Aralık Ayı Astrolojik Olaylar ve Burç Yorumları

Aralık Ayı Astrolojik Olaylar ve Burç Yorumları

Aralık Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları 2020

2020 Aralık Ayı önemli astrolojik enerji noktaları:

  • 14 Aralık 2020’de Yay burcunda Güneş ve Ay ile Tam Güneş tutulması
  • 17 Aralık 2020 tarihinde Satürn Kova burcuna yeniden girecek. 7 Mart 2023 tarine kadar Kova burcunda kalacak.
  • 19 Aralık 2020’de Jüpiter Kova burcuna girecek. 13 Mayıs 2021 tarine kadar burada kalacak.
  • 21 Aralık 2020‘de Kova burcundaki Jüpiter ve Satürn kavuşacak.
  • 29 Aralık 2020’de Güneş Oğlak ve Ay Yengeç burcundayken dolunay gerçekleşecek.

Misty Kuseris ©2020
Çeviren: Belgin Avunduk – Astroloji Dergisi

Aralık 2020 – Artık Bilgiye İhtiyacınız Var

Aralık ayı başladığında korona virüs ve COVID endişeleri artarken, şirketlerin dünyayı virüsün ölümcül etkilerinden kurtarmayı amaçlayan aşılar konusunda yaptıkları tanıtımlar umutları yükseltecek. Bu arada Amerika Birleşik Devletleri tarihinin en garip seçim döngülerinden biriyle karşılaşmış bulunuyor. Tüm bunlara ilaveten Aralık ayında yılın son tutulması gerçekleştiği için yoğun bir astrolojik ay olacak. Satürn ve Jüpiter’in her ikisi de Kova burcuna girecek ve yola devam etmeden önce birbirleriyle kavuşacaklar.

Merkür 1 Aralık‘ta Yay burcuna girdiğinde bilgi peşinde koşabilirsiniz. Dünyada neler olup bittiğini bilmek isteyebilirsiniz. Ama aynı zamanda biraz dikkatli olmalısınız. Merkür’ün Yay burcundaki olumlu yönü yeni gerçeklikler yaratabilmek için mevcut sınırları zorlamaya istekli olmanızdır. Ancak Yay burcundaki Merkür’ün olumsuz yanı sadece gerçekliğe dayanmayan inanç sistemlerini haklı çıkarmak istemenizdir. Gerçeği arayarak hangi bilgilerin başarılı olmanızı sağladığını ve hangi bilgilerin sizin başarınızı engellediğini fark etmeye başlayabileceksiniz.

Merkür Yay burcuna girdikten birkaç gün sonra 4 Aralık‘ta Ceres ile kare ve Kayron ile üçgen açı oluşturacak. Merkür Ceres’le kare açı oluşturduğunda çevrenizi ve güvende olmak için ne yapmanız gerektiğini anlamak istersiniz. Bazı faaliyetlerinizden ödün vermeniz gerektiğini fark edebilirsiniz, ama sorun değil. Merkür günün ilerleyen saatlerinde geri giden Kayron ile üçgen açı yaptığında endişelerinizi diğer insanlarla paylaşmanın aslında güvende olma yeteneğinizi artırdığını fark edebilirsiniz. Diğer insanlar da aynı şeylerden endişe duyuyor ve birlikte çalışmanın ve güvende kalmanın yollarını arıyor olabilirler.

5 Aralık‘ta Venüs Neptün’le üçgen açı yaptığında en iyi yaklaşımı bulabilmek için diğer insanlarla birlikte çaba gösterebilirsiniz. Ayrıca hayata manevi bir bakış açısıyla yaklaşabilirsiniz. Bu başkalarına verdiğiniz değeri göstermek için güzel bir gün. Bu aynı zamanda yaratıcı girişimler için de güzel bir gün.

Venüs Mars 150’lik Açı

6 Aralık‘ta Venüs Mars’la 150˚’lik açı oluştururken, aynı zamanda Merkür günün ilerleyen saatlerinde geri giden Uranüs’le 150˚’lik açı oluşturacağı için, başkalarının sizi aldattığını hissedebilirsiniz. Uranüs beklenmedik bilgileri getirir. 150˚’lik açı gerçekler değiştiği için bazı önemli ayarlamalar yapmanız gerektiğini gösterir. Venüs’ün Mars’la 150˚’lik açı oluşturmasıyla kendinizden yararlanıldığını düşünerek öfkeli bir şekilde yanıt verebilirsiniz.

Bugün yapılacak en iyi şey önemli kararlar almaktan vazgeçmektir. Ayrıca Venüs’ün Plüto’yla 60˚’lik açı oluşturacağı 10 Aralık’a kadar tüm gerçekleri öğrenemeyebilirsiniz. Bu yüzden düşüncelerinizi kendinize saklamaya çalışın.

