Şubat Ayı Astrolojik Olaylar ve Burç Yorumları

Şubat Ayı Astrolojik Olaylar ve Burç Yorumları

Şubat Ayı Astrolojik Olaylar ve Burç Yorumları

2020 Şubat Ayı önemli astrolojik enerji noktaları:

  • 9 Şubat 2020’de Güneş Kova’da ve Ay Aslan’dayken Dolunay meydana gelecek.
  • 16 Şubat 2020’de Balık burcundaki Merkür geri gitmeye başlayacak. 4 Mart 2020’de tekrar Kova burcuna dönecek ve 9 Mart 2020’de Kova burcundayken ileri gitmeye başlayacak.
  • 20 Şubat 2020’de Oğlak burcundaki Jüpiter Balık burcundaki Neptün’le 60’lık açı yapacak. Bu iki gezegenin yaptığı 60’lık açı üçlü serinin ilk açısı olacak. Daha sonra 27 Temmuz 2020’de bu açı meydana geldiğinde hem Jüpiter hem de Neptün geri gidiyor olacak. 12 Ekim’de açı son kez meydana geldiğinde ise Jüpiter ileri Neptün geri gidiyor olacak.
  • 23 Şubat 2020’de Balık burcundaki Güneş ve Ay’la Yeniay meydana gelecek.

Misty Kuseris ©2020
Çeviren: Belgin Avunduk – Astroloji Dergisi

Bu ay 2 Şubat’ta Venüs’ün Plüto’yla 60’lık açı yapmasıyla başlayacak. Hayatınızda vaatlerde bulunmak ve diğer insanlarla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Ancak Venüs Balık burcunda ve Plüto ’da Oğlak burcunda olduğundan kendi hayat görüşünüzü onlara dayatmadan sadece ihtiyaçları doğrultusunda onlara yardım etmek söz konusu olabilir. Diğerlerinin hissettiklerini anlamaya çalışırken hem kendiniz hem de onlar için güvenli bir sığınak yaratmayı düşünebilirsiniz.

3 Şubat’ta Merkür Balık burcuna girdiğinde ve Venüs Satürn’le 60’lık açı yaptığında başkalarına karşı daha şefkatli davranabilirsiniz.

Merkür Balık burcundayken zararlıdır çünkü ayrıntılara odaklanmakta zorlanma ve meselelere mantıkla değil duygusal olarak yaklaşma eğilimi olabilir. Ancak yine de hayatınızdaki diğer insanlara karşı daha fazla şefkat duygusuyla yaklaşırsınız. Ayrıca bugün iç sesinize de güvenirsiniz.

Venüs Satürn’le 60’lık açı oluştururken başkalarını anladığınızdan emin olmak istersiniz. Sınır oluşturmanın önemini anlarken diğer insanların da sınırlarını tanımlaması gerektiğini düşünürsünüz. Taahhütler sizin için çok önemlidir. Onları yerine getirmeye ve ayrıca diğer insanların taahhütlerine de saygı göstermeye özen gösterirsiniz.

Merkür Geri Hareketi

16 Şubat’ta Merkür geri gitmeye başlayacak. Ve Merkür 5 Şubat‘ta Uranüs’le 60’lık açı oluşturduğunda bu üçlü açı dizisinin ilki olacak. 28 Şubat’ta bu açı ikinci kez oluştuğunda Merkür geri ve 22 Mart’ta son kez gerçekleştiğinde ise Merkür ileri gidiyor olacak.

Balık’taki Merkür Boğa’daki Uranüs’le 60’lık açı yaparken yeni fikirlere açık olursunuz. Başkalarının söylediklerini dikkate alırsınız. Bu zaman diliminde bazı yeni fikirler duyabilirsiniz ancak onlarla ne yapacağınızı bilemezsiniz. Bu nedenle bu yeni bilgileri derinlemesine düşünmek için iyi bir gün. Sizden konulara farklı bir şekilde bakmanızı isteyen insanlar da karşınıza çıkabilir. Şimdi düşünmek için zaman ayırın çünkü Merkür kısa süre sonra geri gitmeye başlayacak. Yeni fikirleri dikkate almamazlık yapmayın. Aynı zamanda daha fazla araştırma yapın ve bugün nihai kararlar vermeyin çünkü sonradan daha fazla bilgi önünüze gelecek.

