Merkür Akrep Burcunda Etkileri

Merkür Akrep Burcunda

Merkür Akrep Burcunda Etkileri

Düşünme, algılama ve iletişim kurma fonksiyonumuzu gösteren Merkür Akrep burcuna giriş yaptı ve buradaki yolculuğu 31 Ekim 2018’e kadar sürecek. Merkür bu konumda yüzeysel bilgiyi kabul etmez, hangi konuyla ilgilenirse ilgilensin, o konuya derinlemesine nüfuz etme ve onun gizli doğasını algılama becerisi söz konusudur. Görünenin/bilinenin arkasındaki bilgiye, en derinde kalmış gerçeğe ulaşır ve onu açığa çıkarır.

Merkür Akrep Burcunda “Kararlı ve Araştırmacı”

Sırları açığa çıkarmaya, kimselerin uğraşmak istemediği, toplum dışı görülen tabu ve yasak konuları araştırmaya ve bunların özüne inmeye meraklıdır. Sabit bir burçta olması bakımından, keskin düşünceli ve kararlıdır; dikkatini ve merakını bir konuya yoğunlaştırma ve o konuya kafasına takarak araştırma özelliği birçok gizli kalmış bilginin açığa çıkartılmasını sağlayabilir. Merkür’ün bu konumu dedektiflik, araştırmacılık, arıtma, tabu/yasak görülen ya da toplum dışına atılmış konuları ıslah etme, krizlere eşlik etme, onları yönetme ve ölüm gibi konularda beceriklilik verebilir. Merkür Akrep’te birisinin konuşmalarındaki zayıf noktaları, gizlediklerini veya bastırdıklarını sezme konusunda beceriklidir. Gerekli durumlarda iyi taktik ve strateji yapan bir zihin söz konusudur.

Merkür Akrep Burcunda “Negatif Unsurlar”

Gölge yönleriyle Merkür Akrep’te, çoğu zaman sessiz kalıp düşüncelerini kendisine saklayabilir ve bir konuya uzun süre kafayı takıp gizliden gizliye onunla ilgili nefret, kin, intikam ve entrika dolu düşünceler üretebilir. Düşünceler sabit, değişmez, saplantılı ve takıntılı olabilir. Sessizce pusuya yatarak durmadan nasıl kazanacağı, bir durumu/insanı nasıl kontrol edeceği, birisinin düşüncelerini nasıl değiştireceği veya nasıl intikam alacağı üzerine taktikler ve stratejiler yapan bir zihin söz konusu olabilir.

Başkalarının düşüncelerine nüfuz edebilme becerisi, olumsuz anlamda, insanların fikirlerini değiştirmek ya da onları kontrol etmek üzere sözel ve zihinsel olarak onları manipüle etme şeklinde görülebilir. Zamanını kollayıp uygun fırsatı bulduğunda düşüncelerini acımasızca, zehirli ve iğneleyici bir şekilde ifade edebilir yani diliyle karşısındakini öldürebilir. Bu konumda her türlü fikir çatışması kişi için bir ölüm kalım meselesi haline gelebilir. Zihinsel ve sözel anlamda güç savaşlarına girebilir ve asla teslim olmak istemeyebilir.

Merkür Akrepte “Dönüşüm”

Akrep’teki Merkür’ün geleneksel yöneticisi Mars Kova’da, modern yönetici Pluto ise Oğlak’ta. Hayatımızda geçerliliğini yitirmiş ve işlevini tamamlamış unsurları ya da iyileştirilip tekrar hayata katılması gereken unsurları tespit etmek için iyi bir dönem olabilir. Araştırma yapmak ya da derinlemesine öğrenmek istediğimiz konulara daha fazla yoğunlaşabilir ve bilgiye ulaşmaya çalışırken bilinen yöntemlerin dışında daha orijinal ve yaratıcı yöntemler kullanabiliriz.

Aykırı, toplum dışı ve tabu kabul edilen konular, ifşa edilen sırlar ve bizi olaylara farklı ve daha objektif bir bakış açısından bakmaya zorlayacak bir takım deneyimler söz konusu olabilir. Bir gruba ait olmak adına “sessiz” kalabileceğimiz gibi, bizimle aynı düşünceleri paylaşmayan insanlara karşı “ya benim yanımdasın ya da düşmanımsın” tavrıyla da yaklaşabiliriz. Bilgimizin gücünü ve aklımızın üstünlüğünü savunmak oldukça önem kazanabilir. Tek kazanan olmak üzere stratejiler yapmak bizi daha fazla zarara uğratabilir, bu yüzden insancıl ve eşitlikçi bir yaklaşımla “herkesin” kazandığı bir durum yaratmaya çalışmak akıllıca olacaktır…

 

Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

Astroloji Dersleri, Barış ilhan

www.astrolojidergisi.com

Son Güncelleme 23 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.