Mart Ayı Astrolojik Olaylar ve Burç Yorumları 2022

Mart Ayı Astrolojik Olaylar ve Burç Yorumları 2022

Mart Ayı Astrolojik Olaylar ve Burç Yorumları 2022

2022 Mart Ayı önemli astrolojik enerji noktaları:

  • 2 Mart 2022 Güneş ve Ay Balık Burcunda Yeniay
  • 18 Mart 2022 Güneş Balık Ay Başak Burcunda Dolunay
  • 20 Mart 2022 Güneş Koç Burcuna Geçecek

Misty Kuseris ©2022
Çeviren: Belgin Avunduk – Astroloji Dergisi

Mart ayı başlarken Merkür 2 Mart‘ta Satürn ile kavuşacak ve ardından bir saatten kısa bir süre sonra Yeniay meydana gelecek. Hem Merkür hem de Satürn Kova’dayken yeni fikirlere açık olma durumu söz konusudur. Aynı zamanda hem çok dikkatli olarak hem de her şeyi ciddiye alarak önemli detayları yakalamaya çalışabilirsiniz. Bu nedenle değerli olup olmadıklarını tespit etmek açısından her hangi bir fikre karşı eleştirel açıdan yaklaşabilirsiniz.

Bu yeni fikirlere açık olma isteği Yeniay Uranüs’le altmışlık açı oluşturduğundan daha da artar. Hem Güneş hem Ay Balık’ta ve ayrıca Jüpiter ve Neptün’de Balık burcunda olduğundan hayallerinizi ve özlemlerinizi düşünmeye başlayabilirsiniz. Çevrenizdeki dünya hakkında da yüksek bir farkındalıkla ilgilenebilirsiniz. Bir taraftan diğer insanlara yardım etmek isterken diğer taraftan da sadece geri çekilmek ve kendi hayatınızla meşgul olmak isteyebilirsiniz.

Oğlak burcunda bulunan Venüs, Mars ve Plüto ile işiniz konusuna ağırlık verebilirsiniz. Başarılı olma konusunda motivasyonunuz artabilir. Emeklerinizin hiçbiri boşa gitsin istemezken en önemlisi hayallerinizi ve özlemlerinizi de gerçekleştirmenin pratik bir yolunu bulmaya çalışabilirsiniz.

Venüs Mars Pluto Kavuşumu

Venüs şu anda Mars’ı takip ediyor olabilir ancak hem Venüs hem de Mars 3 Mart‘ta Plüto ile kavuşacak. Önce Mars kavuşumu ardından Venüs kavuşumu gerçekleşecek.

Mars Plüto ile kavuştuğunda büyük bir gerilim hissedebilirsiniz. Her iki gezegen de Akrep burcunu yönetir ve yaşamdaki tutkuyu temsil ederler. Yine de farklı bakış açılarına sahiptirler. Mars genellikle düşünmeden hemen harekete geçer. Plüto ise daha yavaş ve genellikle perde arkasında çalışır. Çünkü gizlilik çok önemlidir. Mars Plüto ile kavuştuğunda hırslı olmanıza rağmen çok hızlı hareket etmek istemeyebilirsiniz. Çok dikkatli davranmak söz konusudur. Hatta şu anda insanlara güvenmek bile zor olabilir. Fakat yine de önemli bir şeyi kaçırmak da istemeyebilirsiniz.

Günün ilerleyen saatlerinde Venüs Plüto ile kavuştuğunda diğer insanların sizin çabalarınızı görmelerini, sizi takdir etmelerini ve size değer vermelerini istersiniz. Başkalarının sizden faydalanmasını pek istemezsiniz. Ve yardım edeceğiniz insanları memnun etmek için de çok fazla uğraşmaya çalışmazsınız.

Bu dönemde yeni biriyle tanışma ihtimaliniz de vardır. Karizmanız çok yüksek olabilir ve insanlar sizi çok çekici bulabilirler. Onlar hakkında bilgi almaya çalıştığınızı düşünebilirler. Bu nedenle ya size karşı bir aşk duyabilirler ya da ilginç bir ruh olduğunuzu düşünerek size çekilirler.

