Akrep Burcu 2020 Yorumu

Akrep Burcu 2020 Yorumu

Akrep Burcu 2020 Yorumu

2020 akrep burcu için nasıl bir yıl olacak? Akrep burcu aşk, para, iş hayatı ve ikili ilişkilerimizde bizi neler bekliyor? Aşk, evlilik ve para konusunda hangi günlerde karar vermemiz daha doğru olur? Akrep burcunu hangi ayda hangi gelişmeler bekliyor? Burç ve gezegen etkilerini nasıl değerlendirmeliyiz? Ay ay akrep burcu 2020 yılı yorumları.

Olgunlukla düşünmenin, istikrarı gözetmenin, sorumlulukların farkında olmanın vaktindeyiz. Kardeşimiz, yakınlarımız, oturduğumuz çevre, yaptığımız iş veya öğrenim hayatımızla ilgili konularda önemli gelişmeler, değişimler yaşanabilir. Eski yaşam tarzımız değişir, yerine yenisi için temel atılır. Eğitim görmek, işe başlamak veya bir başka yere taşınmak gibi.

Önemli olan bu süreçte her şeyi dikkatlice düşünmek ve ciddiyetle ele almaktır. Çünkü bu dönemde hiç bir şey hafife alınmaz. Yaşça büyük ve olgun kişilerden destek görebilirsiniz. Önemli işlere imza atabilirsiniz. İşiniz gereği tayin olabilirsiniz. Bir kurumda işe girersiniz. Koşullardaki değişiklik sizi daha fazla çalışmaya, öğrenmeye, bilgi ve tecrübenizi geliştirmeye davet eder. Bunları görmezden gelemezsiniz.

Olgun ve aklı başında düşünürsünüz. Size bir şeyler teklif edildiğinde güvenilir olana yönelirsiniz. Boş konuşmazsınız ve böyle konuşanlarla görüşmezsiniz. Eğitim hayatında olanlar çok çalışmayı, disiplinli olmayı, geleceklerini düşünerek işi en başından sıkı tutmayı bilmeliler. Eski tecrübeleri unutmayınız.

2020’de Akrep Burcu Olanlar! Hayalleriniz Gerçekleşebilir

Akrep burcu 2020 yılında hangi dönemlerde daha avantajlı?

Şubat, Temmuz ve Ekim aylarında üç kez tekrarlanacak görünümler sayesinde iş girişimlerinde başarı ve profesyonel anlamda gelişim kolaylaşır. Öğrenmek, paylaşmak, bildiklerinizi iş, eğitim veya farklı bir konuda insanlara ifade etmek zamanıdır. Çevrenizde sizi destekleyecek güçlü kişilerle karşılaşırsınız. Farklı bir yere taşınmayı düşünenler için şartlar elverişli hale gelir. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek bu görünümler sayesinde kolaylaşır.

Akılcı ve sorumluluk sahibi kişi olarak, yaptığınız işlerle takdir edilirsiniz. Evet kolay bir süreç değil belki ancak bu aylarda fırsatlar karşınıza çıkar. Aşk hayatınız canlanır. Bekar Akrepler aşık olabilirler. Kimi Akrepler çocuk sahibi olabilirler. Sıkı çalışan, sorumluluk alan kişiler için bu aylar, başarının simgesidir.

İlişkisi olan Akrepler bu aylarda partnerlerinden sevgi, ilgi, anlayış görürler. Fikirleriniz farklı bile olsa, birbirinizi anlamanız, empati geliştirmeniz mümkündür. Boş işlerle zaman kaybetmezsiniz. Bir işi en doğru ve en yararlı şekilde nasıl geliştireceğinizi bilirsiniz. Yaptığınız iyilik ve güzellikler size kat be kat geri döner. İş seyahatleri, görüşmeler, girişimler her anlamda sizi tatmin edicidir.

2020 Akrep Burcu İş, Eğitim, Kariyer ve Yer Değişiklikleri

Akrep burcu için 2020 yılında kararlarımızı etkileyebilecek tarihler

10 Ocak 2020 Yengeç burcunda Gölgeli Ay Tutulması, duygularımızı bir hayli vurgulayan bu tutulmada, korunma-kollanma-güven içinde yaşama arzusu yoğundur. Geleceğe dair inancımızın güçlü olması için, yüksek eğitimden farklı bir yerde yaşamaya kadar her konuda güven içinde olmalıyım diye düşünürüz. Bu yoksa kendimizi iyi hissetmeyiz.

