Güneş Jüpiter Karşıt Açısı ve Etkileri

Güneş Jüpiter Karşıt Açısı ve Etkileri

Güneş Jüpiter Karşıt Açısı ve Etkileri

Güneş ve Jüpiter karşıt açısı hayatımızı nasıl etkileyecek? Olumsuz etkilere karşı nasıl davranmamız gerekir? Dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir?

Bugün Aslan burcundaki Güneş ile Kova burcunda geri giden Jüpiter arasında sert bir karşıt açı kesinleşiyor.

Açının etkili olduğu birkaç gün boyunca beklentilerimiz yükselebilir. Açının bir diğer olumsuz etkisiyle kibre kapılmaya ve kendimizi üstün görmeye meyledebiliriz.

  • Yasalar ve hukuk alanında sorunlar gündeme gelebilir.
  • Din ve inançlarla ilgili anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir.
  • Hayat şartlarımızı stabil halde tutmakta zorlanabiliriz.
  • Olumlu yönüyle daha cesur, gayretli ve cömert davranabiliriz.
Aşırılıklara kapılmaktan uzak durmakta fayda var. Yeniliklere ve değişime açık bir süreçteyiz.

Hayat enerjimizi, canlılığımızı, irademizi ve kimliğimizi sembolize eden Güneş, Aslan burcundayken kendimizi samimi bir şekilde ifade etmek, görünür olmak, fark edilmek ve beğenilmek isteğimiz artar. Kendi otoritemizi kullanabilmek ve irade gücümüz önem kazanır.

Jüpiter Kova burcundayken özgürlük anlayışımız ve ihtiyacımız kolayca anarşiye dönüşebilir. Başkaldırmak, isyan ve diğerlerinden ne kadar farklı olduğumuzu gösterme isteğimiz her zamankinden fazla olabilir.

Kendi standartlarımızı kendimiz oluşturabiliriz ancak kendi inanç ve doğrularımızı başkalarına dayatmama hassasiyetini göstermek, korumamız gereken erdemli bir davranış biçimidir.

Güneş, Jüpiter karşıt açısına, aktif olacağı bir iki günlük süreçte bireysel hayatlarımızda kendimizi muhtemelen oldukça iyi hissederek tepki verebiliriz. Ruh halimiz neşeli ve iyimser olmaya daha meyilli olabilir. Bugün dünyada hiçbir şey ters gidemezmiş gibi de hissedebiliriz. Açıkçası bunun hem iyi hem de kötü tarafları var.

Güneş Jüpiter Karşıt Açısı ve Aşırılıklara Dikkat

Bu açının iyi etkilerinin çalışması için gereken tek şey, herhangi bir konuda aşırıya kaçmaktan kaçınmamızdır. Ancak şu anda bu açının etkisiyle ortaya çıkması beklenen de tam olarak aşırılıktır. Örneğin,

  • çok fazla para harcayabilir,
  • lüks için abartıya kaçabilir veya israf edebiliriz.
  • daha önce hiç yapmadığımız bir şeyi yapacak kadar cesur hissedebiliriz.

Bu açının etkisiyle gerçekten özgüvenimiz artabilir. Ancak kibirden uzak durduğumuza emin olmakta fayda var.

22 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek Dolunay öncesinde, açığa çıkarıp, dışarı yansıttığımız her türlü negatif enerji büyüyerek diğer insanlarla çatışmalarımızın kaynağını oluşturabilir.

Sınırlarımızı aşarsak, başkalarının alanını taciz edebiliriz ve onlar da rahatsızlıklarını dile getirirler. Dile getirilen rahatsızlıklar kısa zamanda isyan boyutuna varabilir. En iyisi insanlara duymaya hazır olduklarının ötesinde talimatlar vermek ve onları eğitmek dürtümüze karşı koymaktır.

Söyleyeceklerimiz değerli olsa bile, bugün bunu ifade etme şeklimize çok dikkat etmeliyiz. Üstlerimiz, özellikle uygun olmayan veya konumumuzun üzerinde görünen davranışlarımıza tepki gösterebilirler.

Davranışlarımızda haklı olduğumuzu hissedebiliriz ve haklı da olabiliriz ama hareketlerimizin sonuçlarından ve sorumluluklarından kaçınmayı bekleyemeyiz. Davranışlarımız ve tepkilerimiz beklediğimizden büyük, kaçınılmaz sonuçlar doğurabilirler.

Diğer taraftan abartıdan uzak durmaya özen gösterebilirsek ya da kendini beğenmiş olma eğilimimizi kontrol altına alırsak, önemli ölçüde yararlı olabilecek pozitif etkiler oluşturabiliriz.

Bugün ve önümüzdeki birkaç günlük zaman diliminde kendimizi aşırı yormamaya veya tutamayacağımız taahhütler vermemeye özellikle dikkat etmekte yarar var. Bunu yapabilirsek, hayatımızın birçok alanında başarılı olabileceğimiz fırsatlar yakalamamız mümkün olabilir. Bütünün ve hepimizin en yüksek hayrına değerlendirebilmemizi dilerim.

Astroloji Dergisi / Yazan: Işık Canan Kaya

Kaynakça:
Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Astoloji Dergisi, Venüs Geçişi, Ayşem Aksoy
Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf-Anna Haebler
Planets in Transit Life Cycles for Living, Robert Hand

Son Güncelleme 1 Nisan 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.