3. Ev Terazi Burcu

3. ev terazi burcu, 3. evde terazi burcu, 3. Ev terazi Burcunda, terazi 3. evde, 3. ev terazi, 3. ev terazide nasıl etkiler?

3. Ev Terazi Burcu

3. ev terazi burcu nasıl etkiler? Terazi burcu üçüncü evde iletişimimizi ve sosyal yaşamımızı nasıl etkiler? 3. ev terazi burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 3. ev Sosyal yaşamımız, zihnimizin işleyiş yapısı ve iletişimimizi konu alan evdir.

Arkadaşlarımız, çevremiz, kardeşlerimizle olan ilişkilerimiz, diğer insanlarla olan iletişimimiz, kısa yolculuklar, yaptığımız kısa vadeli planlar yabancı dil eğitimi, zekamızı nasıl kullandığımız, haberleşme, konuşma, sahip olduğumuz fikirler, bilgiyi aktarmamız, medya, temel eğitim, öğrenme ve iletişim kanallarımız bu evin etki alanına girmektedir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

3. Evin Sahibi: İkizler Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür’dür.

Terazi Burcu: Yöneticisi Venüs, Hava Elementi, Öncü Burç

3. Ev Terazi Burcu Genel Özellikleri

3. ev terazi burcunda kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 3. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

  • İletişimde güçlü etkiler
  • Etkileyici sözel beceriler
  • Politik tavırlar
  • Denge arayışı
  • Evlilikte etkileri
  • Sohbetlerin aranılan insanları
  • Sanatsal ifadeler

3. ev terazi burcu olanlar hava grubu burcu etkisi altında oldukları için iletişim ve sosyal alanda oldukça iyidirler. Sözcükleri çok iyi seçerler ve karşılarındaki insanları nasıl etkileyeceklerini çok iyi bilirler. Çok sayıda arkadaşları olur. Komşuları, arkadaşları, kardeşleri ve ailesi ile iyi anlaşırlar.

Kelimeler ve ses tonları ile yüz ifadelerini birleştirdiklerinde isteyip te elde edemeyecekleri çok az şey vardır. Kimlerin kalbine, kimlerin kulağına ve kimlerin gözüne hitap edeceklerini çok iyi bilirler. Politik bir üslupları vardır. İstediklerini her zaman doğrudan söylemeyebilirler. 3. ev terazi burcu özellikle kabul edilmeyeceğini bildikleri isteklerini o kadar farklı yollarla dile getirirler ki sonunda aslında istenmeyen bir şeyi farklı bir şey olduğunu düşünerek seve seve kabul etmiş olabilirsiniz.

3. Ev Terazi Burcu ve Evlilik

Terazi burcunun yaşamdaki ilk ideali evliliktir. 3. evin terazi burcunda olması da evliliğe giden yolda bu konum sahiplerini etkisi altına alacaktır. 3. ev terazi burcu olanların evleneceği insanlar yakın arkadaşları, komşusu ve okul arkadaşları arasından olabilir. Bu durumun temel nedeni zihninde evlilik şablonuna uygun gördüğü insanı erken yaşta aramaya başlaması ile ilgilidir. Olumlu yanıt aldığı arkadaşı ile ileriye dönük ciddi düşünmeye başlayacaktır. Bunu o kadar ustalıkla yapar ki karşı taraf bir anda kendisini nikah masasında imza atarken bulabilir. Her şey şaka gibi gelir ancak olanlar gerçektir.

Denge Arayışı

Terazi burcu denge arayışı içerisinde olduğu için iletişim ve sosyal ilişkilerde olgun ve karizmatik insanlar 3. ev terazi burcu insanlarının hemen dikkatlerini çeker. Onlardaki oturmuş denge mekanizmasını ve bunu nasıl başardıklarını çözmeye ve yaşamlarında uygulamaya çalışırlar. Terazi burcunun en büyük sıkıntısı karar vermekte zorlanmasıdır. 3. ev terazi burcu olan insanlarda benzer sorunu iletişim ve sosyal ilişkilerinde yaşarlar. Bu nedenle kararsızlık yaşamayan, olgun ve sabit burçlar hemen ilgilerini çeker.

3. ev terazi burcunda olanlar, tıpkı bir mıknatıs gibi sorunu olan insanları kendilerine çekerler. Problemi olan insanlar için de terazi burcu etkisi; güler yüzlü ve hareketli yapısı ile “sorunsuz” insanları temsil eder ve onlarla birlikte olarak sorunlarını aşmaya çalışırlar. Çok iyi dert dinlerler, sorunu olanlara çözüm bulmaya çalışırlar ancak bir süre sonra başkalarının yükünü kaldıramayacak noktaya geldiklerinde ve çıkmaz sokağa girdiklerinde yanlarında çok az insan bulabilirler.

Sosyal İlişkileri

3. ev terazi burcu yaşadığı her olayı ve gözlemlerini anlatmayı çok sever. Sohbetleri uzun, neşeli ve doğaldır. Çok işveli bir yapıları olduğu için onları tanımayan insanlar kendilerine kur yapıldığını düşünebilirler. Güler yüzleri ve enerjik yapıları hemen dikkatlerin üzerlerine çevrilmesine neden olur. Ancak bu güler yüzlü ve cazibeli insanın enerjisi Venüs etkisinden dolayı sanatsaldır ancak Merkür etkisi kadar uzun vadeli değildir. Yorulur ve dinlenmek için kendisini ailesinin veya eşinin yanına atar.

Sosyal ortamların aranılan renkli insanlarıdırlar. O kadar güzel bir anlatımları vardır ki onları dinlerken güzel bir müzik bestesi dinlediğinizi düşünebilirsiniz.

 

3. Ev Terazi Burcu
www.akrepblog.com
16 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.