Merkür Terazi Burcunda Nasıl Etkiler

Merkür Terazi Burcunda nasıl etkiler olumlu ve olumsuz etkileri

Merkür Terazi Burcunda

Merkür terazi burcunda hayatımızı nasıl etkiler?

Düşünme, algılama ve iletişim kurma tarzımızı gösteren Merkür öncü bir hava burcu olan Terazi’ye giriş yaptı ve 10 Ekim 2018’e kadar Terazi’deki yolculuğunu sürdürecek. Merkür’ün burada düşüncelerini ifade ediş şekli ince, zarif ve diplomatiktir. Karşıt düşünceleri uzlaştıran, tarafsız, iletişimde uyumu, ahengi ve eşitliği amaçlayan bir konumdadır.

Merkür Terazi Burcunda Öteki İnsan Bilinci

Karşısındakini ya da farklı görüşleri dinlemek ve arabuluculuk yapmak söz konusudur. Merkür’ün bu konumu “öteki insan bilincinin” geliştirilmesi gerektiğine işaret eder, dolayısıyla bu konumda karşısındakini tam anlamıyla anlamak adına sorular sormak, onu her yönüyle anlamaya çalışmak, insan ilişkilerini ve dinamiğini kavramak oldukça önemlidir. Karar vermeden önce herkesin görüşünü alıp farklı düşünceleri mukayese edebilir ve tarafsız, adil bir şekilde karar verilebilir. Bu bakımdan psikoloji, danışmanlık, halkla ilişkiler, hukuk, estetik duyarlılık gerektiren konularda ve sanat alanlarında beceriye işaret edebilir.

Merkür Terzi Burcunda “Nezaket”

Gölge yönleriyle çatışmaktan korktuğu için, sürekli kendi gerçek düşüncelerini geri çekerek başkalarının düşüncelerine uyum sağlayabilir. Suları hiç bulandırmayan, aşırı nazik ve yüzeysel bir iletişim tarzı görülebilir. Bir meseleyi her yönüyle ve başkalarının görüşlerini de sorarak ele alma özelliği, olumsuz yönüyle kararsızlık şeklinde kendini gösterebilir. Düşünceler, hep başkalarının hoşuna giden sosyal trendlerden ve popüler düşüncelerden etkilenebilir. Karşıtlıkları uzlaştırmaya çalışması, uç noktada her şeye bir karşıt düşünce oluşturmasına neden olabilir.

Terazi’deki Merkür’ün yöneticisi Venüs zararda olduğu Akrep’teki yolculuğunu sürdürüyor. Bu dönemde, karşımızdakini kendimizden ayrı bir birey olarak anlamaya ve tanımaya çalışmak oldukça önemli. Hayatımızdaki insanların, bizim istediğimizden farklı şeyler istemesi ve farklı beklentilerinin olması söz konusu olduğunda, daha tarafsız, adil ve hayatın doğal döngülerine, akışına güvenen bir yaklaşımda olmak kendimiz için de “yeniye” daha kolay yer açmamıza olanak sağlayabilir.

Bay ve Bayan Nazik

Kendi isteklerimizi yaptırmak ya da bir şeyleri olduğu gibi tutmak adına manipülatif davranmak, çatışma ya da kriz yaşamamak için düşüncelerimizi gizlemek ya da yüzeysel bir “Bay/Bayan Nazik” tavrı, ilişkilerimizde görmezden geldiğimiz “gerçekleri” geçici olarak başımızdan savmamızı sağlasa da, kalıcı ve doyurucu bir çözüm getirmeyecektir.

Merkür Terazi’nin yöneticisi Akrep’teki Venüs, bizi görünenin ardındaki gerçeği görmek adına zorlayacağından, özellikle birebir ilişkilerimizde karşımızdakinin söylediklerine iyice kulak vermek, onu gerçekten anlamaya çalışmak ve gerekirse düşüncelerimizi de çekinmeden ifade etmek, problemleri çözmemizde, ilişkilerimizi iyileştirmemizde ya da miadını tamamlamış olanları bitirmemizde yardımcı olacaktır…

 

Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan

Son Güncelleme 20 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.