4. Ev Aslan Burcu

4. ev aslan burcu, 4. evde aslan burcu, 4. Ev aslan Burcunda, aslan 4. evde, 4. ev aslan, 4. ev aslanda nasıl etkiler?

4. Ev Aslan Burcu

4. ev aslan burcu hayatımızı nasıl etkiler? Aslan burcu dördüncü evde aile hayatımıza ve aile içerisindeki rollerimize nasıl etki eder? 4. ev aslan burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 4. ev Aile, toplum, aile içerisindeki anne ve baba rolleri ile bizim bu rollerden nasıl etkilendiğimizi konu alan evdir. (4. ev anne ağırlıklı olarak anne rolü ile ilgilidir)

Genetik bilgilerimiz, geçmişten bize miras kalan değerler, gelenek ve görenekleri ne kadar özümsediğimiz, alışkanlıklarımız, yaşamın başlangıcı ve sonu ile yaşadığımız ev, duygusal yanlarımız, annenin kişiliğinin bizi nasıl etkilediği ve hayatımıza yön verecek temel esaslar bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

4. Evin Sahibi: Yengeç Burcu

Yöneticisi: Ay’dır.

Aslan Burcu: Yöneticisi Güneş, Ateş Elementi, Sabit Burç

4. Ev Aslan Burcu Genel Özellikleri

4. ev aslan burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 4. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

  • Aileye hakim anne ve baba rolleri
  • Lüks bir ev hayatı
  • Uyulması gereken belirgin kurallar
  • Güler yüzlü ve sempatik
  • Cömertlik
  • Çocuklarda güven, ilgi ve taktir beklentisi
  • Yemek ve eğlence
  • Aile ile birlikte güzel zaman geçirme isteği

4. ev aslan burcu olanlar evin gerçek hakimi olmak isterler. Güler yüzlü ve sempatiktirler ancak koydukları kurallar çiğnenirse müdahale etmekten çekinmezler. Ev içerisinde yapılması ve uyulması gerekenler belirgindir. Ev hayatı derli topludur. Eğlenceli bir ev hayatı olur bununla birlikte kurallar sık sık hatırlatılır.

4. ev aslan burcu olan insanlar sahip olduklarının değerini çok iyi bilirler. Ne pahasına olursa olsun ailesini ve aile içerisindeki insanları korumak isterler. Ailenin lideri kendisidir, belirleyici, kural koyucu ve kuralların uygulanıp uygulanmadığını da kendisi kontrol eder.

4. Ev Aslan Burcu ve Cömertlik

Sevdiklerine ve aile bireylerine karşı içten ve güler yüzlüdür. Aslan burcunun sabit niteliğinden dolayı cesur, açık sözlü ve cömerttir. Lükse düşkündür. Evini de buna uygun bir şekilde dizayn etmeye çalışır. İstediği veya sevdiği bir şeyin fiyatını çok fazla umursamaz. Sevmişse mutlaka almak ister. Aynı cömertliği aile bireylerine karşı da gösterir. Görüntü ve ilgi çekici olabilmek 4. ev aslan burcu için çok önemlidir. Evine gelen misafirlerinin ve arkadaşlarının gözlerinin kamaşmasını ister.

Çok cömert harcamalar yaptığı için zaman zaman birikim yapmada sorunlar yaşayabilir. 4. ev aslan burcu için önemli olan sevdiklerinin mutlu olması ve herkesin taktirini kazanabilmektir. Bunun için de parayı araç olarak kullanır.

4. ev aslan burcu yemeğe ve eğlenceye düşkündür. Ailesiyle birlikte güzel vakit geçirebilmek onun için çok önemlidir. Bunun için her fırsatı değerlendirmeye çalışır. Spora düşkünlükleri varsa ev içerisinde bol miktarda spor aletleri olacaktır.

Bu konumdan etki alan insanlar aileden ve aile bireylerinden etkilenirler. Ev ortamını hayatın temeli olarak görürler. Sorun yaşadıklarında ailelerinden yardım isterler. Bireysel özgürlüklerini kazanıncaya kadar en büyük yardımcı olarak ailelerini görürler. Özgür olma duygusu erken yaşta başlayacak olursa aileden ayrı özgürce hareket etmeyi ve karşılaştığı sorunları kendisi çözmeyi tercih edebilir.

Anne, Baba ve Çocuk Rolleri

Anne ve baba rolünde 4. ev aslan burcu olanlar doğum haritalarında olumsuz açılar almamışlarsa çoğunlukla ailenin hakimidirler. Aile bireylerine karşı güler yüzlü, ilgili ve sevecen bir tutum takınırlar ancak her zaman uyulması gereken kuralları da vardır. Ve bu kurallara uyulmadığında sesleri her zamankinden daha gür ve sert bir tonda çıkmaya başlar. Özellikle aile içerisindeki baskın yapıya sahip çocukların ergenlik dönemlerinde 4 evi aslan olan anne ve baba rolleri ile hiyerarşik yapı ve kurallar üzerine çatışma yaşama ihtimalleri yükselecektir.

Çocuklar güven duygularının temeli olarak ailelerini göreceklerdir. İlgi görmek, sevilmek ve taktir edilmek en büyük arzuları olacaktır. Anne ve baba çocukların özgüvenlerinin gelişmesi için bu konuda yeterli özveriye sahip değillerse içlerinde doldurmakta zorlanacakları büyük bir boşluk ortaya çıkabilir. Bu konuma sahip çocuklar için ailenin bütünlüğü çok önemlidir.

 

4. Ev Aslan Burcu
www.akrepblog.com
30 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.