Yaşadığımız şu anki çevre ve koşulların zorluğu nedeniyle yeni bir arayış içine gireriz. Ancak alışkanlık ve bağlılıklarımızı geride bırakmak kolay olmaz. Bu tutulma iş, eğitim veya farklı bir nedenle uzaklara gitmek, orada güven içinde yaşamak ihtiyacımızı belirler. Bazen de kısa bir süreliğine bu gerçekleşir. Kimi Akrepler, sevdiklerini görmek için seyahat ederler. Bazıları, iş bulmak, eğitim görmek, ailelerini ziyaret veya duruma göre bir süreliğine gidip gelirler.

2020’de Akrep Burcu için Parasal Konular

Akrep burcu 2020’de para ile ilgili konular

5 Haziran 2020 Yay burcundaki Gölgeli Ay Tutulması, parasal konularda yeteri kadar özgür olmadığımızı, birilerini anlamak dinlemek zorunda olduğumuzu hissetmemize yol açabilir. Yeni çözüm yolları ararız. Ancak Venüs gerilediği için, önümüzü görmediğimiz yollara sapmamak lazım. Düşüncelerimiz göreceli ve değişken olursa, yine sıkıntılar yaşanabilir.

Gerçekçi olmakta yarar var. Venüs gerilediği için, ihtiyaçlarımızı karşılamada sabırsız, gergin hatta isteklerimiz olmadığında tepkisel davranabiliriz. Bu tutulmanın yöneticisi olan Jüpiter-Oğlak burcunda ilerliyor ve Pluto ile kavuşmak üzere. Bu durumda kontrollü ve bilinçli bir yaklaşım içinde olmalısınız. Güçlenerek bu sıkıntıların üstesinden gelmeniz buna bağlıdır. Bu tutulma 18 Haziran tarihinde Merkür gerileyeceği için, şimdiden eğitim, yurtdışı, yerleşim yerinizle ilgili konulardaki işlerinizi gözden geçirmenizde yarar var.

Akrep Burcu 2020’de Güvence, Teminat ve Garanti

21 Haziran 2020 Yengeç burcundaki Halkalı Güneş Tutulması, eğitim-iş-ilişki yoluyla başka bir ülke veya şehre gidilmesi, yerleşilmesi, orada yaşanmasıyla ilgili konuların dikkatli şekilde incelenmesini gerektirir. Çünkü Venüs ve Merkür gezegenleri geri hareketini sürdürüyor. Bu kontrollü ve bilinçli olmak gerektiğini gösteriyor. Sözgelimi yatırımda bulunacak veya birileriyle ortaklaşa çalışacaksanız bunun finansal analizini iyi yapmalısınız. Şartlara bakmakta, neler gereklidir bunları anlamakta yarar var.

Güvence, teminat, garanti gibi sağlamlık içermesi gerekir. Birilerine güvenip, hatta parasal yönde hesap kitap yapmadan borç-alacak ilişkisine girmek sakıncalı olabilir. İlişki konularında ise, Venüs-İkizlerde gerilediğinden güvenilir ve net bir iletişiminiz olmalıdır. Sevgiliniz veya eşiniz iş veya bir başka nedenle farklı bir yerde yaşıyorsa özlem yükselir. Görüşmek adına yolculuklar gündeme gelir. Seyahatlerinizde güvenilir firmaları tercih ediniz. Merkür gerilediğinden evrak, belge gibi gerekli evrakların eğitim-iş-yerleşimle ilgili konularda gecikmeler yaşanmaması için dikkatli takip edilmesinde yarar var.

Öğretmek, Öğrenmek ve Veri Toplamak

5 Temmuz 2020 Oğlak burcundaki Gölgeli Ay Tutulması, bildiklerimizi başkalarına ifade etmede, veri toplamada, öğrenmede ve öğrendiklerimizi başarılı bir şekilde ifade etmemiz yönünde önem taşıyor. Bir yanıyla ihtiyaçlarımızı karşılamak amaçlı hassasız, güvende olmak için bilgilenmeye, araştırmaya önem veriyoruz, ancak diğer taraftan mesajlaşmada, haber almada, işlerimizi halletmede gecikmeler oluyor. Öğretmek, öğrenmek, seyahat etmek, insanları anlamak kolay değil.