10 Aralık‘ta Venüs Plüto’yla 60˚’lik açı yaptığında kendinizi daha güvende hissedebileceksiniz. Venüs Plüto tarafından yönetilen Akrep burcunda bulunduğundan dünyada ve yaşamınızda neler olup bittiğine dair daha derin bir anlayış geliştirebilirsiniz. Bazı eylemleriniz gerçekleştiği için de rahatlayabilirsiniz.

Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki seçim sonuçlarıyla ve seçmenlerin kullandığı oylarla ilgili olarak, 14 Aralık’ta meydana gelecek tam güneş tutulmasıyla birlikte bazı tuhaflıklar olabileceği gibi arka planda seçim oylarını değiştirmeye çalışan daha fazla güç oyunu da olabilir.

Merkür Neptün Kare Açısında Dikkat

13 Aralık‘ta Merkür Neptün’le kare açı yaptığı için çok dikkatli olmalısınız. Bu açı çok fazla aldatmacaya işaret ediyor olabilir. Duyduklarınız gerçek olmayabilir. Ortada çok fazla farklı hikâye dolaşıyor olabilir. Gerçekler bilgilerin doğrulanmasında yeterli olmayabilir. Bugün herhangi bir sözleşme imzalamak için iyi değildir. Çünkü başkaları size yapmanız gerekenler konusunda talimat vermeye çalışabilir. Ve siz de başkalarına inanmayabilirsiniz.

ABD seçimleri için önemli bir tarih olan 14 Aralık’ta astrolojik olarak çok şey olacak. Bu seçmenlerin seçmiş olduğu seçim kurulunun Başkan ve Başkan Yardımcısını belirlemek için oylama yapmak üzere toplanacakları gündür. Oylama yapıldıktan sonra sonuçlar 23 Aralık’ta ilgili yetkililere iletilecek ve son olarak 6 Ocak 2021’de oyların sayıldığı ve kazananın açıklandığı Kongre’ye teslim edilecek.

Yılın Son Güneş Tutulması 14 Aralık’ta

14 Aralık‘ta yılın son tutulması olan tam güneş tutulması meydana gelecek. Fakat bu gerçekleşmeden önce Merkür Güney Ay Düğümü ile kavuşacak. Ve bu tutulmadan sonra Venüs Oğlak burcundaki Jüpiter’le ve Ceres geri giden Uranüs’le 60˚’lik açı yapacaklar.

Merkür Güney Ay Düğümü ile kavuşurken geçmiş olaylar çok önemli olacak. Ve tutulma bu noktayla da kavuşacağından bu açı daha da önemli hale gelecek.

Geçmişinize bakmalısınız. Artık toplumun çeşitli kesimleri için bir araya gelmenin yolunu bulmak önemlidir. Ancak bu Yay burcundaki Merkür ve Güney Ay Düğümü ile zor olabilir. Yay burcunun olumlu yönü geleceğe bakmak ve yeni gerçeklikler yaratmak için mevcut sınırları zorlamak olsa da Yay burcunun olumsuz bir yanı vardır. Ve bu olumsuz taraf gerçeklik ne olursa olsun inanç sistemlerini meşrulaştırmaktır. Bu nedenle geçmişte meydana gelen bölücü uygulamalardan kurtulmanın yollarını bulmak daha zor olabilir.

Tam güneş tutulması gerçekleştiğinde Güney Pasifik, Şili, Arjantin ve Güney Atlantik’te görülecektir ve Saros 142 serisinin bir parçasıdır. Pasifik’te, Güney Amerika’nın Güney kısmında ve Antarktika’da kısmi bir tutulma görülecektir.

Güneş Ay ve Merkür’ün Marsla Üçgen Açısı

Amerika Birleşik Devletleri’nde tutulmayı göremeyecek olsanız da, Yay burcundaki Güneş, Ay ve Merkür Neptün’le kare oluşturduğundan bu yine de önemli olacaktır. Ayrıca Güneş, Ay ve Merkür Mars’la da üçgen açı yapacak.

Yay burcundaki Güneş ve Ay ile gerçeği bulmak isteyebilirsiniz. Ancak tutulmalar meseleleri gizleyebilir. Güneş ve Ay Neptün’le kare açı oluşturacağından gerçeğe ulaşmak daha zor olabilir. Güneş ve Ay’ın Mars’la üçgen açı oluşturması gerçeğe ulaşmak için gereken enerjinin bulunmasına yardım edebilir.

