Mars Balık Burcunda

Mars Balık Burcunda

Mars Balık Burcunda

Mars balık burcunda hayatımızı nasıl etkiler? Olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir? Mars balık burcunda olumsuz etkilerden korunmak için neler yapmalıyız?

Mars, 15 Nisan 2022 itibariyle Balık burcuna giriyor ve 25 Mayıs 2022‘ye kadar burada ilerleyecek.

Buradaki Mars, duygulardan ve bilinçdışından gelen dürtülerden kolaylıkla etkilenebilir. Bu anlamda kendini net, kararlı ve kontrollü bir şekilde ortaya koyma konusunda problem vardır. Mars Balık’ta nereden geldiği belli olmayan duyguların kontrolünde olduğundan, kendini doğru bir şekilde motive etmekte zorlanabilir.

İstekler, mücadele edilmesi gereken şeyler burada hayaller ve özlemler ile şekillendiğinden, bu yönde yapılan hamleler ve atılan adımlar verimsiz, boş ya da kişinin hayatında kaosa neden olacak şekilde gelişebilir. Diğer yandan, hayatın zorunluluklarından kaçarak, kendini uyuşturarak hiçbir şeyin peşinden gitmeyebilir.

Kafa karıştırıcı hareketler etraftakileri aldatmaya yönelik olabildiği gibi, Mars burada kendini de kandırma eğilimindedir. Kurtarılmayı beklemek ya da başkalarını kurtarmak isterken kurban durumuna düşmek, bir ideale veya bir insana kör bir şekilde kendini adamak ve bunun sonucunda yaşanılan hayal kırıklıkları söz konusudur.

Öfke bilinçsizce ortaya çıkar ve Mars ‘çaresizliği‘ burada silah olarak kullanabilir.

Olumsuz Etkilerden Korunmak İçin Neler Yapmalıyız?

Balık’taki Mars’ın olumlu ifadelerini gösterebilmesi için, beş duyunun ötesindekileri, yani yaşamın ‘alt akıntılarını‘ hissederek hareket etmesi önemlidir. İç sesini ve sezgilerini dinleyebilmesi için ‘tek başına‘ vakit geçirmesi ve kendini dinlemesi faydalı olabilir.

Hayatın önüne getirdikleriyle ve insanlarla savaşmaktan ziyade onlara karşı kabullenicilik ve merhamet geliştirmesi ve hayatın içinden su gibi akarak yoluna devam etmesi gereklidir. Burada hayattaki olaylara ve insanlara ‘teslim olarak‘ kazanılan bir zafer söz konusudur.

Balık’taki Mars’ın düzenleyicileri Jüpiter ve Neptün 12 Nisan’da kesin kavuşumlarını gerçekleştirdi. Venüs’ün ve Mars’ın da burada ilerlediğini düşünürsek, Balık burcu temalarını oldukça yoğun hissedeceğimiz bir dönemdeyiz.

Olumlu anlamda, kabullenicilik, merhamet ve empati duygusunun artması söz konusu.

Diğer yandan, ‘belirsizliğin‘ yaratabileceği stresle baş etmek oldukça önemli çünkü içinde bulunduğumuz koşullar, bizi hemen sonuca/hedefe götürecek ve dolayısıyla ‘rahatlatacak’ şekilde destekleyici olmayabilir.

Bu dönemde, görünmeyen, yani bilincimiz/bilgimiz dışındaki etkenler iş başından olduğundan, olaylar iyice aydınlanana ve yol önümüzde iyice belirene kadar akışta kalmak akıllıca olabilir. Ayrıca birçok anlamda,

  • sınırsızlık,
  • abartıya eğilim,
  • idealizm,
  • hayallerle sürüklenmek,
  • bir şeylere körü körüne inanmak,
  • kişiye zarar verecek derecede ‘iyimser’ olmak veya
  • aldanmak/aldatılmak

gibi temalar da söz konusu.

Mars’ın bu konumda dağınık ve kaotik bir ‘hareket‘ enerjisini gösterdiğini de hatırlarsak, organize olmak, odaklanmak konusunda sıkıntı çekebilir ve enerjimizi boşa harcayabiliriz. Bu açıdan, Balık vurgusuna uygun olarak, olayların gidişatını kontrol etmeye çalışmadan ve bir şeyleri zorlamadan ilerlemek oldukça önemli.

Bu dönem, günlük yaşamın veya “an’ın” gerektirdiklerine odaklanarak yaşar ve en önemlisi ‘esnek‘ bir yaklaşımda olursak, karmaşık olduğunu düşündüğümüz konuları da daha rahat çözebiliriz…

Astroloji Dergisi – Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan

Son Güncelleme 1 Nisan 2023 Akrep

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.