Tüm Kontrol Elimizde Olmayabilir

5 Mart‘ta hem Venüs hem de Mars yarın Kova burcuna girmeden önce birbirleriyle kavuşacaklar. Normalde Venüs ve Mars’ın kavuşumu kısa olabilir ki buna belki biraz flört denilebilir. Ya da dışarı çıkıp eğlenmek istediğiniz hissine kapılabilirsiniz. Ancak birkaç gün önce her iki gezegenin de Plüto ile kavuşum yapması bu iki gezegenin birleşiminin duyguları üst seviyeye çıkarabileceğini gösteriyor. Çok şey olabilir ve istediğiniz tüm kontrol sizde olmayabilir.

Ayrıca Koç’ta bulunan Ay boşlukta hareket etmeye başlamadan önce hem Venüs hem de Mars’la kare açı oluşturacak gibi görünüyor. Ancak bu gerçekleşmez çünkü hem Venüs hem de Mars Koç’taki Ay’la açı yapmadan önce Oğlak burcundan ayrılacaklar. Bu aynı zamanda Ay’ın Koç burcundayken yapacağı son açının Plüto’yla olan kare açısı olacağı anlamına gelir. Siz sonuçlara ulaşmaya çalışırken durumlar değişmeye devam edecektir. Dolayısıyla sorunların sonucuna varılamadan kapıdan çıktıklarını ve bir çözüme kavuşmadan geride bırakıldıklarını hissedebilirsiniz.

6 Mart Mars Kova Burcunda

6 Mart‘ta Mars Kova burcuna girerken arkasında Venüs ve Plüto’yu bırakarak stelyumdan ayrılıyor. Şimdi devam etmeye hazır olduğunuzu düşünebilirsiniz. Daha fazla beklemek istemeyebilirsiniz. Arkadaşlarla birlikte olmak ve sosyal çevrenizi yeniden kurmak isteyebilirsiniz. Ve elinizden geldiğince diğerlerine yardım etmeye çalışabilirsiniz.

10 dakikadan kısa bir süre sonra Venüs Mars’ı takip ederek Kova burcuna girecek. Bu konum toplum içinde olma arzunuzu güçlendirir. Özgürce kendi yolunuza gitmek isteyebilirsiniz. Başkalarının sizi idare etmesinden hoşlanmayabilirsiniz. Ve arkadaşlarınızla birlikte bu yola çıkmak isteyebilirsiniz.

9 Mart Merkür Balık Burcunda

9 Mart‘ta Merkür Balık burcuna geçtiğinde sözlerinize çok dikkat etmelisiniz.

Merkür Balık burcunda rahat değildir, zararlı olduğu burçtadır. Bunun nedeni Merkür Balık burcundayken kafanızda tekrar eden düşüncelerin daha fazla endişelenme eğilimi yaratmasıdır. Ayrıca siz durumlar hakkında konuşmayı tercih ettiğinizde diğer insanlar sır saklama eğiliminde olabilir. Bu nedenle konuşmaları zorlamaya çalışmayın. Bunun yerine diğer insanların söylediklerini dinlemek için zaman ayırın.

14 Mart Venüs Merkür Ceres Açısı

14 Mart‘ta hem Venüs hem de Merkür Ceres ile açı oluşturacak. Bu önemlidir çünkü Ceres hedeflerinize ulaşmada uzlaşmanın önemli bir unsur olduğunu gösterirken, hayatta istediğinizi elde etme ihtiyacını temsil eder.

Venüs’ün Ceres ile üçgen açı oluşturmasıyla hedeflerinize ulaşma konusunda çok hırslı olabilirsiniz. Ve neye ihtiyacınız olduğu konusunda fikirleriniz nettir. Elde etmek istediğiniz şeyin değerini görebilirsiniz. Ayrıca hem hedeflerinizin değerini başkalarına anlatmanın hem de başkalarından destek almaya çalışmanın ne kadar önemli olduğunu da anlayabilirsiniz.

