Güneş Neptün Karesi ve Etkileri

Güneş Neptün Karesi ve Etkileri

Güneş Neptün Karesi ve Etkileri

Güneş Neptün karesi hayatımıza nasıl etki eder? Güneş Neptün karesi ile ortaya çıkacak etkilere karşı nasıl hareket etmeliyiz?

Benliğin ışığı Güneş ile hayallerin gezegeni Neptün sürtüşmeli bir kare açı gerçekleştiriyor. Bu açı, bilincin bulandığını gösterir. Beklentiler, özlemler, fanteziler ve idealizasyonlar, bilincin önünde bir sis perdesi oluşturur. Göz, ışıltılı bir hayale odaklanmıştır. Bu hayal kırıklığı doğurur. Kaçış eğilimi gözlemlenir.

Yay burcundaki Güneş, farklı insanlara, kültürlere, yaşamlara, bakış açılarına ve düşüncelere açılmak ister. Hayatın içinde, deneyimleyerek öğrenmek yönünde irade koyar. Kendine özgü yaşam felsefesi geliştirmek motivasyonuna sahiptir. Hoşgörü ve bilgelik geliştirmelidir. Kendi değer yargılarını, inancını, etik değerlerini, ahlakını, kanaatlerini ve kanılarını önemser. Ego, kendi yargılarıyla meşguldür. Benlik, uzaklardaki potansiyelleri kavramaya odaklanır.

Balık burcundaki Neptün’ün idealize ettiği şey kendini aşmak ve tüm varoluş ile birliği hissetmektir. Diğerlerine kendini feda etmenin özlemini duyar. Yüzde yüz merhamet, şefkat ve sınırsızlık beklentisindedir. Gerçekdışı fanteziler, özlemler, bağımlılıklar ve kaçışlar söz konusudur.

Güneş Neptün Karesi ve Verilebilecek Olumsuz Karşılıklar – Sonuçlar

Güneş Neptün karesi ile ortaya çıkan etkilere karşı yanlış tutum ve davranışlar, Güneş Neptün karesi ile ortaya çıkan olumsuz etkiler nelerdir?

Yay burcundaki Güneş ile Balık burcundaki Neptün’ün karesine verilecek olumsuz tepki, inandığı bir şey uğruna kendini feda etmek hayaliyle kendini kaybetmektir. Kimlik, kendi inandıklarına, yargılarına ve doğrularına odaklanmıştır. İdealize ettiği şey ise kutsal bir amaç uğruna kendini adamaktır. Bu kutsal amaç üzerinden tüm varoluş ile birliği hissetmeye çalışır.

Bu durum fanatizme, dogmatizme ve bağnazlığa yol açar. İnsan “kendi tarafında” kurban olarak gördüğü mazlumlara merhamet/şefkat gösterir. Onların acısını dindirmek için kendini feda eder. “Karşı tarafı” ise şeytanlaştırır, çifte standart uygular. Önyargılarını pekiştirir. Fanatizmle büyülenmiş insan, sıkı sıkıya tutunduğu inancını bir kaçış aracı olarak kullanır. Uyuşukluk, karmaşa ve gerçekleştirilemeyecek idealler görülür. Kişi kimliğini kaybeder. Katı inançlarının ve önyargılarının tesirinde kalır.

İstekleriyle, onun için önemli olanlarla, kimliğiyle, benliğiyle ve bilinciyle temasını kaybeder. Kimliği erir, çözülür, dağılır. Herkes ile birliği hissetmek ve onlara yardım etmek isterken, kendini kusurlu, verimsiz, karmaşık, dağınık ve kaotik bir durumda bulur. Gerçek hayattan kopup, bağımlılık modelleri içinde, kaçmaya çalışır.

Güneş Neptün Karesi ve Verilebilecek Olumlu Karşılıklar

Güneş Neptün karesi ile ortaya çıkan olumlu durumlar nelerdir?

Yay burcundaki Güneş ile Balık burcundaki Neptün’ün karesine verilecek sağlıklı cevap, evrensel akışa karşı duyarlı olmaktır. Bilinç, dikkatli bir şekilde iç sesi dinlemeli ve hassas bir şekilde dışarıdaki işaretleri gözlemlemelidir. Anın ruhu ve eğilimleri hissedilmelidir. Sezgi işlevi kullanılmalıdır. Sezgisel algı ile vizyon genişler.

  • Rüya,
  • fantezi,
  • hayal,
  • öngörü,
  • vizyon ve
  • aktif imgelem

gibi bilinçdışı psikolojik deneyimler yaşanır. Gelecekten haber veren rüyalar görülebilir. Akıntıya ve işaretlere karşı yüksek hassasiyet ve duyarlılık, başka yollarla ulaşılamayacak sezgisel bilgileri edinmeyi sağlar. Önemli bilgiler içe doğar.

Yay’daki Güneş uzak ufuklara genişleme isteğine, Balık’taki Neptün’ün ifade ettiği evrensel akışı, titreşimi, enerjiyi, işaretleri ve sembolleri izleyerek ulaşır. Yay’daki Güneş maceraya atılmak ve hayatın içinde farklı kültürleri deneyimlemek ister; bu maceranın rotasını ise Balık’taki Neptün, kendi programını hayata dayatmadan, hayatla birlikte akarak çizer. Adeta hayat yolunda koruyucu bir melek yönlendiriyor gibidir.

Yay’daki Güneş, farklı bakış açılarına tolerans, hoşgörü ve anlayış geliştirmek için Balık’taki Neptün’ün tüm yaratılanların birliği bilgeliğinden feyz alır. Yay’daki Güneş’in önemsediği inançları, doğruları ve yargıları, Balık’taki Neptün’ün merhamet, şefkat ve empati süreçleriyle erir, çözülür ve dağılır. Daha hoşgörülü ve bilgece bir forma evrilir.

Yay’daki Güneş ve Balık’taki Neptün, Allah’ın planının mükemmel olduğunu ve yarının Allah’ın koruması altında olduğuna inanır, güvenir. Akışta kalarak geleceğe doğru güvenle genişler.

Güneş Neptün’le karesini 18 derece Yay ve Balık burçlarında gerçekleştirecek. Doğum Haritanızda 18 derece değişken burçlardaki (Başak, Balık, İkizler, Yay) gezegenler beklentileri, özlemleri ve idealizasyonları bırakıp akışta kalma etkisini alacaklar.

 

Astroloji Dergisi – Efe Erten

Kaynakça

Banzhaf, Hajo ve Haebler, Anna, Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, İlhan Yayınevi, 1999
İlhan, Barış, Astroloji Dersleri, İlhan Yayınevi, 2004
Tompkins, Sue, Astrolojide Açılar: Horoskopta Gezegensel İlişkileri Anlama Rehberi, Barış İlhan Yayınevi, 2008

 

AkrepBlog Notlar: Etkileri artırmak için aşağıdaki uygulamaları yapabilirsiniz.

https://www.parapsikoloji.net/prekognisyon-ongoru-yetenegi-nasil-gelistirilir/

https://www.parapsikoloji.net/nasil-transa-gecilir/

Son Güncelleme 1 Nisan 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.