Akrep Kadını Burç Uyumu ve Karakteristik Özellikleri

Akrep kadını burç uyumu, akrep kadını karakteristik özellikleri, hangi burçla daha uyumludur

Akrep Kadını Burç Uyumu ve Karakteristik Özellikleri

Akrep kadını burç uyumu, hangi burçlarla iyi hangi burçlarla kötüdür? Akrep kadını hangi burçla anlaşabilir? Hangi burçlarla daha uyumludur ve hangi burçlarla uyumsuzdur? Akrep kadını burç uyumunu anlayabilmemiz için öncelikle akrep kadınının karakteristik özelliklerine bakmamız gerekir,

Akrep kadını karakteristik özellikleri

〉〉 Akrep kadını, sabit özelliklere sahiptir. Nitelikleri Zor Değişir.

Yani değişken bir yapıya sahip değildir. Doğru dediği doğru, yanlış dediği yanlıştır. Değiştirmeye çalıştığınızda veya savunduğu bir şeye itiraz ettiğinizde refleks gösterir. Her insana ve ortama hemen uyum sağlayamaz. Uyum sağlayabilmesi için birlikte olduğu insanları ve ortamı en ince ayrıntısına kadar tanımalı ve kendisinden bir şeyler bulmalı, benimsemelidir.

Aradan yıllar geçse de temel prensiplerinde çok az değişim olur. Yaşamında değişim sadece gerekli olduğunda gerçekleşmelidir.

〉〉 Akrep kadını, su gurubuna dahildir. Derin Duyguların Kadınıdır.

Su gurubu insanları derin duygulara sahiptirler. Hava gurubu gibi yüzeysel değildirler. Bir konu hakkında araştırma yaptıklarında en ince ayrıntılarına kadar inmeleri gerekir. Duygusal yönleri mantık kabuğunun altında gizlenmiştir ve duygularını diğer su gurubu burçları olan yengeç ve balık burcu gibi dışa yansıtmazlar. Dışı ve mantığı, Kova burcu. iç dünyası ve duyguları, balık burcu gibi diyebiliriz.

Duygusallığı tutkuludur. Sevmişse tam sever ruhunda hisseder. Sevmemişse, ne yaparsanız yapın sevdiremezsiniz. Çünkü sevgisi ruhsal algıları ile ilgilidir. Sadece gördükleri ile değerlendirmezler.

〉〉 Emir almayı sevmez, yönetir ama bunu açıktan yapmaz.

Bu yönüyle koç burcunu andırır ancak koç burcu gibi açıktan emirler verip yönetmez. Gerçekten ulaşmak istediği bir şeyler varsa etrafındaki insanları manipüle ederek amaçlarına ulaşır. Sonuçta istediklerini elde eder ama kimse ne olup bittiğinin farkına varmaz.

Birisi emir verdiğinde, bir şeyler yapmasını istediğinde bir anda sert tepki verebilir. Başkaları tarafından yönetilmeyi ve yönlendirilmeyi kabullenemez. Sadece sevdiği, değer verdiği ve kendisini yönlendirmeye çalışmayacağına emin olduğu insanların önerilerini dinler.

Akrep Kadını Hayatı Kendi Kuralları İle Yaşar

〉〉 Hayatı kendi kuralları ile yaşar. Toplumsal Yapıyı Önemsemez.

Bu yönü kova ve yay burcunu andırır. Bireysel bir yapısı olduğu için topluma uymaz. İç dünyasında belirlediği kurallara göre yaşar. Yaşantısının sorgulanmasına ve müdahale edilmesine hiç tahammülü yoktur. Çoğu insan, hayatına müdahale edildiğinde gösterdiği tepkileri kibir olarak algılayabilir ancak bu kibirden ziyade zihninde oluşturduğu yaşantının sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için gereklidir.

Kendi kuralları ile yaşaması, sosyal alanda uyum sorunu yaşandığının algılanmasına neden olabilir ancak O bu algıları da önemsemez. Boğa burcu gibi inatçı yapısından dolayı eleştirildiğinde daha sert tepkiler vererek, yaptığının yanlış olduğunu bilse de geri dönmez. Geri adım atacaksa da atmaz. Daha ileri gider. İnatlaşma etrafındaki insanları çileden çıkaracak boyutlara ulaşabilir.