Venüs Koç Burcunda Enerji Kaymaları

7 Şubat‘ta Ceres Kayron’la 60’lık ve Uranüs’le kare açı yapacak ve Venüs Koç burcuna girecek. Şimdi bir enerji kayması hissetmeye başlayabilirsiniz. Ceres Kayron’la 60’lık açı oluştururken dünyanın herhangi bir problemden kurtulmasına yardımcı olmak istersiniz. Eylemlerinizden sorumlu olmanın önemli olduğunu anlarsınız. Kendilerine yardım etmek istiyorlarsa eğer başkalarına yardım etmeye hazırsınızdır. Fakat başkalarının problemlerini üstlenmek istemezsiniz.

Venüs Koç burcuna girdiğinde ancak harekete geçmeye istekli olduklarında diğer insanlara yardım etmeye çalışırsınız. Venüs Koç burcundayken zararlıdır. Bunun nedenlerinden biri ilişkilerin ve değerin işareti olan Venüs’ün Koç burcundayken hayatı farklı algılamasıdır. Kendiniz için bir şeyler yapmak önemli hale gelir. İlişkilerde kimliğinizi kaybetmek istemezsiniz. Her şeyi kendiniz yapmanız gerektiğini düşündüğünüzden başkalarına güvenebileceğinizi anlamak zorlaşır.

Ancak birey olduğunuzu bilmenin bir değeri vardır. Buradaki değer kendinizi sevmek ve kendi ihtiyaçlarınızı karşılamak için bu zaman diliminden geçmeniz gerektiğidir. Burada eski bir manevi inanç vardır. Gerçekten de başka bir bireyi kendinizi sevdiğinizden daha fazla sevemezsiniz.

Ceres Uranüs’le kare açı oluşturduğunda öncelikle kendinize yardım etmeden başkalarına yardım edemeyeceğinizi anlarsınız. İlişkilerinizi yeniden değerlendirmenizi gerektirecek beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Yardıma ihtiyacınız varsa size tam destek verebilmeleri için başkalarına neye ihtiyacınız olduğunu açıklamalısınız.

Dolunay ve Hedefler

9 Şubat‘ta Dolunay gerçekleştiğinde hedeflerinize ulaşmak için başkalarından yardım almanız gerekebilir. Şu anda Güneş Kova’da ve Ay Aslan’da. Siz duygusal olarak kendi yaptıklarınızı göstermek isterken diğer insanlar grubun bir parçası olarak çalışmanız gerektiğini düşünebilir. Hak ettiğiniz saygıyı göremediğinizi düşünüyorsanız faaliyetlerinizi özellikle de gönüllü faaliyetlerinizi yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz. Belki bundan faydalanabilirsiniz. Ya da belki de kendinize ayırmak için bile zamanınız olmadığı halde çok fazla vaatte bulundunuz. Ya da belki de kendi gereksinimlerinizi karşılamak için kendinize “izin” vermediniz. Başkalarına öncelik vermenin gerektiği düşüncesiyle yetiştirilmiş olabilirsiniz ve şimdi bu kuralı sorgulayabilirsiniz.

10 Şubat‘ta Venüs Kayron ile kavuştuğunda başkalarını sorgulamanın doğru olduğunu anlarsınız. Başkalarını ilk sıraya koymanız gerektiğine inanmaya yönlendirildiyseniz eğer bu mesajla ilgili sorunlar olduğunu fark edersiniz. Hayatta neye ihtiyacınız olduğunu anlarsınız ve hedeflerinize ulaşmak konusunda daha iyimser olursunuz. Ayrıca önce kendinize yardım ettiğiniz takdirde diğer insanlara yardım etmek daha kolay olur. Bu geçmiş acılardan iyileşmek için mükemmel bir gün olabilir.

