Akrep Blog

Noise Cash ile Nasıl Bitcoin Cash Kazanılır? Paylaşın ve Kazanın

15.02.2021
37

Noise-Cash ile Nasıl Bitcoin Cash Kazanılır? Paylaşın ve Kazanın noise.cash para kazanmak

Noise-Cash ile Nasıl Bitcoin Cash Kazanılır? Paylaşın ve Kazanın

noise.cash ile nasıl bitcoin cash kazanılır? Paylaşım yaparak nasıl para kazanabilirsiniz?

Facebook, twitter, youtube, instagram diğer pek çok platformda nerede ise tüm hayatınızı paylaşıyorsunuz. Neden ve kim için? Kim kazanıyor? Yaptığınız paylaşımları beğenen çok sayıda insan var peki beğeniler karşılığında veya yaptığınız paylaşımlar karşılığında bir kazanç sağlayabiliyor musunuz? “Ben kazanmak için paylaşmıyorum ki” iyi aferin o zaman sana. Paylaşım yaptığınız sürece üzerine bir de kazanç elde etmeniz kötü mü olur?

Anlatacağım site yaptığınız paylaşımlar karşılığında size belirli aralıklarla bitcoin cash veriyor. (Yazıyı yazdığım an 1 bitcoin cash 722 $) Ayrıca paylaşımlarınızı beğenen kullanıcılarda isterlerse paylaşımlarınıza dijital para transfer ediyorlar. İstemezlerse diye bir şey yok sistemin “paylaş” diye verdiği parayı mutlaka birilerine vermek zorundasınız.

Site kısaca şunu diyor. “Ben siz paylaşım yaptığınız sürece size belirli aralıklarla bitcoin cash olarak para gönderiyorum. Sizden tek isteğim bu parayı başkaları ile paylaşmanız.” Evet gerçekten bitcoin cash gönderiyor ve bunları paylaşmazsanız size “size para göndermeye devam etmek istiyorduk ancak paranızı paylaşmadığınızı gördüğümüz için gönderemiyoruz” şeklinde uyarı veriyor.

Sistem Nasıl İşliyor?

Hemen belirteyim sistem şu an deneme ve tanıtım aşamasında. Yani ileride ne olacağı net değil. Sistemi geliştirmeye devam ediyorlar. Şu an belirli bir kitle edinenler ileride daha yüksek miktarlar kazanabilir. Çünkü gördüm ki paylaşım miktarı ve sizi takip edenler arttıkça verilen paralar da artıyor.

Eğer bu sistem uzun süre işlemeye devam ederse mevcut sosyal paylaşım alışkanlıkları tümüyle değişecektir. Çünkü gerçekten paylaştıkça kazanıyorsunuz. Yeter ki güzel ve dikkat çekici paylaşımlar yapın.

Sisteme Nasıl Kayıt Oluyoruz?

noise.cash sitesine nasıl kayıt olunur?

https://noise.cash adresine gidip kaydoluyorsunuz. Şu an test sürümünde oldukları için kayıt son derece basit. Bir kullanıcı adı belirlemeniz ve geçerli bir mail adresi girmeniz yeterli. Kayıt tamamlandığında mail adresinize doğrulama kodu geliyor. Bu kodu girerek kaydınızı tamamlıyorsunuz.

Kayıt Sonrası Durum

noise.cash resim gönderme bölümü nasıl açılıyor?

Kayıt olduğunuzda belirli sayıda paylaşım yapmadığınızda (saymadım ama 20 civarında olabilir) resim gönderemiyorsunuz. Limiti aştığınızda sizin ekranınızda da resim gönderme bölümü açılıyor  ve insanların dikkatlerini çekebilecek resimler gönderebiliyorsunuz.

Dilerseniz kendinize bir profil resmi belirleyebiliyorsunuz.

Sitede Subscriptions, Chambers ve Explore bölümleri var.

Subscriptions bölümünde takip ettiğiniz kullanıcıların ve kendi gönderilerinizi görebiliyorsunuz.

Chambers bölümünde ise ilgi alanları bulunuyor. Dilerseniz siz de daha önce açılmamışsa kendi ilgi alanınızı açıp orada paylaşım yapabilirsiniz.