Ancak birkaç saat sonra Merkür Ceres ile kare açı yaptığında hiç kimsenin sizin söyleyeceklerinizi dinlemek istemediğini fark edebilirsiniz. Aslına bakarsanız diğer insanların sizin ihtiyaçlarınızdan çok kendi ihtiyaçlarıyla ilgilendiğini görebilirsiniz. Hatta sunumunuzu yaparken sizin mantığınızı sorgulayabilirler.

17 Mart Merkür Uranüs 60’lık Açı

17 Mart‘ta Merkür Uranüs ile altmışlık açı yaptığında yaklaşımlarınızda yaratıcı olmanın daha fazla yolunu bulabilirsiniz. Olaylara farklı bir açıdan bakabilirsiniz. Bir şeye bakarken eski yolunun çalışmadığını fark edebilirsiniz. Henüz yeni yoldan tam olarak emin olamayabilirsiniz ancak onu anlamaya çalışabilirsiniz.

Mars günün ilerleyen saatlerinde Ceres ile üçgen açı yaptığında ne yapmanız gerektiğini anlamak daha kolay hale gelecek. Uzlaşabileceğiniz konuları bilirsiniz. Diğer insanların da en az sizin kadar çözüm bulmak istediğini anlayabilirsiniz. Mars Kova burcunda bulunduğundan diğer insanlar kendi bakış açılarını ifade ederken onların fikirlerini memnuniyetle karşılayabilirsiniz.

18 Mart Dolunay

18 Mart‘ta Güneş Balık ve Ay Başak burcundayken Dolunay meydana geldiğinde kendinizi çelişkili hissedebilirsiniz. Etrafınızdaki hayatı deneyimlerken sadece gün içinde ilerlemenin mi yoksa yavaşlayıp etrafınızdaki olayların her ayrıntısına dikkat etmenin mi daha iyi olduğunu ayırt edemeyebilirsiniz.

Güneş, Jüpiter ve Neptün ile kavuşumdan ayrılırken ve Ay da bu aynı iki gezegenle olan karşıtlıktan ayrılırken kendinizi bunalmış hissedebilirsiniz. Şu anda dünyada anlamadığınız çok fazla şey meydana geliyor olabilir. Balık burcunun yöneticileri olan hem Jüpiter hem de Neptün sınırların çözülmekte olduğunu gösteriyor. Bildiğinizi sandığınız şey aslında göründüğü gibi olmayabilir. Genellikle Dolunay bırakma zamanını gösterir. Dolayısıyla bu durumda bir gözlemci olmak ve devam etmeden önce beklemek daha iyidir.

Dolunay meydana geldikten sonra Venüs Kayron ile altmışlık açı yapacak. Artık gözlemci olmanın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Acele edip dünyayı kurtarmak isteseniz de geri durmanız gerekir. Bu kendi ihtiyaçlarınızın yanı sıra sevdiğiniz insanların ihtiyaçlarını da karşılama zamanıdır.

Dikkat ! 19 Mart Venüs Uranüs Kare Açısı

19 Mart‘ta Venüs Uranüs ile kare açı yaptığında çok dikkatli olun. Beklenmedik şeyler olabilir ve kendinizi size rahatsızlık veren bir durumun içinde bulabilirsiniz. Geçmişte kalan ve kaçınmayı tercih ettiğiniz bazı yaşlı insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu kişilerle geçmişte sorunlarınız olmuş olabilir ve bu zorlukların size hatırlatılmasını istemeyebilirsiniz.

20 Mart Güneşin Koç Burcuna Girişi

Astrolojik yıl 20 Mart‘ta Güneş’in Koç burcuna girmesiyle başlayacak. Güneş’in Koç burcuna girişi Kuzey Yarımküre’deki İlkbahar ekinoksunu ve Güney Yarımküre’deki Sonbahar ekinoksunu temsil eder. Bu haritanın temsil ettiği enerjiyle dünyada en azından önümüzdeki on iki ay boyunca meydana gelecek olan pek çok kapanmamış olay söz konusu olacak.

