Ekim Ayı Önemli Astrolojik Olayları

Ekim Ayı Önemli Astrolojik Olayları
Ekim Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları

2018 Ekim Ayı önemli astrolojik enerji noktaları:

5 Ekim 2018‘de Akrep burcundaki Venüs durağandan geri harekete başlayacak. 16 Kasım 2018’e kadar da geri gitmeye devam edecek.

8 Ekim 2018’de Güneş ve Ay Terazi burcundayken Yeniay meydana gelecek.

24 Ekim 2018’de Aktep’teki Güneş ile Boğa’daki Ay Dolunayı meydana getirecekler.

31 Ekim 2018’de geri giden Venüs tekrar Terazi burcuna girecek.

Ekim 2018 ayı 2 Ekim’de Merkür’ün Plüto ile kare açı yapmasıyla başlayacaktır. Bu açı olduğunda iletişim içinde olduğunuz herkesin sizin ısrarla savunduğunuz fikirlerinizi anladıklarından emin olmaya çalışabilirsiniz. Bundan dolayı iletişiminizde diğer insanları bastırmaya çalışmak, kendi lisanınızda güçlü olmak ve ideallerinizi savunmak isteyebilirsiniz. Ancak başka insanların söylediklerini de dinlemelisiniz çünkü bu bilgiler sizin için önemli olabilir.

5 Ekim’de Akrep burcundaki Venüs geri gitmek üzere durağanlaşacaktır ve 16 Kasım 2018’e kadar da geri hareket edecektir. Venüs zararda olduğu Akrep burcunda rahat değildir. Hem başkalarının bilmesini istemediğiniz bilgiler varken hem de açığa çıkması gereken sırlar vardır. Venüs Akrep burcunda geri giderken bir şeyleri bırakmak daha da zorlaşacağından insanları ve şeyleri gerekenden daha uzun süre tutma eğiliminde olursunuz. Bazı şeyleri ihtiyacınız olduğunda orada olmamasından korktuğunuz için atamayabilirsiniz. Şifalanmanızı engelleyebileceğinden tuttuğunuz şeylere dikkat etmelisiniz.

Venüs Geri Giderken Sözleşmelere Dikkat

Ayrıca Venüs geri giderken herhangi bir sözleşme imzalamak iyi bir fikir değildir. Beklediğinizden daha fazla ödeme yapabilirsiniz. Özellikle Venüs Akrep’te geri giderken bazı gizli maliyetler çıkabilir. Bu süre zarfında bazı önemli şeyleri satın almanız gerekiyorsa fazladan ödeme yapmadığınızdan emin olmak için başka bir kişiye sözleşmeyi inceletebilirsiniz. Diğer parasal durumlar söz konusu olduğunda ise geri giden Venüs bütçenizi gözden geçirmek ve masraflarınızı azaltabilecek her türlü değişikliği yapmak için mükemmel bir zamandır.

Venüs geri giderken bir süredir görmediğiniz insanlara rastlayabilirsiniz. Ya da geçmişteki kişileri size hatırlatan yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Akrep burcunda geri giden Venüs ile geçmişte karşılaştığınız (ya da geçmişinizi hatırlatan) insanların hayatınızdaki etkisi hakkında daha derin bir anlayış kazanabilirsiniz. Değiştiğinizi ve bu insanların artık çok önemli olmadığını fark edebilirsiniz. Ya da onları gerçekten özlediğinize ve eski ilişkileri yenilemek istediğinize karar verebilirsiniz.

Aile üyeleri söz konusu olduğunda ise eski sorunları çözmek için iyi bir zamandır. Ayrıca ilişkilerdeki durumlarda iyileştirmeler yapılabilir.

7 Ekim’de Terazi’deki Ceres geri giden Neptün ile 150’lik açı yaptığında dikkatli olmanız gerekir. Ceres Terazi’de olduğunda genellikle tüm gerçekleri görür ve çok iyi tartışırsınız. Önemli hedeflerinizden vazgeçmeden anlaşmaya varacağınız zamanı bilirsiniz. Ancak Ceres geri giden Neptün’le 150’lik açı yaptığında bu zorlaşır. Önemli kavramları anlayamayabilirsiniz. Bunun nedeni diğer kişinin akıllıca bir karar vermek için gereken tüm bilgileri sizden saklamasından kaynaklanabilir. Bu müzakere etmekten ziyade dinlemek için iyi bir gündür.

