Merkür Uranüs Karesi

Merkür Uranüs Karesi

Merkür Uranüs Karesi

Merkür Uranüs Karesi hayatımızı nasıl etkiler? Merkür Uranüs Karesi olumlu ve olumsuz etkileri… 

Zihinsel Faaliyetler, iletişim ve Ani değişiklikler

Aslan burcundaki Merkür ile Boğa burcundaki Uranüs zorlayıcı bir kare açıyla temas kurdular. Açının etkin olacağı birkaç günlük süreçte düşünme tarzımız ile bireyselliğimiz arasında çatışma söz konusu olabilir. İletişimde gerginlik öne çıkabilir, çılgınca ve yenilikçi fikirler üretebileceğimiz gibi kafa karışıklığı da yaşayabiliriz.

Merkür Aslan burcunda olduğunda kendimizi heveslendiren ve isteklendiren konulara odaklanabiliriz. Yaratıcı düşünmeye meyilli ve dolayısıyla problemlere çözümler üretmeye açık oluruz. Merkür’ün bu pozisyondaki gölge yönüyle bütün düşünce sistemimiz kendi isteklerimizle körelebilir, çevremizdeki başka hiçbir şeyi algılayamaz ve duyamaz hale gelebiliriz. Aslan burcu ‘ben’ ile ilgili olduğundan bu konumdaki Merkür egomuza yönelik olarak sübjektif bir hal alacağı için tarafsızlığımızı kaybedebiliriz.

Uranüs Boğa Burcunda Maddesel Güven

Uranüs gezegeni Boğa burcundayken maddesel güven ve değer anlayışımız kendimize has bir halde gelişmeye başlar. Bugüne kadar sahiplenmiş olduğumuz güvenlik anlayışımız artık değişmektedir. Maddi dünyaya ve finansal alanlara sıra dışı yaklaşımlarımızı ve bu konularda özgürleşme ihtiyacımızı vurgular.

Aktif olan gergin kare açının etkisiyle bireyselliğimiz fazlasıyla öne çıkabilir. Takdir edilme veya konfor ihtiyacımızın motivasyonuyla aceleci kararlar alabilir, beklenmedik değişiklikleri kolaylıkla gerçekleştirebiliriz.

Bu açı öncesinde Merkür Güneş’le kavuştuktan sonra Kova burcunda geri giden Satürn’le karşıt açı gerçekleştirmişti. Merkür zihnimizi, düşüncelerimizi, eğitim, haberleşme, ulaşım ve ticareti temsil ettiği için özellikle bu alanlarla ilgili konularda kendimizi ifade etmekte zorlanmış, baskılanıyor ve engelleniyor hissetmiş olabiliriz.

Kendimizi İfade Etmede Sorunlar

Kendimizi ifade ederken otoriteyle çatışmak durumunda kalmış da olabiliriz. Şimdi, kesinleşen Merkür-Uranüs karesinde ise daha önce farkına vardığımız/yüzleştiğimiz sorun ve kısıtlamalara yeni çözümler üretmek için uygun bir zamandayız. Zihnimiz çok buluşçu ve sezgisel halde. Fakat her zaman tutarlı ve doğru fikirler üretemeyebiliriz. Psikolojik olarak stresli ve kaygılı hissedebiliriz.

Sakinleştirmekte zorlandığımız zihnimiz ve zihnimizde adeta uçuşan düşünceler nedeniyle sinir bozukluğu ve asabiyet söz konusu olabilir. Bazen de iletişim ve haberleşmede “akım kesintileri” deneyimleyebiliriz.

Merkür Uranüs Karesi Nasıl Etkiler?

Olumlu olarak yeni gelişmeler, icat ve buluşlar olmasını beklerken,

Olumsuz bakımdan elektrik, elektronik, teknolojik aletler, uydular, bankacılık, internet veya haberleşme kanallarında kesinti, arıza veya engeller yaşayabiliriz.

Harekete geçiren bu açının etkin olacağı birkaç günlük dönemde özellikle ekonomi ve finans alanlarında, maddi-manevi değerler, kaynaklar, eğitim, güvenlik, biyoloji ve botanik, tarım, haberleşme, müzik ve medya, lüks tüketim ve ticaret sektörlerinde yeni ve farklı sistemlere yönelimler görülebilir. Denenmemiş yöntemlere geçilebilir. Beklenmeyen kararlar, önlemler ve/veya tasarılar gündeme gelebilir. Piyasalarda spekülasyonlar, ani yükseliş ve düşüşler, maddi depremler söz konusu olabilir.

Yaşanması olası tüm negatif durumlar farkındalığımızı arttırmaya ve artık işe yaramayan yöntemleri değiştirip, yenilemeye fırsat doğuracaktır. Bütün değişim ve gelişmelerin tüm dünyanın ve hepimizin hayrına olmasını umut ediyorum.

 

Astroloji Dergisi / Yazan: Işık Canan Kaya

Kaynakça:
Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Astoloji Dergisi, Venüs Geçişi, Ayşem Aksoy
Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf-Anna Haebler
Astroloji, Karma& Dönüşüm, Stephen Arroyo

Son Güncelleme 1 Nisan 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.