

Ruhsal çalışmalarda ve ruhsal derinlikte üzerlik tohumu yağı nasıl kullanılır?

Bunun için alt yapınız ve yeterli bilgi birikiminiz olduğunu varsayıyorum. Öncelikle Üzerlik Tohumu Diyeti linkini dikkatlice okuyun. Kullanmaya başlamadan iki hafta önce, kullandığınız sürece ve kullanımı bıraktıktan iki hafta sonra belirtilen besinlerden uzak durun.

[+] Üzerlik Tohumu linki altındaki konuları dikkatlice okuyun.

[+] İster çayını ister çiğneyerek 21 gün kullanın 21 gün ara verin.

[+] Bu süre boyunca üzerlik tohumu yağını her gün sabah erken açken alnınızın tam ortasına sürün.

[+] Sabah ve akşam yemeğinden önce aç karna 1 çay kaşığı üzerlik tohumu veya 1 bardak üzerlik çayını tüketin.

[+] Bu şekilde 21 gün tekrar edin. Üzerlik yağını 40 gün boyunca alnınızın ortasına sürün.

Kullanımının farklı yöntemleri de bulunmakta bu yöntemleri de ileride adım adım paylaşmaya devam ederim.

Ne yaptığınızdan emin olmadığınız ve ne yaptığınızı bilmediğiniz sürece ruhsal çalışmalarınızda asla üzerlik tohumu kullanmayın. Kullanacak olanların sitede yazdığım ve linkini verdiğim tüm makaleleri okuduğunu varsayıyorum. Bu yöntemler asla tedavi yöntemi ve tavsiyesi değildir. Sadece bilgilendirme amaçlıdır.

İlgili Konular

Üzerlik Tohumu Hangi Miktarda Kullanılmalı?

Üzerlik Tohumu Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Üzerlik Tohumu Nasıl İçilir? Çayı Nasıl Hazırlanır?

 

Üzerlik Tohumu Yağı Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

www.akrepblog.com
28 Haziran 2020

Son Güncelleme 21 Mayıs 2024 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 37 YORUM
 1. Mükremin dedi ki:

  Üzerlik yağı çay kaşığı ile ićilirmi günlük

  1. Akrep dedi ki:

   “İçilir” demek genel bir sorumluluk anlamına gelir. Ben içtim, kullandım ama “içilir” denildiğinde alınacak sorumluğu almıyorum. Çünkü herkesin metabolizması farklı buna bağlı olarak miktara bağlı verdiği tepkilerde farklı oluyor. Bir arkadaş vardı bir çay kaşığı kullandı iki gün kendine gelemedi. Bendeki etkisi normal oldu. Fark herkeste değişir. Bu nedenle kullanacak herkes mutlaka yaş ve metabolizma farklılıklarını gözönünde bulundurup doktorunun onayı ile hareket ederse daha iyi olur.

 2. Menduh dedi ki:

  Arkadaşlar, yaptığım araştırmalarda maserasyon yöntemiyle elde edilen üzerlik tohumunun ancak yüzde 5 lik kısmından faydalanılabildiğini öğrendim. Doğruluğunu bilmiyorum, Ancak gözümün önünde soğuk pres sıkım yaptırdım. Yağ oranı çok düşük 10 kg üzerlik tohumundan 180 ml yağ anca çıktı. Tamamen saf bu nedenle pahalı bu saflıkta bulursanız. Bilgilendirmek istedim hoşca kalın..

 3. Mesut dedi ki:

  Ha birde; saç düzleştirme ütüleri varya, tohumları blender da çekip yağlı kağıdın içine yerleştir. Sonra saç ütüsünün metal plakaları arasına yerleştirip elinle baskı yap. Al sana yağ. Sonra bunu zeytinyağı ile karıştırıp kullan.

  1. Akrep dedi ki:

   Isı yağın özelliğini bozmaz mı?

 4. Mesut dedi ki:

  Sana bir sırda ben vereyim o halde. Cam veya plastik şişe yerine bakır bir kaseye koy. Bak neler olacak. Hadi Samanyolu galaksinin dışında nelerde varmış gör. Kudreti ne kadar yüksek ve ne yücedir gör. Mevlana derki ” üzerlik geceyi örttü, gerçek göründü:. Allaha emanet

  1. Akrep dedi ki:

   Teşekkür ederim bu değerli bilgiler için.

   Bakır kasede bekleme süresi ne kadar? Ne kadar süre beklediğinde oksitlenme zararlı seviyede olmaz?