Güneş ve Ay’ın Mars’la üçgen açı oluşturmasına ek olarak Mars Plüto, Jüpiter ve Satürn ile de kare açılar oluşturacak. Bu gerçeklerden pek hoşlanmayacağınız anlamına gelebilir. Ancak hayatınıza devam etmek istiyorsanız bunlara dikkat etmeniz de gerekebilir. Devam eden herhangi bir güç mücadelesi kesintilere neden olabilir.

Venüs Jüpiter ile 60˚’lik açıya doğru hareket ederken ve Ceres geri giden Uranüs ile 60˚’lik açı yaparken daha umutlu olabilirsiniz. Venüs geleceğin ne kadar değerli olduğunu anlamaya başlayacağınızı gösterirken geri giden Uranüs hayatınıza devam etmenize yardımcı olabilecek bazı yeni ve beklenmedik bilgiler alabileceğinizi gösterir.

15 Aralık‘ta Venüs Yay burcuna girmeden önce Satürn’le 60˚’lik açı oluşturacak. Bu işlerin daha iyi olabileceğini gösterir. Ekonomi de daha iyi olacak gibi görünüyor. İnsanlar hayatlarına devam etmeye çalışabilir ve hayatlarını iyileştirmenin yollarını arayabilirler.

Venüs Satürn 60’lık Açısı

Venüs Satürn’le 60˚’lik açı oluşturduğunda işleri daha ciddiye alırsınız. Önemli ayrıntıları kaçırmak istemezsiniz. Her şeyi doğru anladığınızdan emin olmaya çalışırsınız. Ve şimdi hayatınızda ilerleyebilmeniz için bir eylem planı oluşturmanın da tam zamanıdır.

Venüs Yay burcuna girdiğinde gerçek daha önemli hale gelir. Başkalarının size yapmanız gerekenleri söylemesini istemezsiniz. Kendi kararınızı kendiniz vermek ve ayrıca hayatta yapabileceklerinizin sınırlarını zorlamak istersiniz. Kendinizi ilerlemeye hazır hissedersiniz.

Gerçeği bulma arzusu Venüs Yay burcuna girdikten birkaç saat sonra Kayron’nun ileri gitmeye başlaması ile devam eder. Ayrıca içinde bulunduğunuz sıkıntılı durumlardan kurtulmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırsınızdır. Kayron 11 Temmuz 2020’de geri gitmeye başlamıştı ve gerileme döneminde karşılaştığınız durumlarla ilgilenmek için yapabileceğiniz çok fazla bir şeyin olmadığını hissetmiş olabilirsiniz. Ancak artık Kayron ileri gitmeye başladığına göre bir eylem planı oluşturabilirsiniz.

17 Aralık Tarihinde Satürn Kova Burcuna Girecek

17 Aralık Satürn’ün Kova burcuna yeniden girmesi nedeniyle kritik bir gün. Satürn yeni bir burca girdiğinde yaklaşık 2,5 yıl boyunca bu burçta kalır. Burçlar kuşağındaki seyahatini ise yaklaşık 28 yılda tamamlar ve bir paradigma değişimi meydana gelir. Şu anda dünyada olan biten her şeyle birlikte bu paradigma değişimi de çok önemlidir.

Satürn başlangıçta 21 Mart 2020’de Kova burcuna girdi. 11 Mayıs 2020’de Kova burcunun sadece 1˚57’ sında iken geri gitmeye başladı. 1 Temmuz 2020’de Oğlak burcuna yeniden girdi. 29 Eylül 2020’de Oğlak burcunda ileri gitmeye başladı. 17 Aralık’ta Kova burcuna girecek ve Mart 2023’e kadar da Kova burcunda kalacak.

Dış gezegenlerin bir veya iki derece kadar yeni girdikleri bir burçta ilerledikten sonra sadece kısa bir süreliğine önceki burca girmek için geriye doğru dönmesi alışılmadık bir durum değildir. Olan şey şu ki Satürn 21 Mart 2020’de Kova burcuna geçti ve 1 Temmuz 2020’ye kadar da Kova burcunda kaldı sonra geri gitmeye başladı ve tekrar Oğlak burcuna girdi. Satürn ilk kez Kova burcuna girdiğinde orada kaldığı süre boyunca meydana gelebilecek çeşitli paradigma değişimlerinin neler olabileceği görüldü.

Geçmişte Satürn’ün Kova Burcuna Girişleri

Satürn Kova burcunda en son 6 Şubat 1991 – 21 Mayıs 1993 ve yine 30 Haziran 1993-28 Ocak 1994 arasındaki tarihlerde bulunmuştu.

