Güneş Neptün Üçgeni, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Güneş Neptün Üçgeni, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Güneş Neptün Üçgeni, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Güneş Neptün Üçgeni yaşamımızı nasıl etkiler? Olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir? Bu etkilere karşı nasıl karşılık verilmelidir? Doğum Haritasında 18° Akrep, Balık ve Yengeç burcu olanlar nasıl etkilenecekler?

Bilincin ışığı Güneş ile hayallerin gezgeni Neptün şanslı bir üçgen açı gerçekleştiriyor. Bu açı, bilincin hayallerle dolduğunu gösterir. Bilinçli akıl, fantezilerle temas eder. Hayal kurar. Bilinç çok duyarlılaşır ve hassaslaşır. En ince akıntıları bile sezgisel olarak algılar. İlham, esinlenme ve orijinalite tecrübe edilir.

Akrep burcundaki Güneş, görünenin arkasındaki gerçeğe ulaşmayı ister. Bilinç, en derindeki hakikate erişmeye odaklanmıştır. Kayıpları, sonlanmaları ve bitişleri önemser. Bunlar karşısında yas tutmalıdır. Yaratma ve yaşama gücünü kendi dönüşümünü gerçekleştirmeye ve diğerlerinin dönüşümüne eşlik etmeye harcar. Enerjisini diğer insanlarla veya kendinden büyük bir bütünle birleştirmek üzere irade ortaya koyar.

Balık burcundaki Neptün’ün idealize ettiği şey kendini aşmak ve tüm varoluş ile birliği hissetmektir. Diğerlerine kendini feda etmenin özlemini duyar. Yüzde yüz merhamet, şefkat ve sınırsızlık beklentisindedir. Gerçekdışı fanteziler, özlemler, bağımlılıklar ve kaçışlar söz konusudur.

Güneş Neptün Üçgeni ve Olumsuz Etkiler

Akrep burcundaki Güneş’in Balık burcundaki Neptün’le üçgenine verilecek sağlıksız yanıt, kaçma isteğidir. Bilinç, bu âlemden ilgisini çeker. Bilinç ilgisini “öteki âleme”, yani örneğin ölümden sonrasına veya bilinçdışına yöneltir. Bilinçli algı çok kısıtlayıcı ve sıkıcı gelir. Bunun yerine bilinçli algının sınırlarını aşan fantezilerin, hayallerin ve vizyonların özlemi çekilir. Bilinç bu fantezilere odaklanarak gerçekten kaçar.

Bilinç uyuşur, belirsizleşir, karmakarışık, biçimsiz, şekilsiz, heyula gibi, amorf ve kaotik bir hâl alır. Bu durumda bilinç erir, çözülür ve dağılır. İnsan bir fantezi tarafından ele geçirilir. Kırılgan ve ışıltılı illüzyonlarla kendini kandırır. Bu kaçış tehlikesine ek olarak, zayıf durumdakileri kurtarma operasyonlarına girişilirken kurban durumuna düşmek ve sömürülmek riski söz konusudur.

Güneş Neptün Üçgeni ve Olumlu Etkiler

Akrep’teki Güneş’in Balık’taki Neptün’le üçgenine verilecek sağlıklı cevap, bilincin sınırlarını aşmaktır. Bilinç, yüzeysel olanla yetinmez. Bilinç görüntü ile, yanılsama âlemi ile, maya âlemi ile yetinmez. Bilinç bu zahiri âlemin ötesindekinin, batıni âlemin özlemini çeker. Yanıltıcı görüntülerin arkasındaki, derindeki hakikat ile ilgilenir. Böylece ego kaynaklı yanılsamalar aşılır. Bilincin sınırları aşılır. Bilinç çok hassaslaşır ve duyarlılaşır.

Elle tutulamayan, gözle görülemeyen bilinç-ötesi ve bilinçdışı enerjiler hissedilir. Akış hissedilir. İnsan bu akıntı ile uyumlanır. Bu titreşimle titreşir. Bu dalgayla akar. Böylece insan, kolektif olanı sezer. Sezgisel algılar. Çok yüksek duyarlılıkla kolektif akıntıdan ilham alır ve esinlenir. Böylece yaratır. Çok yüksek hayal gücü ile kreatif üretimlerde bulunur.

Bu transite verilecek bir diğer sağlıklı cevap gücünü bir başkasıyla ve bütün varoluşla birleştirmektir. Akrep’teki Güneş enerjisini öteki insanla birleştirmek/kaynaştırmak isterken, Balık’taki Neptün bilinçli benliğin isteklerini aşıp tüm varoluşla birliğin özlemini çeker. Kendinden başka bir insanla enerjisini birleştirmeyi ve tüm insanlarla ve canlılarla birliği hissetmeyi amaçlayan burçlarda cereyan eden Güneş Neptün Üçgeni, çok kuvvetli bir sinerji ve sempati gücü ortaya çıkmasına neden olur.

Tüm varoluşu sevip, acı çekenlere yardım etmek, mazlumlara merhamet duymak, şefkat göstermek ve özveride bulunmak gözlemlenir. Kolektif yardım faaliyetlerine girişilir. İnsan kendi kaynaklarını, değerlerini, yeteneklerini, maddi varlığını, zamanını, fikirlerini, önerilerini, bilinci, enerjisini ve iradesini öteki insanın kaynaklarıyla birleştirir. Tüm insanların iyiliği için bu ortak kaynakları seferber eder. Böylece bir insanın tek başına yapamayacağı ölçüde yardım, merhamet, şefkat ve hayırseverlik faaliyetleri ortaya konur.

Güneş Neptün’le üçgenini 18 derece Akrep ve Balık burçlarında gerçekleştirecek. Doğum Haritanızda 18 derece su burçlarındaki (Akrep, Balık ve Yengeç) gezegenler bilincin hayallerle temas kurması etkisini alacaklar.

Astroloji Dergisi – Efe Erten

Kaynakça
Banzhaf, Hajo ve Haebler, Anna, Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, İlhan Yayınevi, 1999
İlhan, Barış, Astroloji Dersleri, İlhan Yayınevi, 2004
Tompkins, Sue, Astrolojide Açılar: Horoskopta Gezegensel İlişkileri Anlama Rehberi, Barış İlhan Yayınevi, 2008

Son Güncelleme 1 Nisan 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.