Akrep Blog

8. Ev Koç Burcu

8. ev koç burcu, 8. evde koç burcu, 8. Ev koç Burcunda, koç 8. evde, 8. ev ölüm nedeni, 8. ev koç, 8. ev koçta nasıl etkiler?

8. Ev Koç Burcu

8. ev koç burcu hayatımızı nasıl etkiler? Koç burcu sekizinci evde Cinsel yaşamımızı, Cinsellikle ilgili konuları, Doğa üstü olaylara olan ilgimizi, Madde ötesi konuları, Hukuki konuları, Gizemli olaylara ilgimizi, Sırları, İdeallerimizi, Hırslarımızı, İntikam alma ve Miras konularını nasıl etkiler? 8. ev koç burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 8. ev Cinsel yaşamımızı, korkularımızı, gizemli olaylara olan ilgimizi, miras konularını, hukuki konuları, evlilikte para konularını, gizli saklı olanı ortaya çıkarma dürtülerimizi, cinsel tecrübeleri, krizleri, şirketleri, örgütsel yapıları ve dernekleri, kehanetleri, büyüleri ve ölümü konu alan evdir.

Cinsel yaşamımızın nasıl olacağı, gizemli yanlarımız, ölümümüz, hırslı yanlarımız, sırlarımız ve sırlara karşı olan tavırlarımız, ideallerimiz ve ideallerimizi gerçekleştirme azmimiz, evlilikteki ortaklıklarımız ve para konuları, kendimizi ve hayatımıza dahil olan her şeyi örgütleme becerilerimiz bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

8. Evin Sahibi: Akrep Burcu

Yönetici Gezegeni: Mars ve Pluto

Koç Burcu: Yöneticisi Mars, Ateş Elementi, Öncü Burç

8. Ev Koç Burcu Genel Özellikleri

8. ev koç burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 8. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Cinsel enerjisi yüksek
 • Açık ve net
 • Hırslı ve azimli
 • Korkusuz ve cesur
 • Yönetmeyi seven, organize eden
 • Sahip olmak isteyen
 • Boyun eğmeyi sevmeyen
 • Heyecanı ve adrenalini seven
 • Kazalar, kavgalar, kalp krizleri

8. ev koç burcu olan insanlar karşılaştıkları maddi ve manevi sorunları kolayca atlatabilirler. Yüksek enerjiye sahip oldukları için güçlü, dirayetli ve azimli bir yapıları vardır. Karşılaştıkları zorluklar karşısında kolay kolay geri adım atmazlar aksine büyük bir hırsla üzerine giderler. Koç burcunun yöneticisi olan Mars, savaşçı bir niteliğe sahip olduğu için mücadeleden kaçmazlar.

8. ev koç burcu insanları yaşamlarında bir çok şeyin kendilerine ait olmasını isterler. Kendisine ait olan her şey değerlidir. Mars etkisinden dolayı boyun eğmeyi sevmezler. 8. ev koç burcu insanı kaldığı evin, kullandığı arabanın ve çalıştığı işin kendisine ait olmasını ister. Bir başkasından emir almayı değil emir vermeyi severler.

Bu konumdan etki alan insanlar aynı anda birden fazla işle meşgul olabilirler. Akıllarını çok iyi kullanırlar. Koç etkisi birlikte yaşadığı insanlara güvence sağladığı için eşi kendisinden daha çok para harcama eğiliminde olabilir. Bu durum 8. ev koç burcu için bir sorun değildir. Birlikte olduğu insanın rahat etmesi için elinden geleni yapar.

8. evde Koç burcu etkisi insana dışarıdan sert hatlar verse de iç dünyalarında saf ve temiz insanlardır. 8. ev koç burcunda olan insanlar Gizli saklı işleri sevmezler. Her şeyin açık ve net olmasını isterler. İnsanların, ondan habersiz arkasından gizli işler yapmalarından nefret ederler. Bir sorun varsa bunun açıkça dile getirilmesini, gerekirse açıkça meydan okunmasını isterler. Gözü pek ve cesurdurlar. Korkusuzca hareket ederler.