8 Ekim Yeniay 150’lik Açılar

8 Ekim’de Terazi’deki Güneş ve Ay’ın oluşturduğu Yeniay dinlemek için bir başka iyi gündür. Bu Yeniay Ceres’le kavuşmasının yanı sıra Plüto’ya kare ve geri giden Neptün’e de 150’lik açı yapacaktır. Yeniay meydana geldiğinde genellikle yeni projeler başlatmak ve Yeniay Terazi’de olduğundan başkalarıyla çalışmak isteyebilirsiniz. Ancak kararlarınızda etkili olacak bilgileri almak zor olabilir. Ayrıca diğer insanların sizi işleri yolunda koymanız için ikna etmeye çalıştıklarını da görebilirsiniz. Sizin bakış açınızla pek ilgilenmeyebilirler. Yapmanız gereken şey onların sözlerini değil eylemlerini yansıtmaktır. Böylece sizin bakış açınızı önemsemelerini sağlayabilirsiniz. Yapmazlarsa belki de bugün yapacağınız yeni başlangıç hayatınızda kimlerin artık sizin için önemli olmadığını ve ilişkinin bittiğini fark etmek olacaktır.

9 Ekim’de Merkür Akrep burcuna girmeden önce geri giden Kayron’la 150’lik açı yapacaktır. Bu gün başkalarıyla olan ilişkinizde temkinli davranmak ve onların duygularını incitmeden iletişim kurmak istersiniz. Konuşmadan önce durup düşünerek daha sonra başınızı belaya sokabilecek bir şey söylemekten kaçınabilirsiniz. Ayrıca içgüdülerinize de çok fazla güvenmemelisiniz çünkü doğru şeyler söylemeyebilirler.

Merkür Akrep burcuna girdiğinde sırlar önem kazanacaktır. Merkür Akrep burcunda pek rahat değildir. Özellikle şimdi çünkü yarın yani 10 Ekim’de geri giden Uranüs’le karşıt açı yapacaktır. Bazı beklenmedik haberler karşısında sessiz kalmak isterken başkalarıyla çok fazla şey paylaşmak istemeyebilirsiniz. Paylaşmaktan ziyade dinlemek ve derin düşünmek sizin için çok daha önemli olabilir.

10 Ekim Merkür Uranüs Karşıt Açısı

10 Ekim‘de Merkür geri giden Uranüs’le karşıt açı oluşturduğunda beklenmedik bilgileri almakla kalmaz aynı zamanda bilginin çok çabuk geldiğini de görebilirsiniz. Çok fazla konuşmak başınızı belaya sokabilir. Aynı zamanda aldığınız tüm bilgilere adapte olmaya çalışırken şaşırabilirsiniz. Bu açıyla konsantre olmak da çok zor olabileceğinden bir kazayla karşılaşmamak için sürüş halindeyken dikkatli olmak gerekir.

11 Ekim’de Merkür Ay Düğümleri aksına kare açı yaptığında gelecekteki isteklerinizi elde etmek için geçmiş deneyimlerinizi kullanma yoluna gidebilirsiniz. Bu değerlendirme için güzel bir gündür. Merkür Akrep’teyken eylemlerinizi analiz etmek daha kolay olacaktır. Ayrıca yaşamınızda ilerlemenizi engelleyen bazı negatif enerjileri bıraktığınızı da görebilirsiniz.

Eğer bir günlük tutuyorsanız ve geçen son birkaç ay içinde yazdıklarınızın bir kısmını okumak için zaman ayırırsanız onları yazarken her şeyi anlayamamış olduğunuzu ancak şimdi onları yaptığınızı fark edebilirsiniz.

12 Ekim’de Merkür Satürn ile 60’lık açı yaptığında planlama için harika bir gün olacaktır. Bugün sağlam bir temeli oluşturmak için yapmanız gerekenleri bilir ve hedeflerinize kolayca odaklanabilirsiniz. İlaveten başkalarının anlayacağı sunumları da oluşturabilirsiniz.

17 Ekim’de Ceres Plüto ile kare açı yaptığında bir fikri veya planı alıp geliştirmeye doğru çekilebilirsiniz. Ancak eylemlerinizi duraklatmalı ve değerlendirmelisiniz. Çünkü şimdi yaptıklarınızın etkilerini belirleme zamanıdır. Kendinizi herhangi bir zorluğa sokmak istemediğinizden bazı hedeflerinizden ödün vermek belki daha iyi olabilir. Böylece hayatınızda önemli olan şeyi elde edebilirsiniz.

19 Ekim Merkür Netpün Üçgen Açıda İmajinasyon Etkisi

19 Ekim’de Merkür’ün geri giden Neptün’le üçgen açı oluşturması hayal kurmak veya yaratıcı girişimler için iyi bir gün olabilir. Çok fazla doğrusal düşünme gerektiren bir şeyleri yapmak istemeyebilirsiniz. Ancak farklı yaklaşımlar ilginizi çekebilir. Bu beyin fırtınası ve yaratıcı fikirler üretmek için harika bir gün olsa da, fikirlerin uygulanması için en iyi günlerden biri değildir. Neptün söz konusu olduğunda bazı önemli ayrıntıları kaçırma ihtimali vardır.

