Nisan Ayı Astrolojik Olaylar ve Burç Yorumları

Nisan Ayı Astrolojik Olaylar ve Burç Yorumları, Nisan burç yorumları 2020

Nisan Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları 2020

2020 Nisan Ayı önemli astrolojik enerji noktaları:

  • 4 Nisan 2020’de Oğlak burcunda Jüpiter ve Plüto kavuşumu olacak. Bu kavuşum Jüpiter’in Plüto ile yapacağı üçlü açı serisinin ilk açısı olacak. Bu açı ikinci kez 30 Haziran 2020’de Jüpiter ve Plüto geri giderken ve üçüncü kez ise her iki gezegenin de ileri hareket ettiği 12 Kasım 2020’de meydana gelecek.
  • 7 Nisan 2020’de Güneş Koç ve Ay Terazi burcundayken Dolunay meydana gelecek.
  • 22 Nisan 2020’de Boğa burcundaki Güneş ve Ay ile Yeniay gerçekleşecek.

Misty Kuseris ©2020
Çeviren: Belgin Avunduk – Astroloji Dergisi

Nisan ayı başlarken Venüs İkizler burcuna girecek ve Merkür 3 Nisan‘da Neptün ile kavuşacak.

3 Nisan Venüs İkizler Burcunda

Venüs İkizler burcundayken başkalarıyla iletişim kurma ve sosyal anlamda bağlantıya geçme ihtiyacı söz konusudur. Sorunları tartışarak çözmek isteyebilirsiniz. Ancak entelektüel olarak insanlarla ilişki kurabildiğiniz takdirde çözümler üretebileceğinize inanırsınız. Bazen herkesin konuşmak istemesi işe yarayabilir.

Bununla birlikte insanların kendi görüşlerini ifade etmekle çok meşgul olmalarından dolayı sizi dinlemediklerini düşünebilirsiniz. Şu anda bu iletişim hattını açık tutmak önemlidir. Ancak diğer insanlar söylemeye çalıştığınız şeyleri tam olarak anlayamayabilir. Bu yüzden onlara karşı sevgi ve şefkat duygularıyla yaklaşmalısınız.

Merkür‘ün günün ilerleyen saatlerinde Neptün ile kavuşması birçok bakımdan yardımcı olacaktır. Duygularınız normalden daha güçlü olacağı için iletişim kurarken şefkatli olmanın önemini anlayabilirsiniz. Ama aynı zamanda biraz daha dikkatli olmalısınız. Çünkü Merkür Neptün ile kavuştuğunda her zaman tüm gerçek bilgilere sahip olamayabilirsiniz. Ya da size sunulan gerçekler yerine bilgileri kendi bakış açınızdan yorumluyor olabilirsiniz.

Bu nedenle bugün yasal belgeler imzalamak veya uzun vadeli taahhütlerde bulunmak için iyi bir gün değildir.

Venüs Satürn Üçgen Açısı ve Etkileri

4 Nisan’da Venüs Satürn’le üçgen açı oluştururken dün neden herhangi bir sonuca varmak için uğraşmamak gereğinin bu kadar önem taşıdığını anlayabileceksiniz. Çünkü bugün daha fazla bilgi edinebilecek ve ayrıca sorunları çözmek için daha güçlü bir kararlılık içinde olabileceksiniz.

Bugün sadece ilişkilerinizle değil mali konularınızla da daha fazla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Bütçenizi gözden geçirmeniz gerektiğine karar verebilirsiniz. Veya sözleşmeleri inceleyebilir ve dün kaçırdığınız tüm bilgileri görebilirsiniz.

Venüs Satürn’le üçgen açı yaptıktan birkaç saat sonra Oğlak burcundaki Jüpiter ve Plüto kavuşacaklar. Bu açı yıl içinde toplam üç kez gerçekleşeceği için bu kavuşumları üçlü açı dizisi olarak değerlendirebiliriz. Bu açı 30 Haziran 2020’de ikinci kez meydana geldiğinde hem Jüpiter hem de Plüto geri gidiyor olacak. Üçüncü kez ise 12 Kasım 2020’de her iki gezegen de ileri giderken meydana gelecek.