〉〉 Ciddiyet, Güven ve sadakate büyük önem verir.

Eğlenmeyi bilir ancak laubaliliğe tahammül edemez. Akrep kadını için herşeyin bir yeri vardır. Ciddi olunması gereken durumlarda bu atmosfer bozulmamalıdır. Güvenilmez, yalan söyleyen ve sadık olmayan insanlardan uzak durur.

Akrep Kadını Sıradanlığı Sevmez

〉〉 Sıradanlığı sevmez, Sınırları zorlamayı sever.

Akrep burcu kadını her ne kadar sabit bir burç olsa da sıradanlığa uzun süre tahammül edemez. Yaşamında kendisini ve birlikte olduğu insanları zorlayacak bir şeylere ihtiyaç duyar. Aslında ihtiyacı ruhsal yapısının günlerce süren güneşli havalardan sonra fırtınada çalkalanmaya ihtiyaç duymasından ileri gelir.

Sahil kenarında dalgasız bir denizi izlemeyi sever ama her gün aynı manzaradan sıkılır. Zaman zaman gök gürültüsü ve coşkun dalgaları arzular. Yaşamına heyecan katacak farklılıklar arar. Bu yönü ile iç yapısında sabit olmadığını söylemek yanlış olmaz. Değişkenliği yaşamındaki sabit unsurlarda değil ruhsal yapısında arzular.

Heyecan, korku, endişe ve zorluklar ruhuna egzersiz yaptırır.

〉〉 Gündüzleri değil geceleri daha aktiftir.

Gecenin sessizliğini ve durgunluğunu, gündüzün karmaşasına tercih eder. Gizemli ve karanlık olmayı sever. Her yaptığını herkesin bilmesini istemez. Gündüz herkes herşeyi görebilir rahatsız olur. Gece ise karanlıktır ve her şeyin üzerini örter.

Bu akrep burcu kadını için içsel özgürlüğün başladığı noktadır. Beyni gece daha aktiftir çünkü ruhsal kanalları daha açık hale gelir.

akrep kadını burç uyumu, akrep kadını en iyi hangi burçla anlaşır

Akrep Kadını Burç Uyumu, Akrep Burcu Kadını Hangi Burçlarla Daha Uyumludur?

Akrep kadını hangi burçlarla daha iyi anlaşabilir?

Akrep kadınının saydığımız özelliklerinden sonra hangi burçlarla daha uyumlu olabileceğini anlamışsınızdır.

Hemen belirteyim her insanın doğum haritasında 12 ev bulunur. Güneş burcunun ne olduğu O insanın tüm özelliklerinin güneş burcu ile ilgili olduğu anlamına gelmez. Evlenmeyi düşündüğünüz bir insanın diğer evlerine de bakmalısınız.

Özellikle evlilik evi olan 7. Ev ve sosyal yaşantısı ile iletişimini konu alan evlere. Doğum Haritasında Hangi Ev Konumu Hangi Alanı Etkiler

Akrep kadını kimlerle uyumludur ve iyi anlaşabilir?

Emir vermeyen, kontrol altına almaya çalışmayan,
Özgürlüğünü kısıtlamayan,
Sadık ve güvenilir,
Duygusal derinliğe sahip,
Yüzeysel değil derinliği olan,
Ayrıntılara önem veren,
Ciddiyetini korumasını bilen.

Bu özellikleri ile aşağıdaki burçları doğrudan eleyebilirsiniz.

Ön inceleme Burç Gurupları

Akrep kadını burç uyumu. Akrep Kadınının anlaşamadığı burçlar

Koç burcu (Ateş gurubu)
Aslan burcu (Ateş gurubu)
Yay burcu (Ateş gurubu)
İkizler burcu (Hava gurubu)
Terazi burcu (Hava gurubu)
Kova burcu (Hava gurubu)

Koç, aslan ve yay gurubu burçları ateş gurubunda yer aldıkları için su gurubu ile ters düşebilecek özellikleri bulunur. Bunlar arasında burç uyumu olarak yay burcu ile uyumu koç ve aslana göre daha iyi diyebiliriz.