Bu ekinoks başladığında Ay Güneş ile burç dışı bir 150’lik açı oluşturacak. Önceden planlamadığınız durumlar ortaya çıktıkça hayatınızda ayarlamalar yapmanız gerekecek. Merkür, Jüpiter ve Neptün’ün kavuşum yapması da çeşitli medya platformları aracılığıyla aldığınız herhangi bir bilgi konusunda çok dikkatli olmanız gerektiğini gösterir. Çünkü her şey ortada göründüğü gibi olmayabilir ve bazı bilgiler tamamen yalan olabilir.

Venüs ayın başlarında Mars ile yaptığı kavuşumdan ayrılacak ama yine de bu gezegenlerin enerjisi hissedilecek. Ayrıca bu iki gezegene Kova burcundaki Satürn de katılacak. Yeni fikirlere açık olmak ve sizin için önemli olan sosyal hareketlere katılmak isteyebilirsiniz. Ancak aynı zamanda dünyada neler olup bittiğini anlamadan hızlı değişiklikler yapmak istemeyebilirsiniz. Ve Venüs ve Mars’ın Uranüs’le kare açı oluşturmasının kişisel yaşamınız üzerindeki etkisi değişimlerin çok hızlı gerçekleşmesi şeklinde olabilir ve siz bundan endişe duyabilirsiniz.

Temelde bu ekinoks haritasının sunduğu mesaj; işlerin her zaman göründüğü gibi olmayacağıdır. Değişikliklerin meydana geldiğini göreceksiniz, ancak gerçek sonuçlar bu yıl içinde bilinmeyecek ve fakat etkisi birkaç yıl sürecek. Çevrenizde olaylar meydana geldikçe geçmişte öğrendiğiniz derslerin size öğrettiği farkındalıkları bilinç düzeyinde idrak etmeniz sizin için çok önemli olacaktır. Bu şekilde yaşamınızda bir yapı oluşturabilir ve ancak bu değişikliklerin getirebileceği riskleri dikkate alarak değişime adapte olabilirsiniz.

21 Mart Merkür Jüpiter Mars Kayron 69’lık Açısı

21 Mart‘ta Merkür Jüpiter ile ve Mars Kayron ile altmışlık açı oluşturduğundan, hayatınıza bir miktar anlayış geldiğini hissedebilirsiniz. Merkür Jüpiter ile kavuştuğunda hayata yaklaşımınız konusunda iyimserlik söz konusudur. Diğer insanların anlayacağı şekilde iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca insanlarda en iyiyi bulmaya çalışabilirsiniz.

Mars Kayron’la altmışlık açı oluşturduğunda başkalarında en iyiyi bulma ihtiyacı devam edecek. Yaralanmanıza sebep olabilecek herhangi bir eyleme girişmek istemezsiniz. Sağlığınızı ve sizi çevreleyen koşulların sağlığını iyileştiren eylemlerde bulunmak istersiniz. Herhangi bir risk almaya karar verirseniz, bunlar hesaplanmış riskler olacaktır. Mesela işiniz yolunda gitmese bile yine de iyi olacağınızı belirlediğiniz riskler.

Dikkat ! Mars Uranüs Kare Açısı

22 Mart’ta Mars Uranüs ile kare açı yaptığı için çok dikkatli olmanız önemlidir. Çünkü olaylar karşısında tüm sonuçları iyice düşünmeden aceleyle atlama eğilimi vardır. Ayrıca çevrenize dikkat edemeyebilirsiniz. Bütün bunlar ne anlama geliyor?

Nereye gittiğinize bakmadığınız için bir tür kaza gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Veya her ikinizin de diğer kişinin güvenliğini umursamadığı bir tartışma başlatmak çok kolay olabilir.

23 Mart Merkür Neptün Kavuşumu

23 Mart‘ta Merkür Neptün ile kavuştuğunda doğru bir karar vermek için ihtiyacınız olan tüm gerçek bilgilere sahip olmadığınızı fark edebilirsiniz. Ya diğer insanlar sizden bilgi saklıyor ya da tamamen yalan söylüyor olabilirler. Bu nedenle bugün herhangi bir sözleşme imzalamamanız en iyisidir.