Yılın başında Oğlak burcu enerjisi çok güçlüydü. Oğlak burcunda bildiğimiz gibi temelleri sallayacak dünya olaylarının olabileceğini gösteren yedi enerji noktasının birlikte oluşturduğu bir stelyum vardı. Haftalar geçtikçe Oğlak burcundaki bu stelyumu oluşturan enerji noktaları birbirinden ayrılmaya başladı. Şimdi bu stelyumdan geriye sadece Jüpiter ve Plüto’nun yapmış oldukları kavuşum kaldı. Bu kavuşum 4 Nisan’da meydana gelecek olsa da enerjisi, bu açı dizisinin son açısının meydana geleceği 12 Kasım 2020’ye kadar yıl boyunca deneyimlenecektir.

Oğlak Burcundaki Jüpiter ve Pluto Etkileri

Jüpiter normalde sınırları zorlama ve mümkün olduğunca fazla şey öğrenme arzusunu temsil eder. Şimdi başkalarının size yapmanız gerekenleri söylemesini istemeyebilir ve kendi yolunuzu bulmaya çalışabilirsiniz. Ama Jüpiter Oğlak burcunda olduğundan bu enerjiyi değiştiriyor. Jüpiter Oğlak’tayken grubun bir parçası olmayı isterken kendinizi yabancı gibi hissetmek istemeyebilirsiniz.

Sınırları zorlamak yerine, toplumdaki yerinizi temsil eden sınırlar geliştirmek önemlidir. Değişikliklerin çok hızlı meydana geldiğini bile düşünebilirsiniz ve bu da adapte olmanızı zorlaştırabilir. Risk almak istediğiniz yerde veya hayata karşı yaklaşımınızda daha muhafazakâr davranabilirsiniz.

Plüto Oğlak burcunda daha rahattır çünkü Oğlak burcu toplumu ve muhafazakâr olma ihtiyacını temsil eder. Plüto’nun enerjisi yavaş ve çoğu zaman perde arkasında çalışır. Özellikle Oğlak’ta dünya olaylarını takip etmeniz gerektiğini temsil eder. Böylece kendinizi nasıl güçlendireceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca ne yapacağınızdan emin olamadığınız durumlarda size yardımcı olacak otorite figürlerini dinleme durumu da söz konusudur.

Jüpiter ve Plüto arasındaki kavuşum on iki yıllık bir döngüdür. Ancak genellikle üçlü bir sırada gerçekleşmez. Bu kavuşum en son 11 Aralık 2007 tarihinde ve yalnızca bir kez gerçekleşti. Ancak bu kavuşum açı dizisi 1808’de ve son üçlü açı dizisi de 1955-1956 yılları arasında meydana gelmişti.

Bu kavuşum daima bir daralma durumunun oluştuğu zaman periyodlarına işaret eder.

  • Göçmenlik artan kısıtlamalarla büyük bir sorun haline gelebilir.
  • Herhangi bir ekonomik açılım bastırılabilir.
  • Aynı zamanda çalışma koşulları ve çevre güvenliği konusundaki endişelerle birlikte daha fazla ekonomik eşitlik arama ihtiyacı da artabilir.

Bir Jüpiter – Plüto kavuşumu sırasında gelen en güçlü derslerden biri, zor da olsa toplum üyelerinin birlikte çalışmaya başlamasını sağlayan ortak hedefler oluşturmanın önemidir. Bu enerjinin etkileri üçlü açı dizisindeki son kavuşum açısının meydana geleceği tarih olan Kasım 2020‘ye kadar tam olarak anlaşılamayacaktır.

Merkür Pluto ve Jüpiter 60’lık Açılarının Etkileri

7 Nisan‘da Dolunay meydana gelmeden önce Merkür Oğlak burcundaki hem Plüto hem de Jüpiter’le 60’lık açı oluşturacaktır. Merkür’ün bu açısı, Dolunay, Plüto ve Jüpiter’le öncü bir T-kare açı kalıbı oluşturacağı için özellikle önemlidir.

Merkür Plüto ile 60’lık açı oluşturduğunda her şeyi anlamaya ve kendi güç duygunuzu korumaya çalışabilirsiniz. Yapacaklarınız konusunda başkalarının sizi yönlendirmeye çalışmasından hoşlanmayabilirsiniz. Fakat bir yandan da onları dinleyebilirsiniz. Çünkü diğer insanların bazı önemli iç görüleri olabileceğini bilirsiniz.

Ayrıca hedeflerinize odaklanmak için daha büyük bir yeteneğe sahip olabilirsiniz. Bu odaklanma bazı uzun vadeli sorunları çözmenizi sağlayabilir.

Merkür Jüpiter’le 60’lık açı yaptıktan birkaç saat sonra sorunları çözebilme yeteneği konusunda daha fazla iyimserlik söz konusu olacaktır. Şimdi olası tüm çözümlere bakarak gelecekteki hedefler daha kolay belirlenebilecektir. Bu nedende meselelerin her iki tarafını da görebilir ve hatta kararlarınızla ilgili küçük nüansları anlayabilirsiniz.