Yakınlarımızla kurmak istediğimiz bağlantılarda kopukluk, zorluk, çektiğimiz özlem, hasret ve ailemize, sevdiklerimize olan düşkünlüğümüz ön planda. Tatil planları yapacak olanlar mutlaka güvenilir firmaları tercih edin, her şeyinizi kontrol edin. Kullandığınız teknolojik aletlere, söylediğiniz sözlere ve size söylenenlere dikkat edin. Tedbirli olmayı unutmayın. Yeni tanıştığınız kişiler kimdir neyin nesidir bilip öğrenmeden güvenmeyin. Merkür gerilediği için özellikle gerçekçi düşünün. Seminer, konferans, reklam, tanıtım gibi hizmetlerde yaşanabilecek gecikmeleri göz önüne almakta yarar var.

Yeni İş İmkanları ve Kazanç Kapıları

Akrep burcu 2020’de yeni iş imkanları ve kazançlar

30 Kasım 2020 İkizler burcunda Gölgeli Ay Tutulması, finansal konuların değişim ve dönüşümü, işler hale getirilmesi, verimli olması adına başkalarıyla diyalogumuzun önemini vurguluyor. Güvence olgusu kıymetli ancak birilerine güvenmeden önce her yönüyle analiz etmek şarttır. Bazen öyle şeylerle karşılaşırız ki, doğru mu yanlış mı, gerçek mi diye sorgulamayız. Gücümüzü aşan sözler veririz veya birileri bize verir. Bunlar tutulmama riski taşıdığından gerçeği merkez almalıyız.

Parasal kazancımızı, değerlerimizi ilgilendiren meseleler üzerinde açgözlü davranmak, birden fazla seçenek arasında hangisi tercih edememek, gelecek yerine şimdiyi önemsemek yanlış kararlara neden olabilir. İlişkide korkularımız, güvensizliğimiz varsa birlikte nasıl ilerleyeceğiz? Anlamak gerekiyor. Bu Tutulmanın yöneticisi Merkür-Yay burcunda ilerlediğinden para ve sahip olunan şeylere yaklaşımımız gerçekçi olmalıdır. Güven ve güvenlik ihtiyaçlarımızı karşılamada abartılı, gerçekçi olmayan haberlere, gelişmelere kulak asamayız.

Araştırmalı, gidip yerinde görmeli, kim söylüyor buna bakmalı, nereye bastığımızı bilmeliyiz. Harcamalarımız bütçemiz sınırları içinde olmalı. Biz bu Tutulma bize olumlu yönde kazanç kapıları açabilir. Ancak yorumunuzda belirttiğim noktalara dikkat edersek faydalı olacaktır.

Ekonomide Yeni Sistem

Akrep burcu 2020 yılında yeni ekonomik sistem ve ekonomi ile ilgili alınabilecek kararlar

14 Aralık 2020 Yay burcunda Tam Güneş Tutulması, finansal açıdan destekleyici olup, yeni bir yuva kurmanızı, ev satın almanızı, kendinizi garanti altına alacak şekilde paranızı değerlendirmenizi sağlar. Yeteneklerinizi değerlendirmek, ofis açmak veya evden çalışmak gibi gelişmeler de yaşanır. Kimi Akrepler için, bir başka yere taşınmak, bir yuva kurmak anlamına da geldiği gibi, bir ofis açmak, network ağı oluşturarak bir ürünü pazarlamak, bilginizi başkalarına sunmak, öğretmek, öğrenmek gibi gelişmelerin de göstergesidir.

Bu tutulmada önemli olan, azimli ve kararlı şekilde çalışmak ve kendinize yeni bir hayat kurmaktır. İhtiyaçlarımı nasıl elde edebilirim ve elde ettiğim bir şeyi doğru şekilde nasıl değerlendiririm sorularına cevap bulacaksınız. Size güven verenin veya sizi güvende hissettirenin ne olduğunu tespit edecek ve buna göre adımlar atacaksınız.