8. Ev Koç Burcunda Cinsel Yaşam

Mars etkisi insana yoğun bir enerji verir. Bu enerji cinsel kanala yöneldiğinde ateşli ve doyumsuz bir insan ortaya çıkabilir. 8. ev koç burcu cinsel yaşamda etkin ve yönetici olmayı sever. Kuralları o koyar ve o uygular. 8. evde yerleşen iki burç Koç ve Akrep burçları olumsuz açılar almamışlarsa; cinsel enerjisi en yüksek etkileri ortaya çıkarabilirler. Yaşamını birlikte geçireceği insanın bu konumda, cinsel etkinliği yüksek bir burcun olması önemlidir. Bu konumda hava grubu burçlarından bir burç bulunan veya enerjiyi kısıtlayan açıları olan biri ile evlenmesi tatmin olamamasına neden olacaktır.

Cinsel yaşamı heyecanlı ve hareketli geçer. Erkeklerde sıkça görülen sorunlardan biri erken boşalmadır. Enerji çok hızlı yükseldiği için kontrol etmekte zorlanır. Kadınları da çok ateşlidir, heyecanı ve sert vurguları severler. Erkeksi ve kontrolü ele alma eğilimleri yüksektir.

Dikkat Etmeleri Gereken Noktalar

Mars etkisi ani çıkışlar ve duygusal patlamalara neden olur. Sinirlerini kontrol edemediklerinde öfke patlamaları büyük sorunlara neden olabilir. Heyecan ve adrenalin merakları, ani gelişebilecek olaylara neden olabilir. Özellikle trafikte, tartışmalarda ve tehlikeli sporlarda sinir kontrolü son derece önemlidir.

8. ev koç burcu olan insanlar ani davranışlardan ve tepkilerden kaçınmalıdırlar. Hızlı araba veya motosiklet kullanmayı sevdikleri için uykusuz veya sinirli iken yola çıkmamalıdırlar.

8. Ev Koç Ölüm Şekilleri

8. Ev Ölüm Şekilleri doğum haritasındaki ağırlıklı burca ve 8. evle olan açılara göre değişebilir. Ancak genel olarak ölümle ilgili evi 8. ev olarak kabul edecek olursak Koç burcu ile ilgili 8. ev ölüm şekilleri şu şekilde sıralanabilir.

8. Ev Koç Burcu Olası Ölüm Nedeni veya Nedenleri Nelerdir?

Bilinçaltımız bizi en çok neden korumaya çalışıyorsa ölüm sebebi de o konuyla ilgili olabilir.

8. evde Koç burcu etkisi, herkesin yapmaya cesaret edemediği şeyleri yaparak, herkesi kendisine hayran bırakma eğilimi verebilir. Cesaretini herkese göstermek için fırsat kollar. Sınırlarını sonuna kadar zorlamaya çalışır. Bu nedenle yaralanmalar, kazalar ve beklenmedik olaylar yaşamlarından eksik olmaz. Dik başlılığı ve başına buyruk yapısı nedeniyle yaşayarak tecrübe sahibi olurlar.

8. ev koç burcu insanlarında sinir sistemi aşırı tepkilerden dolayı tahrip olabilir. Stres, hırs ve aşırı fiziksel yükler yaşamlarını olumsuz etkiler.

 • Kazalar,
 • yaralanmalar,
 • yüksekten düşmeler,
 • kavga,
 • patlama,
 • yangın

olası ölüm nedenleri arasında olabilir.

8. Ev Koç Burcu
www.akrepblog.com
11 Ocak 2021

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Nazan dedi ki:

  Benim guneş yay yükselen başak ay kova 8. Evim koç guzel bir bilgilendirme olmuş

  1. Akrep dedi ki:

   Teşekkür ederim. Faydalı olması dileği ile.

  2. Nur dedi ki:

   Tüm detaylar aynı seninle Nazan 😊

 2. Tuğba dedi ki:

  Tek kelime ile beni anlatmış ve bir kez daha astrolojiye hayran oldum ve sizin bu ön görünüzün nokta atışı yapması beni ağzı açık bıraktı tıpkı ben

  1. Akrep dedi ki:

   Teşekkür ederim, faydalı olmasını dilerim Tuğba Hanım.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.