Venüs Ceres 60’lık Açı

Venüs 11 Şubat‘ta Ceres’le 60’lık açı yaptığında kendiniz ve yaşamınız hakkında olumlu bir enerji hissedebilirsiniz. Venüs Koç’tayken yaşamınızdaki durumlar hakkında hırslı olmayı temsil eder. Ceres eylemlerinizden sorumlu olma ihtiyacını temsil eder. Ve Kova’daki Ceres ile başkalarının size yardım etmesini sağlayabilirsiniz. Başkalarıyla iletişim kurmanın ve her şeyi kendi başınıza yapmamanın önemini fark edebilirsiniz.

13 Şubat’ta Venüs Ay Düğümleri aksına kare açı yaptığında güvenli bir ortama olan gereksiniminiz ile başarılı olma arzunuz arasındaki dengeyi anlamaya çalışabilirsiniz. Yengeç burcundaki Kuzey Ay Düğümü ile rahatlayabileceğiniz güvenli bir limanda olmak önemlidir. Oğlak burcundaki Güney Düğümü ile ise tüm geçmiş deneyimlerinizi değerlendirmek ve toplumda siz ve aileniz için daha iyi bir ortam yaratmanın bir yolunu bulmak istersiniz.

16 Şubat’ta Mars Oğlak burcuna girdiğinde çok çalışmaya ve kendinizi başarılı olmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır hissedersiniz. Başarılı olmak için gerçekleştirmeniz gereken çeşitli görevlerin olduğunu bilirsiniz. Ayrıca toplumun kuralları dahilinde çalışmak istersiniz. Başkalarıyla birlikte hareket etmenizi tehlikeye atabilecek herhangi bir risk almak istemezsiniz.

16 Şubat Merkür’ün Balık Burcunda Geri Hareketi

16 Şubat’ta Balık burcundaki Merkür geri gitmeye başlayacak. Merkür 4 Mart’ta Kova burcuna tekrar girecek ve 9 Mart’ta Kova burcundayken ileri gitmeye başlayacak.

Merkür Balık burcundayken ve özellikle Merkür geri giderken dinlememe eğilimi vardır. Duyduklarınıza inanmak istersiniz ve bazen söyleneni değil de istediğinizi duyabilirsiniz. Merkür’ün geri gittiği bu süre boyunca duyduğunuz tüm bilgilere dikkat etmeniz gerekir. Başkaları size gerçeği söylemeyebilir. Ayrıca bilgisayarınıza ve bulut bilişim ile ilgili her şeye dikkat etmelisiniz. Şimdi değilse bile 9 Mart civarında Merkür’ün ileri gittiği zaman daha fazla saldırı ortaya çıkabilir.

Kendinizi korumanın en iyi yolu herhangi bir işlem yapmadan önce her şeyi gözden geçirdiğinizden emin olmaktır. Ayrıca tüm cihazlarınızda virüs koruma programlarınızın güncel olup olmadığını kontrol edin.

18 Şubat’ta Güneş Balık burcuna girecek. Güneş Balık burcundayken maneviyatın yaşamınızda nasıl işlediğini anlamak istersiniz. Dünyanın bir bölümüne manevi bir perspektiften bakmak istersiniz ve çok fazla risk almak istemezsiniz. Arka planda kalmayı tercih edersiniz ve diğer insanların bazı şeyleri sizin için yapmalarını beklersiniz.

20 Şubat’ta Jüpiter Neptün’le 60’lık açı yaparak bu üçlü açı serisinin ilkini meydana getirecek. Daha sonra bu açı 27 Temmuz’da hem Jüpiter hem de Neptün geri giderken meydana gelecek. Son olarak ise 12 Ekim’de Jüpiter ileri ve Neptün hala geri giderken meydana gelecek.

Jüpiter Neptün Etkileşimleri

Birçok yönden Jüpiter ve Neptün’ün simbiyotik bir ilişkisi vardır. İkisi de Balık burcunu yönetir. Ancak aralarında bazı önemli farklılıklar da vardır. Jüpiter toplumun sınırlarını zorlamak istediğiniz yeri temsil eder çünkü şu anda sunulandan daha fazlasını öğrenmek istersiniz. Neptün ise sınırların nerede çözüldüğünü temsil eder çünkü bir durumdan ayrılma zamanı gelmiş gibi hissedersiniz ve artık yolunuza çıkacak herhangi bir şey istemezsiniz.