Satürn’ün burç değiştirmesiyle ortaya çıkan paradigma değişimi toplumdaki durumlarla ilgilidir. Mesela sürdürülmesi gereken kurallar ve düzenlemeler ve bu kuralları ve düzenlemeleri yöneten hükümet organı ile ilgili konular. Aynı zamanda şirketlerin ve diğer kurumların kolektif tarihini de temsil eder. Kişisel düzeyde ise Satürn toplumda yaşayabilmeniz için yaşamınızı nasıl yapılandırdığınızı, sizin için neyin önemli olduğunu ve başkalarıyla nasıl ilişki kurduğunuzu temsil eder.

Kova burcu arkadaşları ve tanıdıklarımızı simgeler. Bunlar hayatınızda ilişki kurduğunuz ancak yakın olmadığınız kişilerdir. Kova daha geniş bir düzeyde hükümetlerin diğer hükümetlerle etkileşim yoluyla büyüme ihtiyacını ve aynı zamanda küresel düzeyde tanıtılan icatları ve yeni kavramları gösterir.

Satürn hem Oğlak burcunu hem de Kova burcunu yönetir. Ancak birçok insan Satürn’ün Kova burcunun da yöneticisi olduğunu unutur. Çoğu zaman Kova burcunun yöneticiliğini sadece Uranüs’e verirler. Ancak Kova burcundaki Satürn yeni buluşlar ve fikirler etrafında yapılar yaratmanın yanı sıra yeni kavramlara toplumsal yaklaşımlar getirmeyi de gösterir.

Kova burcundaki Satürn aynı zamanda halkın birbirleriyle iletişim kurma ihtiyacını da temsil eder. Bu nedenle çoğu zaman bazı iletişim teknolojilerinde gelişmeler olduğunu görebilirsiniz. Son olarak ve en önemlisi Kova burcundaki Satürn hükümet liderlerinin servet dağılımı söz konusu olduğunda herkese fırsat eşitliği sağlama arzusunu temsil eder.

Ancak Kova burcundaki Satürn’ün karanlık bir tarafı da vardır. Hayatınızda değişiklik yapma isteği duyduğunuz alanlarda baskılanabilirsiniz. Veya başkalarının bazı alanlarda değişiklik yapmanız konusunda sizi zorlamasına izin verebilirsiniz. Ayrıca Kova burcundaki Satürn diktatörlükleri de yönetir.

21 Mart 2020 Satürn’ün Kova Burcuna Girişi ve Değişimler

Peki 21 Mart 2020 ile 1 Temmuz 2020 arasında Satürn Kova burcuna ilk defa girdiğinde hangi paradigma değişimlerine dair ipuçları aldınız?

Bu süre zarfında dünyadaki en büyük tehdit pandemiden geldi. Satürn 21 Mart’ta Kova burcuna girmeden hemen önce Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, 19 Mart’ta zorunlu evde kalma kısıtlamaları koyan ilk vali oldu. Evde kalma emirleri verildiğinde sosyal mesafe ve maske takma gibi önlemlerde gündemdeydi. Bu durum dünyada bir karışıklığın yanı sıra aynı zamanda siyasi bir çatışma yarattı. Ne yazık ki salgın bireylerin haklarını ellerinden almak için de bir bahane oldu.

Ancak bu döngüde Satürn’ün Kova burcuna ilk girdiği zamanın belki de en önemli olayı dünyanın adaletsizlikte bir tepe noktasına ulaşmasıydı. 25 Mayıs 2020’de Amy Cooper, 911’i arayıp siyah kuş gözlemcisi Christian Cooper tarafından tehdit edildiğini söyledi. Christian Cooper’ın yaptığı tek şey New York Central Park’ta bir zorunluluk olan köpeğinin tasmasını takmasını istemekti. Daha da kötüsü George Floyd, Derek Chauvin tarafından polisin itaat kisvesi altında öldürüldü.

Covid Vakaları

Tüm bu olaylardan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde ve hatta diğer ülkelerde yapılar devrilmeye başladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Konfederasyon liderlerinin ve askerlerinin yanı sıra Kristof Kolomb’un heykelleri devrildi. NASCAR sürücüsü Bubba Wallace, 8 Haziran 2020’de konfederasyon bayrağının artık yarışları sırasında dalgalanmaması gerektiğini belirtti. İki gün sonra NASCAR konfederasyon bayrağını yasakladı. Ne yazık ki, Satürn geri hareket halindeyken ve Oğlak burcuna dönmeye hazırlandığında yani 2020 Temmuz ayında gerilimler iyice arttı. İsyanlar kontrolden çıktı. COVID vakaları arttı. Ve insanlar bu olaylar yaşanmadan önceki bildikleri toplum düzenine geri dönmeye çalıştılar.