 5. Meltem dedi ki:

  Diğer kullanımlarını bilmiyorum ama benim ağrılarıma çok iyi geldi. Eklem yerlerim ağrıdığında sürüyorum ve bir süre sonra ağrılar hafifleyip kayboluyor. Kavanozda 1 ay beklettim. Koyu siyah renkte şu an. Zamanla tortular dibe çöküp renki açılır sanıyorum.

  1. Akrep dedi ki:

   Evet bekleyince tortular dibe çözüp rengi açılıyor.

 6. Burkan Kanti dedi ki:

  Merhaba. Değerli yazar kardeşim öncelikle sana çok teşekkür ederim. Bu değerli bilgileri paylaştığın için. Nedenine gelince üzerlik tohumu yağını doğal yolla elde etmek zordur, her yerde bulunmaz ve bulduğunuzda da gözünüzün önünde yağ çıkarılmamışsa her zaman tereddüt edersiniz. Anlattığınız yöntem çok pratik, doğal ve ucuz. Herkes ulaşılabilir malzemelerle evinde yapabilir.

  Teşekkür etmemin nedenine gelecek olursam. Aylar önce bu yazıyı okuyarak bir kavanoz üzerlik yağı yapıp lazım olduğunda kullanırım düşüncesi ile karanlık bir yere bırakmıştım. Eşim korona olunca eklem ağrıları için kullanmak geldi aklıma. Tüm tortular kavanozun dibinde toplanmıştı. Hafif karıştırdıktan sonra ağrıyan yerlerine sürdüm ve sabah olduğunda ağrılardan eser kalmamıştı. Bize mi denk geldi herkeste mi aynı sonucu verir bilmiyorum ama işe yaradığına gerçekten çok sevindim.

  Tekrar teşekkürler emekleriniz için. İyi çalışmalar dilerim.

  1. Akrep dedi ki:

   Rica ederim kardeşim ne demek. Paylaştıklarımın birileri için faydalı olması ve fayda görmesi beni de çok mutlu eder. Acil şifalar dilerim.

 7. Umman Aygün dedi ki:

  Merhabalar.. Yükselen Akrep burcu olarak bilirler araştırırken bloğunuza denk geldim .. Üzerlik yapını yorumlardan tam anlayamadım .. Ağır menier hastasıyım.. Bulantı, başdönme ve ifrazat atımı öldürüyor beni.. Lütfen yapılışını birkez daha yazabilirlisiniz.. Tekrar teşekkürler.. İyi çalışmalar..

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Geçmiş olsun. Yapılışı için yorumlara değil konuya bakmanız gerekiyor.

   Kısaca

   1- üzerlik tohumunu toz haline getirin,
   2- bu tozu doğal zeytinyağının içerisine koyun.
   3- Karıştırın ve en az 30 gün bekletin.
   4- Her gün cam kavanozu açarak karıştırmayı unutmayın.
   5- Bir ay sonunda süzerek yağını kullanın.

   Karışımı ne kadar uzun süre bekletirseniz o kadar etkili olur.

   Rahatsızlığınız için kullanacaksanız bu rahatsızlık için uygun olup olmadığı hakkında doktorunuzla görüştükten sonra kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

 8. İsmail olkat dedi ki:

  Yağı beklettikten sonra bir kaç kez süzün çok mistik bir koku ve tadı var. Üzerlik tohumu gibi acı bir tohumdan bu kadar güzel bir tat çıkması ilginç oldu.

 9. Buğra dedi ki:

  2 ay önce tarife göre hazırladım. Merak edenler için anlatayım çok farklı bir lezzet ortaya çıktı. Üzerlik tohumunun damakta kalan lezzeti çok farklı. İnsanı hiç rahatsız etmiyor. Diyet yaparak kullanıyorum. Çok rahatlatıcı bir etkisi var. Ağrı olan yerlerde de çok güzel etkiler aldım. Teşekkürler tarif yapan arkaşa

 10. seda dedi ki:

  Tarifinize göre hazırladım ve beklemeye aldım. İlgiyle takip ediyorum paylaşımlarınız için teşekkürler.

 11. Nezih dedi ki:

  Marketlerde satılan hazır zeytinyağlarından olur mu?

  1. Akrep dedi ki:

   Araştırın o şekilde alın. Nette Market ve ürünlerle ilgili testler var. Bulabilirseniz doğrudan kendi yerel üreticisinden alın.

 12. nazım dedi ki:

  Bu değerli bilgileri paylaştığın için çok teşekkürler kardeşim. Üzerlik tohumu yağı için uçuk rakamları görünce kendim yapmaya karar verdim. İnşallah başarılı olurum.

