12. Ev İkizler Burcu

12. ev ikizler burcu,12. evde ikizler burcu, 12. Ev ikizler Burcunda, ikizler 12. evde, 12. ev ikizler, 12. ev ikizlerde nasıl etkiler? ikizler burcu 12. evde

12. Ev İkizler Burcu

12. ev ikizler burcu hayatımızı nasıl etkiler? İkizler burcu on ikinci evde ruhsal yapımızı, kaygı ve korkularımızı, ruhsal açılımlarımızı, zayıf yanlarımızı, sırlarımızı, gizli düşmanlıkları ve bilinçaltımızı nasıl etkiler? 

12. ev ikizler burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 12. ev özetle hayallerimiz ve iç dünyamızı belirtir. Ruh sağlığımız, korkularımız, bilinçaltımız, endişe ve kaygılarımız, gizli olan konular, güvensizlik, ruhsal açılımlar, mistik yanlarımız, aydınlanma, edebiyat, sanat, zayıf yanlarımız, gizli düşmanlarımızı, sırlarımız, bizi kuşatan maddi ve manevi hapishanelerimiz ve üzerimizdeki kısıtlamaları ele alır.

İnsanın manevi kapasitesi, ilahi yanları, ruhsal yapısı, kişinin kendini aşma çabası, gayreti ve ruhsal yetenekleri bu konumla ilgilidir. Maddesel değil içsel genişlemeleri bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

12. Evin Sahibi: Balık Burcu

12 Evin Yönetici Gezegeni: Neptün ve Jüpiter

İkizler Burcu: Yöneticisi Merkür, Hava Elementi, Değişken Burç

12. Ev İkizler Burcu Genel Özellikleri

12. ev İkizler burcu kısaca bize neler katar; yaşamımızı ve 12. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Fikirleri saklayan
 • Kendisini tam olarak ifade edememe
 • Duyguları ile değerlendirme
 • Sevgisi zor kazanılan
 • Sıradan olanı sevmeyen
 • Aldatma eğilimi
 • Aşkta ve cinsel yaşamda sıra dışı deneyimler
 • Flörtçü

12. ev ikizler burcu konumundan etki alan insanlar fikir ve görüşlerini çoğu zaman kendine saklamayı tercih eder veya istediği gibi dışa yansıtamaz. Kendisi ile başbaşa kaldığında, sessiz ve sakin ortamlarda derin düşüncelere dalar. Normalde ikizler burcu etkisine sahip insanların diğer insanlara anlatması gereken konuları ve düşüncelerini bu yalnız anlarında kendi zihninde tekrar eder.

12. ev ikizler burcu insanları bilinçaltını rahatsız eden konuları, olaylar ve insanlarla ilgili hislerini, rüyalarını akıl ve mantık yerine duyguları ile değerlendirir.

İkizler burcu yeteneği bu konumda tam olarak kendisini ifade edemez. Bu konuma sahip insanlar içinde birikenleri dışa aktaramamaktan ve iç dünyasında köşeye sıkışmaktan şikayetçi olabilirler. Düşünceler akıp gider ancak dışa yansıtamadığı için yetersizlik hissi ortaya çıkabilir.

Aşkta Sıra dışı Arayışlar

Bu konumdan etki alan insanların sevgilerini kazanmak zordur. Çünkü sıradan olan hiçbir şeyden hoşlanmaz. Kendisini iç dünyasından çıkartacak kadar ilgi çekici ve sıra dışı olmayan her şeye karşı ilgisini kısa sürede kaybeder ve ondan uzaklaşmaya başlar. Hayal kırıklıkları kendisini iç dünyasına kapatmasına neden olur.

İkizler burcu çok boyutlu ve çok farklı konularla ilgili olduğu için sevgilisinin birden fazla mesleği vardır veya bu potansiyele sahiptir.

İkizler burcu flörtçü bir burç olduğu için bu konumda, gizli saklı ve tehlikeli maceralara atılmasına neden olabilir. 12. ev ikizler burcu insanları çocuksu bir ruh haline sahiptirler. Yüzlerinde her zaman muzip bir gülümseme bulunur. Ancak bu muzip yüz ifadesinin altında aşkta ve cinsel yaşamda sınırları zorlamaya hazır bir insan gizlidir. Denemek ve deneyimlemek istediği heyecanlar sorunlar yaşamasına neden olur.

Korkuları

12. ev ikizler burcu konumundan etki alan insanlar en çok nelerden korkarlar? 12. evdeki korkular daha çok bu evde bulunan burcun güneş burcu özellikleri ile ilgilidir. Güneş İkizler burcunda iken, zihinsel aktivasyonu muhteşemdir. Düşünceler, fikirler ve sözler muazzam güzellikte akar gider. Adeta durgun bir su gibidir ve dil bunları ifade etmekte yetersiz kalır. O nedenle ikizler burcu insanları hızlı konuşurlar.

ikizler burcu 12. ev konumunda iken korkuları üzeri örtülmüş yeteneklerle ilgilidir.

 • Düşüncelerini istediği gibi aktaramama
 • Yanlış bilgi verme ve suçlanma korkusu
 • İfade etmek istediği konularda yanlış anlaşılma
 • Keskin zeka ve mantık gereken konularda yanılma korkusu

Olumlu ve Olumsuz Etkiler

Uyumsuz gezegen ve açılar varsa

 • Entrikalar
 • Çapkınlık
 • Aldatma eğilimi
 • Zayıf sinir sistemi (Psikomatik hastalıklar)
 • Omuzlar, el ve kollar, solunum yolları hassasiyeti.

Uyumlu gezegen ve açılar varsa (veya boşsa)

 • Güçlü sinir sistemi
 • Daha uyumlu bir aşk hayatı
 • Arzu ve isteklerini makul karşılayıp kendisini zora sokmama

 

Yardımcı Konular

Diğer tüm ev konumları Doğum Haritasında Evler

 

12. Ev İkizler Burcu
www.akrepblog.com
6 Eylül 2021

Son Güncelleme 15 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.