Explore bölümünde tüm kullanıcıların gönderileri görülebiliyor.

Explore bakmanız gereken ilk yer. Anlık paylaşımlar buradan görülebiliyor. Dilerseniz beğendiğiniz ve size hitap eden paylaşımları buradan seçip kullanıcıları listenize ekleyebilirsiniz.

Gönderileriniz Görülecektir

Yaptığınız her paylaşım mutlaka birileri tarafından görülür. Çünkü herkes sistemin kendisine verdiği parayı dağıtmak ve birilerinin dikkatini çekmek için Explore bölümüne bakıyor.

Noise.cash ile Çok Kazanmak İçin Grubunuzu Oluşturun

Eğer büyük bir kitle oluşturabilecek kadar dikkat çekici bilgilere sahip değilseniz mutlaka arkadaşlarınızla grup oluşturun. Böylece sistemin verdiği parayı kendi aranızda birbirinize göndererek daha çok para kazanabilirsiniz.

Ne Paylaştığınız Önemli mi?

Hayır. Eğe grubunuzu oluşturmuşsanız şu an için kimse içeriğe bakmıyor, denetlemiyor. İsterseniz sistemi sohbet yeri olarak kullanın. Günlük belli sayıda paylaşım yapın, sistemin gönderdiği parayı birbirinize dağıtın.

Eğer grubunuz yoksa ve bireysel takılıyorsanız dikkat çekici ve bilgi verici paylaşımlar yapmaya çalışın.

  • Kendinize bir alan belirleyin
  • O alana ilgi duyanlar sizi listelerine eklemeye başlar
  • Bilgi almak isteyenler sizi takip eder

Size para gönderenlere siz de para göndermeyi unutmayın.

Kazanılan Bitcosin Cash’ları Nasıl Alıyoruz?

Noise.Cash üzerinden bize verilen paraları alabilmek için cep telefonunuza bir Bitcoin Cash cüzdanı indirmeniz gerekir. Bunun için tavsiyem Bitcoin.com Wallet yazılımıdır. Dilerseniz farklı cüzdanlarda deneyebilirsiniz. Bitcoin.com Wallet Bitcoin’in resmi yazılımı olduğu için güvenle kullanabilirsiniz. Eğer bu tür yazılımları ilk kez kullanıyorsanız telefonunuza güvensiz yazılımlar yüklememenizi tavsiye ederim. Çünkü dijital paraların araklanması oldukça basittir.

Kullanacağınız cüzdanların para gönderip alma sırasında ne kadar ücret aldıklarını da mutlaka öğrenin. Mesela en son kullandığım Doge Coin cüzdanı transfer ücreti olarak 1 doge coin almıştı. Bazı cüzdanlarda miktar daha yüksek olabilir.

İndirdiğiniz Cüzdanlara Dikkat Edin!

Güvenilirliliğinden emin olmadığınız cüzdanları yükleyip kullanmayın. Google App Play Store’de bulunan cüzdanlar hakkındaki yorumları mutlaka okuyun. Olumsuz yorum yapılan veya hiç yorum yapılmayan cüzdanları indirmeyin. Bazı cüzdanlar bara biriminin resmi cüzdanlarıdır onları indirip kullanabilirsiniz.

Dijital cüzdanınızı telefonunuza kurduktan sonra Noise.Cash üzerinde profilinizde bulunan “Wallet” bölümüne girin. Linkihttps://noise.cash/settings/wallet burada sizden girmenizi isteyeceği Bitcoin Cash adresini ekleyebileceğiniz bölüm bulunuyor. Telefonunuza yüklediğiniz cüzdandan adresinizi kopyalayarak buraya yapıştırıyorsunuz. Hepsi bu kadar. Para kazandıkça telefonunuzda bulunan cüzdana para geldiğini göreceksiniz. Size gönderilen BCH (bitcon cash) değerinin dolar cinsinden sürekli değiştiğini de görebilirsiniz. BCH yükseldikçe dolar miktarınız artacaktır.

Kazandığınız Dijital Paraları Nasıl Paraya Çevirebilir veya Kullanabiliriz?

