Akrep Blog

Koç Burcu Çocuğu Özellikleri Onlara Nasıl Davranmalı

Koç Burcu Çocuğu Özellikleri, Koç Çocuğuna Nasıl Davranılır? Koç Çocuğu nasıl yetiştirilir, nasıl eğitilir?

Koç Burcu Çocuğu Özellikleri

Koç Burcu Çocuğuna Nasıl Davranmalı? Koç burcu çocuğu nasıl eğitilir? Koç burcu kız çocuğu ve koç burcu erkek çocuğu genel özellikleri ve davranış nitelikleri.

Koç Burcu Çocuğunun Kişilik Özellikleri

Koç burcu çocukları, yüksek enerjileri ile idare edilmeleri zor görünürse de, enerjilerini atabilecekleri uygun alanlar oluşturursanız problem kalmayacaktır. İçlerindeki liderlik arzusu küçük yaşlarda kendini gösterir. İstediğini yaptırmak için sizi çok fazla zorlayacaktır. Çeşitli oyunlara başvurmadan ne istiyorsa yüksek sesle söyleyecek ve hemen o dakika olmasını isteyecektir. İstedikleri olmadığı taktirde aşırı hırçın olabilirler.

Bunu tekrarladığınız taktirde bu hırçınlık artık doğrudan görülmeye başlar. Ne istediğinizi ve ne istemediğinizi açıkça söyleyin. “Hayır” dediğinizde hırçınlık yaptığında “Evet” derseniz artık istediği her şeyi hırçınlık yaparak zorla yaptıracaktır. Kabullenin ya makul bir yol bulun ya da karşınızdakinin bir koç çocuğu olduğunu bilerek hareket edin.

Koç burcu erkek veya kız çocuğu fark etmez liderlik özelliği ön plandadır. Bu özelliği bilinerek hareket edilmelidir. Öncülük edeceği sorumluluklar verilmesi onun bu yönünü destekleyecektir. Onun bu özelliğini zayıflatacak yaklaşımlar ileride içi ve dışı farklı özellikler sunmasına neden olabilir.

 • Oyun oynanırken kararları ona bırakın
 • Oyun organizasyonlarını ve karar verme yetkisini ona bırakın
 • Odası varsa odası ile ilgili kararlar vermesini sağlayın
 • Aile toplantıları yapıp kendisi ile ilgili kararları almasını destekleyin
 • Doğrudan “yap” demeyin, alternatifler sunun ve kararı onun almasını sağlayın

Hayır Denilmesini Sevmez

Koç burcu çocuğu, kendisine “hayır, olmaz, asla” denilmesinden hoşlanmaz. O’na sert biçimde hayır demeyin. Bir süre onu oyalamayı başarırsanız, nasıl olsa unutacaktır. Dikkatini kolayca başka yönlere yöneltebilirsiniz. Son derece hareketli olan Koç çocuklarının fiziksel enerjilerini boşaltmalarına yardımcı olmalısınız. Üstelik zeki ve kolay öğrenen çocuklar oldukları için sizi fazla uğraştırmayacaklardır.

Koç’ta yeralan Güneş, enerjinin en canlı ve yapıcı, aktiviteye en kolay kanalize edilebilir halindedir. Koç çocuğu, ayaklarının üzerinde durmaya başlar başlamaz, hayatındaki tüm hareketlilik de başlar. Koç burcu çocukları sürekli telaş halinde, dünyayı araştıran bir doğaya sahiptirler. Bu çocukların mutlaka bir amaca ihtiyaçları vardır. Aksi takdirde, enerjilerini boşa harcamaları ve hatta yaşamın içinde kaybolmaları son derece olasıdır.

Kendisini İspatlamak İster

Koç burcu çocuğu bağımsızlığına ve özgürlüğüne düşkündür. Her şeyi kendi başına yapma konusunda ısrarcı davranabilirler. Bu konuda onlara müdahale etmek yerine başaramadıklarında yardımcı olmanız gelişimleri açısından daha olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Zor bile olsa, bir şeyi kendi başına yapmayı öğrenmek, koç burcu çocuğu için ebeveynlerine güvenmekten çok daha tatmin edicidir. Sabırsızlıkları ve çabuk sıkılmaları nedeniyle, Koç burcu çocuklarının her hangi bir şeyi daha iyi yapmak için üzerinde çalışmaları neredeyse olanaksızdır. Kişiliğini, yeteneklerini denemek ispatlamak, tipik Koç burcu karakteristiklerindendir. Eğer Koç çocuğu ebeveynlerinden de destek görürse, enerjisini doğru kullanmayı ve yaşamını tatminkar bir şekilde doldurmayı kolaylıkla öğrenir. Ancak Koç burcu çocuğunun iradesini zorlamak ya da bastırmaya çalışmak, saldırgan davranışların ortaya çıkmasına ve yıkıcılığa neden olabilir.

