Güneş Pluto Karesi ve Etkileri

Güneş Pluto Karesi ve Etkileri

Güneş Pluto Karesi ve Etkileri

Güneş Pluto karesi nasıl etkiler? Olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir? Güneş ve Pluto neyi temsil eder?

Güneş Terazi burcunun 18. derecesinde ilerlerken Oğlak burcunun 18. derecesinde bulunan Pluto’ya kare açı yapıyor.

Güneş irade, yaşam enerjisi, egoyu, varoluşu ve üretkenliğimizi ifade eder. Bu hayattaki yaşama amacımızı, ne istediğimizi gösterir. Odaklanmak ve organizasyon yeteneğimizdir.

Pluto ise dönüşüm, arıtma, güç acizlik deneyimini, ıslah etme ve yeniden doğumu ifade eder. Fonksiyonu dönüşümdür.

Güneş Pluto Karesinde “Terazi ve Oğlak Burçları”

Güneş Terazi’de arabulucu, diplomat, sanatçı ruhlu ve naziktir. Barışçı, uyumu idealize eden bir tarzı vardır. Karşıtlıklar arasında dengeyi uyumu sağlamak ve insanlar, renkler, sesler arasında ahenk sağlamak amacındadır. Gölge yönüyle kararsız, estetiğe, moda ve trendlere düşkünlük, hoşa gitmek için kendi isteklerini göz ardı etmek, seçimi karşısındakine bırakmak görülebilir.

Oğlak burcunda bulunan Pluto ise; sorumluluk, öz disiplin, görev duygusu ve kader anlayışında dönüşümü ve bu alanlarda yaşanan güç savaşlarını ifade eder. Mevki elde etmek için başkalarını manipüle etmeyi, kazanılan konumu kaybetmemek için girişilen güç savaşlarını ve sonucunda yaşanacak acizlik sonrası yeni yapıların doğması, kuralların yeniden düzenlenmesini içeren bir süreçtir.

Terazi Oğlak burçları arasındaki bu kare otorite olmak ve saygınlık kazanmak ile kurulan ortaklıklar ve eşitlik sağlamak arasındaki çatışmayı gösterir. İlişkilerdeki güç savaşı bu açının bir görünümüdür.

Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Olumlu etkileri; benliğin aydınlık ve karanlık tarafını bütünleştirebilme, insan üstü irade, kendi derinliklerine dalarak kim olduğunu bulabilme, başkalarına kriz dönemlerinde destek olabilme ve cesaret verebilme, toplumun tabularının üzerine ışık tutabilmek ve kolektifin bunlara yönelik tutumunu dönüştürmek görülebilir.

Olumsuz etkileri; Gücü aşırı önemsemek, ya hep ya hiç şeklinde ortaya çıkan gurur söz konusudur. Kendini ortaya koymaktan çekinme ve gizleme görülür. Güç ve acizlik deneyimlerinden egonun yara alması, kendini yok etme, kişisel patlamalar, hayatta kalma sınavları, otoriteyle yaşanan zorluklar bu açının diğer tezahürleridir.

 

Astroloji Dergisi/Asuman Adıbelli

Kaynaklar

Astroloji Dersleri, Barış İlhan

Astrolojide Açılar, Sue Tompkins

Son Güncelleme 23 Mart 2023 Akrep

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.