Mars Terazi Burcunda Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?

Mars Terazi Burcunda Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?

Mars Terazi Burcunda Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?

Mars terazi burcunda hayatımızı nasıl etkileyecek? Mars terazi burcunda olumlu ve olumsuz etkiler nelerdir? Hangi konulara dikkat etmemiz gerekir?

Mars ‘zararlı’ konumda olduğu Terazi burcuna giriyor ve 30 Ekim 2021’e kadar burada ilerleyecek.

Mars Terazi Burcunda, her iki tarafı da göz önüne alabilmesi ve öteki insana odaklı davranabilmesi bakımından, karşıtları uzlaştıran, diplomatik, uyumlu, barışçıl, tarafsız, eşitliği ve adaleti sağlayan bir tarzda hareket eder. Öncü bir hava burcu olarak sosyal aktivitelerde girişimci, paylaşımcı ve işbirliğine yatkın bir tarzda davranabilir.

Mars’ın bu konumda hakkaniyetli, adil ve ölçülü davranışlar sergileyebilmesi için öncelikle öteki insan bilincini geliştirmesi gereklidir. Karşısındakinin isteklerini kendi vermek istediklerine ve kendi ölçülerine göre değerlendirmeden, onun gerçekten ne istediğini sorması, anlaması ve böylelikle ben-sen, benim isteklerim-senin isteklerin dengesini kurması önemlidir.

Bu konumda kişi kendi egosunu ve isteklerini geri çekebildiğinden, başkalarını destekleme, onların haklarını savunma ve genel anlamda adalet ve eşitlik için mücadele etme söz konusu olabilir. Ayrıca estetik duyarlılık gerektiren işlerde ve sanatsal aktivitelerde kişi aktif olabilir.

Mars Terazide Kendini İfade Edememe

Mars Terazi Burcunda zararlı bir pozisyondadır ve kendi doğasını ifade edemez. Bu konum öteki insanlarla olan ilişkilerde alma-verme konusunda bir ölçüsüzlüğe neden olabilir. Karşısındakinin ve ne istediğinin hiç farkına varmadığı bir durumda, sormadan kendi kriterlerine göre ölçüsüzce veren ve verdiklerinin hesabını tutarak bir gün karşılık almayı bekleyen bir tarz söz konusu olabilir.

Adaleti ve eşitliği sağlama özelliği, olumsuz anlamda hak-hukuk saplantısına, kimin neyi hak ettiğine dair çatışmalara girmesine neden olabilir. Mücadele vermek çok yıkıcı bir savaşa neden olacakmış gibi geldiğinden, kişi suları hiç bulandırmadan duruma göre hareket edebilir, kendini ortaya koymadan ve kendi isteklerini ifade etmeden yüzleşmeden kaçabilir. Bu anlamda korkakça davranabilir.

Dürtülerini ve isteklerini bastırması içinde büyük bir öfkeye neden olduğundan, dışarıdan nazik ve uyumlu davranıyormuş gibi görünse de pasif-agresif, dolaylı bir şekilde savaş verebilir. Sahte ve yüzeysel bir nezaket söz konusu olabilir. He iki yönü de göz ününe alabilmesi ve onaylanma isteği kararlarını hep karşısındakinin isteklerine göre vermesine ya da kararsızlığa neden olabilir. Çatışmaya girmeye isteksiz ve devamlı taviz veren bir tavırda olması kendi isteklerini hiç ifade edememesine dolayısıyla onları gerçekleştiremeden yaşamasına neden olabilir.

Venüs Akrep Burcunda

Terazi’deki Mars’ın yönetici gezegeni Venüs, 10 Eylül itibariyle ‘zararlı’ pozisyonda olduğu Akrep burcuna geçti. İki gezegen de zararda fakat aralarında ‘karşılıklı ağırlama’ var; ilişkilerimizde eşitliği, adaleti sağlamak, hak-hukuk gözetmek ve çatışmaların dinamiklerini, yani ‘iç yüzlerini’ anlamak oldukça önemli olabilir.

Haddinden fazla taviz veriyorsak, ‘hayır’ demeye başlayabilir; sürekli çatışma/kriz yaşadığımız yerlerde ise uzlaşı sağlamak isteyebiliriz. İki gezegenin de ‘güçsüz’ konumda olduklarını düşünürsek, mücadelelerin ve maddi/manevi krizlerin dozu artabilir.

Özel/sosyal/profesyonel ilişkilerimizde ve genel anlamda hayatımızda kontrol etme isteğinin ve kaybetme korkusunun artmasıyla güç savaşlarına girmek söz konusu olabilir. Özellikle ‘ya hep ya hiç yaklaşımı’ ve aşırı uçlarda olmak, herkesin ‘kaybettiği’ sonuçlara yol açabilir.

Adil olmak ve kendi mücadelelerimizi seçmek konusunda sınandığımız bir dönemden geçebiliriz; bu iki gezegen, hak-hukuk saplantısına ve intikam duygusuna işaret ettiğinden, enerjimizi bize zarar verecek konulara vermemek, sonunda zararlı çıkacağımız mücadelelere girmemek ve stratejik hareket etmek oldukça önemli.

Mars Terazi Burcunda Önemli Açılar

Mars’ın Terazi’deki seyri boyunca, beş önemli açısı var:

  • 26 Eylül’de Mars-Satürn (Kova) üçgeni;
  • 8 Ekim’de Terazi’de Güneş-Mars kavuşumu,
  • 10 Ekim’de Terazi’de Merkür-Mars kavuşumu,
  • 19 Ekim’de Mars-Jüpiter (Kova) üçgeni ve
  • 22 Ekim’de Mars-Pluto (Oğlak) karesi.

Hava elementinde gerçekleşen açılar (özellikle Jüpiter –Satürn açıları), hedeflerimizle/arzularımızla ‘uyumlu’ bir şekilde hareket etmemize veya eylemlerimize istikrar kazandırmamıza yardımcı olabilir. Hava elementi vurgusu, iletişimin anlaşmaların ve özellikle ‘akılla’ hareket etmenin önemine işaret ediyor.

Ayrıca Mars’ın düzenleyicisi Venüs’ün 7 Ekim’de Yay burcuna geçmesiyle birlikte, olaylara daha geniş bir perspektiften bakarak doğru hükümler vermemiz kolaylaşabilir. Zihinsel aktivitelerin, öğrenimin, iletişimin ve günlük trafiğin hız kazandığı (Merkür-Mars kavuşumu); isteklerimize daha fazla odaklandığımız veya bizim için ‘önemli’ işlerin peşinden gitmek isteyeceğimiz (Güneş-Mars kavuşumu) bir dönemden geçebiliriz.

Mars, Akrep’e geçmeden bir hafta önce, Oğlak’taki Pluto ile olan kare açısını kesinleştirecek (22 Ekim’de). Enerjimizi, kontrol dışı gelişebilecek ve bizi zorlayabilecek olaylara kanalize etmemiz gerekebilir. Mars’ın Terazi’deki dersleri, karşımızdaki insanı anlayabilmek , ‘ölçülü’ ve hakkaniyetli davranabilmek, dolayısıyla köprüleri yakmadan önce bir kez daha düşünmemiz gerekebilir…

Astroloji Dergisi – Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan

Son Güncelleme 1 Nisan 2023 Akrep

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.