  • Bulunduğunuz yerde bitcoin bankamatiği varsa oradan paraya çevirebilirsiniz.
  • BTC veya BCH ile alış veriş yapılabilen yerlerde kullanabilirsiniz.
  • Dijital para borsalarında hesap açarak burada değerlendirebilir veya bankanıza aktarabilirsiniz.

Dijital Borsalara Nasıl Kayıt Olunur?

Ülkemizdeki para borsaları henüz evrim aşamasında olduğu ve bir çok kişiyi canından bezdirdiği için hiçbirinin reklamını yapmaya niyetim yok. Bir sorun yaşadığınızda muhatap bulmak ta bilgi almak ta yardım almak ta sınırlı. “Biz adam olmayız” dedirtirler. Bir tanesine 3 haftadır üyeliğimi onaylatamadım bu kadar berbat durumdalar.

Ama mutlaka birine üye olup parayı banka hesabıma aktarmak istiyorum derseniz siz bilirsiniz. Gerçek adres ve kimlik bilgilerinizi, kimlik resimlerinizi girmeniz gerekecek. Hiçbir bankaya gitmeden oturduğunuz yerden hesap açabiliyorsunuz.

Ama size önerim büyük çaplı kazanç işlerine girmeyecekseniz binance.com ‘u tercih edin. Sistem tıkanması, yavaşlaması, paralar yükseldiğinde bozduramama veya düştüğünde alamama gibi sorunlar daha az yaşanır. Ülkemizdeki dijital para borsaları ne yazık ki daha fazla kazanmak için ani yükseliş ve düşüşleri fırsata çevirme peşinde olabiliyorlar.

Acele Etmeyin

Kazanmak için acele etmeyin. Dijital cüzdan ve dijital borsa kavramlarını araştırın ve öğrendikten sonra büyük çaplı düşünün. Şu an için “paylaşım yaparak sosyal medyada zaman öldürüyorsanız” bunu kazanca dönüştürmeye bakın.

Noise.cash Neden Para Dağıtıyor?

Zamanla dünya ekonomi sistemi dijital paraya geçecek. Bunu çok güzel bir fırsata dönüştürüyorlar. İnsanların dijital cüzdan ve dijital para kavramlarını öğrenmeleri için bu tür projelere ihtiyaç var. Şu an için geliştirilen sistem emin olun daha da yaygınlaşacaktır. Benzer çok sayıda “musluk” adı verilen sistem var ancak hiçbir noise.cash kadar güvenilir, etkili ve eğlenceli değil. Reklam izlemiyorsunuz, reklam tıklamıyorsunuz sadece paylaşım yapıyorsunuz.

Sistem geliştirildiğinde (alfa sürümünde) daha kullanışlı ve etkili bir sosyal paylaşım ortamı olacağına eminim.

İngilizce Paylaşım Yapın

Çünkü İngilizce tüm dünyada geçerli ve daha fazla ilgili görüyor. Kurduğunuz bir grubunuz varsa orada dilediğiniz gibi takılabilirsiniz ancak herkese açık paylaşım yapıyorsanız tüm dünyanın okuması için İngilizce paylaşım yapmanız daha mantıklı. Bunun için Google Çevirici’yi kullanmanız yeterli. Kısa ve öz cümleler kurarsanız çevirilerde sorun olmuyor.

Ben Ne Kadar Kazandım?

Yaklaşık 1 hafta içerisinde takipçi derdi gütmeden sadece bilgi paylaşarak 17 $ değerinde BCH kazanmışım. Keyif aldım, eğlendim, dünyanın farklı yerlerinden insanlar ve kültürler tanıdım. Aynı paylaşımı diğer sosyal medya ortamlarında yapmış olsa idim sadece sosyal paylaşım siteleri kazanacaktı.

Konuya zamanla ekleme yapmaya devam ederim. noise.cash üzerinde beni listenize eklemek isterseniz beni beni Quarts linkinde bulabilirsiniz. Özellikle sisteme yeni girenler beni takip edip kendilerini listeme eklemelerini isterlerse onları da eklerim.

 

15 Şubat 2021

www.akreplog.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.