Güneş Pluto Karesi

Güneş Pluto Karesi

Güneş Pluto Karesi

Güneş Pluto karesi hayatımızı nasıl etkiler? Olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir? Nelere dikkat etmemiz gerekir?

Bugün Terazi burcundaki Güneş ve Oğlak burcundaki Pluto arasındaki zorlayıcı kare açı kesinleşiyor.

Açının aktif olduğu birkaç günlük süreçte acziyetimizi fark ettirecek olaylar yaşayabilir, güç savaşlarına çekilebilir, kişisel patlamalara şahitlik edebilir, kendi kendimizi sabote ettiğimiz pozisyonlara girebilir veya hayatta kalma sınavları diye niteleyebileceğimiz durumları deneyimleyebiliriz.

Güneş Pluto kombinasyonları, kendimizi güçlü bir şekilde ifade etmekle ilgilidir. Eskiye ait şeyleri geride bırakmak ve önemli bir yeniden doğuşun habercisi olan deneyimleri yaşamak için fırsatlar sunan bir zaman dilimindeyiz. Fakat bu fırsatlar arzularımızı veya gücümüzü yanlış kullanmanın doğuracağı krizler eşliğinde tezahür edebilir.

Tutkularımızın ve duygularımızın da oldukça yoğunlaşacağı bugünlerde ilham ve coşkumuzu buna değecek doğru hedeflere yönlendiremezsek büyük ve acı veren güç savaşları yaşamamız kaçınılmaz olabilir. Bu güç çekişmelerinin neticesinde biten arkadaşlıklar veya ilişkilerimizde onarılamaz zararlar söz konusu olabilir.

Koç Burcunda Dolunay ve Etkileri

Birkaç gün sonra (20 Ekim) gerçekleşecek Koç burcundaki dolunay nedeniyle daha gergin hissedebilir, saldırganca ve öfkeli reaksiyonlar gösterebiliriz. Kendi isteklerimizin peşinden gitme ihtiyacımızın engellenmesi durumunda hızla öfkelenebilir ve öfkemizi kontrol etmekte zorlanabiliriz.

Geri hareketini sürdüren Merkür nedeniyle düzgün iletişim kurmak ve fikirlerimizi kolayca ifade edebilmek de fazlasıyla zor bir hal aldığından çatışmalar sözlü ve fikirsel seviyeden fiziksel boyuta varabilir. Şiddete maruz kalmak veya şiddet kullanmak söz konusu olabilir. Hem kendimize hem diğerlerine karşı saplantılı, zorlayıcı ve kontrolcü bir tarzda davranmaktan uzak durmalıyız. Bu şekilde yaklaşım gösteren kişilerden kendimizi korumalı ve mesafeli durmaya dikkat etmeliyiz.

Terazi Burcundaki Mars Yanık Durumda

Terazi’de zararlı konumda bulunan Mars da Güneş’e yakınlığı nedeniyle yanık durumda olduğu ve Pluto’yla kare açıya ilerlediği için olayların daha da kızışabileceğini, daha

  • sabırsız,
  • daha agresif,
  • daha kontrol dışı,
  • daha ısrarcı ve
  • daha şiddete yatkın

davranışlar sergilemeye veya bu tarz davranışlara maruz kalmaya açık bir süreçte olduğumuzun farkında olmakta fayda var.

Güneş’in bulunduğu Terazi burcu hak, hukuk, adalet, uyum ve iş birliğiyle ilişkilendirilirken;
Pluto’nun bulunduğu Oğlak burcu ise disiplin, otorite, başarılı olmak, statü sahibi olmak ve yönetmek temalarıyla ilgilidir.

Güneş Pluto’nun sert kare açısıyla; demokratik bir yol izlemek isteyen tarafımızla otoriter olmamız gerektiğine inanan tarafımız, eşitlikçiliği savunan yönümüzle yönetmek isteyen parçamız, görünürde uyum sağlamak eğilimimizle en derinlerimizde yatan hâkim olma isteğimiz, sevilmek arzumuzla belki kendimizin bile farkında olmadığımız başarılı olmak emelimiz, ilişkilerimizle işimiz veya bilinçli isteklerimizle bilinçdışında kalmış derin arzularımız arasında çatışma ve çelişkiler var olduğunu gözlemleyebiliriz.

Kişisel ve Ruhsal Gelişim için Uygun Günler

Güneş’in aydınlatıcı ışığıyla, derinlerimizde karanlıkta kalmış yönlerimiz (Pluto) hakkında farkındalık geliştirmek ve yüzleşmek için doğru bir zamandayız. Psikoloji, okült, zihinsel ve kişisel gelişim alanlarında çalışmaya başlamak ve devam etmek için de güzel bir dönemdeyiz.

Açının etkin olacağı kısa sürede özellikle kendimizi, benliğimizin derinlerde kalmış farkında olmadığımız taraflarımızı ve arzularımızı aydınlatıp, tanıyabilmek için değerlendirebiliriz. Bugünlerde hayatımızda güç ve acizlik, ayrılık, kopuş ve dönüşümle ilgili deneyimler karşımıza çıkıyorsa şu soruları cevaplandırmaya çalışmamız da fayda sağlayabilir:

• Beni ben yapan unsurları, başka bir deyişle kendimi dile getirebiliyor muyum?
• İrade gücümü nasıl kullanıyorum?
• Asıl yolum, asıl hedefim nedir?
• Yaşamın hangi alanında başkaları tarafından öngörülen yolu takip etmekteyim?
• Neyi ve kimi bırakamıyorum?
• Gücümün farkında mıyım?
• Gücümü kullanacak cesaretim var mı?

Astroloji Dergisi / Yazan: Işık Canan Kaya

Kaynakça:
Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf-Anna Haebler
Astroloji, Karma& Dönüşüm, Stephen Arroyo
Öngörü Teknikleri, İlhan Astroloji Enstitüsü

Son Güncelleme 1 Nisan 2023 Akrep

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.