Venüs Satürn Karşıt Açısı ve Etkileri – Sevgi Alışverişinde Sorunlara Dikkat

Venüs Satürn Karşıt Açısı ve Etkileri, Sevgi Alışverişinde Sorunlara Dikkat

Venüs Satürn Karşıt Açısı ve Etkileri

Venüs Satürn karşıt açısı yaşamımızı ve duygularımızı nasıl etkiler? Nelere dikkat etmemiz gerekir?

Bugün Venüs ve Satürn arasında gerilimli bir karşıt açı gerçekleşiyor. Açının aktif olacağı birkaç gün boyunca sevgi alışverişinde yetersizlik, duygusal ilişkilerde sorunlar, değersizlik hissi, sanat, eğlence, zevk, uyum, ölçü, ahenkle ilgili tüm alanlarda kısıtlanmalar ve maddi konularda zorlanmalar ortaya çıkabilir.

Venüs Yengeç burcundayken ait olma, kendimizi güvende hissetme ve şefkat görme isteğimiz artar. Duygusal bağlarımızın güçlü olması önem kazanır. İlgi görme, beslenme ve koruyup kollanma beklentimiz artar. Biz de karşı tarafa ilgi gösterip, besleyip, ihtiyaçlarını gidererek sahiplenmek için çaba gösterebiliriz.

Ancak Venüs’ün Oğlak burcundaki Satürn’le gerilimli bir karşıt açıyla temas kuracağı birkaç günlük süreçte bu istek ve ihtiyaçlarımız engellenip kısıtlanabilir. Kendimizi ikinci plana atılmış veya reddedilmiş hissedebiliriz. Duygusal ilişkilerimiz teste tabi tutulabilir. Sevgimiz sorgulanabileceği gibi biz de karşı tarafın sevgisini kontrol etmeye çalışabiliriz.

Sevgi Alışverişinde Sorunlar

Sevgi sınırlandığı, gösterilmediği veya daha ortaya çıkarken kabul edilmediği için rahat bir akışla sevgi alamayabilir ve vermekte güçlük yaşayabiliriz. Duygusal ilişkilerimizdeki eksikliklerin farkına varabiliriz. Bağlanmaktan korkabiliriz veya partnerimiz geri çekilebilir. Zayıflamış ilişkilerde kopmalar ve ayrılıklar söz konusu olabilir.

Yengeç burcundaki Venüs aynı zamanda vatanı, evi, aileyi, anneliği ve geçmişi de temsil eder. Bu konularda tehdit altında hissetmemiz ve olası sıkıntılarla yüzleşmemiz gerekebilir. Artan sorumluluklar neticesinde keyif ve eğlencede kısıtlanmalarla beraber hayattan aldığımız tat da azalabilir.

Satürn Oğlak burcundayken itibarımız, otorite gücümüz, üstlendiğimiz sorumluluklar, maddesel dünyanın gereklilikleri ve iş hayatımız, geleneksel sistemlere ait değerlerimiz yani ailemize, içinde bulunduğumuz topluma, vatana ve dine bağlı sınırlarımız önem kazanır. Sınırlarımızla ilgili korkuya kapılabileceğimiz önümüzdeki birkaç günlük zaman diliminde,

  • iş hayatımızın yoğunluğu,
  • toplumsal gereklilikler,
  • sorumluluklar,
  • hayatın gerçekleri ile ailemiz,
  • özel ilişkilerimiz ve
  • duygusal ihtiyaçlarımız

arasında denge kurmak ve gerektiği şekilde ölçüyü tutturmak kolay olmayabilir.

Venüs’ün astrolojik olarak sembolize ettiği diğer bir alan olan maddi ve finansal konularda da Satürn’ün karşıt açısıyla daralma ve kısıtlanmalar belirginleşebilir. Açının etkinliğini sürdüreceği birkaç gün süresince para kaynaklarımızda azalma ve sınırlanma görülebilir. Harcamalarda dikkatli davranmak ve bütçemize göre harcama yapmak uygun olacaktır.

Kaybetme korkumuzun artacağı, kendimizi daha yalnız ve sevgisiz hissetmeye açık olacağımız, daha karamsar ve mutsuz bir atmosfere gireceğimiz bu günlerde Venüs’ün Yengeç burcundaki gölge yönleri olan aşırı duyarlılık, kırılganlık, bağımlılık, kapris ve bir bebek gibi ilgi talep etme hallerine karşı farkındalık geliştirmemiz yararlı olacaktır. Değer duygumuz üstünde çalışmak, öncelikle kendi kendimizin değerini bilmek ve ruh halimize bağlı olarak dalgalanmaması için gayret göstermek de hayrımıza olur.

 

Astroloji Dergisi – Yazan: Işık Canan Kaya

Kaynakça:

Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf-Anna Haebler

Son Güncelleme 15 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.