Merkür Jüpiter’le 60’lık açı oluşturduktan yarım saat sonra Dolunay meydana gelecek. Merkür günün erken saatlerinde hem Plüto’ya hem de Jüpiter’e 60’lık açı yaptığından bu enerji Dolunay zamanında hala etkin olacak.

Pluto Jüpiter T-Kare Açısı

Koç burcundaki Güneş ve Terazi burcundaki Ay ile Plüto ve Jüpiter kavuşumu öncü bir T-kare açı kalıbını meydana getirecekler. Bu nedenle günün erken saatlerinde geliştirdiğiniz çözümlerin bazılarından şüphe duyabilirsiniz. Özellikle başkalarıyla ilişkilerde kendi ihtiyaçlarınızın neler olduğunu anlamanız önemlidir. Diğer insanların söylediklerini dinlemeye istekli olmanıza rağmen, bireyselliğinizi kaybetmek istemeyebilirsiniz.

Bu Dolunay ayrıca 4 Nisan‘da gerçekleşen Jüpiter – Plüto kavuşumunu da vurguladığından durumlara muhafazakâr bir bakış açısıyla yaklaşabilirsiniz. Sevdiğiniz insanları yabancılaştırdığınız durumlara düşmek istemeyebilirsiniz. Gerçek şu ki dünyada olup bitenlerden rahatsız olup bunları değiştirmek için bir şeyler yapmak isteğine de kapılabilirsiniz. Anahtar, özellikle bazı uzun vadeli hedefler geliştirmeye uğraşırken sevdiğiniz insanlarla birlikte çalışmaktır. Yaşamınızda ihtiyaçlarınızı sevdiğiniz insanlarla dengelemenin bir yolunu bulmaya çalışın.

10 Nisan’da Venüs Kayron’la 60’lık açı yaptığında iyileştirici bir alan yaratmak için diğer insanlara ulaşmak daha kolaydır. Başkalarına yardım etmek istersiniz. Bu arada kendinize iyi bakmanız da önemlidir. Venüs İkizler ‘de olduğu için şifa konusunda başkalarıyla tartışmalara girebilir, önemli konuları gündeme getirebilir ve birbirinizin söylediklerine de değer verirsiniz.

İfadede Zorlukların Yaşanması ve Sert Tepkiler

11 Nisan’da Merkür Koç burcuna girdiğinde kelimelerinizi kontrol etmekte zorluk çekebilirsiniz. Dolunay meydana geldiğinde insanlar sizi hayal kırıklığına uğratırsa, onlara ani ve sert tepki vermeniz söz konusu olabilir.

Kendinizi ilk sıraya koymak önemlidir ancak şu anda bu kolay olmamakla birlikte başkalarını da dinlemeniz gerekebilir. Anahtar, diğer kişinin söylediklerini anlayana kadar geri durmaktır. Konuşma savaşını kazandığınızı düşünebilirsiniz, ama gerçek şu ki, başkalarını dinlemeye zaman ayırmazsanız insanları kendinizden uzaklaştırabilirsiniz.

Merkür Koç burcuna girdikten sonra Satürn’le 60’lık açı yapacak. Merkür Koç burcundayken diğer insanlar size yapmanız gerekenleri söylemeye çalışırlarsa kendinizi hayal kırıklığına uğramış hissedebilirsiniz. Ancak Merkür Satürn’le 60’lık açı oluşturduğunda bazı insanların sizin iyiliğinizi düşündüklerini anlayabilirsiniz. Onların söylediklerine odaklanın ve sonra kendi kararlarınızı verin. İhtiyaçlarınıza göre farklı bir karar verseniz bile onların size sunduklarına ne kadar değer verdiğinizi bilmelerini sağlayabilirsiniz.

Merkür Oğlak ve Yengeç Ekseninde Kare Açı

12 Nisan gelecekteki güvenlik duygunuzu artırmanıza yardımcı olan ve geçmişte gerçekleştirmiş olduğunuz eylemleri düşünmeniz gereken bir gündür. Çünkü Merkür Oğlak ve Yengeç aksındaki Ay Düğümleri Eksenine kare açı yapacaktır.

Oğlak burcundaki Güney Ay Düğümü ile yarattığınız geçmiş yapıların çoğunun yeniden değerlendirilmesi gerektiğini düşünebilirsiniz. Hayatınıza devam etmek için bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir.