Daha önce düşündüğünüz veya planladığınız işleriniz için şimdi start verecek, girişimde bulunacaksınız. Ailenizle yaşayan bir genç iseniz, şimdi kendi düzeninizi kuracaksınız. İş-eğitim veya bir nedenle yerleşim yeriniz değişebilir. Uzun yıllardır çalışma hayatında iseniz emekli olacak kendinize yeni bir düzen kuracaksınız. İşverenseniz, yeni bir şube açacak veya farklı bir alana yöneleceksiniz.

2020’de Akrep Burcu için Dikkat edilmesi gereken tarihler

17 Şubat – 10 Mart 2020 tarihlerinde Balık ve Kova burçlarında gerileyecek Merkür, arasında Balık burcunda geri hareketini sürdürecek.10 Şubat tarihindeki gölgeli günleriyle birlikte etkili olmaya başlayacak. Aşk hayatımızı ilgilendiren konular üzerinde bir iç gözlemde bulunmamız gerekecek. Merkür geri hareketi aslında o kadar olumsuz yönde ele alınacak bir zaman süreci değil.

Ancak nedense bilinçaltımızda bu öyle bir yer etmiş ki, gerileme haberini duyduğumuzda hemen, Eyvah diyoruz. Neden Eyvah? Korktuğumuz için mi, görmezden geldiklerimiz yüzünden mi, yoksa güven duygumuz düşük olduğu için mi? hepsi olabilir veya bir kaçı. Burada asıl nokta, bizim kendimize sorular sormamız, kendimize bir bakmamız. Nasıl yaşıyoruz, sevgili seçerken neleri kıstas almaktayız, hayatın güzelliklerinin tadına varma yöntemlerimiz ne? Yaratıcı yeteneklerimizi ortaya koyuyor muyuz, en azından hobilerimize zaman ayırıyor muyuz?

Acaba biz kendimizin farkında mıyız? sürekli çalışıyor hiç mi kendimize dikkat etmiyoruz? Çocuk olgusunun hayatımızdaki yeri nedir? Çocuklarımızla ilişkimiz ne düzeyde? Bunları ele aldığımızda, kendimize sorular sorup, bağımlılıklarımızı gözden geçirdiğimizde belki de tespit ettiğimiz her bir nokta, bundan sonrası için bir umut olacaktır. O zaman lütfen geri hareket nedeniyle gerilmeyin. Sakin olun ve kendinizin, hayatın farkında olun. Riski işlere kalkışmayın. Sağlam olanı koruyun. Kimsenin kurbanı değil, kendinizin efendisi olun dostlarım.

13 Mayıs 25 Haziran 2020

13 Mayıs – 25 Haziran 2020 tarihlerinde İkizler burcundaki Venüs geri hareket süresince, ilişkinizle alakalı paylaşımın özünü, şöyle derinlemesine gözden geçirmekte yarar var. İki taraf da birbirine karşı dürüst ve açık davranıyor mu? Maddi ve manevi konularda da düşünmek lazım. Nelere gereksinim duymaktasınız, bu ihtiyaçları elde ederken dürüst davranıyor musunuz? Veya ortağınız ne kadar dürüst. Bütün bu konularda yüzleşmede bulunmak gerekiyor. Tabii ki İkizler burcunda gerileyen Venüs, sadakat duygunuzu tartışmaya açıyor.

Eşler olarak, iş ortakları olarak birbirinize sadık mısınız? bu konuda da değerlendirmede bulunmakta yarar görüyorum. Bu süreçte parasal konularda ani karar verilmemeli, hesaplarınızı mutlaka dikkatli bir şekilde gözden geçirmelisiniz. Eşinizin veya iş ortağınızın mali konulardaki durumuyla yakından ilgilenmeniz gerekebilir.

18 Haziran – 12 Temmuz 2020 tarihleri arasında Yengeç burcunda gerileyecek Merkür süresince hassas düşünebiliriz. Bazen duygusal anlamda da alınganlığımız ön planda olabilir. En ufak bir sıkıntıyı yüreğimizde hissedebiliriz. Böyle bir devrede hayati kararlar vermemek gerekir. Yeni bir adım atma anlamında etkin bir zaman dilimi değildir. Güvenli ve garantili olmayan bir yerde çalışmak istemezsiniz. Her yönüyle doktor tarafından önerilmiş acil operasyonlar yapılabilir. Ancak yine de, hastane, ödeme koşulları ve doktorunuzu iyi seçiniz. Özel sağlık sigortanızın ödemelerini ihmal etmeyiniz. Muayenelerinizi geciktirmeyiniz.

