Güneş İkizler Burcunda Hayatımıza Etkileri

Güneş İkizler Burcunda Hayatımıza Etkileri

Güneş İkizler Burcunda Hayatımıza Etkileri

Güneş ikizler burcunda hayatımızı nasıl etkiler? Olumsuz etkilerden korunmak için nelere dikkat etmemiz gerekir?

Güneş İkizler burcuna girdi ve 21 Haziran 2020’ye kadar burada kalacak. İkizler, mevsimsel anlamda doğanın canlandığı ama yazın henüz tam anlamıyla gelmediği bir geçiş sürecine denk gelir. Boğa’nın sabit enerjisi, burada yerini, yeniliğe açık ve yerinde duramayan bir enerjiye bırakır. İkizler burcu, sonsuz bir öğrenme merakına, çeşitlilik ve çok yönlülük arzusuna sahiptir. Ham bilgiyi toplayıp dağıtır, insanlar ve birimler arasında ağ kurup iletişimi, aracılığı, pazarlığı, haberleşmeyi ve ulaşımı sağlar.

İkizler Burcundaki Güneş, sağlıklı bir merak duygusuyla dinlemeyi, soru sormayı ve öğrenmeyi öğrendiğinde, tarafsız, akılcı, şüpheci ve eleştirel bir bakış açısıyla sorunlara çözüm getirdiğinde parlar. Her hangi bir konuda yargıları ve korkuları henüz gelişmemiş bir çocuk gibi yolculuğunun her aşamasında olaylara ve kavramlara hayretle ve büyük bir merak duygusuyla yaklaşır. Her şeyi ham ve rasyonel bir şekilde algılamak, öğrenmek ve bunu yine ham bir şekilde kendinden her hangi bir yorum katmadan aktarmak, her türlü kavrama ve değere hiç çekinmeden kuşkuyla ve eleştirel bir şekilde yaklaşabilmek İkizler’in işidir.

Bir kavramın iki yönünü de değerlendirebilmesi ona tarafsızlık özelliği kazandırır. Birimler arasındaki bağlantıyı kolay algılama, bunları formüle etme, mantık zincirleri kurma, çabuk kavrama, zeka, beceriklilik ve girişkenlik söz konusudur. Sosyal anlamda da insanlar arasında ağ kurarak aracılık etme ve iletişim kurma yeteneği söz konusu olduğundan İkizler’i bir grubun sözcüsü olarak görebiliriz. Taklitçilik özelliği ise İkizler’in yeni karşılaştığı bir duruma veya yeni gittiği bir yere kolayca uyum sağlamasına ve sanki o insanlara, oranın diline ya da o duruma uzun süredir aşinaymış gibi bir izlenim vermesine yardımcı olur.

Güneş İkizler Burcunda Ortaya Çıkan Olumsuz Etkiler

Olumsuz yönleriyle İkizler’in değişken niteliği nedeniyle,

 • önüne çıkan her koşul ile birlikte oradan oraya sürüklenmek,
 • sürekli birşeylerle meşgul olmak,
 • bunların sonucunda enerjisini dağıtmak,
 • maymun iştahlılık,
 • sinirlilik ve yerinde duramamak söz konusu olabilir.

Seçeneklerin hiç birini kaybetmek istememesi kararsızlığa neden olur. İkizler’deki Güneş, sağlıklı bir merak duygusuyla dinlemeyi ve soru sormayı öğrenmediğinde, ciddi bir dinleme, öğrenme ve iletişim problemiyle karşılaşabiliriz. Leb demeden leblebiyi anlayan, karşısındakini dinlemek ve öğrenmek yerine, ne kadar bildiğini göstermekle veya karşısındaki dinlemeden ne söyleyeceğini düşünmekle meşgul, devamlı soru sorarak her fikri şüpheyle çürüten, iletişimi demogoji, monolog ya da mantık oyunlarıyla felç eden, her şeyi akla uydurmaya çalışan bir pozisyonda görebiliriz.

Gevezelik ve dedikodu söz konusu olabilir. Değer ve ahlak sistemlerinden bağımsızlığı, uç noktalarda kuralları, durumları ve yasaları kendi çıkarları doğrultusunda akla uyduran bir uyanıklılığa ve cin fikirliliğe yol açabilir. Taklitçilik özelliği gölge yönüyle başkalarından duyduğu, oradan buradan okuduğu bilgileri kendisininmiş gibi göstermesine, bu yüzeysel bilgilerle ukalalık taslamasına neden olabilir. Ivır zıvır bilgilerin peşinden giderek kendisi için gerekli olan bilgilere ulaşamayabilir. Çeşitlilik isteği, her problemde sorunu çözmek yerine uzaklaşarak başka bir deneyime yönelmesine ve bir çok konuda ve ilişkide yüzeysel kalmasına yol açabilir. Kendisini inciten bir durumda alaycı davranabilir.

Merkür İkizler Burcunda Güçlü Konumda

İkizler’deki Güneş’in yönetici gezegeni Merkür kendi yönettiği İkizler’de ve güçlü bir konumda. Zihinsel aktivitemizin ve merakımızın artmasıyla, yeni fikirlere ve öğrenmeye açık bir dönem olabilir. Çeşitliliğe ve değişikliğe ihtiyaç duyabiliriz. Güneş’in İkizler’e girmesiyle birlikte, Merkür ve geri hareketteki Venüs olmak üzere üç gezegen burada ve 22 Mayıs’ta ise yine İkizler’de bir Yeniay gerçekleşiyor.

Bu dönem tek bir konuya takılma, herhangi bir konuya tek bir açıdan bakma ya da bir konunun tek bir çözüm yolu olduğunu düşünme zamanı değil. Bu İkizler vurgusu bize, objektif ve tarafsız bir yaklaşımla, sorgulamak, adam akıllı öğrenmek ve araştırmak gerektiğini gösteriyor. Diğer yandan zihinsel anlamda huzursuzluğumuz artabilir. Farklı farklı konularla ilgileneyim derken enerjimizi israf edip, sonunda kendimizi hiçbir şeyi tam anlamıyla öğrenememiş ve yapamamış halde bulabiliriz.

Önemsiz mevzulara takılıp esas konuyu kaçırabilir, saatlerce telefonda/internette gevezelik edebilir ya da işlerimizi yarım yamalak yapabiliriz.

22 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Merkür-Venüs kavuşumu, Balık’taki Neptün’e kare yapacak. Bu açından

 • akıl karışıklığı,
 • dağınıklık,
 • gerçek olmayan şeylerin zihni işgal etmesi,
 • kuruntular, endişeler, dalgınlık,
 • hayallere/fantezilere takıntılı düşünceler,
 • kararsızlık ve illüzyonlar artabilir.
 • Fikirlerin durmadan değişmesi,
 • ne istediğini bilememek, odaklanamamak,
 • hile, aldanma/aldatma, yalanlar,
 • iletişimde sorunlar,
 • yanlış anlamalar ve yanlış yönlendirmeler söz konusu olabilir.

Bu dönemde aşırı derecede dışarıya açılıp enerjimizi boşa harcamaktan ziyade, geriye dönük olarak eksikleri tamamlamak ve “an’a” odaklanmak akıllıca olabilir.

Aklımızın karıştığı ya da birşeyleri net göremediğimiz noktada ise hemen karar vermekten ziyade, önce sorgulamak ve geriye çekilerek karışıklığın ya da belirsizliğin geçmesini beklemek gerekiyor…

Astroloji Dergisi – Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan

Son Güncelleme 23 Nisan 2023 Akrep

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.