Şimdi Satürn’ün Kova burcuna yeniden girmesiyle dünyanın tekrar normale dönebileceği umudu var. Çeşitli ilaç şirketleri COVID-19 ile mücadele etmek için aşılar geliştiriyor. İnsanlar toplumun diğer üyeleriyle yeniden bağlantı kurmanın yolarını arıyor. Tüm bunlar Satürn’ün Kova burcuna yeniden girmesiyle birlikte ‘‘Önümüzdeki 2,5 yıl içinde ne beklenebilir?’’ sorusunu gündeme getiriyor.

Satürn Kova burcuna girdiğinde altında yatan tema mümkün olduğunca çok eşitlik demektir. İster ekonomik, ister sosyal, ister manevi olsun, her konuda eşit şartlara sahip olmak isteyebilirsiniz. Konu refah düzeyinizi iyileştirmek olduğunda yapılacak olan herhangi bir düzenlemenin dışında kalmak istemezsiniz.

1934 Satürn’ün Kova Burcuna Girişi

1934 yılında Satürn Kova burcundayken kredilerin tüm gelir düzeyindeki insanlara sunulabilmesi amacıyla kabul edilen Federal Kredi Birliği Yasası ile genel nüfus için finansal istikrarı sağlamak amacıyla çeşitli ekonomik önlemler alınmıştı. Bu nedenle çeşitli yasama organlarının 2020 yılı boyunca meydana gelen sert ekonomik eşitsizliklerden bazılarını çözmeye çalışması beklenebilir. Aynı zamanda size kredi sağlayabileceklerini iddia eden çeşitli kredi programlarına da dikkat etmeniz gerekecektir. Çünkü bu kredilerde size daha fazla finansal sorun getirebilecek gizli maliyetler ve faiz ücretleri olabilir.

Satürn Kova burcundayken bir diğer endişe konusu da bir ülkenin su ve kanalizasyon hatları gibi altyapısı, küresel ısınma, iklim değişikliği, su kirliliği ve pestisit kullanımı gibi sorunların ortaya çıkmasıdır. Bu alanlarla ilgilenilmezse sorunların daha da arttığı görülebilir. Ve Satürn Kova burcundayken çözümler sadece kamu düzeyinde değil hükümet düzeyinde de başlamalıdır.

Teknolojik Gelişmelere Etkisi

Satürn Kova burcundayken iletişim ve teknoloji alanlarında her zaman büyük adımlar atılıyor gibi görünüyor. Ve Mart ayında dünyanın birçok yerinde evde kalma (veya yerinde kalma) kısıtlamaları uygulandığında bunların çoğu hızlandı. Yapay Zeka (AI) ve bulut bilişim, 5G ağları en iyi şey olarak lanse ediliyordu. Artık başkalarıyla görüşmek için çeşitli bulut tabanlı hizmetlerden (Zoom veya Skype gibi) faydalanan daha fazla insanla 5G ağlarının kullanılmasını hızlandırma çalışmalarının arttığı görülebilecek. Daha fazla hükümetin vatandaş izleme sistemlerini uygulamaya çalıştığı ve Yapay Zeka (AI) alanında daha fazla araştırma yapıldığı anlaşılacak.

Bunlarla birlikte dikkatli olmanız gereken şeyler de var tabi. Herhangi bir bilgisayarlı veya teknolojik sistemin temeli insanlar tarafından geliştirilir. Ve bu insanlar isteyerek yapsalar da yapmasalar da kendi önyargılarını AI teknolojisine aktaracaklardır.

Tüm bunların anlamı Kova burcundaki Satürn ile bulut tabanlı teknoloji aracılığıyla çok sayıda insanla iletişim kurabileceğinizdir. Ancak ihtiyacınız olan sosyal (yüz yüze) ilişkilere giremeyebilirsiniz. Çevreye özen göstermenin önemli olduğunu düşünseniz de doğru yaklaşıma karar vermekte zorlanabilirsiniz ve bu sizinle diğerleri arasında sürtüşmeye yol açabilir.

İlaveten Satürn Kova burcundayken işleri ciddiye almak ve varlığınızı dünyada göstermenin bir yolunu bulmak isteyebilirsiniz. Faaliyet içinde olmaya çalışabilirsiniz.

19 Aralık 2020 Jüpiter Kova Burcuna Girecek

19 Aralık 17 Aralık kadar kritik bir gün olacak. Bunun nedeni 19 Aralık’ta Jüpiter’in de Kova burcuna girmesidir. Jüpiter Balık burcuna gireceği 13 Mayıs 2021 tarihine kadar Kova burcunda kalacak. 20 Haziran 2021’de Balık burcunda geri gitmeye başlayacak ve 28 Temmuz 2021’de Kova burcuna yeniden girecek. 28 Aralık 2021’e kadar da Kova burcunda kalacak.