10 Eylül 14 Kasım 2020

10 Eylül – 14 Kasım 2020 tarihlerinde Koç burcunda gerileyecek Mars, çalışma hayatınızla ilgili konularda etkili olup günlük hayatta karşılaştığımız kişilerle ilişkimizi de ilgilendiriyor. Agresif enerji nedeniyle problemlere çözüm bulmak zor olabilir. Durum analizi yapmalısınız. Gerekli düzenleme ve değişiklikler için bu analiz oldukça faydalıdır. Eksikler nedir, ne gibi sorunlar var ve bunlara nasıl çözüm bulunur, çalışma ve sosyal haklarımız nedir gibi önemli sorulara cevap bulmak gerekiyor. Sağlık kontrollerimizi yaptırmalıyız. Acil karar vermemeliyiz. Günlük yaşamda bazı kişilerle aramızda tartışmalar yaşanabilir. Birileri bizi sinirlendirebilir biz de tepki gösterebiliriz. Bu tarihler arasında ani kararlardan kaçınmakta fayda var. İşe giriş, işten ayrılma gibi konularda bilinçli hareket etmeliyiz.

14 Ekim – 3 Kasım 2020 tarihleri arasında Merkür önce Akrep ardından Terazi burcuna gerileyecektir. Akrep burcundaki geri hareket süresince kararlarınızı gözden geçirirsiniz. Hiç kimseyle de bunları paylaşmazsınız. Bu bir planlama, araştırma, derinlikli ele alma zamanıdır. Odaklanma gücünüz gayet yüksektir.

Sezgileriniz bir hayli artar. İnsanları, çevrenizde olan bitenleri gözlersiniz. Zaten geri hareket dönemleri içe yönelme ve insanın kendiyle olan söyleşisi gibidir. O nedenle aceleci kararlar vermemeniz yönünde bir ikazda bulunmak pek gerekmiyor. Ancak şu var, takıntılı düşünmemek gerekiyor. Araştırın ve soruşturun.

Bu süreçte ekip liderliği, takım kaptanlığı, yaşam koçluğu, sosyal kulüp çalışmaları, geleceğe dönük bir hedef belirlemeniz, bir gruptan ayrılmanız, bir grup kurmanız, bağlı olduğunuz bir ortaklıktan ayrılmanız veya bir ortaklıkta başa geçmeniz gibi konular üzerinde derinlikli düşünmenin, beklemede kalmanın, ilişkilerinizi dikkatlice gözden geçirmenin işaretçisidir.

Ortaklık ve Alınacak Kararlar

Ayrıca ortaklaşa kazanç elde etmek amaçlı düşündüğünüz işler, maliye ile ilgili meseleleriniz, bir araştırma işi için görevlendirilme, alacağınızla ilgili konular üzerinde analizde bulunmak, miras, hisseli paralara alakalı meseleler üzerinde düşünmek ve kendiniz adına karar verme aşamasıdır. Ancak bu kararların yürürlüğe konmaması gerekir. Saydığım bu alan ve konulardaki işleriniz yavaşlayabilir.

Terazi burcundaki geri harekette ilişkinizi artı ve eksileriyle, gerçekçi bir şekilde gözden geçirmelisiniz. Geri hareketler onarım süreçleridir. İş ilişkilerinizi, ortaklıklarınızı, girişimlerinizi, eğitimden ticarete kadar olan tüm konuları yeniden bir ele alınız. Ani kararlar vermeyiniz. Eğer sakin, adil, mantıklı düşünürseniz gayet olumlu tespitlerde bulunursunuz.

Her şey gönlünüzce olsun,mutluluk sağlık başarı şans sizden yan olsun. Kalben sevgilerimle.

 

Akrep Burcu 2020 Yorumu

Astrolog İrem SU
Kendisini takip etmek için, https://www.facebook.com/astrologiremSU

 

Son Güncelleme 31 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.