Koronavirüsün Doğum Haritası, Konumlar ve Yayılımı

Koronavirüsün Doğum Haritası, Konumlar ve Yayılımı

Koronavirüsün Doğum Haritası, Konumlar ve Yayılımı

Çin’de koronavirüsün ilk vakasının açıklandığı gün Mars 27 derece Akrep’teydi. Bu derece Türkiye’nin hastalık evinin yöneticisi ile kavuşum yapıyor. Mars bu kavuşumdan sonra Türkiye’nin hastalık evine girdi, yavaş yavaş ilerledi ve birkaç gün içinde Türkiye’nin ölüm evine girecek. Satürn de kısa bir süre önce ölüm ve kayıp evine, nam-ı diğer atıl eve girdi. Bu iki gezegen de salgın ve aniden şiddetlenen hastalıklarla bağlantılılar. İkisi de uğursuz ve kayıplarla, belalarla ilişkilendiriliyorlar. Şimdi de ölümlere işaret ediyorlar.

Çin’de ilk vakanın açıklandığı gün Kayron ve Lilith’in 1 derece Koç’ta yanyana duruşları da dikkat çekiyor. Kayron hem tedavici hem de iyileşmeyen yarasıyla başı dertte olan, bu acıdan ancak ölerek kurtulabilen mitolojik bir kahraman olarak zaten sağlıkla ilintili bir cisim. Lilith de kısaca karanlıklardan gelen korkutucu bir figür. Bu ikisi halen 5 derece Koç’ta birlikte ilerliyorlar. Hatta 20 Mart’taki İlkbahar Ekinoksu haritasında ülkeyi ve halkı simgeleyen 1. evde baş köşeyi işgal ediyorlar.

Aslında bu pek doğru bir ifade olmadı, çünkü baş köşede Güneş oturuyor. Güneş’in İlkbahar Ekonoksu haritasında hastalık evi yöneticisi olarak Yükselen burcun yanında olması önümüzdeki dönemde en az 6 ay halkın koronavirüsle uğraşacağına işaret ediyor. Niçin en az altı ay, çünkü ekinoks haritasında değişken bir burç yükseliyor ve bu değişken Yükselen haritanın altı ay geçerli olduğunu söylüyor. Bu durumda Sonbahar Ekinoksu haritasına bakmak gerekiyor. Hoş orada da Kova burcunun yükseldiğini, yöneticisi Satürn’ün 12. evde geri gittiğini ve geri giden Mars’la kare açı yaptığını görüyoruz. Bunlar iyiye işaret değil.

İlkbahar Ekinoksu Yükseleni Balık Burcu

İlkbahar Ekinoksu haritasının Yükselen’i Balık, onun yöneticisi Jüpiter düştüğü burç olan Oğlak’ta zaten güçsüzken, iki uğursuzun (Mars & Satürn) arasında kuşatılmış durumda. Yani ülkeyi, halkı ve iktidarı çok zor durumda görüyoruz. Akut hastalıkların delili Mars Yükselen’i ilk geçen gezegen olarak sürecin motoru durumda.

Hastaneler evinde Kova burcu bulunuyor. Ekinoks esnasında hastaneler henüz çok dolu değildi, ancak Satürn Kova’ya girer girmez (22 Mart) hem hastanelerin hem de sağlık personelinin çok zor durumda olduklarının haberleri her yeri sardı. Satürn’ün Kova’ya girişi aynı zamanda 65 yaş üstü kişilerin ev hapsi (12. ev) kararına da işaret etti. Satürn Kova’danın tezahürlerinden biri de infaz düzenlemesi oldu (hapishane-12. Ev). Coronavirüsün hapishane koşullarındaki tehlikesi üzerine görüşülen bu konuda eşitlik (Kova) prensibi tartışmaların merkezine oturdu.

Koronavirüsün yayılmasına engel olmak üzere evde kalma eyleminden en çok etkilenenlerin büyük kısmı hizmet sektörü. Çoğu işyerinin kapanması nedeniyle orada çalışanların çoğu da ücretsiz ve süresiz biçimde izne çıkartıldı. Bu durumdan etkilenen insan sayısının aile fertleriyle birlikte 15 milyonu bulacağı söyleniyor. Öte yandan virüse karşı hiçbir önlem olmadan halen çalışan işçiler de çok zor durumdalar. Tüm bunlar astrolojide 6. evle temsil ediliyorlar. Ekinoks haritasında bu evin yöneticisi Yükselen’le kavuşum yaptığı için bunun çok önemli bir sorun olduğu iyice tescillenmiş durumda.

Merhamet ve Empati

İlkbahar Ekinoksunun Yükseleni olan Balık burcu karmaşa ve belirsizliğe işaret ederken, bir yandan da merhamet, empati, aynı gemide olduğumuzu idrak etme, birbirine yardımcı olma, muhtaç olanların hizmetine koşma gibi temaları öne çıkartıyor. Balık’ın yöneticilerinden birisi olan Neptün’ün 12. evde bulunması halkın hastanelerde, sıkıntılı durumda olduğunun delili, ama öte yandan yapılması gerekenlere özen göstermeden kendisini sıkıntıya sokabileceğine de işaret ediyor.

Haritada Ay Düğümlerinin konumu içinde bulunduğumuz atmosferi harika özetlemiş. Güney Ay Düğümünün dış dünya ve iş hayatını gösteren evde, Kuzey Ay Düğümünün 4. evde yani “ev ve aile”de oluşu nasıl eve kapandığımızı, çalışanların evden çalıştığını anlatıyor. Yengeç burcundaki Kuzey Ay Düğümü sonunda hepimizi eve atmayı başardı.

Kuzey Ay Düğümü Mayıs-Haziran aylarında İkizler burcuna geçecek. İşte o zaman belki yavaş yavaş evden çıkma, sosyalleşme başlayabilir, piyasalar hareketlenebilir. Ancak konunun uzmanı yurtdışındaki astrolog arkadaşların analizleri coronavirüs konusunun iki yıl etkili olabileceğini gösteriyor. Hastalık, ölüm şeklinde olmasa da hayata etkilerinin oldukça uzun sürmesini bekleyebiliriz.

Venüs Boğa Burcunda

Ekinoks haritasında olumlu görünen bir konu oldukça şaşırtıcı. Halkın kaynaklarını gösteren ikinci evi Venüs yönetiyor. Küçük uğurlu Venüs Boğa burcunda güçlü görünüyor. Buna göre halkın parasal açıdan iyi olduğunu düşünebiliriz. Devletin kasasını gösteren 11. ev uğursuz gezegenlerle dolu, oldukça sıkıntılı, ama halk rahat durumda.

Uranüs’le 2. ev kaspı arasında 4.5 derece var. 4.5 hafta veya ay sonra Boğa’nın istikrarı bozulabilir. Yani parasal sıkıntı esas o zaman bariz biçimde görülebilir. Bunun dışında Venüs’ün Boğa’da oluşunu insanların evde kendi kaynaklarıyla idare etmeye çalışırken, değer sistemlerinin değişmekte olduğu ve sahip olduklarına şükrederek parayla farklı bir ilişki kurmaya başladıkları şeklinde de düşünebiliriz.

Buna göre, daha kendine yeterli bir modelde, daha sade bir hayat tarzında, başkalarıyla dayanışma fikrine yönelmemizde yarar var.

Kolay gelsin…

Barış İlhan, 26.3.2020

Son Güncelleme 1 Nisan 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.