22 Ekim’de Merkür Plüto ile 60’lık açı yaptığında yeni projeler hayata geçirilebilir. Artık konsantre olabilir ve sizin için önemli olan projeye odaklanabilirsiniz. Sadece diğer insanlarla iletişim kuramama konusuna takılmayın. Onlar size çok fazla fikir verebilir ve hatta projelerinizi tamamlamanıza yardımcı olabilirler.

Bu aynı zamanda kişisel analiz için harika bir gündür. Bilinçaltı ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve eski sorunlara çözüm bulabilirsiniz.

23 Ekimde Güneş Akrep Burcunda

23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna girdiğinde bilgiyi saklayarak devam etmek isteyebilirsiniz. Güneş ayrıca beklenmedik olayların meydana gelebileceği anlamına gelen ve geri giden Uranüs’le karşıt açı oluşturacaktır.

Akrep’teki Güneş’le kendinizi sanki olayların kontrolündeymiş gibi hissedebilirsiniz. Güneş geri giden Uranüs’le karşıt açı yaptığında her şeyi kontrol altında tutmak isteseniz de bunu gerçekten yapamazsınız. Hem Güneş hem de geri giden Uranüs sabit burçlarda olsalar bile esnek olmanız gerekir. Eğer çok katıysanız kırılabilirsiniz.

24 Ekim’de Dolunay meydana gelmeden önce geri giden Venüs Satürn’le 60’lık açı yapacaktır. Bu 60’lık açı Venüs’ün Satürn’le oluşturduğu üçlü açı serisindeki ikinci açıdır. Bu açı ilk kez 12 Eylül 2018’de meydana geldiğinde Venüs ve Satürn’ün her ikisi de ileri gitmekteydi. Bu açı 16 Aralık 2018’de son kez meydana gelirken de yine Venüs ve Satürn ileri harekette olacaklar.

Venüs Satürn 60’lık Açı

Geri giden Venüs Satürn’le 60’lık açı yaptığında diğer insanlarla olan ilişkilerinizi anlamak, bir çevre yaratmak ve sevdiklerinizle sağlam bir temel oluşturmak isteyebilirsiniz. Bu 60’lık açının ilk ortaya çıktığı zaman, hangisinin önemli olduğunu belirlemek için ilişkileriniz hakkında düşünmüş olabilirsiniz. Artık Venüs geri gidiyor olduğundan bu ilişkilerin herkes tarafından onaylandığından emin olmak için gözden geçirebilirsiniz.

Diğer insanlarla olan ilişkilerinizi gözden geçirmenin yanı sıra, Venüs parayı ve Satürn de bu paranın idaresini yönetir. Bu sadece mali durumunuzu değil emeklilik programları ve diğer hisse senetleri ve tahviller gibi uzun vadeli yatırımlarınızı da gözden geçirmeniz için mükemmel bir zamandır. Bütçenizde bazı değişiklikler yapmak ya da gelecekteki hedefleriniz için daha fazla para ayırmak isteyebilirsiniz. Bu eğer bir işletme sahibiyseniz özellikle doğru olabilir.

Akrep’teki Güneş ve Boğa’daki Ay’ın meydana getirdiği Dolunay’da konuları ne zaman ele almak gerektiğini anlamak çok önemli hale geliyor. Bununla birlikte Ay geri giden Uranüs’le ve Güneş’te geri giden Venüs ile kavuşum yaptığından eğer sizi desteklemiyorlarsa yaşamınızdaki durumlara veya insanlara tutunmak zor olabilir.

Özellikle finans ve ilişki alanlarınızda değişiklikler meydana gelebilir. Mesela diğer insanların sizi çok fazla kontrol etmeye çalıştığını hissedip bu ilişkilerden uzaklaşma zamanının geldiğini düşünebilirsiniz. Ev hayatınızda değişiklikler yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz ve belki de duvarlarınızın rengini değiştirmek gibi basit değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Ya da daha az para harcamanın ve mali durumunuzu iyileştirmenin bir yolunu bulmaya çalışabilirsiniz.

29 Ekim Mekür Jüpiter Kavuşumu

29 Ekim’de Merkür geri giden Kayron’la üçgen açı yapmadan önce Jüpiter’le kavuşacaktır. Bu her iki açıyla hedeflerinizi nasıl tamamlamak istediğinizi anlayabileceksiniz. Başarabilecekleriniz konusunda iyimser düşünürsünüz. Gelecek hedeflerinizi belirleyerek iyi çalışan bir plan oluşturabilirsiniz. Fakat fazla iyimser davranarak çok önemli olan küçük detayları kaçırmama konusuna dikkat etmelisiniz.