Koç Burcu Çocuklarında “Ben” Duygusu Gelişmiştir

Bu burcun üyeleri çok erken yaşlardan itibaren, her türlü acı ihtimaline karşın, gerçekleri söylemeyi ve savunmayı tercih ederler. Koç ile ilişkilerde insanın nerede olduğunu bilebilmesi, her şeyin dürüst ve açık bir şekilde paylaşılması aslında büyük bir kolaylıktır. Koç çocuğunun direkt yaklaşımları ve açıklığı aslında ebeveynlerinin yönlendirmesinde çok büyük bir avantajdır. Koç burcu çocukları 2-3 yaşından itibaren “ilk önce ben” tarzını tüm yaşamlarının temeli haline getirerek, davranışlarıyla da bunu ifade etmekten çekinmezler.

Koç çocuğunun “ben” duygusu doğal olarak gelişmiştir. Temel yaşamsal içgüdüsü, hayatta kalmak olduğu için, bu O’na gayet doğal gelir. Eğer kişilik entegrasyonu desteklenmez ve çocuğa gerekli şartlar temin edilmezse, ya da kişiliğin bastırılması yoluna gidilirse, erişkinlikte ciddi travmatik durumların yaşanması söz konusu olabilir. Bunun yanında diktatörce yaklaşımlar, sertlik, ağır cezalar ve yaptırımlar da özellikle Koç burcu çocuğu için yaşamın dayanılmaz bir hal almasında önemli rol oynar.

Koç Burcu Çocuklarının Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Koç burcu doğuştan lider özelliklere sahip bir burçtur. İnsanları yönetmek, yönlendirmek ve organize etmek onun yaşamdaki görevidir. Çocuğunuz koç burcu özelliklerini net olarak taşıyorsa onun liderlik özelliklerini geliştirmesinde ve verimli bir şekilde kullanmasında destek olmalısınız. Aksi taktirde hırçın, kırıcı ve sert bir yapıya sahip olacaktır.

Koç çocuğu Mars etkisinden dolayı yoğun bir enerjiye sahip olacaktır. Enerjisini sportif faaliyetlerle atmasını öğretebilirsiniz. Enerjisini deşarj edemediğinde hırçınlaşacaktır. Arkadaş seçiminde seçici olması gerektiğini, onları yönlendirirken veya organize ederken adil ve kırıcı olmaması gerektiğini, arkadaşlarını kendi yeteneklerini destekleyen insanlardan seçmesi gerektiğini öğretmelisiniz. Koç burcu çocuğu yeteneklerini geliştirebildiği ve yaşama aktarabildiği ölçüde mutlu olacaktır. Doğum haritasını inceleyerek onun yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışın.

 • Diğer çocuklarla kıyaslamayın
 • Onun sizden farklı özelliklere sahip olduğunu unutmayın
 • Oyun ve kitaplarını liderlik-organizasyon yeteneğini geliştirici-pekiştirici özelliklerde olmasına dikkat edin
 • Televizyon ve internette saldırgan nitelikte filmler izlemesinin uygun olmadığını anlatın
 • Onu yeteneklerine uygun mesleklere yöneltin

Bu konuda aşağıdaki makaleleri mutlaka inceleyin ve yeteneklerine uygun şekilde yaşamdaki yerini almasını, kendisine düşen rolleri en iyi şekilde üstlenmesini sağlayın. Unutmayın çocuklar bizlere verilen emanetlerdir. Onları yaşama hazırlamak anne ve babaların görevleridir.

Koç burcunun olumlu yanları (Güneş burcu koç)

 • Güçlü
 • Enerjik
 • Sportif
 • Lider
 • Harekete geçiren
 • Çekici
 • Cesur
 • Girişimci

Koç Çocuğu ve Dikkat Edilmesi Gereken Olumsuz Yönleri

 • Kaba
 • Duyarsız
 • Uyarıları görmezden gelir
 • Yanlış yaparak öğrenir
 • Kırıcı
 • Ani tepkiler verir
 • Bağırarak konuşur
 • Emir verir. Kibar değildir.

 

İlgili Konular

Doğum Haritasına Göre Meslek Seçimi

Doğum Haritasında Ruhsal Yeteneklerin Belirlenmesi

 

Aslı Temel’in Makalesi Temel Alınarak Hazırlanmıştır.

Koç burcu hakkında diğer bilgiler

Koç Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Koç Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

 

Koç Burcu Çocuğu ve Genel Özellikleri

www.akrepblog.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Lazım Değil dedi ki:

  Astroloji yalandır. Üzerinden 5000 yıl geçti hala inanıyor musunuz gerçekten? Ulan bilim falan değil bu. Anlayın artık.

  1. Akrep dedi ki:

   Suyun varlığını kabul etmeyen bir insanın çeşmede işi ne?

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.