Jüpiter’in döngüsü yaklaşık 12 yıldır ve 13 ay boyunca bir burçta kalır. Kova burcundaki Jüpiter çok ilginç bir yerleşim olabilir. Jüpiter sınırları mümkün olduğu kadar zorlama arzusunu gösterirken Kova sosyal hareketler vasıtasıyla değişiklik yapma arzusunu veya sosyal düzeni kurmak için değişiklik yapılması gerektiğine dair inancı belirtir. Jüpiter’in ne olursa olsun statükoyu korumak isteyen Satürn’ün karşı tezi olduğunu söyleyebiliriz.

Ekonomiye Etkileri

Kova’daki Satürn ülkelerin ekonomik büyümeyi sağlamak için mümkün olan her şeyi yapmaya çalışacağını gösterirken, Kova’daki Jüpiter, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde hükümet liderlerinin çok fazla olan hükümet harcamalarıyla ilgileneceğini gösteriyor. Geçmişte Ronald Reagan bunu damlama ekonomisiyle (zenginlere vergi indirimi gibi tavizler vererek ekonomiyi canlandırmanın toplumun her seviyesine fayda sağlayacağına ilişkin teori) dizginlemeye çalışmıştı.

Öte yandan Nisan 1938’de Jüpiter Kova burcundayken, Kongre ekonomiyi canlandırmaya yardımcı olmak için 5 milyar dolarlık acil bir harcama paketini uygulamaya geçirmişti. Bu nedenle Kongre’de çeşitli teşvik paketleri konusunda çok daha fazla çatışma görülebilir. Ancak nihayetinde Kongre salgından etkilenen insanlara yardım etmenin yollarını bulmak için zaman harcayabilir.

Geçtiğimiz ay boyunca COVID aşılarına ilişkin çalışmalara odaklanılmasıyla şu anda birçok soru gündeme geldi. Örneğin; Aşıyı kim alacak? Aşı nasıl yaygınlaştırılacak? Aşıya kim güvenecek? Hükümetler halklarına aşılara olan güveni nasıl artıracak? gibi. Ve Jüpiter Kova burcundayken kitlesel nüfusu etkileyen sağlık krizlerini çözmeye yönelik işlere odaklanılabilir. Dolayısıyla yalnızca COVID aşılama programının 2021’de hızla yayıldığını görmekle kalmayabilir aynı zamanda genel sağlığı koruma gereksinimleri gibi diğer sağlık hizmetlerinin de yaygınlaştığını görebilirsiniz. Ve Jüpiter uzun mesafeli yolculukları da yönettiği için yapmayı planladığınız çeşitli yolculuklarda sağlık durumunuzun iyi olduğunu kanıtlamanız gerekebilir.

İyileşme Süreci ve Jüpiter

İyileşme için vücudun kendi kaynaklarını kullanması da Jüpiter Kova burcuna girdiğinde daha önemli hale gelebilir. Şu anda çeşitli vitamin çalışmaları sonuç vermektedir. Çalışmalar iyileşme sürecinde vitaminlerin önemini şimdiden gösterdi. Daha fazla insan günlük beslenme düzenlerinde vitamin kullanımının önemini anladıkça sağlıklarını iyileştirebilir veya koruyabilirler. Bu aslında vitamin satan şirketler için karlılığın artmasını sağlayacaktır. Bu aynı zamanda daha fazla doktorun önleyici tıbbi teknikleri kullanmasına ve diyetleri iyileştirmek için beslenme terapistleriyle birlikte çalışmasına yol açacaktır.

Satürn bu mevcut döngüde Kova burcuna ilk girdiğinde ‘siyahilerin hayatı önemlidir’ konusunda bardağı taşıran son noktaya ulaşıldı. Şu anda insanlar COVID aşılarının piyasaya sürülmesiyle ilgili haberlerle uğraşırken bu hareketin sessiz kaldığını düşünebilirsiniz. Ancak ırksal ve sosyal eşitlik hareketi şu anda göründüğü kadar sessiz kalmayacak. Jüpiter Kova burcunda ilerledikçe daha fazla insan özellikle de genç bireyler sosyal ve ırksal adaletle ilgilenecekler. Bireyler başka bireylerle ve gruplarla bir araya gelerek eyleme geçmenin yollarını bulacaklar. Hepimizin bir şekilde bir araya gelerek bölücülükten uzaklaşabileceğimize dair çok fazla umut var.

