6. Ev Yay Burcu

6. ev yay burcu, 6. evde yay burcu, 6. Ev yay Burcunda, yay 6. evde, 6. ev yay, 6. ev yayda nasıl etkiler?

6. Ev Yay Burcu

6. ev yay burcu hayatımızı nasıl etkiler? Yay burcu altıncı evde sağlığımızı, tertipli ev düzenli oluşumuzu, temizlik ve hijyen alışkanlıklarımızı, analitik yeteneğimizi, eleştirel yapımızı ve yakalandığımız hastalıkları nasıl etkiler? 6. ev yay burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 6. ev Günlük yaşantı, hizmet sektörü, eleştiriler, sağlık, moda, çevre, çalışanlar, tertip düzen ve ayrıntılarda zekamızı nasıl kullandığımızı konu alan evdir.

Günlük yaşamımızın nasıl geçtiği, moda gibi akımlardan ne kadar etkilendiğimiz, yaşadığımız alanın hijyen ve temizliği, sağlık durumumuz, eleştirel seviyeler, topluma hizmet veren sektörler, hizmet sektörü içerisindeki çalışanlar, çalışma ortamı, zekayı kullanma gücü, analitik işlemler, ayrıntılar ve hastalıklar bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

6. Evin Sahibi: Başak Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür

Yay Burcu: Yöneticisi Jüpiter, Ateş Elementi, Değişken Burç

6. Ev Yay Burcu Genel Özellikleri

6. ev yay burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 6. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Enerjik
 • Bireysel ve özgür
 • Yaşamlarına müdahaleden hoşlanmayan
 • Tertipli ve düzenli
 • Entelektüel
 • Farklı iş kollarında fırsatlar
 • Karaciğer hassasiyeti
 • Alerjik sorunlar

6. ev yay burcu olan insanlar yay burcunun kazandırdığı özellikleri bu konumda kullanırlar. Konum alanına giren konularda entelektüel, enerjik ve gezgindir. Sahip oldukları bilgileri çok iyi kullanabildikleri ve sosyal becerileri iyi olduğu için çalışma hayatlarında çok iyi fırsatlarla karşılaşırlar. 6. ev yay burcu konumundan etki alan insanlar bireysel çalışmaya ve özgürlüklerine çok önem verirler.

Ateş elementi özelliğinden dolayı bir başkasının işlerine karışmalarına, müdahale etmelerine veya emrivaki tavırlara asla tahammül edemezler.

6. ev yay burcunda olanlar çalıştıkları alanda rahat hareket edebilecekleri imkanlara sahip olmak isterler. Çalışma ortamı onlara aittir ve bir başkası tarafından yönlendirilmek istemezler. Çok geniş bir alanda çalışma potansiyeline sahiptirler. Seyahat, danışmanlık, eğitim, hukuk, ticaret, yazarlık ve yayıncılık gibi alanlarda kendilerini daha iyi ifade edebilirler.

Tertip Düzen ve Temizlik

6. evi yay burcu olan insanlar tertipli ve düzenli insanlardır. Eğer yay burcu etkisi kendilerinde baskınsa okumayı ve bilgi edinmeyi severler. Evlerinde mutlaka kütüphane veya bilgiye ulaşabilecekleri bir bilgisayar ağı bulunur. Yaşam alanları tıpkı zihinleri gibi düzenlidir. Bu düzen aynı zamanda bilginin muhafazası ve düzeni için de gereklidir.

6. ev ay burcu olan insanlar temizlik konusunda da son derece özenli ve dikkatlidirler. Kendilerinin diğer insanlar tarafından nasıl göründüklerine önem verirler. İnsanlarla olan diyaloglarında yarı resmi tavırları ve ciddiyetleri sosyal ilişkilerinde mesafeye neden olsa da diyaloğa başladıklarında cana yakın tavırları ortaya çıkar.

6. Ev Yay Burcunda Sağlık Sorunları ve Hastalıklar

6. ev yay burcu konumundan etki alan insanlar sağlık konusunda şu noktalarda hassastırlar,

 • Karaciğer
 • Kalçalar
 • Bacakların üst kısımları
 • Gut
 • Siyatik
 • Romatizma
 • Kuyruk sokumu
 • Dişler ve diş etleri

Bu konumdan etki alan insanlarda karaciğer hassasiyeti nedeniyle kansızlık ve alerji de görülebilmektedir. Kansızlıktan dolayı eller ve ayaklarda soğukluk olabilir.

İkizler burcundan aldıkları karşıt açının etkisi ile,

 • Sinir sistemi
 • Bronşlar

hassas olabilir.

Metabolizmaları çok güçlü değildir. Çok küçük rahatsızlıkları bile büyütebilirler. Ancak bilgi birikimleri ve yaşama dair pozitif bakış açılarından dolayı kendilerini kolay bırakmazlar. Ateş elementi olmalarından dolayı sahip oldukları yoğun enerjiden dolayı hareketli bir yaşamları vardır.

Ayrıntılı yay burcu hastalık ve sağlık analizini, hangi hastalıklara yatkın olduklarını ve hangi konularda dikkat etmeleri gerektiğini Yay Burcu Sağlık ve Hastalık Analizi Olası Hastalıkları konusundan inceleyebilirsiniz.

 

6. Ev Yay Burcu
www.akrepblog.com
7 Aralık 2020

Son Güncelleme 15 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.