Jüpiter Neptün’le 60’lık açı yaptığında hayatınızdaki gereksiz yapılardan nasıl kurtulacağınızı anlama şansınız var. Böylece ilerleyebilir, yeni deneyimlere girişebilir ve etrafınızdaki dünya hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Burada büyük bir tehlike de olabilir. Yeni deneyimler yaşamaya hazırlanırken her şeyi geride bırakmamanız önemlidir. Artık herhangi bir sorumluluğu sürdürmek istemeseniz de bazı çok önemli sorumluluklardan da kaçınamayabilirsiniz.

Bu 60’lık açı ilk kez gerçekleştiğinde sadece bazı şeyleri bırakarak yolunuza devam etmek isteyebilirsiniz. Ancak bunu henüz yapamazsınız. Sorumluluklarınız çok büyük olabilir ya da başkalarının sizden istediği şeyler engel teşkil edebilir. Hayatınızın hangi alanında değişiklik yapmak ve engelleri kaldırmak istediğinizi düşünmeniz gerekir. 27 Temmuz veya 12 Ekim tarihleri civarında daha iyi bir anlayışa sahip olana kadar bu konuda harekete geçmemelisiniz.

Tüm dünyada bazı yapıların gözlerinizin önünde çözüldüğünü görebilirsiniz. Toplumu yönettiğini düşündüğünüz kurallar artık geçerli olmayabilir. Özellikle dalga teknolojisi, bulut bilişim ve kuantum fiziği alanlarında daha büyük teknolojik gelişmeler görebilirsiniz. Sadece açık fikirli olun.

Mars Uranüs Üçgeni ve Kayron Kare Açısı

21 Şubat’ta Mars Uranüs’e üçgen ve Kayron’a kare açı yapacak

Mars Uranüs’le üçgen açı yaptığında kendinizi güçlenmiş hissedersiniz. Risk almaya hazır ve yeni konseptlere de açıksınızdır. Hayatınıza beklenmedik şekilde gelen şeylerin tadını çıkarırsınız. Aynı zamanda Oğlak’taki Mars ile almanız gereken en iyi risklerin hesaplanmış riskler olduğunu fark edersiniz. Bu harekete geçmeden önce tüm olası sonuçlara eriştiğiniz anlamına gelir.

Mars Kayron’la kare açı oluştururken daha temkinli olursunuz. Kendinize zarar vermek istemezsiniz. İhtiyaçlarınızı dikkate almanın önemli olduğunu anlarsınız. Aynı zamanda hata yapmanın deneyimlemeyi tercih etmeyeceğiniz uzun vadeli sonuçlara yol açabileceğini de anlarsınız.

Venüs Jüpiter Kare Açısı ve Yeniay

23 Şubat’ta Venüs Jüpiter’le kare açı yaptığında Yeniay meydana gelecek. Bu demektir ki Venüs/Jüpiter karesinin enerjisi Yeniay’da hissedilecek.

Güneş ve Ay Balık burcundayken meydana gelen Yeniay’da ve ayrıca bu Yeniay geri giden Merkür’le kavuştuğundan yaşamdan geri çekilme arzunuz devam eder. Bilgi konusunda da çok dikkatli olmak gerekir. Çünkü tüm gerçekleri elde edemeyebilirsiniz.

Manevi ihtiyaçlarınız konusunda düşünmek için zaman ayırın. Bir parçanız dünyadaki tüm sorunları çözmek isteyebilir ancak bu yüzden bu sorunlardan duygusal olarak etkilenmenize gerek yok. Ayrıca kendinizi bunalmış hissedebilir ve dünyadaki olaylarla ilgilenmeyi tercih etmeyebilirsiniz.

Yeniay Mars/Güney Ay Düğümü kavuşumuna 60’lık açı yaptığı için çözümlenmeden kalan bazı eski durumlar hayatınızda yeniden gündeme gelebilir. Şimdi bu durumları kapatmanız ve hayatınıza devam etmeniz gerekir. Manevi ihtiyaçlarınız üzerinde düşünmek için zaman ayırdığınız takdirde kendi şifa enerjinizi kullanmanın ve geçmiş sorunları çözmenizi engelleyen korkuları salıvermenin bir yolunu da bulacaksınız.

