Güneş Satürn Karesi ve Etkileri

Güneş Satürn Karesi ve Etkileri

Güneş Satürn Karesi ve Etkileri

Güneş Satürn Karesi ve etkileri. Güneş Satürn karesi hayatımızı nasıl etkiler? Olumlu ve Olumsuz etkileri nelerdir? Bu etkilere karşı nasıl hareket etmeliyiz?

Dün benliğin, kimliğin, canlılığın, yaşama gücünün, egonun, bilinçli tarafımızın göstergesi Güneş ile çabanın, kısıtlamaların, engellemelerin, görev ve sorumlulukların, otoritenin, disiplinin ve korkuların göstergesi Satürn arasındaki kare açı kesinleşiyor.

Güneş Akrep burcunda derinlik ve “ya hep ya hiç” temalarını gösterir. Yaşamın gizli olan ve göremediğimiz kısımlarıyla ilgilidir. Saklanmış olan derinlemesine araştırılır, benliğimiz sevgi ve nefret gibi aşırı uçlarda ortaya koyulur. Akrep’in elindeki güç ve iktidarın iyiye ya da kötüye kullanılması karşısına çıkan en önemli konudur. Gizemli olanı keşfetmeye çalışır ve bu süreçte pisliğin içindeki cevheri bulmak için onu arıtır.

Satürn’ün Kova’da yüklediği sorumluluk artık geçerli olmayan eski modelleri reddedip yenilerini yapılandırmaktır. Kendimize uymayan yapılara ait olmaya çalışmaktansa kendi özgünlüğümüzü ve farklılığımızı ortaya koyarak sürüye bu şekilde dâhil olmaya çalışmamızı gerektirir.

Kare açılar gerilim ve baskı oluşturan açılardır. Bizi kısıtlamalarla ve bunlarla başa çıkıp çıkamayacağımızı bilememe duygusuyla yüzleştirir, zorlar, engeller ve durdurur. Bu yüzleşmenin beraberinde gelen yüksek enerjinin üretken ve verimli kullanılması halindeyse eyleme geçerek büyümek, olgunlaşmak ve başarı elde etmek mümkündür.

Akrep ve Kova arasında oluşan bu kare açıda mahremiyet, gizlilik, bir başkasıyla kaynaşmak ve eşitlik, bireylik, toplumsal olmak kavramları ile çatışmaktadır. En üstün bileşiminde ise Akrep’teki odaklanmış iç görü ve anlayış, Kova’nın insancıllığı ve bağlantısız idealizmiyle birleşir.

Güneş Satürn Karesi Olumsuz Etkiler

Bu açı etkisi altında koşullar tarafından kısıtlanabilir, ağır sorumluluklar almak durumunda kalabiliriz.

  • Karamsar, depresif ve yetersiz hissederiz.
  • İsteklerimiz ile yapılandırma gücümüz arasında çatışma vardır.
  • Hayatımızdaki baba, patron, yönetici gibi otorite figürleriyle sorunlar yaşayabiliriz.
  • Çabalarımızda dirençle karşılaşabilir.
  • Canlılık ve dayanıklılığımız teste tabi tutulur.
  • Kendimizi yapılandırmakta zorlanabiliriz, özgüvenimiz eksilebilir.
  • Yeterince iyi olmadığımızı düşünmemiz mümkündür.

Başarısızlık korkusu ile sürekli gereksiz bir biçimde kendimizi kanıtlama çabasına girebilir ya da aşırı tedbir ve kontrolle ışığımızı yayamayabiliriz. Dönüşmek için çabalıyor görünsek de bunun gerçekleşmesi ihtimalinden de korkarız. Kendi değerimizden şüphe duyabiliriz.

Güneş Satürn Karesi Olumlu Etkiler

Bu açıya verilebilecek sağlıklı cevap içimizdeki asıl isteği bulup onu inşa etmek için çabalamaktır.

Açının etkisi altında ortaya çıkabilecek krizler; kim olduğumuzu, aslında ne istediğimizi, yaptıklarımızı sadece egomuzu tatmin etmek ve saygı görmek için mi yoksa benliğimizin içten gelen isteklerini gerçekleştirmek için mi yaptığımızı sorgulayıp, cevapları bulmamıza aracı olmaktadır.

Ne istediğimizi tespit edip onun sorumluluğunu alarak çabalamamız gerekmektedir.

Doğum haritanızda  (+/- ) sabit burçlardaki (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova) gezegen ve noktalarınız bu transit açıdan +/- 8 gün gerilimli bir biçimde etkilenir.

 

Astroloji Dergisi / Yazan: Müge Tatlıcıbaşı

Kaynaklar:
Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf & Anna Haebler
Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
Astrolojinin Öngörü Sistemleri, James Braha
Astroloji Dergisi @astroloji.dergisi

Son Güncelleme 1 Nisan 2023 Akrep

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.