Mümkünse çok fazla şey yapmamaya çalışın. Merkür ve Neptün arasındaki kavuşumun bir faydası çevreniz hakkında yüksek bir farkındalığa sahip olmanızdır. Bu durumlar hakkında bazı izlenimler edinebileceğiniz anlamına gelir. Neler olduğunu anlamayabilirsiniz, ancak bazı eski sorunları çözmek için yaratıcı yaklaşımlar da geliştirebilirsiniz.

Merkür Pluto 60’lık Açısı

26 Mart‘ta Merkür Plüto ile 60’lık açı oluşturduğunda her şey çok daha net olacak. Başkalarının sizi anlayacağı şekilde iletişim kurabilirsiniz.

Durumlara yaratıcı yaklaşımlar getirebilirsiniz. Ayrıca fikirleriniz ve kavramlarınıza tutkuyla bağlanabilirsiniz. Aslına bakarsanız bugün epey bir şey başarabileceksiniz.

27 Mart Merkür Koç Burcunda

27 Mart‘ta Merkür Koç burcuna girerken insanlarla daha fazla iletişim kurma isteği vardır. Diğerlerinin ne düşündüklerini bilmek isteseniz de, hikâyeyi onlara kendi bakış açınızla anlatmanız sizin için daha önemli olacaktır. Gerekirse haklarınızı savunmaya hazırsınız. Sadece biraz dikkat gerekir.

Merkür Koç’tayken hızlı konuşma ve başkalarının söylediklerini dinlememe eğilimi vardır. Bazı insanlar biraz fazla buyurgan olduğunuzu düşünebilir. Veya daha sonra size gerekecek olan bazı önemli bilgileri kaçırabilirsiniz.

Ceres Kayron Açısı

28 Mart‘ta Ceres Kayron ile altmışlık açı ve Venüs Satürn ile kavuşum oluşturduğunda çevrenizin ve kutsal alanınızın değerini anlamak daha önemli hale gelecek. Ceres güvenli bir yer yaratma ihtiyacını ve Venüs’de kendinizi güzelliklerle kuşatma arzusunu temsil eder.

Ceres Kayron’a altmışlık açı yaptığında size veya sevdiğiniz insanlara zarar gelmemesi için elinizden gelen her şeyi yapabilirsiniz. Bu uzlaşmanız gerektiği anlamına geliyorsa, bunu yapacaksınız demektir. Ama aynı zamanda başkalarını korumak için savaşmanız gerekiyorsa, bunu da yapacağınız anlamına gelir.

Bu arada Venüs Satürn ile kavuştuğunda, çevrenize bakabilir ve etrafınızdaki her şeyin kendinizi güvende hissedebileceğiniz şekilde olduğundan emin olmak istersiniz. Artık hayata biraz daha ciddi yaklaşır ve taahhütte bulunmaktan korkmazsınız. Aynı zamanda kişisel alanınıza girmesine izin verdiğiniz insanlara karşı da çok dikkatli davranır ve güvenli olmayan hiçbir riski almazsınız.

Venüs Ay Düğümü Ekseni ve Kare Açısı

Mart ayı sona ermeye başlarken Venüs 30 Mart‘ta Ay Düğümü Ekseni ile kare açı yapacak. Hangi yöne gitmek istediğinizi bilmiyor olabilirsiniz. İlerliyor musunuz? Yoksa geçmişe takılımısınız? Bilmeniz gereken şey hayatta hangi değişikliklerin yapılması gerektiğini görmek için değer sisteminizi gözden geçirme zamanının geldiğidir.

Bu hayatta ne yapacağınıza dair anlayışınızı artırıp artıramayacaklarını belirlemek için geçmiş deneyimlerinizi gözden geçirme konusunda iyi bir gün. Bu aynı zamanda duygusal ve finansal hedeflerinize ulaşmak için gelecekte ne yapmak isteyebileceğinizi görmek için de iyi bir gün olabilir.

Misty Kuceris ©2022
mistykuceris.com
Çeviren: Belgin Avunduk

Son Güncelleme 1 Nisan 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.