Jüpiter’in Etkileri

Temel olarak Jüpiter Kova burcuna girerken dünyasal anlayışı genişletmek söz konusudur. Duygusal anlamda bunalımdan uzak olmaya çalışabilirsiniz. Başkalarının hayatınızın bir parçası olmalarını istediğiniz gibi siz de diğer insanların hayatlarının bir parçası olmak isteyebilirsiniz. Salgın konusunun hala çözülmemiş olması nedeniyle kolay olmasa da, sosyalleşmenin ve başkalarıyla etkileşimde bulunmanın yollarını bulabilirsiniz.

Jüpiter 19 Aralık’ta Kova burcuna girdikten sonra Venüs Kayron ile üçgen açı yapacak. Bu enerji dünyanın bir parçası olma arzunuzu güçlendirebilir. İyileşmenin bir yolunu bulmaya ve hayatınıza devam etmeye çalışabilirsiniz.

Bu toplumun bir parçası olma arzusu 20 Aralık ‘ta Merkür Oğlak burcuna girerken hala devam ediyor olacak. Kendinizi güvence altına almak isterken aynı zamanda yaşama yeniden katılmaya ve tamamen yalnız kalmamanın yollarını bulmaya çalışabilirsiniz.

Venüs Uranüs 150’lik Açı Jüpiter Satürn Kavuşumu

21 Aralık ‘ta gündönümü gerçekleşmeden önce Venüs geri giden Uranüs ile 150˚’ lik açı oluşturacak ve gündönümü gerçekleştikten sonra Jüpiter Satürn ile kavuşacak.

Venüs geri giden Uranüs’le 150˚’lik açı oluşturduğunda neler olabileceğini bilemezsiniz. Uzun süredir görmediğiniz eski arkadaşlarla karşılaşabilirsiniz. Ya da kendinizi bir süre sonra neden müdahil olduğunuzu merak ettiğiniz yeni ve heyecan verici bir ilişkinin içinde bulabilirsiniz. Belki çok fazla heyecan içerebilir!

Bu kesinlikle sizin için neyin önemli olduğunu düşüneceğiniz ve hayata nasıl yaklaşmak istediğinize karar vereceğiniz bir gündür. İhtiyaçlarınız konusuna dikkat etmeniz önemlidir çünkü başkaları yanınızda olmayabilir.

Güneş’in Oğlak Burcuna Girişi

Güneş Oğlak burcuna doğru ilerlerken astrolojik yılın son çeyreğine girilecek. Kuzey Yarımküre ‘de Kış Gündönümü, Güney Yarımküre ‘de ise Yaz Gündönümü meydana gelecek. Astrolojik yılın son çeyreğine geçildiğinde, yılın başladığı Mart 2020’den itibaren olan olayları değerlendirmek isteyebilirsiniz. Zaten biliyorsunuz ki bunlar evde kalma emirleri, sosyal mesafe ve yeni bir moda akımına yol açan maskelerdir. Tüm bunlara ek olarak küresel düzeyde toplum, ırksal ve sosyal eşitlikle ilgili olarak bir dönüm noktasına doğru ilerlemiş bulunuyor. İlaveten çeşitli grupların tüm bu olayları sivil özgürlüklerine siyasi müdahale olarak yorumlamasıyla konu daha da sertleşti.

Dolayısıyla yılın bu son çeyreği başladığında, Güneş Oğlak burcuna girerken Merkür ile yapacağı kavuşum bize yaşamda ilerlemek için birbirimizle iletişim kurmayı öğrenmemiz gerektiğini gösterir. Konuşmak kadar dinlemek de önemli olacaktır. Ve birbirimizi daha iyi anlayabilmemiz için sorular sormak gerekecektir.

Gündönümü gerçekleştikten sonra Jüpiter Kova burcunun 0º noktasında Satürn ile kavuşacak. Jüpiter ve Satürn Kova burcuna sadece birkaç gün önce girerek yeni bir paradigma değişiminin başladığını göstermektedir. Satürn önemli toplumsal değişiklikleri sağlamlaştırma, Jüpiter ise geçen yıl yaratılan kısıtlamaların ötesine geçme umutları konusunda iyimserliği arttıracak. Bu manevi yan yana gelme yaklaşık olarak her 19 ila 20 yılda bir gerçekleşir. Dünyada her şeyi çöpe atmakla çok fazla tutmak arasındaki dengeyi bulmamız gereken bir zamandır. Daha iyi bir yaşama sahip olabilmek için yeni ve önemli kavramları alıp bunları yaşamda nasıl uygulayacağımızı anlamamız gerekiyor.