Hava gurubu burçları ise akrep kadını için fazla yüzeysel ve derinliği olmayan burçlardır. Bunlar arasında da burç uyumu olarak kova burcu ikizler ve terazi burcuna göre akrep kadınına daha yakındır. Ancak bu yakınlık uzun bir birliktelik anlamında değil kova burcunun farklı ve sıradışı çizgisi ile ilgilidir. Arkadaş olarak uyumları akrep kadını için birebirdir. (Ukalalığı bulunmayan, herşeyin en iyisini ben bilirim ve yaparım demeyen kovalar için geçerli)

akrep kadını burç uyumu, hangi burçlarla uyumludur hangi burçlarla uyumsuzdur

Akrep kadını burç uyumu. Akrep Kadınının uyumlu olduğu, anlaşabildiği burçlar

Balık burcu (Su gurubu)
Yengeç burcu (Su gurubu)
Akrep burcu (Su gurubu)
Boğa burcu (Toprak gurubu)
Başak burcu (Toprak gurubu)
Oğlak burcu (Toprak gurubu)

Balık, yengeç ve akrep burcu kendisi gibi su gurubundan olduğu için doğal olarak anlaşır. Ancak akrep burcu kadını durağanlığı sevmediği için balık ve yengeç burcunun sert etkiler alması da gerekir. Sürekli depresif ve duygusal sendromlar yaşayan insanlarla her zaman uyum sağlayamayabilir.

Akrep burcu erkeğinde istedikleri özellikler vardır. Ancak kendi istediklerini; birlikte olduğu insanda isteyeceği için bu birliktelik naifliği kaldıramayabilir. Fırtınalara tutkunsanız ve konumlarınızda uyum söz konusu ise güzel bir birliktelik olabilir. Uyum sağlandığında “ruh ikizi” birlikteliğine daha uygundur.

Boğa burcu, başak ve oğlak burcu ateş ve hava gurubuna göre akrep kadını için daha uyumludur. Su ateşi söndürür ama toprağı besler. Burçların birbirleri ile uyumu, gurupların ihtiyaçlarını ne kadar karşıladığı ile ilgilidir.

Toprağın suya ihtiyacı vardır. Su ise toprakla buluştuğunda değer kazanır, bereket katar.

Akrep kadını burç uyumu – Sonuç

Mutlu birliktelikler karşılıklı sevgi, saygı ve ihtiyaçların giderilmesi ile mümkün olabilir. Uyumsuz birlikteliklerde “sabır” tüm sorunları çözebilir ancak, çözüm noktasına ulaşıncaya kadar yıpranmakla geçirilecek süre çok daha verimli hale getirilebilir. İki insanın bir araya gelmesi ile birlikte doğacak çocukların uyumlu ve mutlu bir ailede büyümeleri çok önemlidir.

Evliliklerde burç uyumlarına verilen önem eleştirilse de siz hayati öneme sahip bir konuda karar almadan önce ince eleyip sık dokumaya özen gösterin.

Dış görünüşler, fiziki güzellikler, maddi imkanlar ve çevre zamana karşı aşınıp değişebilen unsurlardır. Kalıcı olan ise ruhların birbirleri ile olan uyumudur. Yaşamınıza ve sizinle birlikte dünyaya gelecek insanların yaşamlarına, sıkıntı değil değer katın.

 

Yakından Tanımak İster misiniz?

Akrep Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? 

Akrep Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Ay Akrep Burcu Özellikleri

Ay Akrep Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Akrep Burcu Sağlık ve Olası Hastalıkları

Akrep Burcu Sağlık ve Hastalık Analizi Olası Hastalıkları

 

Akrep Kadını Burç Uyumu – 17 Kasım 2018

Sude Sezer Engin

Son Güncelleme 20 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. King dedi ki:

    İşte benim kadınım. Gözlerinin içine bak ve mest ol. Elde etmek te onunla birlikte olmak ta zor ama zor olan daha fazla haz veriyor insana. Gururlu ve başına buyruk. Tam aşk kadını. Sonuna kadar güvenilir. Arkanı döndüğünde için rahat eder. Ortamda varlığı bile kendini göstermeye yetiyor.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.