 13. Akrep Lord dedi ki:

  Üzerlik yağının kolay bir yapımı varmı diye ararken buldum teşekkürler çok yararlı oldu.

 14. züleyha dedi ki:

  Yazmayı unuttum ayrıca üzerlik tohumunun etkisi sanırım başımda beklettiğim sürece başımda müthiş bir hafifleme ve rahatlama oldu.

 15. züleyha dedi ki:

  Zeytinyağı ve sarımsakla birlikte üzerlik tohumunu toz haline getirip saçlarıma sürüp bir saat beklettim. Hem saç dökülmesi durdu hem de saç rengimde koyulaşma oldu. Saç dökülmesini durduran sarımsakta olabilir belki bilmiyorum ama faydasını gördüm. Saçlarım hem canlandı hem rengi koyulaştı hem de çok kolay taranmaya başladı.

 16. Binnur dedi ki:

  Üzerlik tohumu yağını süzerken kağıt filtre mi kullanılacak bez mi? Bir önemi var mı bu noktanın? Kullanım tercihine göre mi seçmeliyiz?

  1. Akrep dedi ki:

   Evet kullanım ihtiyacınıza ve ne kadar süre beklettiğinize göre değişir. Önemli olan nokta üzerlik tohumu içerisindeki maddelerin çözünerek yağa karışması. Yeterince uzun süre bekletirseniz çözünme daha fazla olur. O zaman kağıt filtreden de geçirebilirsiniz. Ama bence gerek yok. Toz zerrecikleri yağla birlikte durduğu sürece çözünmede devam edecektir. Bezden süzdüğünüzde ince toz zerreleri de yağla birlikte geçer ve yağ siyaha yakın bir renkte olur. Yağınızı üzerlik tozlarından tümüyle arındırmak isterseniz zamanla bu tozlar yağın dibine çöker üstte kalan yağı başka bir şişeye boşaltarak ikinci bir berrak yağ elde edebilirsiniz.

   Yağı cildinize uyguladığınızda renk kalmasını istemiyorsanız bu tozdan arındırdığınız bölümü kullanabilirsiniz.

 17. Mustafa dedi ki:

  Piyasada satılan üzerlik tohumu yağları da bu yöntemle mi yapılıp satılıyor? Sipariş ile üretim yapıyor musunuz 1 litre özel üretim, iletişime geçerseniz görüşelim.

  1. Akrep dedi ki:

   Analiz etmeden anlamak zor. Maliyeti düşürmek için bu şekilde yapılıyor olması gerekir. Emin olmak için satıcılarla iletişime geçip gerekirse atölyede yaptırarak alabilirsiniz.

 18. Nevis dedi ki:

  Yağ asit oranının önemi var mı, markette satılan zeytinyağları da olur mu?

  1. Akrep dedi ki:

   Asit oranı yükseldikçe çözme oranı da yükselir. Marketlerde satılan zeytinyağlarından emin olduklarınızı da kullanabilirsiniz. Asit oranı düştükçe bekletme süresini artırırsınız.

 19. Nahit has dedi ki:

  Eyvallah değerli bilgiler paylşmışsın.

 20. Utku dedi ki:

  Kardeşim Allah razı olsun senden. Üzerlik yağı çok pahalı olunca denemek için alamadım. Yazını görüp evde bulunanlardan hazırladım. Daha 3 gün beklemiş olmasına rağmen dün eşimin migren atağı sonrası denemek için alnına sürdük. Ağrı kesicilerden çok daha iyi geldi. İlk defa bir migren atağından sonra yüzünün güldüğünü gördüm. Senin de yüzün gülsün inşallah.

  1. Akrep dedi ki:

   Şifa olsun. Hepimizin yüzü gülsün inşallah.

 21. Melisa dedi ki:

  Ekstrakt ile mi daha iyi sonuç alınır üzerlik tohumunun tozuyla mı?

  1. Akrep dedi ki:

   Ekstrakt ile

 22. Serkan dedi ki:

  Epifiz bezi için koyuluk nasıl olmalı?

  1. Akrep dedi ki:

   Mümkün olan en iyi koyuluk… Konuda anlattığım gibi yapın. Üzerlik tozunun üzerini kapatacak kadar zeytinyağı ekleyin.

 23. mümtaz dedi ki:

  Paylaştığınız için teşekkürler, dünya para verecektim yağı için. Bu deneyim önce.

 24. Olgun dedi ki:

  Eyvallah kardeşim çok makbule geçti bu konu. Soğuk sıkımla farkına bakalım önemli fark olmazsa bu yöntemle sudan ucuz evde kendimiz yaparız.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.