22 Aralık ‘ta Venüs Ceres ile kare açı oluştururken artık hayata devam etme zamanının geldiğine karar verebilirsiniz. Savaşmaya devam etmenin yalnızca daha fazla sorunu beraberinde getirdiğini fark edebilirsiniz. Uzlaşma yolları bulmanın zamanı gelmiş olabilir.

Mars Pluto Açısı

23 Aralık ‘ta Mars Plüto’yla olan üçlü açı dizisinin son kare açısını oluşturacak. Bu üçlü diziyi şu an hatırlamayabilirsiniz çünkü bu kare açı ilk kez 13 Ağustos’ta Mars’ın ileri ve Plüto’nun geri gittiği zaman ve ikinci kez ise 9 Ekim’de Mars’ın geri ve Plüto’nun ileri hareket ettiği zaman meydana gelmişti.

Mars Plüto ile kare açı oluştururken kendinizi çok sinirli hissedebilirsiniz. Bu sinirlilik 13 Ağustos veya 9 Ekim civarında meydana gelen ve bu üçlü dizideki kare açıların oluşturmuş olduğu olaylardan bile kaynaklanıyor olabilir. Sinirli hissetmenizin nedeni Plüto işin içindeyken diğer insanların sizin hayatınızı kontrol etmeye çalışıyorlarmış gibi hissetmeniz sebebiyle olabilir. Ve Merkür’ün Kayron’la kare açı yapması ile günün ilerleyen saatlerinde sözlerinize dikkat etmeniz gerekebilir. Daha sonra pişman olacağınız bir şey söylememeye çalışmalısınız.

Yine de aynı zamanda Mars’ın Plüto’yla oluşturduğu kare açı bu üçlü dizide son kez olduğu için gerilimin hayatınızı kontrol eden diğer insanlardan değil de daha çok başka kişilerin sebebini tam olarak bilmediğiniz kavgalarından kaynaklandığını fark edebilirsiniz. Durum düşündüğünüz kadar zor değil, sadece ihtiyaçlarınıza odaklanın ve kendi davranışlarınızı haklı çıkarmadan hayatınıza devam etmeye çalışın.

27 Aralık ’ta Merkür Ceres’le 60˚’lik açı oluşturduğunda başkalarıyla uzlaşmanın yollarını bulabilirsiniz. İnsanların söylediklerini dinleyebilirsiniz. Sözlerinin ardındaki manayı anlayabilirsiniz. Aynı zamanda her şeyi sorgulayabilirsiniz. Pazarlık yapmanız gerekiyorsa bunun için iyi bir gündür.

29 Aralık Son Dolunay

29 Aralık ‘ta Güneş Oğlak ve Ay Yengeç burcundayken son Dolunay meydana gelecek. Evde kalmaktan bıkmış olabilirsiniz. Fakat hayatın içine katılırken güvenli bir alan yaratmanız gerektiğini de düşünebilirsiniz. Güneş geri giden Uranüs ile üçgen açı ve Ay da 60˚’lik açı oluşturduğu için pek çok yeni bilgi alabilirsiniz.
Başkalarının söylediklerine çok dikkat etmelisiniz. Çünkü kime inanacağınızı bilemeyebilirsiniz. Bu yüzden ihtiyatla yaklaşmalısınız ve harekete geçmeden önce her şeyi iyice tetkik etmelisiniz.

30 Aralık ‘ta Venüs Neptün’le kare açı oluşturacağından lütfen maddi durumunuza çok dikkat edin. Etrafınızda sizin iyi niyetinizden yararlanmak isteyen insanlar olabilir. Sözleşmeler konusunda çok dikkatli olun veya mümkünse hiçbirini imzalamayın.

Diğer insanlarla olan ilişkilerinizde de dikkatli olmalısınız. Çünkü size gerçeği söylemiyor olabilirler. Açıkça yalan söylemeseler de sizi ihmal ederek yanlış yönlenmenize sebep olabilirler.

Yıl biterken, 31 Aralık ‘ta Venüs Güney Ay Düğümü ile kavuşacak. Bir süredir görmediğiniz veya haber alamadığınız bazı eski arkadaşlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yıl neler kazandığınızı ve neleri kaybettiğinizi görmek için geriye dönüp yılın değerlendirmesini yapabilirsiniz. Bu gün hayatınıza yeniden bakmak ve bu noktadan sonra nereye gitmek istediğinizi ve yeni yıla nasıl girmek istediğinizi görmek için iyi bir zamandır.

Misty Kuseris ©2020
mistykuceris.com

Astroloji Dergisi
Çeviren: Belgin Avunduk

Son Güncelleme 1 Nisan 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.