Mars Uranüs Kare Açısı Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Mars Uranüs Kare Açısı Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Mars Uranüs Kare Açısı Nasıl Etkiler?

Mars Uranüs kare açısı nasıl etkiler? Olumlu ve Olumsuz etkileri nelerdir?

Boğa burcundaki Uranüs ile Kova burcundaki Mars birbirlerine kare açı yapıyorlar. Öncelikle Boğa burcu  ile Kova burçlarının birbirine kare yapan burçlar olmasının ne anlama geldiğini düşünmek gerekiyor. Boğa burcu attığı her adımın daha önce denemiş, sonuçlarının görülmüş olduğu bir enerjiyi temsil eder.

Diğer taraftan Kova burcu ise bunun aksine deneyime açık, geçmişin kısıtlayıcı yapılarını yarıp yenilik ve özgürlük öneren bir burçtur. Bu ikisinin gerilimi, her şeyi olduğu gibi muhafaza etmek ile eskiyi bir kenara bırakıp yeni düşüncelere açılmak arasındaki ikilemi gösteriyor.

Mars Uranüs açıları özellikle kare gibi gerilimli açılar oldukça enerji yüklüdür. Bu enerji genellikle alışıla gelmiş yöntemlere karşı çıkma ve bireyselliği özgünce ifade etme dürtüsü taşır. İfade edilmediğinde ani öfke patlamaları görülebilir. Kova-Boğa arasındaki bu açı en temel olarak bize mevcut olanı tamamen yıkmak yerine denenmiş yollara yeni yaklaşımlar getirmenin faydalı olabileceğine işaret ediyor.

Olumlu Etkileri

Devrim veya özgürlük savaşçısı. Hayata ve insanlara eşitlikçi ve hümanist bir felsefeyle yaklaşma ve bunları hayata geçirmek. Teorileri ya da buluşlarıyla insanları fethetme ve insanlık için mücadele etme. Keşfettiği teorileri kendine has yollarla gerçekleştirmek. Azim ve cesaretle zulüme başkaldırmak. Yüksek idealler için savaşmak. İnsan hakları savunucusu.

Mars Uranüs Kare Açısı Olumlu Etkileri

Fevri ve düşüncesizce davranarak öngörülemeyen ani kopuşlar yaşamak. Düzene ve kurallara kafa tutarak gereksiz riskler almak ve hatta bu sebeple bazen kazaya neden olmak. Tuhaf amaçlar ya da eksantrik olmak için hareket etmek. Hareket etme tarzının bireyleşmesine engel olması. Özgürlük takıntısıyla olur olmaz her şeye başkaldırma. Ait olma arzusuyla boyun eğip bireyleşememek. Herhangi bir şeyi aniden terk etmek. Kontrolsüzce yasaklara başkaldırma dürtüsü. Tabuları yıkmak. Değişim dürtüsü. Anarşizm.

Ek: Mars, Enerjiyi Uranüs ise beklenmedik değişimleri, ani oluşları temsil eder. Mars iki sabit burç olan Koç ve Akrep burcunun yöneticisidir. Doğal olarak Uranüs ile yaptığı kare açıların etkilerinden dikkatli olmakta yarar vardır.

 

Kova Burcu Özellikleri

Boğa Burcu Özellikleri

 

Mars Uranüs Kare Açısı Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Astroloji Dergisi
Banu Çaylak Kardaş

Son Güncelleme 20 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.