Mars Balık Burcunda Hayatımıza Etkileri

Mars Balık Burcunda

Mars Balık Burcunda Nasıl Etkiler

Mars Balık Burcunda’ ki yolculuğuna başlıyor ve 28 Haziran 2020’ye kadar burada kalacak. Değişken bir su burcu olan Balık burcundaki Mars, duygulardan ve bilinçdışından gelen dürtülerden kolaylıkla etkilenebilir bir konumdadır. Bu anlamda kendini net, güvenli, kararlı ve kontrollü bir şekilde ortaya koyma konusunda problem vardır.

Mars Balık burcunda iken nereden geldiği belli olmayan duyguların kontrolünde olduğundan, kendini doğru bir şekilde motive etmekte zorlanabilir. İstekler, mücadele edilmesi gereken şeyler burada fanteziler ve özlemler ile şekillendiğinden, bu yönde yapılan hamleler ve atılan adımlar verimsiz, boş ya da kişinin hayatında kaosa ve belirsizliğe neden olacak şekilde gelişebilir. Diğer yandan hayatın zorunluluklarından kaçarak, kendini uyuşturarak hiçbir şeyin peşinden gitmeme söz konusu da olabilir.

Mars Balık Burcunda Bağımlılık ve Hayal Kırıklıkları

Bağımlılık temaları da buna eklenir. Belirsiz ve kafa karıştırıcı hareketler etraftakileri aldatmaya yönelik olabildiği gibi, Mars burada kendini kandıran bir konumda da olabilir. Kurtarılmayı bekleme ya da başkalarını kurtarmak isterken kurban durumuna düşme, bir ideale veya bir insana kör bir şekilde kendini adama ve bunun sonucunda yaşanılan hayal kırıklıkları söz konusudur. Öfke bilinçsizce ortaya çıkar ve Mars çaresizliği burada silah olarak kullanabilir.

Balık’taki Mars’ın olumlu ifadelerini gösterebilmesi için, bilinçdışı temaların, beş duyunun ötesindeki, yaşamın altındaki akıntının sesini duyabilmesi gereklidir.

İç sesini ve sezgilerini dinleyebilmesi için “tek başınavakit geçirmesi ve kendini dinlemesi faydalı olabilir. Hayatın önüne getirdikleriyle ve insanlarla savaşmaktan ziyade onlara karşı kabullenicilik ve merhamet geliştirmesi ve hayatın içinden su gibi akarak yoluna devam etmesi gereklidir.

Burada hayattaki olaylara ve insanlara “teslim olarak” kazanılan bir zafer söz konusudur. Bazen bir sisin içinde ilerler gibi sadece burnunun ucuna bakarak, idealleri ve özlemlerine göre değil, hayatın o an sunduklarına odaklanarak ilerlemesi önemlidir.

Balık Burcunun Yöneticisi Jüpiter Oğlakta

Balık’taki Mars’ın klasik yöneticisi Jüpiter Oğlak’ta ve 14 Mayıs itibariyle geri hareketine başlıyor. Mars’ın Balık’a girdiği gün, yani 13 Mayıs’ta, Venüs İkizler’de geri hareketine başlıyor. Satürn ise iki gün önce, 11 Mayıs’ta geri hareketine başlamıştı. Bu üç gezegenin geri hareketi, hayatımızdaki bir konuda geriye çekilip, yeniden bir değerlendirme yapacağımız bir sürece işaret ediyor.

Bir şeylere başlamaktansa ya da girişimlerimizi arttırmaktansa, geriye dönmemiz, eksikleri tamamlamamız ve geçemediğimiz ya da yarım bıraktığımız “dersleri” yeniden çalışmamız gerekebilir. Bu süreçte kişisel ve sosyal anlamda üzerimizdeki baskılar, sınırlamalar, endişeler, korkular ve depresyon artabilir.

Ayrıca sosyal gerileme, izolasyon, yalnızlık hissinin artması, kendi değeri hakkında kuşku duymak ve güvensizlikler söz konusu olabilir. Mars’ın da Balık’a geçmesiyle, bulanıklık, akıl karışıklığı, çaresizlik duyguları kaos, hayal kırıklığı, aldanma/aldatma ve gerçeklerden kaçış temalarını daha fazla deneyimleyebiliriz.

20-21 Mayıs’ta Venüs-Neptün karesi kesinleşecek ve bizi “gerçekler” ve “illüzyonlar” konusunda zorlayacak. 2–3 Haziran’da ise Venüs, Balık burcundaki Mars ile kare yapacak. Özellikle bu dönem, öfkenin ve çatışmaların artmasıyla birlikte, bizim için zorlayıcı bir dönem olabilir. Bu geri hareket döneminde, karmaşanın veya öfkenin hakim olduğu durumlara iştirak etmektense, geri çekilip gözlem yapmak ve hayatın akışıyla birlikte hareket etmek daha akıllıca olacaktır…

Astroloji Dergisi – Gözde Kara

Kaynaklar:
Astroloji Dersleri, Barış İlhan

Son Güncelleme 1 Nisan 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.