Venüs Jüpiter Kare Açısı

Venüs Jüpiter’le kare açı yaptığında sorunlarınızı çözme konusunda daha iyimser olabilirsiniz. Manevi ihtiyaçlarınızı anlamak hayatınızdaki diğer insanlarla olan ilişkileriniz konusundaki anlayışınızı da artırabilir. İlişkilerde, kariyerde veya finansal konularda olsun hayatta başarıyı hak ettiğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz.

Bugün iyimserliğiniz konusunda biraz temkinli olun. Bazen Venüs Jüpiter’le kare açı yaptığında finansal olarak dürtüsel davranabilirsiniz. Lüks bir eşyayı ihtiyacınız olmadığı halde almayı isteyebilirsiniz. Araba veya ev gibi büyük bir satın alma işlemi yapmayı düşünüyorsanız birkaç gün bekleyin. Aslında büyük bir satın alma yapmadan önce Merkür’ün ileri gitmeye başlamasına ve 22 Mart’ta Uranüs’le olan son üçgen açısını yapmasına kadar bekleyin. Bu tarihten sonrasına kadar en iyi fiyatla alım yapabilmek için gerçek fiyat değerlerini bilemeyebilirsiniz.

25 Şubat’ta Mars Güney Ay Düğümü ile kavuştuğunda geçmişte yaşanmış olayları düşünebilirsiniz. Belki yapmaktan pişman olduğunuz bir şey vardı. Ya da belki de size çok fazla başarı getiren ve şimdi düşünmekten mutluluk duyduğunuz bir olay yaşamıştınız.

Bu deneyimleri mevcut yaşamınızda nasıl uygulayabileceğinizi görmek adına geçmişte yapmış olduğunuz şeyleri gözden geçirmek için iyi bir gündür. Mükemmel bir temel geliştirmiş olabilirsiniz ve şimdi bu temeli bir sonraki seviyeye atlama taşı olarak kullanabilirsiniz.

Venüs Pluto Kare Açısı

28 Şubat‘ta Venüs Plüto’yla bir kare açı ve geri giden Merkür Uranüs’le ikinci 60’lık açısını yapacak.

Venüs Plüto’yla kare açı oluşturduğunda kendinizi çok gergin hissedebilirsiniz. Hedeflerinize odaklanabilirsiniz. Enerjinizi bir yol bulmaya ve onu takip etmeye yönlendirebilirsiniz. Hiçbir şeyin yolunuza çıkmasına izin vermeyebilirsiniz. İdeallerinizi gerçekleştirmek konusunda hırslanabilirsiniz. Haklı olduğunuzu hissedebilir ve hiçbir şeyin yolunuza çıkamayacağına inanabilirsiniz.

Geri giden Merkür Uranüs’le ikinci 60’lık açısını oluştururken tıpkı bu 60’lık açının ilk kez meydana geldiği 5 Şubat’ta olduğu gibi yeni fikirlere açık olmanın önemli olduğunu görebilirsiniz. Bugün odaklanmış olsanız da aldığınız yeni bilgileri düşünmenin önemli olduğunu anlayabilirsiniz. İnsanlar bir şeyleri farklı görmenizi sağlamaya çalışıyor olabilirler. Problem değil. Ancak paylaştıkları bilgilere karşı dikkatli olmaya devam edin. Bu üçlü dizideki son 60’lık açının ortaya çıktığı 22 Mart’a kadar hiçbir karar vermeyin veya herhangi bir işlem yapmayın.

Bu ayın anahtarı kendinizi sevmenin ne kadar önemli olduğunu fark ettiğinizde hem hayatınızdaki insanlara hem de kendinize ne kadar yardımcı olabileceğinizi anlamaktır. Şimdi Merkür’ün Balık burcunda geri hareket etmesi ile manevi enerjinizi hissetmek için zaman ayırın. Aldığınız tüm bilgileri işleyin ve hem şimdi hem de gelecekteki hayatınız için yapabilecekleriniz üzerine düşünün.

Misty Kuseris ©2020

mistykuceris.com

www.astrolojidergisi.com

Çeviren: Belgin Avunduk

Son Güncelleme 31 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.