Akrep Blog

Koç Burcu Çocuğu Özellikleri Onlara Nasıl Davranmalı

06.09.2018
260

Koç Burcu Çocuğu Özellikleri

Koç Burcu Çocuğu Özellikleri

Koç Burcu Çocuğuna Nasıl Davranmalı?

Koç burcu çocukları, yüksek enerjileri ile idare edilmeleri zor görünürse de, enerjilerini atabilecekleri uygun alanlar oluşturursanız problem kalmayacaktır. İçlerindeki liderlik arzusu küçük yaşlarda kendini gösterir. İstediğini yaptırmak için sizi çok fazla zorlayacaktır. Çeşitli oyunlara başvurmadan ne istiyorsa yüksek sesle söyleyecek ve hemen o dakika olmasını isteyecektir. İstedikleri olmadığı taktirde aşırı hırçın olabilirler.

Bunu tekrarladığınız taktirde bu hırçınlık artık doğrudan görülmeye başlar. Ne istediğinizi ve ne istemediğinizi açıkça söyleyin. “Hayır” dediğinizde hırçınlık yaptığında “Evet” derseniz artık istediği herşeyi hırçınlık yaparak zorla yaptıracaktır. Kabullenin ya makul bir yol bulun ya da karşınızdakinin bir koç çocuğu olduğunu bilerek hareket edin.

Koç Burcu Çoğu Hayır Denilmesini Sevmez

Koç burcu çocuğu kendisine “hayır, olmaz, asla” denilmesinden asla hoşlanmaz. O’na sert biçimde hayır demeyin. Bir süre onu oyalamayı başarırsanız, nasıl olsa unutacaktır. Dikkatini kolayca başka yönlere yöneltebilirsiniz. Son derece hareketli olan Koç çocuklarının fiziksel enerjilerini boşaltmalarına yardımcı olmalısınız. Üstelik zeki ve kolay öğrenen çocuklar oldukları için sizi fazla uğraştırmayacaklardır.

Koç’ta yeralan Güneş, enerjinin en canlı ve yapıcı, aktiviteye en kolay kanalize edilebilir halindedir. Koç burcu çocuğu, ayaklarının üzerinde durmaya başlar başlamaz, hayatındaki tüm hareketlilik de başlar. Koç burcu çocukları sürekli telaş halinde, dünyayı araştıran bir doğaya sahiptirler. Bu çocukların mutlaka bir amaca ihtiyaçları vardır. Aksi takdirde, enerjilerini boşa harcamaları ve hatta yaşamın içinde kaybolmaları son derece olasıdır.

Koç Burcu Çocuğu Kendisini İspatlamak İster

Koç burcu çocuğu bağımsızlığına ve özgürlüğüne düşkündür. Her şeyi kendi başına yapma konusunda ısrarcı davranabilirler. Bu konuda onlara müdahale etmek yerine başaramadıklarında yardımcı olmanız gelişimleri açısından daha olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Zor bile olsa, bir şeyi kendi başına yapmayı öğrenmek, koç burcu çocuğu için ebeveynlerine güvenmekten çok daha tatmin edicidir. Sabırsızlıkları ve çabuk sıkılmaları nedeniyle, Koç burcu çocuklarının her hangi bir şeyi daha iyi yapmak için üzerinde çalışmaları neredeyse olanaksızdır. Kişiliğini, yeteneklerini denemek ispatlamak, tipik Koç burcu karakteristiklerindendir. Eğer Koç burcu çocuğu ebeveynlerinden de destek görürse, enerjisini doğru kullanmayı ve yaşamını tatminkar bir şekilde doldurmayı kolaylıkla öğrenir. Ancak Koç burcu çocuğunun iradesini zorlamak ya da bastırmaya çalışmak, saldırgan davranışların ortaya çıkmasına ve yıkıcılığa neden olabilir.

Koç Burcu Çocuklarında “Ben” Duygusu Gelişmiştir

Bu burcun üyeleri çok erken yaşlardan itibaren, her türlü acı ihtimaline karşın, gerçekleri söylemeyi ve savunmayı tercih ederler. Koç ile ilişkilerde insanın nerede olduğunu bilebilmesi, her şeyin dürüst ve açık bir şekilde paylaşılması aslında büyük bir kolaylıktır. Koç çocuğunun direkt yaklaşımları ve açıklığı aslında ebeveynlerinin yönlendirmesinde çok büyük bir avantajdır. Koç burcu çocukları 2-3 yaşından itibaren “ilk önce ben” tarzını tüm yaşamlarının temeli haline getirerek, davranışlarıyla da bunu ifade etmekten çekinmezler.

Koç çocuğunun “ben” duygusu doğal olarak gelişmiştir. Temel yaşamsal içgüdüsü, hayatta kalmak olduğu için, bu O’na gayet doğal gelir. Eğer kişilik entegrasyonu desteklenmez ve çocuğa gerekli şartlar temin edilmezse, ya da kişiliğin bastırılması yoluna gidilirse, erişkinlikte ciddi travmatik durumların yaşanması söz konusu olabilir. Bunun yanında diktatörce yaklaşımlar, sertlik, ağır cezalar ve yaptırımlar da özellikle Koç burcu çocuğu için yaşamın dayanılmaz bir hal almasında önemli rol oynar.

 

Aslı Temel

Koç burcu hakkında diğer bilgiler

Koç Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Koç Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

 

Koç Burcu Çocuğu ve Genel Özellikleri

www.akrepblog.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.
error: Korumalı İçerik!