Venüs Neptün Kavuşumu

Venüs Neptün Kavuşumu

Venüs Neptün Kavuşumu

Venüs Neptün kavuşumu nasıl etkiler?

Bugün Venüs ve Neptün kavuşuyorlar. Balık burcundaki Venüs sevgiyi ve sevgi alışverişini idealize ederken, Neptün’ün idealize ettiği şey kendini aşmak ve tüm varoluş ile birliği hissetmektir. Bu kavuşum,

  • Sevgide kabulleniciliğe,
  • Anlayışa ve merhamete,
  • Şefkate ve yardım severliğe,
  • Yaradılışın tümünü sevmeye işaret eder.

Venüs Neptün Kavuşumu Olumsuz Etkileri

Gölge yönüyle

  • Platonik ilişkiler,
  • Sevgi alma ve verme konularında karışıklık ve
  • İlişkilerde belirsiz sınırlar veya sınırsızlık söz konusu olabilir.

Venüs Neptün kavuşum açısının etkin olacağı birkaç günlük süreçte hissedilen yoğun hassasiyet ve sevgi ihtiyacı nedeniyle fantezilere, özlemlere ve gerçek dışı hayallere dikkat etmek gerekir. Neptün’ün netlikten uzaklaştıran ve gerçekleri olduğu gibi algılamayı engelleyebilecek etkisi altında, kişi hiçbir şey yapmadan kendisini kurtaracak birisini bekleyebilir, sevgi paylaşımında aşırı özveride bulunup kurban durumuna düşebilir ya da kendisi kurtarıcı rolünü üstlenebilir.

Sevgiyi idealize etmek, sevgide büyülenmek ve büyük beklentiler, hayal kırıklığı ve aldanmaya açık bir yapıyı getirir.

Evrenle, her şeyle birlik olma arzusu, sınırsızlık ve herhangi bir şeyle yüzleşmeyip kaçmak kaotik durumlara neden olabilir. Kendi değerimizi ne kadar özverili ve merhametli oluşumuza ya da başkalarının bize değer verişine bağlayabiliriz. İşleri sürekli erteleyebilir ya da hiçbir şey yapmadan her şeyi Tanrı’ya veya başka insanlara havale edebiliriz.

Olumsuz Etkilerden Korunmak İçin Neler Yapabiliriz?

Tanrısal bir sevgi anlayışı ve yaratıcı bir hayal gücü ile muhtaç durumda olanlara yardımcı olmak ve kendini bir ideale adamak için iyi bir zamandır. Gerçeklerden kaçmadan önümüzdekileri doğru değerlendirmek gerekir. Geçmişe ya da geleceğe odaklanmadan “an’da” kalmak ve “o an” ne gerekiyorsa onu yapmak sorunlarla baş etmeyi sağlayabilir. Bilinçli aklın isteklerini bir kenara bırakarak duygularımızın ve sezgilerimizin bize neler söylemeye çalıştığını anlamak problemlerin çözümünü kolaylaştırabilir. Birlik bilincini idrak, kabulleniciliği ve akışta kalmayı yani kendimizi aşmayı sağlayacaktır.

Venüs finansal konuları da sembolize ettiği için maddi konularla ilgili belirsizliklere karşı dikkat etmek gerekir. Maddi/manevi olarak gerçeklerin yerini hayaller, illüzyonlar ve varsayımlar alabilir. Riskli yatırımlara ve finansal işlemlere temkinli yaklaşmak yerinde olacaktır.

Astroloji Dergisi: Hülya ÇELEBİ
Kaynakça: Banzhaf, Hajo ve Haebler, Anna, Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, İlhan Yayınevi, 1999
İlhan, Barış, Astroloji Dersleri, İlhan Yayınevi, 2004

Son Güncelleme 15 Şubat 2023 Akrep

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.