Yengeç burcundaki Kuzey Ay Düğümü ile gelecekteki hedeflerinizin çoğunun güvenliğinizi ve güvenliğinizi artırma gereğini içerdiğinin farkına varabilirsiniz. Aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte olmak isteyebilirsiniz. Hayatınızdaki önemli insanlara ayıracak zamanınızın kalmayacağını düşünerek iş konularına çok fazla zaman harcamak istemeyebilirsiniz.

Enerjinin Şifaya Dönüşümü

15 Nisan’da Merkür Kayron’la kavuştuğunda sadece kendi hayatınıza değil sevdiğiniz insanların hayatlarına da şifa getirebilirsiniz. Önemli konuları onlarla tartışabilirsiniz. Eski yanlış anlamaları düzeltebilirsiniz. Hatta geçmişte çok fazla öfkelendiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak şimdi bu öfkenin nedenini bile hatırlamayabilirsiniz. Sadece bundan kurtulduğunuz için kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

19 Nisan’da Güneş Boğa burcuna girdiğinde daha inatçı olabilirsiniz. Fikirlerinizi bırakmak istemeyebilirsiniz. Ancak dikkatli olmalısınız çünkü Güneş önümüzdeki birkaç gün içinde Satürn’le kare açı yapacak ve Uranüs’le de kavuşacaktır. Bu diğer insanların yolunuzda durabileceği anlamına gelir. Ya da inandığınız şeyleri yıkan yeni bilgiler edinebilirsiniz.

Yeniay Satürn Kare Açısına Dikkat

22 Nisan’da Yeniay meydana geldiğinde normal hayatı sürdürme isteği doğacaktır. Ama Boğa burcundaki Güneş ve Ay ile oluşan bu Yeniay Satürn’le kare açı yapacak ve Uranüs’le de kavuşacaktır. Bu Güneş’in 19 Nisan’da Boğa burcuna girdiği zamana çok benzer bir enerji oluşturacaktır. Yani diğer insanların yolunuzda durduğunu hissedebilirsiniz. Veya planlarınızı bozan bazı beklenmedik bilgiler alabilirsiniz.

Şu anda çok yavaş hareket etmeniz önemlidir. Çok fazla inatçı olmak fırsatları kaçırmanıza neden olabilir. Ve beklenmedik bilgilerin ortaya çıkması halinde duygusal olarak korunabilmeniz için çok esnek de olmamak gerekir.

23 Nisan’da Ceres Balık burcuna girecek. Ceres Balık burcundayken ne pahasına olursa olsun öfkeden kaçınma isteği duyabilirsiniz. Sonuç olarak pasif – agresif bile olabilirsiniz. Ruhunuz başkalarına karşı merhametli olmak isterken, kendi beklentilerinizde gerçekçi olamayabilirsiniz. Var olmayan mükemmel durumları arıyor olabilirsiniz.

Ceres Balık’tayken başarının anahtarı öfkeden kaçınmak ve diğer insanların ihtiyaçlarını anlamanın yolunu bulmaktır.

Not: Negatif enerjilerin yoğun olduğu durumlarda iç dünyanıza yönelebilmek önemlidir. Derin trans çalışması, meditasyon ve ibadetler bizi olumsuz etkileyen enerjileri dengelememizde önemlidir. Derin Transa Geçiş konusunda anlatılan çalışma veya benzer çalışmalarla enerjinizi düzenleyerek olumsuz etkilerden korunabilirsiniz.

Merkür Pluto Kare Açısı

25 Nisan’da Plüto geri gitmeye başlamadan önce durağan durumdayken Merkür Plüto’yla kare açı yapacak. Bu kare açıyla önemli konuları diğer insanlarla tartışma gereğini hissedebilirsiniz. Ama aynı zamanda tartışmayı siz kontrol etmek istersiniz. Yani başkalarını dinlemek istemezsiniz. Ayrıca Plüto durağan olduğu için kendinizi biraz sıkışmış hissedebilirsiniz.

  • Başkalarıyla yaptığınız konuşmalarda dikkatli olun.
  • Güç mücadelelerine girmemek için elinizden gelenin en iyisini yapın.
  • Yerinizde durmanız önemlidir.

Ancak diğer insanların da sizinle aynı şekilde hissettiklerini anlamak da önemlidir. Belki de bu enerjiyi kendi kendini inceleme aracı olarak kullanmak daha iyidir. Neye ihtiyacınız olduğunu anlamak için bilinçaltı zihninize girin. Bilginin yüzeye çıkmasına izin vermek için zaman ayırın. Tartışmalar sizi rahatsız ediyorsa, konuşmaları zorlamayın.