Merkür geri giden Kayron’la üçgen açı yaptığında bu Merkür ve Kayron arasındaki üçlü açı serisinin ilk açısı olacaktır. İkinci açı 4 Aralık 2018’de hem Merkür hem de Kayron geri giderken ve son açı ise 9 Aralık 2018’de Merkür ve Kayron’un her ikisi de ileri hareketteyken meydana gelecektir.

İlk ve diğer iki üçlü arasında uzun bir zaman aralığı olmasının sebebi Merkür’ün geri gitmeden önce Yay burcuna girmesi ve daha sonra Yay’da geri giderken tekrar Akrep burcuna girmesidir.

Merkür geri giden Kayron ile üçgen açı yaptığında hayatınızdaki geçmiş acılara ve başarınızın yolunda nelerin durduğuna bakmak gerekir. Aynı zamanda bu acılar hakkında konuşmamalısınız çünkü konuşmak onları serbest bırakmak yerine daha da artmalarına sebep olur. Bandı tekrar tekrar çalıyormuşsunuz gibi. İyi haber şu ki Akrep burcundaki Merkür’le bilinçaltınıza girip o çöpü hayatınızdan çekip çıkarabilirsiniz.

30 Ekim Venüs Ay Düğümleri Aksında Kare Açı

30 Ekim’de geri giden Venüs Ay Düğümleri aksına kare açı yaptığında geçmiş deneyimlerinizi ve onların refah duygunuzu nasıl geliştirdiklerini düşünebilirsiniz. Geçmişinizden bildiğiniz ve size kim olduğunuzu hissettiren insanlara ulaşmak isteyebilir ve bunu yaparak hayattan zevk almanın bir yolunu bulabilirsiniz. Ayrıca kendi ihtiyaçlarınızı karşılarken aynı zamanda diğer insanlara da yardımcı olabilirsiniz.

Ay sona ererken 31 Ekim’de Merkür Yay burcuna tekrar girecek ve birkaç saat sonra da geri giden Uranüs’le 150’lik açı yapacaktır. Geri giden Venüs’te Terazi burcuna tekrar girecektir.

Bazı insanlar Merkür’ün Yay burcuna girmesinin iyi bir şey olduğuna inanırlar. Fakat Merkür’ün Yay burcuna girdiği 31 Ekim’de çok fazla konuştuğunuzu ve yaptıklarınızı haklı çıkarmaya çalıştığınızı görebilirsiniz. Merkür Yay burcunda zararlı konumdadır. Fikirleriniz çok muazzam olabilir ancak gerçekliğe dayalı olmayabilirler. Her şeyi aynı anda yapmak yerine her seferinde bir adım atmaya çalışın.

Pişman Olacağınız Sözler Söylememeye Özen Gösterin

Merkür’ün Yay burcuna girdikten birkaç saat sonra geri giden Uranüs’le 150’lik açı yapması iletişiminize dikkat etmeniz gerektiğini gösterir. Daha sonra pişman olacağınız bir şey söylememeye özen gösterin. Ayrıca yavaş hareket etmek sayesinde kazalardan kaçınmak mümkün olabilir.

Bu gün aynı zamanda geri giden Venüs tekrardan Terazi burcuna girecektir. 5 Ekim’de Venüs geri gitmeye başladığında zararlı olduğu Akrep burcundaydı. Şimdi Venüs tekrardan yöneticisi olduğu Terazi burcuna girecektir. Bir süredir görmediğiniz eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Oluşturduğunuz tüm yeni ilişkiler size eski ilişkileri hatırlatabilir. Ve herhangi bir ilişki problemini çözme fırsatını bulabilirsiniz.

Geri giden Venüs kendi yönettiği burçta olmasına rağmen mecbur kalmadıkça büyük sözleşmeler imzalanmamalıdır. Sonradan gizli maliyetler çıkması ya da fazla ödeme yapmak gibi durumlar söz konusu olabilir. Buradaki anahtar herhangi bir seçenek üzerinde derinlemesine düşünmektir.

Misty Kuseris ©2018

mistykuceris.com

Çeviren: Belgin Avunduk
http://astrolojidergisi.com/Aylik-Yorum.htm

astrolojidergisi.com üzerinden yayınlanan makaleler ülkemizde astrolojiyi bilimsel bir literatürle ele alan üstat Barış İlhan‘ın izni ile yayınlanmaktadır.

Son Güncelleme 21 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.