Merkür Jüpiter Karesi ve Etkileri

Merkür Jüpiter Karesi ve Etkileri

Merkür Jüpiter Karesi ve Etkileri

Merkür Jüpiter Karesi yaşamımızı nasıl etkiler? Merkür Jüpiter Karesi olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir? Olumsuz etkiler karşısında nasıl hareket etmeliyiz?

Bugün Akrep burcundaki Merkür ve Kova’daki Jüpiter arasında zorlayıcı bir kare açı kesinleşiyor.

Açının etkin olduğu birkaç günlük süreçte felsefi ve dini tartışmalar söz konusu olabilir. Düşünce tarzımız sağlıklı bir halde büyümeye zarar verebilir. Fanatik düşüncelere kapılabilir, en doğrusunu bildiğimizi zannetme gafletine düşebiliriz.

Olumlu olarak hayata daha pozitif ve iyimser bakabiliriz. Fakat bu rahat bakış açısı boyumuzdan büyük adımlar atmamıza, altından kalkamayacağımız taahhütlerde veya cesaret isteyen riskli girişimlerde bulunmamıza neden olabilir. Haddini aşan ifadeler gerginliğe yol açabilir.

Merkür Akrep’teyken görünenin gerisindeki bilgiye ulaşmanın ve onu açığa çıkarmanın peşine düşeriz.

Sezgisel / görünenin ötesine giderek mevzunun derinliklerine nüfuz edebilen, araştırmaya ve sondaja yönelik çalışır aklımız. En derindeki bilgiye, gerçeğin özüne ulaşmak isteriz. Yüzeysel, rastgele bilgiye tahammülümüz yoktur. Düşüncelerimiz derindir ve onları kendimize saklamak isteyebiliriz.

Özellikle güçlü görünmek, açık vermemek adına kendimiz hakkında bilgi vermekten de çekinebiliriz. Olumsuz anlamda başkalarını manipüle etmeye, düşüncelerini değiştirmeye çalışabiliriz. Bir konuyu saplantı haline getirip, kin, nefret ve intikam düşünceleri üretebiliriz.

Jüpiter Kova’dayken, bu burcun zihinsel ve soyut kavramlara yatkınlığı nedeniyle, Jüpiter’in olumsuz özelliklerinden olan tembellik ve rehavete kapılmaya meyledebiliriz. Zihnimizde yaptığımız yolculuklar ve geliştirdiğimiz teoriler sadece lafta kalabilir.

Tuhaf, marjinal, uçuk teoriler ya da felsefeler üreterek, bunlarla kibirlenebiliriz. Bu da başkalarıyla gergin söz düellolarına girişmemize neden olabilir. Jüpiter’in bu burçtaki olumlu ifadesiyle bireysel haklara önem vererek, objektif yargılarda bulunup, daha toleranslı davranabiliriz.

Merkür Jüpiter Karesi Olumlu Etkileri

Bu açının pozitif etkilerinden biri yaşam hakkında iyimser ve olumlu hissetmemizi sağlamasıdır. Bu etki altında büyük planlar yapmaya ve uzun vadeli hedefler belirlemeye ve halihazırda sahip olduğumuz hedefleri incelemeye meyilli oluruz.

Şu anda sahip olduğumuz avantaj, tüm resmi görebilmek ve büyük düşünme yeteneğimizdir.

İdeal, soyut terimlerle düşünmeye daha yatkın oluruz. Ve aynı zamanda öngörü ve planlama yeteneğimiz, çoğu ticari işlem ve ticari anlaşma için birkaç günlük bu kısa dönemi uygun bir zaman haline getirebilir.

Merkür Jüpiter Karesi Olumsuz Etkileri

Bu açının olumsuz yönlerini de kolayca görebiliriz, ancak farkında değilsek yıkıcı sonuçlar doğurabilirler. Ayrıntılar konusunda özensiz ve büyük vizyona tam olarak uymayan unsurları gözden kaçırma eğiliminde olabiliriz. Kafamızı tek bir konuya aşırı takmak, diğer konuları göz ardı etmemize yol açabilir.

Ayrıca, başkalarıyla iletişim kurarken, kibirli veya kendini beğenmiş bir tonla konuşmamız, onları bize karşı cephe almaya yönlendirecek bir tehlike haline gelebilir. Tartışma ve anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir.

Merkür Jüpiter Karesi ve Dikkat Etmemiz Gereken Noktalar

Her şeyi dikkatli bir şekilde planlamak için çok uğraşıp ve detayları gözden kaçırmamaya özen göstermek faydalı olur. Her yapının, yerinde olmayan bir parça tarafından bozulabilecek bütünle birleşmiş parçalardan oluştuğunu kabul etmemiz de yararlıdır.

Bakış açımızda esnekliği korumaya çalışmak ve tüm cevaplara sahip olduğumuzu varsaymamak da çok önemli. Ticari işlemlerde veya satın almalarda, tüm gerçekleri doğru anladığımıza ve aceleci davranmamaya dikkat etmemiz iyi olacaktır. İyimserlikte aşırıya kaçmamaya özen gösterelim.

Bu açının doğası, eğer farkındalık geliştirebilirsek, bu hataları düzeltmeyi oldukça kolaylaştırır. Aslında, bunları düzeltmek için çaba sarf etmemiz, bu açıyı en sağlıklı şekilde kullanmamızı sağlayabilir. Bütünün ve hepimizin en yüksek hayrına değerlendirebilmemizi dilerim.

Astroloji Dergisi / Yazan: Işık Canan Kaya

Kaynakça:
Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf-Anna Haebler
Astroloji, Karma ve Dönüşüm, Stephen Arroyo
Planets in Transit, Robert Hand

Son Güncelleme 1 Nisan 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.