Plüto enerjileri değiştirmeye başladığında ve geri gitmeye başladığında herhangi bir dışsal sonuç göremeyebilirsiniz ancak bir enerji kayması hissedebilirsiniz. Hemen harekete geçmeye istekli olmayabilirsiniz. Durumları anlayana kadar geri durmak isteyebilirsiniz. Çünkü risk almanın çok iyi bir şey olduğunu düşünmezsiniz. Ancak Plüto’nun ileri gitmeye başlayacağı 4 Ekim’e kadar bu ince kaymayı fark edemeyebilirsiniz.

Tek bildiğiniz, Plüto’nun geri gittiği zaman diliminde manevi rehberlik veya psikolojik yardım aramaya daha istekli olduğunuzdur.

Merkür Jüpiter Kare Açısı

26 Nisan’da Merkür Jüpiter’le kare açı yapacak. Söylediklerinize dikkat etmelisiniz. Söylediklerinizden daha sonra pişman olmamak için düşünerek konuşmalısınız. Bugün tartışmalar için iyi bir gün değil çünkü sözlerinizi kontrol edemeyebilirsiniz. Mümkünse başkalarının söylediklerini dinlemeye çalışın. Bunun için sabrınız yoksa sosyal etkileşimlerden kaçınmak için elinizden geleni yapın.

Belki de 27 Nisan’da Merkür’ün Boğa burcuna girmesi iyi olacaktır. Çünkü şimdi bir şeyleri başkalarıyla tartışmadan önce düşünmenin ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Boğa’daki Merkür ilginç bir yerleşimdir. Bazı insanlar Merkür Boğa burcundayken kararların ertelendiğini düşünür. Ama bu doğru değil. Olan şey daha fazla insanın karar vermeden önce gerçekleri bilmek istemesidir. Daha da önemlisi, gerçekleri anlamak ve bilgiyi işlemek istemeleridir. Çünkü uzun vadede daha iyi kararlar alınabilir.

Ertesi gün 28 Nisan’da Merkür Ceres’le 60’lık ve günün ilerleyen saatlerinde de Satürn’le kare açı oluşturacak.

Merkür Boğa Burcunda Ceres Balık Burcunda

Merkür Boğa ve Ceres Balık burcundayken her ne pahasına olursa olsun tartışmalardan kaçınmak istersiniz. Diğer insanlara karşı sevgiyle yaklaşmak ve mümkün olduğunca yardım etmek istersiniz. Ancak saldırı altında olduğunuzu düşünüyorsanız pasif – agresif olabilirsiniz. Bilgileri kendinize saklama eğilimi olabilir. Bugün başkalarını yatıştırmaya çalışmak yerine yüzleşmek daha önemlidir. Bu durumlarla yüzleşmezseniz Merkür’ün Uranüs ile kavuşacağı 30 Nisan‘da bir öfke patlaması yaşayabilirsiniz.

Günün ilerleyen saatlerinde Merkür Satürn’le kare açı oluşturduğunda işler daha fazla ciddiye alınır. Bazı durumları erteleyemeyeceğinizin farkına varırsınız ve kendinizi zihinsel olarak yorgun hissedersiniz. Şu anda kimseyle konuşmak istemezsiniz. Aşırı inatçı bir tutumda olmak söz konusudur.

Nisan ayı sona ererken, Merkür 30 Nisan’da Uranüs ile kavuşacaktır. 28 Nisan’da herhangi bir çatışmayı önlemeye çalıştıysanız, bugün bununla başa çıkmanız gerektiğini göreceksiniz. Artık erteleyemezsiniz. Ancak 28 Nisan‘daki durumlarla ilgilenirseniz hayatınıza devam edebileceğinizi göreceksiniz. Daha iyi kararlar vermenize yardımcı olabilecek yeni bilgiler de alacaksınız.

Ve Nisan ayı başladığında sosyal bağlantılar ve iletişim önemliydi. Merkür Uranüs ile kavuştuğunda insanlarla sosyal bağlantılar kurmak isteği öne çıkabilir. Ve öğrendiğiniz yeni bilgileri paylaşmak isterken aynı zamanda diğer insanların bildiklerinden de haberdar olmak isteyebilirsiniz.

 

Misty Kuseris ©2020
mistykuceris.com

ÇevirenBelgin Avunduk – Astroloji Dergisi

Son Güncelleme 1 Nisan 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.